Holandsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – Estónsko 12:3 (kon.) | Ukrajina – Poľsko 4:3 (kon.)
Ukrajina
4:3 (0:2,3:0, 1:1)
Poľsko
cz Sobota 20.04.2013, 18:00 • Ice Palace Druzhba • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hokejové Mistrovství světa je v plném proudu, prozatím se však jedná pouze o nižší divizi.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 (Divize I) se hraje od 14. do 20. dubna 2013 v Budapešti v Maďarsku (skupina A) a v Doněcku na Ukrajině (skupina B). Skupiny A a B nejsou rovnocenné a bude se mezi nimi postupovat a sestupovat.

Já Vás dnes budu provázet zápasy ze skupiny B, která se kompletně odehraje v Doněcku na Ukrajině.

Skupina B:

Ve skupině B je v letošním roce těchto šest týmů Ukrajina, Polsko, Nizozemsko, Rumunsko, Litva a Estonsko. Tato šestice bojuje o jedno postupové místo do skupiny A pro příští šampionát. Naopak poslední z této šestice spadne do divize II.

Vývoj ve skupině:

Před námi je poslední hrací den celého Mistovství a utkání mezi Ukrajinou a Polskem rozhodne o tom, který tým si zajistí postup do skupiny A divize I. Vítěz tohoto utkání automaticky postoupí a příští rok tak bude hrát o jednu kategorii výše.

6. Litva, 0 bodů

Zápas mezi Ukrajinou a Polskem je dnešním posledním zápasem a je také posledním zápasem celého šampionátu. Vyvrcholení turnaje nemohlo být lepší, úvodní buly tohoto důležitého zápasu je plánováno na 18:00.

Ukrajina: Napnenko (Yachnyk) – Pobiedonostsev, Lyutkevych, Polonytsky, Petrukhno, Ryabenko, Aleksyuk, Boryesnko – Shafarenko, Tymchenko, Materukhin – Zakharov, Varlamov, Blagy – Mikhnov, Toryanyk, Bondaryev – Petrangovsky

Polsko: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Gabrys, Kotlorz, Gorny, Bryk, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Strzyzowski, Dziubinski, Galant

Rozhodčí: Ansons – Jensen, Korba.

00:01

00:12
    Polsko právě vstřelilo branku!

Tak to je hodně ledová sprcha pro ukrajinské diváky v hledišti. TOMASZ MALASINSKI vypálil z mezikruží a rychlou střelou překonává Napnenka. Perfektní start Poláků do zápasů. Asistence: Marcin Kolusz

01:01
    Nejvyšší hráč na ledě Andri Mikhnov prolétl celou útočnou třetinou, obtočil se kolem branky a snažil se puk zasunout za Odrobného, ale ten byl pozorný.

01:34
    Domácí fanoušci chtějí okamžité vyrovnání, ale proti tomu byl opět Odrobny, který si dal pozor na Materukhina. Vzhledem k tomu, že Ukrajina hraje na tři útoky a Poláci na čtyři, tak se na ledě potkala první ukrajinská a čtvrtá polská formace a bylo to znát.

01:53
    Napnenko si zřejmě hodně vydechl, protože Poláci se hnali do dobré pozice, ale jednomu z nich kotouč utekl a doklouzal se přímo k Napnenkovi.

03:03
    Poláci mají puk pod kontrolou a zakládají další akci z vlastní obranné třetiny.

03:48
    Tymchenko dotíral na polskou branku a snažil se dorazit kotouč do sítě, ale puk zůstal na boční síti a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

03:50
    Oleg Tymchenko (UKR) to přehnal při buly a odchází na dvě minuty za hrubost.

04:11
    Zapala si vyjel od mantinelu až do střelecké pozice, ale Napnenko dobře viděl a puk chytil.

04:20
    Polsko dobře rozehrálo přesilovku, ale Ukrajina nyní dokázala puk dostat alespoň do středního pásma.

05:07
    Polsko hraje celou přesilovku v útočné třetině a Ukrajincům zle zatápí.

05:26
    Materukhin vybojoval kotouč a uháněl do rychlého protiútoku, ale k dobré střele se díky zákroku polského obránce nedostal.

05:35
    Sergi Varlamov naprosto zbytečně oslabuje svůj tým a Ukrajina jde do tří.

05:41
    Puk však letí přes všechny čáry do obrany Polska a Ukrajina tak bude hrát ve čtyřech.

