NJ Devils – NY Islanders 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 0:4 (kon.)
Chicago – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Utorok 02.04.2013, 04:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Češi na ledě
    V utkání se může v dresu San Jose představit dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
    V sestavě Canucks nenalezneme žádného českého legionáře.

23. 03. 2013 Los Angeles – Vancouver 0 : 1

Nejproduktivnějším hráčem Canucks je Henrik SEDIN, který nasbíral jedenatřicet bodů za devět gólů a dvaadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Canucks je Daniel SEDIN, který nasbíral devětadvacet bodů s bilancí desíti gólů a devatenácti přihrávek, aktuálně mu patří pětatřicáté místo v bodování NHL.

VANCOUVER CANUCKS
    Vancouver aktuálně svádí tvrdý souboj s Minnesotou o prvenství v Severozápadní divizi, který zatím vyznívá lépe právě pro Wild, kteří mají sice stejný počet bodů jakou Canucks, tedy čtyřiačtyřicet, ale mají o zápas méně. Vancouver má na svém kontě devatenáct vítězných zápasů a šest proher v prodloužení. V deseti zápasech se museli Canucks obejít bez bodu. V pořadí konference je Vancouver zatím na čtvrtém místě, hned za trojicí vedoucích klubů jednotlivých divizí. Při současné formě a kvalitě by Canuks postup do bojů o Stanley Cup ujít neměl.

Nejproduktivnějším hráčem Sharks je Joe THORNTON, který nasbíral jedenatřicet bodů za pět gólů a šestadvacet asistencí a v rámci celé NHL je na dvaatřicátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je s pětadvaceti body Patrick MARLEAU, který se může pyšnit bilancí šestnácti gólů a devíti přihrávek. V pořadí NHL mu patří osmapadesátá příčka.

SAN JOSE SHARKS
    San Jose je aktuálně na třetím místě Pacifické divize, když v dosud odehraných čtyřiatřiceti zápasech sedmnáctkrát vyhráli a šestkrát brali bod za prohru v prodloužení. Jedenáctkrát odešli hráči Sharks z ledu poraženi po základní hrací době, tedy bez bodu. S bodovým ziskem čtyřiceti bodů sice již ztratili šanci na první místo v divizi, které neochvějně drží Anaheim, a tak se San Jose musí soustředit na boj o play off v "řádném" pořadí Západní konference. A že to bude tvrdý boj, dokazuje "tlačenice" kolem posledního postupového místa. Aktuálně jsou Sharks na šestém místě s čtyřbodovým náskokem před devátým St. Louis, které má ale o zápas méně. Další tři týmy – Dallas, Edmonton a Nashivlle, ztrácí bodů pět. Z toho je zřejmé, že San Jose drží postupové "karty" pevně ve svých rukou!

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě Vancouver Canucks.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Boyle, Stuart, Braun, Vlasic, Burns – Havlát, J. Thornton, Burish – Marleau, Couture, Wingels – Galiardi, Pavelski, Clowe – Sheppard, S. Gomez, Desjardins

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) – Hamhuis, Garrison, Edler, Bieksa, Alberts, Tanev – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Raymond, Schroeder, Hansen – Higgins, Ebbett, Pinizzotto – Sestito, Lapierre, Gordon

Rozhodčí: Hasenfratz, Rooney – Cameron, Wheler.

00:01

00:30
    Puk za brankou Niemiho, domácí ale bleskově rozehrávají.

00:51
    Daniel Sedin se dostává ke střele od modré, Niemi chytá.

01:36
    Canucks za svou brankou, rozehrávka nepřesná, Hansen nezachytil puk, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Schneidera.

02:20
    Canucks v útočném pásmu, Garrison střílí od modré z pravé strany, nepřesně.

02:47
    Na druhé straně se dostává do zakončení Martin Havlát, bleskový protiútok domácích, český forvard po pravém křídle najíždí před Schneider, střílí, ale gólman chytá.

03:48
    Sharks opět v útočném pásmu, ale hostům se podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.

04:22
    Braun nahazuje puk do třetiny Vancouveru.

04:54
    Skvělý průnik Martina Havláta z pravé strany, "drze" si nabruslil až před Schneidera, ten ho opět vychytal!

05:33
    Nahození puku Stuartem – odpískán ofsajd.

06:08
    Někdo z Vancouveru zlomil hokejku v útočném pásmu, která teď nebezpečně komplikuje bruslení hráčů.

