NY Rangers – Florida 1:3 (kon.) | Buffalo – Toronto 5:4 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – NJ Devils 1:4 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 5:3 (kon.)
Winnipeg – Washington 0:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Nashville Predators
5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Calgary Flames
cz Piatok 22.03.2013, 01:00 • Bridgestone Arena • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Češi na ledě
    Za Nashville pravidelně nastupuje útočník Martin ERAT.
    Za Flames nastupuje útočná dvojice Roman ČERVENKA a Jiří HUDLER.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Alex TANGUAY, který nasbíral dvaadvacet bodů za devět gólů a třináct asistencí a v rámci celé NHL je na devětapadesátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je také s dvaadvaceti body Mike CAMMALLERI s bilancí devíti gólů a třinácti přihrávek, kterému patří šedesátá pozice v bodování NHL.

CALGARY FLAMES
    Calgary je aktuálně na čtvrtém místě Severozápadní divize, když nasbíralo zatím šestadvacet bodů. V doposud odehraných sedmadvaceti utkáních Flames jedenáctkrát vyhráli a čtyřikrát prohráli v prodloužení. Dvanáctkrát museli hráči Calgary odejít z ledu bez bodu a v pořadí celé konference se tak drží zatím na předposledním místě, když horší je již, pouze o skóre, Colorado. Zároveň je ale nutno dodat, že Calgary má nejméně odehraných zápasů z celé konference!

Nejproduktivnějším hráčem Predators je Colin WILSON, který nasbíral devatenáct bodů za sedm gólů a dvanáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená třiadevadesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ducks je obránce Shea WEBER, který nasbíral osmnáct bodů s bilancí pěti gólů a třinácti přihrávek.

NASHVILLE PREDATORS
    Nashville je atkuálně na poslední, tedy na čtvrté pozici v pořadí Centrální divize, když z dosud odehraných třiceti utkání dokázal jedenáctkrát vyhrát a šestkrát prohrát v prodloužení. Třináctkrát zatím hokejisté Predators odešli z ledu poraženi a bez bodu, celkem tak nasbírali osmadvacet bodů. V pořadí Západní konference je Nashville na třináctém místě, když na postupové osmé místo, na kterém je aktuálně San Jose, ztrácí pět bodů, což není nesmazatelná ztráta! Predators si ale již nesmí dovolit ztrácet příliš bodů.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Nashville Predators přivítá na svém ledě Calgary Flames.

Nashville Predators: Rinne (Mason) - Josi, Weber, Bartley, Klein, Ellis, Blum - Kosticyn, Fisher, Erat - Beck, Smith, Halischuk - G. Bourque, Legwand, Spaling - Clune, Mueller, Yip

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) - GIordano, Wideman, Brodie, Bouwmeester, Butler, Sarich - Cammalleri, Tanguay, Iginla - Glencross, Stajan, Stempniak - Comeau, Backlund, Hudler - Jackman, Begin, McGrattan

Rozhodčí: Hebert, Jackson - Murphy, Murray.

00:01

01:08
    Beck v pokleku z mezikruží "vystrašil" Kiprusoffa, ten chytá.

02:00
    Zakázané uvolnění Nashvillu, hra se stěhuje před Rinneho.

02:40
    Hráči Calgary se ještě nedostali k ohrožení Rinneho, domácí mají jasnou převahu v úvodu utkání.

04:11
    Poprvé se vylučuje, za hákování odchází na trestnou lavici hráč Calgary, T.J. Brodie.

04:35
    Domácím se zatím nedaří usadit se v pásmu soupeře.

15:01
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Výborná akce MARKA GIORDANA, který se protlačil přes Josiho až do útočného pásma a tam dělovkou od modré z levé strany, prostřeluje Rinneho, to je branka v oslabení! Asistence: Lee Stempniak.

05:51
    Pokračuje přesilová hra Predators, ale puk opět opouští útočné pásmo.

06:12

07:23
    Martin Erat s Kosticynem neudrželi útočné pásmo, hra se stěhuje před Rinneho.

08:30
    Legwand střílí od modré z levé strany, ale mimo branku Flames.

09:16
    První bitka - domácí Clune a hostující Begin, oba již usedají na trestnou lavici, dostávají pětiminutové tresty.

10:11
    Calgary se zatím výborně brání, v podstatě příliš nepouští domácí hokejisty do zakončení.

11:15
    Opět se vylučuje a bude to hráč Flames, na trestnou lavici usedá Backlund za hru vysokou holí a pozor, dostává trest 2 + 2 minuty!