06:01

Jenže klasickou přesilovku pět na tři využil tvrdou střelou od modré čáry Rafal Dutka, jeho střela byla tečovaná těsně před ukrajinským brankářem. Tuto gólovou teč si připsal TOMASZ MALASINSKI, který zvyšuje vedení Polska na 0:2. Asistence: Rafal Dutka, Pawel Dronia

06:25
    Přesilovou hru si zahraje i Ukrajina. Na dvě minuty za hákování odchází Mateusz Rompkowski.

08:03
    Přesilovku hrála Ukrajina velmi dobře, ale pomalu se blíží její závěr.

08:29
    Střelu z velkého úhlu vyráží Odrobny.

08:25
    Polsko přežilo oslabení bez inkasovaného gólu.

09:18
    Pawel Dronia si pomohl nedovoleně v souboji s Toryanykem, který byl rozjetý a zřejmě byl polskému hráči ujel a mířil by sám na Odrobného.

09:40
    Polsko vyhazuje po mantinelu.

10:42
    Až nyní se Ukrajina dostala k přesilovkovému rozestavení.

11:19
    Přesilovka se Ukrajině příliš nepovedla a Dronia je již na ledě.

11:36
    Obrovská chyba v ukrajinské rozehrávce, po které mohlo Polsko vést už 0:3, ale Napnenko napravil zavahání svých obránců.

11:42
    Maciej Urbanowicz si pomohl faulem a Polsko tak jde opět do čtyř.

12:09
    Poláci vyhazují a jedou střídat.

12:32
    Vystřídali i Ukrajinci, ale ani druhá přesilovková formace se do pásma nedostala.

13:42
    Hra v početní výhodě Ukrajině absolutně nejde a opět se tak Polsko v pohodě ubránilo a hraje již v pěti.

14:28
    Zakázané uvolnění Polska.

14:43
    Naprosto zaslouženě nyní odchází na dvě minuty ukrajinský hráč. Potrestaným je Denys Petrukhno za hákování.

15:08
    Ukrajina se v pohodě ubránila a vyhazuje přes všechny čáry.

16:09
    Zapala dostal dobrou přihrávku před brankoviště, ale nedokázal trefit puk a tak se Ukrajina ubránila.

16:39
    Postavení mimo hry na straně Poláků a tak to vypadá, že Ukrajina se ubrání.

16:43
    Ukrajina hraje v plném počtu.

17:31
    Galant zakončoval přímočarou akci Poláků, ale Napnenko byl dobře postaven a puk vyrazil.

18:03
    Nyní to měl Napnenko mnohem složitější, ale dokázal střelu vyrazit a následně se i hodit po vyraženém puku. Malasinski se nedostal k dorážce, ale následně schytal úder od Aleksyuka.

18:03
    Aleksyuk (UKR) i Malasinski (POL) jsou vyloučení na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

18:17
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Marcin Kolusz a Ukrajina tak bude hrát přesilovku čtyři na tři a to je obrovská šance na snížení v závěru první třetiny.

18:23
    Ukrajina vyhrála buly a rozjíždí svou přesilovkou kombinaci.

18:42
    Odrobny se rychle přesunul ke své druhé tyči a pokryl střelu Toryanyka.

18:52
    Opět Odrobny v akci, tentokrát to zkoušel Pobiedonostsev, ale ani on na polského brankáře od modré čáry nevyzrál.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta a Ukrajina musí rozehrávat ze svého obranného pásma.

19:34
    Toryanyk hned třikrát zkoušel pálit, ale ani jedna jeho střela nekončí v bráně. Tu poslední musel krýt Odrobny, ty předchozí dvě letěly vždy mimo tři tyče.

19:58
    Ukrajinci pálí z velké dálky a nesnaží se přiblížit Odrobnému a polský brankář zatím pokusy z větší vzdálenosti kryje.

20:00

První třetina přímého zápasu o postup do skupiny A II. divize Mistrovství světa je za námi a mnohem spokojenější odjíždí do šaten Poláci. Ty už po 12 vteřinách poslal do vedení Malasinski a v čase 6:01 přidal i jejich druhý gól a Polsko tak vede nad Ukrajinou 0:2

Střely na branku v 1. třetině: 12:12
    Vyloučení v 1. třetině v minutách: 8:10

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

20:26
    Polsko vyhodilo kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

21:06
    Druhá formace Polska moc dlouho útočné pásmo neudržela.

21:16
    Sergi Varlamov vybojoval kotouč a v obrovské šanci mohl snížit, jenže Odrobného položené betony byly proti.

21:16
    Varlamov byl při zakončení faulován Jerzy Gabrysem, který si odsedí trest za podražení.

22:18
    Ukrajina se snaží střílet z každé pozice, ale někdy by to chtělo trošičku více rozvahy.

22:49
    Výtečná obranná práce jednoho z Poláků, který dostal kotouč do středního pásma.