07:05
    Čárový rozhodčí zřejmě již odklidili zbytky rozlomené hole.

07:52
    Sharks nepouští svého soupeře do zakončení, obrana Sharks pracuje zatím na výtečnou.

08:19
    Burns se dokázal natlačit přes bránícího Edlera před Schneidera, ale tam již nebyl prostor na zakončení.

08:49
    Opět aktivní Martin Havlát, který střílí z levé strany, ale přesně do nastavené lapačky Schneidera, český útočník je zatím nejlepším hráčem Sharks!

09:28
    Vancouveru se zatím nedaří přechod do útočného pásma.

10:00
    Je za námi úvodní desetiminutovka, stav stále bezbrankový, blíže ke gólu ale byli domácí hokejisté.

10:51
    Canucks postupují do útočného pásma, D. Sedin střílí z levé strany, mimo.

11:20
    Hosté zůstávají ve třetině Sharks, ale Garrison ztrácí puk, obrana Sharks vyhazuje alespoň do středního pásma.

12:27
    Canucks se drží ve třetině Sharks, ale Pavelski uklidňuje situaci, vyváží puk, spoluhráči mohou vystřídat.

13:16
    Couture již nemusel zakončovat, rozhodčí již předtím přerušili hru.

13:52
    Hraje se ve středním pásmu, sledujeme hokej s minimem šancí.

15:00
    Poslední pětiminutovka první třetiny, zatím na první branku stále čekáme.

15:47
    Pavelski se ke střele z pravé strany nedostal, zapracovala obrana Canucks.

16:12
    Galiardi již ale střílí od modré, Schneider vyráží, domácí zůstávají u puku.

16:30
    Nakonec Schneider chytá puk a bude se vhazovat po jeho levici.

17:00
    Havlátovo řada neudržela pásmo a je tu protiútok hostů, Burrows se natlačil z pravé strany před Niemiho, ten chytá.

17:38
    Stuart střílí na druhé straně na Schneidera, ten kontroluje dráhu puku a vyráží.

17:55
    Tlak Sharks ve třetině Canucks, to je sprška střel, kterou musí ukončit Schneider, který drží puk ve své výstroji.

18:40
    Braun zaváží puk do útočného pásma, ale střelu Marleaua vyráží ze třetiny Hansen.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:26
    Puk ve třetině San Jose, domácí rozehrávají.

19:53
    Hosté se po delší odmlce dostávají do zakončení, z pravé strany střílí Schroeder, Niemi chytá.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali, věřme, že se to v další části dnešního utkání změní. Zatím jsme sledovali opatrné utkání, v němž převažují obrany nad útokem. Lepším týmem jsou Sharks, kteří, zejména ve druhé části třetiny, dokázali svého soupeře několikrát "uzamknout" v jeho třetině, ale Canucks všechny šance domácích přestáli bez inkasovaného gólu a do kabin tak obě mužstva odchází ze bezbrankového stavu.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose: 14

Vancouver: 6

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:29 hodin.

20:01

20:52
    Schneider chytá střelu Wingelse z pravé strany, Pavelski se k dorážce nedostal.

21:06
    Bleskový protiútok hostů, Niemi nyní drží kotouč v lapačce.

21:34
    Domácí se dostávají do přečíslení dva na jednoho, Couture z levé strany střílí, Schneider chytá. Na pravé straně byl volný Marleau...

22:05
    Canucks v útočném pásmu, ale střela Taneva nepřesná, puk ve středním pásmu.

22:15
    Za hákování Pavelskiho je vyloučen Higgins, Canucks se budou bránit v oslabení.

22:37
    Couture nahazuje puk do brankoviště, ale Lapierre vyváží puk.

23:16
    Ještě minuta zbývá domácímu týmu z přesilové hry, ale puk má soupeř.

23:58
    Gomez hledá před brankou J. Thorntona, ale nakonec je z toho střela Martina Havláta, kterou Schneider chytá.

24:15

25:18
    Hansen se obtočil kolem branky Sharks, zakončuje z pravé strany, ale Niemi vyráží.

25:45
    Zakázané uvolnění Sharks, bude se vhazovat po levici Niemiho.

26:32
    Kevin Bieksa se dostává do zakončení z mezikruží, Niemi zatím spolehlivý.

