Dortmund – Freiburg 5:1 (kon.) | Brémy – Fürth 2:2 (kon.) | Hamburger – Augsburg 0:1 (kon.)
Hoffenheim – Mainz 0:0 (kon.) | Norimberk – Schalke 3:0 (kon.) | Leverkusen – Bayern 1:2 (kon.)
Werder Brémy
2:2 (0:0)
Greuther Fürth
Sobota 16.03.2013, 15:30 • Weserstadion - Bremen • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Cez týždeň boli na programe zápasy LM a Európskej ligy UEFA ale už je všetko pripravené na to aby sa naplno rozbehli všetky domáce európske futbalové súťaže.
    Ja Vám priblížim dianie z nemeckej bundesligy a to zo zápasu medzi Werderom Brémy a Greuther Furth.

Domáci tím Werder Brémy je po 25 kolách na 13. priečke a na svojom konte má 29 bodov. Hráči Werderu v minulom kole hrali na pôde Borussie Mgladbach a podarilo sa im ukoristiť 1 bod za remízu 1:1. Werder podáva v tomto ročníku dosť kolísavé výkony. V posledných 6 kolách vyhrali 2 zápasy, 1 remizovali a v 3 prípadoch svojmu súperovi podľahli.

Greuther Furth je na poslednej priečke so 14 bodmi a vyzerá to tak, že zostupu do 2. bundesligy sa už nevyhne. V predchádzajúcom kole prehrali hráči Furthu doma s Hoffenheimom 0:3. Na 15 . priečku, ktorá zaručuje bundesligovú príslušnosť aj na ďalší rok strácajú až 14 bodov. Furth si v posledných 6 kolách pripísal do kolonky výhier iba číslo 1 a to pri prekvapujúcej výhre nad Schalke na jej pôde. Remízou sa skončili 2 zápasy a 3 sa skončili prehrou.

Čo sa týka Greutheru Furth o jeho osude je už rozhodnuté. Na budúci rok sa vráti do 2. nemeckej bundesligy a znova môže bojovať o postup. Werder Brémy sú od 16 priečky, ktorá by ich poslala do baráže o zostup síce na 8 bodov ale ešte v ich prípade nie je o ničom rozhodnuté. Aj preto by mali s Furthom bodovať naplno.

Dobré popoludnie Vám prajem. Vítam Vás pri sledovaní onlajn komentárov zo zápasu Werder Brémy a Greuther Fürth.

Werder Brémy: Mielitz - Papastathopoulos, Lukimya, Pavlović, Schmitz, Gebre Selassie, Junuzović, Ignjovski, De Bruyne, Trybull, Petersen

Greuther Fürth: Grün - Nehrig, Mavraj, Sobiech, Zimmermann, Baba, Peković, Sararer, Fürstner, Petsos, Klaus

Rozhodca: Schmidt - Walz, Voss.

Obe mužstvá v tomto momente vychádzajú na trávnik brémskeho štadióna.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Domáce mužstvo nastupuje v tradičnej zelenej kombinácii dresov a hostia si zahrajú v čiernom.

2
    Faul na Sararera. Hostia dostanú príležitosť na útočenie a možnosť ohroziť domáceho brankára.

3
    Hráči Furthu ale loptu stratili. Pri lopte sú tentoraz domáci.

4
    Junuzović poslal do šestnástky hostí pekný center no ani jeden z jeho spoluhráčov po lopte nešiel.

6
    Petersen sa nedostal na hranici šestnástky k lopte. Už bol nachystaný na strelu ale obrana mu v tom na poslednú chvíľu zabránila.

7
    De Bruyne hľadal centrom Petersena ale aj v tomto prípade obrana zasiahla bezchybne.

8
    Obrovské nedorozumenie medzi Gebre Selassiem a brankárom Mielitzom sa skoro skončilo gólom. Gebre Selassieho predbehol Petsos ale loptu poslal tesne vedľa tyče.