23:16
    Polsko hraje v pěti, ale stále se musí bránit.

24:02
    Varlamov pálil z otočky, ale netrefil kotouč ideálně.

24:26
    Zapala se dostal nečekaně k puku a to překvapilo i jeho samotného a tak se Poláci sami připravili o šanci.

24:48
    Ukrajinců bylo na ledě šest a tak budou mít Poláci výhodu přesilové hry.

25:06
    Nepřesnou přihrávkou přichází Polsko o útočné pásmo.

26:13
    Dobrou dělovku Malasinského schoval v lapačce pozorný Napnenko a nedovolil tak polskému hráči zkompletovat hattrick.

26:48
    Ukrajina v plném počtu.

27:35
    Ukrajinci začínají napadat rozehrávku soupeře už v samém zárodku.

27:42
    Ukrajina právě vstřelila branku!

Forčeking přinesl své ovoce. ROMAN BLAGY rozradostnil domácí publikum, když zůstal naprosto sám před brankou a přesně tam přišla přihrávka Polonytského. Blagy se ve stoprocentní šanci nemýlil a snižuje na 1:2. Asistence: Vasyl Polonytsky, Yuri Petrangovsky

28:02

Dva góly v průběhu třiceti vteřin srovnávají a náskok Polska je rázem pryč. Ukrajina je na koni a fanoušci je tlačí k další brance. Tu druhou vstřelil OLEG SHAFARENKO, který jenom doklepl kotouč do odkryté branky. Asistence: Oleg Tymchenko

29:38
    Aktivita Ukrajiny je obrovská, Poláci momentálně nestíhají tempu soupeře.

31:06
    Forčeking Ukrajiny opět začíná už při zárodku rozehrávky Poláků a opět to přineslo ovoce v podobě získání puku.

31:36
    Odrobny vyrazil nebezpečnou střelu a drží nerozhodný stav.

32:50
    Odrobny musel opět řešit nepříjemnou situaci před svou brankou, o dorážku se snažil Varlamov, ale puk až k polskému brankáři nedoletěl.

34:15
    Varlamov hledal přihrávkou přes celé útočné pásmo svého spoluhráče, ale tomu kotouč přeskočil hokejku.

34:24
    Bryk se prezentoval nepřesnou přihrávkou, po které se píská zakázané uvolnění Polska a hra se stěhuje zpět před Odrobného.

34:54
    Odrobny opět drží Polsko! Několik hráčů se snažilo dorazit kotouč za polského brankáře, ale s velkým štěstím puk za brankovou čáru nepustil. Poté se strhla u polské branky menší roztržka, kterou však rozhodčí rychle uklidnili.

35:21
    Pawel Dronia z úhlu vyzkoušel vystřelit a jeho střela mu sjela z čepele a i to zřejmě překvapilo Napnenka, který měl s pukem větší problémy než se čekalo.

36:39
    Opět puk poskakoval po brankovišti Poláků a nad Odrobnym drží někdo kouzelnou ruku, jinak si neumím vysvětlit, že Ukrajina nevede. Polský brankář nyní kotouč vyrazil a ani o tom nevěděl.

36:47

Obrat je dokonán a Ukrajina si to za výkon ve druhé třetině zaslouží. OLEG TYMCHENKO, který měl před chviličkou velkou šanci se nyní už z gólu raduje a rozradostnil tím celý stadion. Asistence: Oleg Shafarenko, Olegander Pobiedonostsev

37:29
    Ukrajina opět zatlačila Polsko do obranné třetiny.

38:09
    Rychlý protiútok Poláci zakončili střelou, ale s tou si Napnenko poradil.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:47
    Ještě v samém závěru se Ukrajnci tlačí před polskou branku.

40:00

Pokud byla první třetina vyrovnaná a Poláci ji ovládli gólově, tak ve druhé části byla Ukrajina jasně lepší a zcela zaslouženě otočila vývoj zápasu a po čtyřiceti minutách hry vede nad Polskem v přímém souboji o postup 3:2.

40:36

Asi nejhorší možný scenář pro Poláky právě nastal. Hned na začátku závěrečné třetiny se totiž prosadil po přesné přihrávce od Shafarenka z mezikruží OLEXANDER MATERUKHIN. Asistence: Oleg Shafarenko, Oleg Tymchenko

41:23
    Polsko si zahraje přesilovou hru a má tak šanci vrátit se do zápasu. Vyloučen je Ryabenko za zdržování hry.

42:47
    Jenže přesilová hra se Polákům absolutně nedaří.

43:06
    Baginski se neodhodlal k přihrávce před branku, polský tým se však dokázal aspoň na chvilku usadit v útočném pásmu.