27:13
    Vancouver v posledních minutách konečně vyrovnal hru a začíná se častěji dostávat do zakončení.

27:41
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A právě v této době dostávají Canucks první gól. Skvělá kombinace S. Gomeze, Burishe a ANDREW DESJARDINSE, který byl na konci útočné akce a zakončil z bezprostřední blízkosti! Asistence: Adam Burish, Scott Gomez.

28:22
    Tak to něco! JOE THORNTON zachytil ledabylou rozehrávku Edlera na útočné modré, udělal dva kroky blíže k brance, vystřelil zápěstím a je to druhý gól Sharks! Asistence: Matt Tennyson.

29:07
    Canucks ztratili "půdu pdo nohama", Bieksa pouze za cenu nedovoleného zákroku zastavuje Wingelse, Sharks si zahrají přesilovou hru.

29:22
    San Jose od úvodních vteřin v útočném pásmu.

29:45
    Ale Hansen zachytil rozehrávku domácích, je to samostatný únik, Niemi chytá!

29:54
    Nedáš – dostaneš! Přesně to nyní platí o situaci na ledě, LOGAN COUTURE se dostává k dorážce v brankovišti a dává třetí gól Sharks! Branku ještě musí potvrdit videozáznam ve videocentru – branka platí, využitá přesilová hra. Asistence: Patrik Marleau, Joe Thornton.

30:05
    Nepříjemná tříminutovka pro Canucks, právě v době, kdy se hosté konečně vymanili z vytrvalého tlaku domácího týmu, dostávají tři rychlé góly!

30:46
    A je tu další šance domácích, Desjardins střílí z pravé strany, Schneider vyráží.

31:24
    Komerční přestávka přijde Vancouveru vhod – je třeba zklidnit situaci na ledě.

32:08
    Tanev střílí od modré z levé strany, střela ale byla zblokována, přesto hosté zůstávají u puku.

32:54
    Nenápadná střela z pravé strany D. Sedina, který ještě pohledem zkontroloval, zda puk nepropadne Niemimu do branky. Nestalo se, vhazování v pásmu Sharks.

33:14
    Joe Thornton je při chuti, odhadl odraz puku od zadního mantinelu, zatlačil na Schneidera, tomu propadl puk mezi betony, ale než se stačil "došourat" do branky, stačil ho gólman Canucks zalehnout!

33:42
    Zakázané uvolnění Sharks, vhazování po levici Niemiho.

34:33
    Ani ze závaru před Niemim se nepodařilo hostům dát první gól.

35:00
    Začíná poslední pětiminutovka druhé třetiny, domácí hájí tříbrankový náskok.

35:16
    Desjardins nestačil shodit jednu z rukavic a už mu málem Pinizzotto stáhl dres přes hlavu, náznak bitky, rvačky – jak to posoudí rozhodčí? Desjardins již odchází do kabin, vzápětí stejně tak Pinizzotto – oba dostávají pětiminutové tresty.

35:49
    Bieksovu střelu blokuje Boyle, Niemi zasahovat nemusí.

36:20
    Zakázané uvolnění Sharks, závěr třetiny patří hostům, kteří svírají svého soupeře v jeho třetině.

36:45
    Další icing Sharks.

37:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak konečně to Canucks vyšlo! Nejprve střílel Burrows mimo, hosté zůstali u puku, který se dostal k CHRISI HIGGINSOVI a ten z mezikruží překonává Niemiho. Asistence: Jannik Hansen, Kevin Bieksa.

38:08
    Domácí mají nyní problémy s rozehrávkou.

38:41
    H. Sedin již postupuje směrem k brance Sharks, ale zastavuje ho odpískaný ofsajd.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Hansen prokličkoval až do třetiny San Jose, z levé strany střílí Lapierre, vedle.

39:57
    V posledních dvou minutách to na ledě vypadá, jako by hosté hráli přesilovou hru! Vstřelený gól Canucks neskutečně pomohl!

40:00

Ve druhé třetině se úroveň hry zvedla, čemuž pomohly hlavně góly. Domácí tým nasázel soupeři tři rychlé branky v rozmezí osmadvacáté a třicáté minuty a vypadalo to, že se Canucks doslova "sesypou". Nakonec však v závěru třetiny dokázali hosté protrhnout střeleckou smůlu, díky brance Higginse snížili a ještě si vypracovali další gólové příležitosti. Ve třetí třetině nás tak jednoznačně čeká napínavá bitva o vítězství!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

San Jose: 13

Vancouver: 11

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:31 hodin.