10
    Nebezpečný center od Gebre Selassieho skončil nad bránou. Brankár Grun loptu ešte pre istotu kontroloval.

12
    Ďalší center do hosťujúcej šestnástky skončil v rukaviciach brankára Gruna.

14
    Ani jeden z brankárov si v doterajších minútach nepripísal žiadny dôlezitý zákrok. Schmitz to teraz skúsil z diaľky ale jeho strele chýbala presnosť.

16
    Petersen vybojoval pre domácich rohový kop. Ten zahral De Bruyne na hranicu vápna ale obrana loptu poslala preč. Spoza šestnástku to ešte skúsil Petersen ale nepresne.

18
    V šestnástke hostí leží otrasený Nehrig, ktorý je už v opatere lekárov. V hre sa už aj pokračuje.

20
    Na pohľad penkú kombináciu domácich zakončil dobrým centrom do šestnástky Schmitz. Ale ani teraz sa ani jeden zo spoluhráčov k zakončeniu nedostal.

21
    Jedna z mála akcií hostí skončila u brankára Mielitza. Po ľavej strane prenikal Baba, ktorý aj pekne vystrelil ale brankár loptu chytil. na druhej strane to skúšal de Bruyne ale je z toho iba roh. Lopta skončila u brankára.

23
    Tlak domácich sa stupňuje. V krátkom slede je to druhý roh pre Bremen. Ale ani tentokrát sa domácim nepodarilo streliť gól.

24
    Po spolupráci medzi Babom a Nehrigom je to roh pre hostí.

25
    Pavlović vyskočil najvyššie na roh a loptu poslal hlavou mimo šestnástku.

26
    Nehrigova zrazená strela skončila za čiarou. Ďalší roh pre hostí. Ale opäť Pavlović zasiahol a loptu poslal preč.

27
    Hostia museli nútene striedať. Zraneného Nehriga nahradil Schmidtgal.

30
    Nepresná prihrávka na Schmidtgala, ktorému lopta ušla za čiaru. Domáci opäť v útoku.

31
    Chybu v rozohrávke spravili aj domáci a do šance sa dostal striedajúci Schmidtgal. Jeho strela bola zrazená a tak nenarobila veľké problémy brankárovi.

32
    Papastathopoulos naskočil na center najvyššie ale loptu poslal hlavou vedľa brány.

35
    Junuzović prenikal po pravej strane aj odcentroval ale lopta z jeho kopačky bola veľmi nepresná a skončila za bránou hostí.

37
    Petersen bojoval o loptu pri rohovej zastávke ale nakoniec sa od neho odrazila za čiaru. Odkop od hosťujúcej brány.

39
    Gebre Selassie sa snažil loptu prestrčiť na Petersena ale obrana Fürthu je zatiaľ pozorná.

40
    Schmidtgal v súboji fauloval Gebre Selassieho. Lopta pre domácich. No už aj o ňu prišli keďže sa dopustili faulu.

42
    Domáci nevedia ako sa dostať pred bránu hostí a vyslúžili si za to piskot od svojich priaznivcov.

43
    De Bruyneov veľmi nepresný center. Lopta preletela celú šestnástku a skončila za autovou čiarou.

45+1
    Rozhodca nastaví ešte 1 minútu. ešte uvidíme roh pre hostí.

Prvý polčas skončil.

Druhý polčas začne približne o 15 minút.

Rozhodca ukončil prvý polčas a fanúšikovia si neodpustili piskot na adresu domácich. Ešte pred koncom polčasu hostia zahrali roh ale Petsosova strela bola nepresná a išla mimo bránu. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol i keď sa hra prelína z jednej strany na druhú. Najväčšiu šancu mal Petsos, ktorý využil nedorozumenie medzi brankárom Mielitzom a obrancom Gebre Selassiem ale jeho strela letela tesne vedľa ľavej tyče. Domáci si vypracovali množstvo situácií ale ani jedna nebola 100% gólová. Uvidíme čo ponúkne druhý polčas.

Všetko je pripravené na začiatok druhého polčasu. Obe mužstvá sú na hracej ploche.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Bola nariadená penalta pre domácich. Faulovaný bol Hunt.