43:23

44:33
    Jakub Witecki šikovně vyjel s pukem až do předbrankového prostoru, ale jeho střelu chytil připravený Napnenko

44:56
    Pawel Dronia naprosto zbytečně fauloval ve středním pásmu a odchází na dvě minuty za bránění ve hře.

45:17
    Obětavě Poláci dostali kotouč do středního pásma.

46:22
    Poláci jsou i ve vlastním oslabení aktivní.

46:49
    Odrobny si pohlídal prostor u své tyčky a nedovolil rozjetému Petrangovskému navýšit vedení Ukrajiny. Ten následně tvrdě narazil na zadní mantinel, ale sám se zvedl asnad bude v pořádku.

47:00
    Polsko již hraje v plném počtu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:31
    Postavení mimo hry, opět nás čeká buly ve středním pásmu.

47:55
    Za hákování odchází na dvě minuty Volodymyr Aleksyuk a Polsko tak bude mít výhodu přesilové hry.

48:23
    Od modré čáry vyzval Pawel Dronia své spoluhráček teči, ale k té se nikdo nedostal a tak Napnenko schoval puk v lapačce.

49:06
    Dronia byl opět tím nejaktivnějším z polských hráčů a po jedné jeho střele se puk odrazil od tyčky k soupeři, který ho odpálil po mantinelu.

49:55
    Ani tuto přesilovku Poláci nevyužili, ale nerozehráli ji vůbec špatně.

50:57
    Ukrajina je ve hře pět na pět lepší a potvrzuje to i v těchto minutách. Poláci to budou mít velmi těžké.

51:16
    Petrukhno vystřelil od modré čáry a Odrobny tak měl opět práci.

52:16

Poláci si vykřesali naději a to zásluhou JERZYHO GABRYSE, který propálil vše co mu stálo v cestě. Rázem je o zápletku postaráno. Asistence: Leszek Laszkiewicz

53:18
    Dutka to zkusil přímou střelou, ale tu pokryl ukrajinský brankář.

54:01
    Ukrajinci začínají bránit svůj jednogólový náskok a to nemusí být ta správná taktika.

55:13
    Poláci již napadají rozehrávku soupeře v samém zárodku a Ukrajině to dělá problémy.

55:42
    Odrobny udržel dělovku Varlamova a drží tak naděje Polska.

55:56
    Ukrajina drží kotouč v útočném pásmu a sbírá cenné vteřinky.

56:32
    Vhazování ve středním pásmu.

57:15
    Poláci rozjíždí svou akci od vlastní branky.

57:26
    Napnenko pokryl střelu jednoho z Poláků, vhazovat se bude v útočném pásmu Polska.

57:49
    Mikhnov udělal to nejlepší co mohl. Zavezl kotouč do útočného pásma a vybojoval vhazování po levé ruce Odrobného.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Kolusz získal puk v dobré pozici, ale z otočky mu střela absolutně nevyšla.

58:56
    Tymchenko mohl rozhodnout na druhé straně, ale trefil jen lapačku Odrobného.

59:25
    Poláci udrželi puk v útočném pásmu.

59:34
    Pawel Dronia (POL) a Artem BOndaryev (UKR) jsou vyloučení na dvě minuty a tak se závěr zápasu odehraje ve čtyřech na obou stranách.

59:34
    Oddechový čas pro Polsko.

59:41
    Odrobny překvapivě zůstal na ledě a tak se hraje čtyři na čtyři.

60:00

Skončilo utkání mezi Ukrajinou a Polskem a spolu s tímto zápasem skončil i celý šampionát B skupiny divize II. Ukrajina si díky této výhře zajistila postup do skupiny A, kterou bude hrát v příštím roce. Poláci skončili celkově na druhém místě.

Počet střel ve 3. třetině: 8:10
    Počet střel v zápase: 34:27
    Vyloučení ve 3. třetině v minutách: 6:4
    Vyloučení celkem v minutách: 16:16

Z mé strany je to dnes již vše, děkuji Vám za celodenní pozornost a budu se těšit u sledování dalších sportovních přenosů. (20:16:08)

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 28. Blagy (Polonytsky, Petrangovsky), 29. Shafarenko (Tymchenko), 37. Tymchenko (Shafarenko, Pobiedonostsev), 41. Materukhin (Shafarenko, Tymchenko) – 1. Malasinsi (Kolusz), 7. Malasinsi (Dutka, Dronia), 53. Gabrys (Laszkiewicz)

Poľsko: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Gabrys, Kotlorz, Gorny, Bryk, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Strzyzowski, Dziubinski, Galant

Rozhodca: Ansons – Jensen, Korba