40:01

40:38
    Vhazování před Schneiderem, D. Sedin úspěšnější.

40:57
    Přesto se k puku dostávají domácí hokejisté, Burns střílí z pravé strany po přihrávce od Marelaua, Schneider chytá.

41:15
    Niemi měl nyní hodně práce se střelou Burrowse a dorážce Higginse!

42:12
    Canucks bojují o puk za brankou Sharks.

42:48
    Sestito se dostává ke střele z pravé strany, Niemi vyráží.

43:22
    Na led naskakují bratři Sedinové, obrana Sharks se musí mít na pozoru!

44:22
    Sharks nepřesně rozehrávají, hra San Jose je velmi opatrná v úvodu třetí třetiny.

44:29
    Vylučuje se, Alex Burrows jde za sekání Martina Havláta na dvě minuty na trestnou lavici, San Jose si zahrají přesilovou hru.

45:12
    Sharks v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

45:30
    Domácím se stále daří držet pásmo, Joe Thornton se dostává ke střele z pravé strany, skvělý Schneider!

45:57
    Ofsajd při přechodu přes útočnou modrou, rozhodčí vykazují hru do středního pásma, přesilová hra San Jose pomalu končí.

46:29

47:30
    Canucks ztratili další cenné minuty ze třetí třetiny, ve které dohánějí dvoubrankovou ztrátu.

48:09
    Burish spíše nahazuje puk na Schneidera, než střílí, důležité pro San Jose je nyní získat útočné pásmo.

48:32
    Scott Gomez nahazuje puk do útočného pásma, puk má soupeř.

48:58
    Který ale nepřesně rozehrává, zakázané uvolnění, vhazování před Schneiderem.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny.

50:20
    A ALEXANDRE BURROWS pohotovou dorážkou na hranici brankoviště dává druhou branku Vancouveru! Čeká nás skutečné drama v závěru třetiny! Asistence: Chris Higgins, Jannik Hansen.

51:21
    Domácí mohli okamžitě "odpovědět", ale Wingels nedokázal "propasírovat" puk za záda Schneidera.

52:02
    H. Sedin se nedostal na druhé straně do zakončení, obě mužstva se nyní vrhla do útoku.

52:44
    Domácí nahazují puk do třetiny Vancouveru.

53:22
    Boyle hledá ve středním pásmu Havláta, ale D. Sedin vystihl přihrávku.

54:02
    Canucks před Niemim, který raději ukryl puk do své lapačky aby přerušil hru a tlak hostů.

54:33
    Hraje se ve středním pásmu, to vyhovuje San Jose.

55:22
    Dlouhá přihrávka Burishe na Pavelskiho, ale hosté vytěsnili domácí borce z jejich třetiny.

55:55
    A po bekhendové střele Bieksy raději Niemi drží kotouč a přerušuje hru.

56:30
    Na hře Sharks je pozitivní, že i přes bránění jednobrankového náskoku se nebojí pouštět ve dvou nebo ve třech do útoku.

57:07
    Pavelski zachytil rozehrávku soupeře a nahazuje puk na Schneidera, ten okamžitě rozehrává zpět.

57:42
    "Nůžky" Vancouveru začínají čím dál více svírat soupeře!

58:10
    D. Sedin neudržel puk před Marleauem, který vyhazuje puk ze třetiny.

58:32
    Další vyhozený puk Sharks, hosté zbytečně otálí s odvoláním Schneidera z brány.

58:48
    Až nyní, hosté hrají v šesti, Schneider na lavičce!

59:00
    Minuta do konce, Canucks hrají power-play.

59:19
    Pavelski vyhazuje na zakázané uvolnění, okamžik pro time-out.

59:19
    Oddechový čas pro domácí.

59:32
    Vhazování před Niemim vyhrávají hosté.

59:48
    Galiardi vybojoval cenné vteřiny u pravého mantinelu.

60:00

A je dobojováno! San Jose zvládlo vypjatou koncovku dnešního utkání a připisuje nesmírně důležité vítězství nad silným soupeřem, a to zejména díky povedené druhé třetině! V té třetí se z jediné branky radovali hosté, kteří ale obrat nedokázali dotáhnout do konce a dnes odjedou ze San Jose bez bodu.