Inter – Parma 1:0 (kon.) | Neapol – Cagliari 3:2 (kon.) | Siena – Chievo 0:1 (kon.)
Catania – Palermo 1:1 (kon.) | AS Rím – Pescara 1:1 (kon.) | Bologna – Sampdoria 1:1 (kon.)
Fiorentina – Turín 4:3 (kon.) | Juventus – AC Miláno 1:0 (kon.)
SSC Neapol
3:2 (0:1)
Cagliari Calcio
Nedeľa 21.04.2013, 15:00 • Stadio San Paolo • Talianska Seria A

Ďakujeme za pozornosť, tešíme sa na Vás i nabudúce. (16:59:59)

V tejto chvíli sa zápas končí, Neapol zvíťazil na domácom trávniku po veľkej dráme 3:2! Po polčase vyhrávali hostia 0:1, potom však prišlo vyrovnanie z kopačky Hamšíka, ktorému pomohol teč domáceho obrancu. Vedenie na svoju stranu strhol Cavani, no hostia znovu vyrovnali zásluhou striedajúceho Saua. V 4. minúte nadstaveného času však Insigne napriahol spoza šestnástky a tak domáci opäť viedli. Hostia už nedokázali za posledných pár sekúnd nič vymyslieť, domáci získavajú tri body.

90+6
    Žlté karty pre Behramiho a Ekdala.

90+6
    A strhla sa šarvátka, do ktorej sa zapájajú aj lavičky! Rozhodca udeľuje jednu kartu za druhou!

90+6
    Cagliari ide do útoku so všetkým, Neapol sa bráni!

90+5
    Tak toto je záver ako hrom. Cagliari už boli mysľami v kabíne ale Insigne ich osviežil poriadne studenou sprchou.

90+4
    Neapol dal gól!
    Tak toto je naozaj neuveriteľné! LORENZO INSIGNE napriahol spoza šestnástky a oplatilo sa! Padajúci list letí k tyči a Agazzi tomu nemôže veriť!

90+3
    Dobrý center, Calaio má loptu. Do konca nadstaveného času ostáva 90 sekúnd.

90+2
    Maggio iba nad.

90+2
    Maggiov center bol zrazený na ofsajd.

90+1
    Neapol sa snaží urobiť niečo s výsledkom, Cagliari je s bodom zrejme spokojné.

90+1
    Nadstavovať sa budú ešte štyri minúty.

90
    Hamšík na Pandeva, ten už ale nenašiel Cavaniho.

90
    Domáci si vypýtali faul.

89
    Neapol kombinuje na stredovej čiare a takmer urobil chybu. Cannavaro ale omyl odčinil.

88
    Insigne hľadal padáčikom Pandeva, ktorému sa nožničky nepodarili.

87
    Posledné striedanie v zápase, Zuniga končí, prichádza Calaio.

86
    Tak toto bola obrovská príležitosť hostí! Sau mohol strieľať vo vápne, mal dostatok priestor, pätičkou však posunul na nabiehajúceho Cabreru, ktorému chýbal možno jeden krok na to, aby presne vystrelil!

Peter Marienka

Góly: 48. Astori (vla.), 64. Cavani, 90+4. Insigne – 18. Ibarbo, 71. Sau

Karty:   23. Cannavaro (NEA), 45+1. Cavani (NEA) – 44. Dessena (CAG), 57. Nene (CAG), 65. Nainggolan (CAG), 74. Cabrera (CAG), 90+6. Behrami (CAG), 90+6. Ekdal (CAG)

SSC Neapol: Rosati – Gamberini, Cannavaro, Britos, Behrami, Džemaili, Maggio, Zúñiga, Hamšík, Pandev, Cavani.
    Cagliari Calcio: Agazzi – Perico, Rossettini, Astori, Murru, Dessena, Nainggolan, Ekdal, Nenê, Ribeiro, Ibarbo.

Rozhodca: De Marco – Viazzi, Liberti