11:36
    Nashville právě vstřelil branku!
    Roman Josi odčinil své zaváhání při předchozí přesilové hře, po kterém padl první gól a po jeho skvělé dělovce od modré čáry se na brankovišti tečí prosazuje MARTIN ERAT. Asistence: Roman Josi, Bobby Butler.

13:05
    Radost domácích netrvala dlouho a protože vyloučený Backlund dostal čtyřminutový trest, dávají hosté již druhou branku v oslabení! Trefuje se BLAKE COMEAU. Asistence: Mark Giordano, Jay Bouwmeester.

15:04
    Zakázané uvolnění Flames, hra se stěhuje před Kiprusoffa.

15:15

16:08
    Tanguay ztrácí kotouč při pokusu o přechod do pásma Predators.

17:18
    Butler nahazuje puk před Rinneho, tam ho ale Comeau ztrácí.

17:57
    Martin Erat střílí z levé strany, ale Kiprusoff pozorný.

18:09
    Nakonec se elitní pětka Predators přece jenom prosazuje, když skvělou práci odvedl Martin Erat, který zachytil puk za brankou Flames, bleskově nachází před bránou MIKE FISHERA, kterému adresuje přesnou přihrávku a je z toho vyrovnávací gól! Asistence: Martin Erat.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:20
    Stempniak střílí z voleje z pravé strany, Rinne pozorný a vyráží.

20:00

V první dvacetiminutovce se nikdo, kdo sleduje dnešní utkání, rozhodně nudit nemohl. Padly čtyři branky, po dvou na každé straně a sledujeme skutečně atraktivní hokej. Obě mužstva vrhají své síly především do útoku, zaznamenali jsme výtečný výkon Martina Erata, co víc si přát!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

Nashville: 10

Calgary: 7

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:01 hodin.

20:01

20:50
    Nasvhille rozehrávají zpoza vlastní brány.

21:20
    Flames zatím bruslí zcela bez puku, až nyní, při ofsajdu na útočné modré, mohou hosté hrát puk.

21:59
    McGrattan je dalším vyloučeným hráčem, přesilovou hru si zahrají domácí.

22:26
    Erat přihrává Butlerovi, ten střílí z levé strany, ale Kiprusoff chytá.

22:59
    Nashville opět před Kiprusoffem.

23:23
    Josi měl před sebou odkrytou část branky, ale Bouwmeester skvěle vložil do dráhy puku svou hokejku a zabránil jasnému gólu!

23:59

24:58
    Bartley pálí z mezikruží, vedle.

25:52
    Predators drtí svého soupeře, jako by pokračovala přesilová hra! Josi najíždí na Kiprusoffa z levé strany, střílí, ale finský gólman chytá.

26:32
    Beck nepřesně přihrává v útočné třetině, Nashville se připravuje o pásmo.

27:48
    Begin se dostává do zakončení z levé strany, jeho bekhendovou střelu ale Rinne kryje.

28:15
    Shea Weber, domácí kapitán, musí na dvě minuty na trestnou lavici a pozor, je to vyloučení na obou stranách, za Calgary je vyloučen také Stempniak.

29:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, zatím bez šancí.

29:25
    Až Martin Erat s Legwandem pronikli do útočné třetiny, ale střelu druhého jmenovaného Kiprusoff vyráží.

30:15
    Oba týmy v plném počtu.

31:15
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Rinneho.

32:05
    Ofsajd Predators při přechodu do útočného pásma, vhazovat se bude ve střední třetině.

33:11
    Martin Erat odebral za brankou Flames puk bránícímu Brodiemu.

33:24
    A z dobré práce českého forvarda těží opět MIKE FISHER, který si počkal u levé tyčky na přihrávku Josiho a dává vedoucí branku Predators! Asistence: Roman Josi, Martin Erat.

34:24
    A vzápětí, přesně po jedné minutě, Kiprusoff opět inkasuje, tentokrát byl krátký na teč NICKA SPALINGA z mezikruží! Branku ještě musel potvrdit rozhodčí po prozkoumání videozáznamu. Asistence: Victor Bartley, Kevin Klein.

34:50
    To je tvrdý úder pro Flames, tato třetina hostům příliš nevyšla.

35:12
    A znovu musí Kiprusoff řešit velmi ošemetnou situaci, opět po skvělé práci Martina Erata a Legwanda, kdy druhý jmenovaný najel až před gólmana, toho ale bekhendem nepřekonal.

35:49
    Brodie střílí od modré z levé strany, Rinne vyráží.

37:04
    Kiprusoff musí bleskově rozehrát, hráčů ve žlutém dresu je plné hřiště!

37:56
    Cammalleri zaváží puk do třetiny Predators, ale obrana domácího týmu pracuje dobře, puk ve středním pásmu.

