Holandsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – Estónsko 12:3 (kon.) | Ukrajina – Poľsko 4:3 (kon.)
Ukrajina
4:3 (0:2,3:0, 1:1)
Poľsko
cz Sobota 20.04.2013, 18:00 • Ice Palace Druzhba • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

59:34
    Pawel Dronia (POL) a Artem BOndaryev (UKR) jsou vyloučení na dvě minuty a tak se závěr zápasu odehraje ve čtyřech na obou stranách.

55:42
    Odrobny udržel dělovku Varlamova a drží tak naděje Polska.

52:16
    Polsko právě vstřelilo branku!

Poláci si vykřesali naději a to zásluhou JERZYHO GABRYSE, který propálil vše co mu stálo v cestě. Rázem je o zápletku postaráno. Asistence: Leszek Laszkiewicz

49:06
    Dronia byl opět tím nejaktivnějším z polských hráčů a po jedné jeho střele se puk odrazil od tyčky k soupeři, který ho odpálil po mantinelu.

47:55
    Za hákování odchází na dvě minuty Volodymyr Aleksyuk a Polsko tak bude mít výhodu přesilové hry.

46:49
    Odrobny si pohlídal prostor u své tyčky a nedovolil rozjetému Petrangovskému navýšit vedení Ukrajiny. Ten následně tvrdě narazil na zadní mantinel, ale sám se zvedl asnad bude v pořádku.

44:56
    Pawel Dronia naprosto zbytečně fauloval ve středním pásmu a odchází na dvě minuty za bránění ve hře.

41:23
    Polsko si zahraje přesilovou hru a má tak šanci vrátit se do zápasu. Vyloučen je Ryabenko za zdržování hry.

40:36
    Ukrajina právě vstřelila branku!

Asi nejhorší možný scenář pro Poláky právě nastal. Hned na začátku závěrečné třetiny se totiž prosadil po přesné přihrávce od Shafarenka z mezikruží OLEXANDER MATERUKHIN. Asistence: Oleg Shafarenko, Oleg Tymchenko

36:47

Obrat je dokonán a Ukrajina si to za výkon ve druhé třetině zaslouží. OLEG TYMCHENKO, který měl před chviličkou velkou šanci se nyní už z gólu raduje a rozradostnil tím celý stadion. Asistence: Oleg Shafarenko, Olegander Pobiedonostsev

34:54
    Odrobny opět drží Polsko! Několik hráčů se snažilo dorazit kotouč za polského brankáře, ale s velkým štěstím puk za brankovou čáru nepustil. Poté se strhla u polské branky menší roztržka, kterou však rozhodčí rychle uklidnili.

28:02

Dva góly v průběhu třiceti vteřin srovnávají a náskok Polska je rázem pryč. Ukrajina je na koni a fanoušci je tlačí k další brance. Tu druhou vstřelil OLEG SHAFARENKO, který jenom doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Oleg Tymchenko

27:42

Forčeking přinesl své ovoce. ROMAN BLAGY rozradostnil domácí publikum, když zůstal naprosto sám před brankou a přesně tam přišla přihrávka Polonytského. Blagy se ve stoprocentní šanci nemýlil a snižuje na 1:2. Asistence: Vasyl Polonytsky, Yuri Petrangovsky

24:48
    Ukrajinců bylo na ledě šest a tak budou mít Poláci výhodu přesilové hry.

21:16
    Varlamov byl při zakončení faulován Jerzy Gabrysem, který si odsedí trest za podražení.

21:16
    Sergi Varlamov vybojoval kotouč a v obrovské šanci mohl snížit, jenže Odrobného položené betony byly proti.

18:17
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Marcin Kolusz a Ukrajina tak bude hrát přesilovku čtyři na tři a to je obrovská šance na snížení v závěru první třetiny.

18:03
    Aleksyuk (UKR) i Malasinski (POL) jsou vyloučení na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

18:03
    Nyní to měl Napnenko mnohem složitější, ale dokázal střelu vyrazit a následně se i hodit po vyraženém puku. Malasinski se nedostal k dorážce, ale následně schytal úder od Aleksyuka.

16:09
    Zapala dostal dobrou přihrávku před brankoviště, ale nedokázal trefit puk a tak se Ukrajina ubránila.

14:43
    Naprosto zaslouženě nyní odchází na dvě minuty ukrajinský hráč. Potrestaným je Denys Petrukhno za hákování.

11:42
    Maciej Urbanowicz si pomohl faulem a Polsko tak jde opět do čtyř.

09:18
    Pawel Dronia si pomohl nedovoleně v souboji s Toryanykem, který byl rozjetý a zřejmě byl polskému hráči ujel a mířil by sám na Odrobného.

06:25
    Přesilovou hru si zahraje i Ukrajina. Na dvě minuty za hákování odchází Mateusz Rompkowski.

06:01

Jenže klasickou přesilovku pět na tři využil tvrdou střelou od modré čáry Rafal Dutka, jeho střela byla tečovaná těsně před ukrajinským brankářem. Tuto gólovou teč si připsal TOMASZ MALASINSKI, který zvyšuje vedení Polska na 0:2. Asistence: Rafal Dutka, Pawel Dronia

05:35
    Sergi Varlamov naprosto zbytečně oslabuje svůj tým a Ukrajina jde do tří.

03:50
    Oleg Tymchenko (UKR) to přehnal při buly a odchází na dvě minuty za hrubost.

00:12

Tak to je hodně ledová sprcha pro ukrajinské diváky v hledišti. TOMASZ MALASINSKI vypálil z mezikruží a rychlou střelou překonává Napnenka. Perfektní start Poláků do zápasů. Asistence: Marcin Kolusz

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 28. Blagy (Polonytsky, Petrangovsky), 29. Shafarenko (Tymchenko), 37. Tymchenko (Shafarenko, Pobiedonostsev), 41. Materukhin (Shafarenko, Tymchenko) – 1. Malasinsi (Kolusz), 7. Malasinsi (Dutka, Dronia), 53. Gabrys (Laszkiewicz)

Ukrajina: Napnenko (Yachnyk) – Pobiedonostsev, Lyutkevych, Polonytsky, Petrukhno, Ryabenko, Aleksyuk, Boryesnko – Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Zakharov, Varlamov, Blagy – Mikhnov, Toryanyk, Bondaryev – Petrangovsky
    Poľsko: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Gabrys, Kotlorz, Gorny, Bryk, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Strzyzowski, Dziubinski, Galant

Rozhodca: Ansons – Jensen, Korba