38:29
    Stempniak měl nyní hodně prostoru na zakončení, ale ani nadvakrát svým bekhedem Rinneho nepřekonal.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:19
    Flames ovládají závěr třetiny, ovšem obrana Predators zvládá vyhazovat puky do středního pásma.

40:00

I ve druhé třetině pokračuje ve skvělém výkonu český útočník ve službách Predators, Martin Erat a ač celá Bridgestone Arena "oslavuje" dvougólového střelce Mika Fishera, je zatím nejproduktivnějším hráčem na ledě právě Erat s bilancí 1+2!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 2. třetina:

Calgary: 8

Sledujte i dál náš online přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:55 hodin.

40:01

41:18
    Zakázané uvolnění Predators, Josi nepřesně rozehrává, vhazovat se bude před Rinnem.

41:55
    Martin Erat střílí z pravé strany, Kiprusoff chytá, Mike Fisher byl již na brankovišti připraven dorážet.

42:43
    Vhazování v útočném pásmu Predators, Weber střílí od modré, puk letí mimo bránu.

43:46
    Roman Josi oslabuje svůj tým, Flames si zahrají přesilovou hru.

44:20
    Domácí vyhazují puk, hosté se zatím nedostali do útočného pásma.

44:42
    Až nyní se zdá, že Flames udrží pásmo, ano, je to tak, hosté v přesilovkovém rozestavení.

45:10
    Byla z toho pouze střele od modré z levé strany Giordana, kterou Rinne vyráží.

45:46

45:54
    Toto domácí nezvládli! Josi se vrací z trestné lavici, společně s ním postupuje dopředu Kosticyn, který si ale nepohlídal na pravé straně najíždějícího Josiho s pukem a přejel mu útočnou modrou čáru dříve - domácí "jeli" ve dvou na jediného obránce!

46:49
    Dlouhá rozehrávka na Tanguaye byla úspěšná, je z toho střela Stempniaka z levé strany, Rinne vyráží.

47:27
    Na druhé straně Martin Erat hledal svou přihrávkou Legwanda, ke kterému ale puk neprošel.

48:37
    Ofsajd Calgary na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:37
    Navíc se vylučuje, na trestné lavici již sedí domácí Brandon Yip, hosté si zahrají další přesilovou hru.

48:50
    Flames ztrácí pásmo, musí to zkusit znovu.

49:20
    Další neúspěch Calgary při pokusu o "usazení" se v útočném pásmu, domácí se dobře brání.

49:47
    A dokonce je tu protiútok domácích, Kosticyn postupuje po levém křídle, na střed mu najíždí ještě i Mike Fisher, ale Kosticyn střílí, Kiprusoff chytá.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté mají ještě dostatek času na zdramatizování závěru zápasu.

50:37

51:06
    Predators se opět ubránili, Flames trápí dnes koncovka.

51:48
    Glencross zkouší pozornost Rinneho střelou z levé strany z ostrého úhlu, domácí gólman pozorný.

52:38

53:48
    Backlund překonal Rinneho, ale sudí gól neuznávají pro podražení brankáře!

55:54
    Je zřejmě rozhodnuto, BRANDON YIP dokázal zpracovat přihrávku v mezikruží z pravé strany od Kevina Kleina a překonává Kiprusoffa. Asistence: Kevin Klein, Rich Clune.

57:08
    V závěru zápasu ještě vyloučení, na trestnou lavici odchází domácí Richard Clune, hosté si zahrají přesilovou hru.

57:22
    Predators vyhazují puk ze třetiny.

57:42
    Rinne zkoušel zpoza branky vyhodit puk ze třetiny, ale povedlo se to až Weberovi.

58:08
    Hosté hrají bez brankáře!

58:42
    Přesilová hra šesti proti čtyřem, při power-play hostů, se zatím Flames moc nedaří.

59:00
    Až sedm vteřin před koncem přesilové hry se trefuje JAROME IGINLA, který vytěžil z fantastické zpětně přihrávky Glencrosse na brankovišti. Asistence: Curtis Glencross, Alex Tanguay.

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta, hosté to zkouší znovu bez brankáře.

59:24
    Ale je z toho pouze ofsajd Flames na útočné modré, hra se stěhuje do středního pásma.

59:43
    Hra se nám v závěru kouskuje, vhazování po pravici Rinneho.

60:00

Dnešní utkání je u konce, ze zaslouženého vítězství se dnes radují domácí hokejisté, kteří, i díky skvělému výkonu Martina Erata, dokázali svého soupeře jasně přehrát a vybojovat tak důležité dva body v boji o postup do play off. V dresu Flames nastoupil i další Čech, Jiří Hudler, kterému ale zápas vůbec nevyšel a prakticky nebyl vidět.