47
    Werder Brémy dali gól! Gól strelil HUNT.
    Domáci sa zásluhou HUNTA dostávajú do vedenia. HUNT bezpečne premenil penaltu. Brankár sa pohol na ľavú stranu no HUNT loptu poslal doprava.

49
    Hunt v polčase nahradil Trybulla a už aj stihol streliť gól. Skvelé striedanie.

50
    V druhom polčasovom striedaní nahradil Arnautović Gebre Selassieho.

52
    Hunt poslal center napravo na Arnautovića. Ten sa k lopte aj dostal ale jeho center už odvrátila obrana hostí.

54
    Obrana hostí sa teraz nebezpečne hrala s loptou pred vlastnou šestnástkou a skoro o loptu prišla. Všetko sa skončilo dobre.

55
    Greuther Fürth dal gól! Gól strelil FÜRSTNER.
    Hosťom sa podarilo vyrovnať vďaka Fürstnerovi, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu. Schmidtgal poslal pekný center do šestnástky. Jeho lopta preletela celú jedenástku kde ju minuli dvaja obrancovia domáceho mužstva a nakoniec sa dostala k Fürstnerovi a ten vedel čo má robiť.

59
    De Bruyne poslal do šestnástky ďalší nebezpečný center ale opäť sa jeho spoluhráči k lopte nedostali.

62
    Greuther Fürth dal gól! Gól strelil PETSOS.
    PETSOS sa krásne trafil z priameho kopu z takmer 25 metrov. Loptu poslal pekne ponad múr a brankár Mielitz sa nestihol ani pohnúť.

66
    V doterajších minútach sú prekvapujúco nebezpečnejší hostia. Kombinujú na jeden dotyk a domácim to robí očividne problémy.

68
    Hunt vystrelil zvnútra vápna ale trafil iba brániaceho hráča. Hunt si pýtal penaltu za hranie rukou ale obranca ju mal pri tele takže žiadna penalta. Roh pre domácich.

69
    Bola nariadená penalta pre Bremen.

70
    Hunt striela svoj druhý gól v zápase a aj svoj druhý z penalty. Pri rohovom kope, ktorí zahrávali domáci fauloval Peković skákajúceho Pavlovića a tak rozhodca nariadil penaltu.

72
    Arnautović našiel vo vápne centrom Petersona ale v poslednej chvíľi mu loptu vzal obranca hostí. Už mohlo byť zle nedobre pre hostí.

74
    Arnautovića teraz vychytal brankár Grun. Lopta sa od jeho nohy odrazila za čiaru a je to roh pre domácich. Z následnej šance už gól nepadol. Domáci ale zvyšujú tempo a zápas sa priaznivcom musí páčiť.

77
    Fürstner je prvým hráčom v zápase so žltou kartou.

78
    Arnautovića opäť vychytal brankár hostí. Neuvriteľné čo ten brankár chytá. Arnautović a Hunt patria jednoznačne k najlepším hráčom Brém.

80
    De Bruyne to skúšal z diaľky. Jeho strela mala aj razanciu aj presnosť ale brankár ju bezpečne chytá.

81
    Do konca zápasu ostáva ešte nejakých 10 minút. Uvidíme či sa niektorému mužstvu podarí streliť gól, ktorý bude pravdepodobne víťazný.

82
    Striedanie hostí. Azemi nahradil na ihrisku Klausa.

83
    Faul na Hunta, ktorý dostal rukou do tváre. Nebezpečný center letel na päťku kde sa zrazil Petersen s brankárom. Rozhodca odpískal faul na brankára.

85
    Lukimya odkopával loptu na roh, ktorá pravdepodobne smerovala do brány. Hostia sa po zahraní rohu dopustili ofsajdu.

88
    V šanci bol striedajúci Azemi alejeho pokus zneškodnil brankár Mielitz.

89
    Furth vystriedal. Zillner nahradil strelca gólu na 1:1 Furstnera.

90+1
    Rozhodca nastavuje ešte 2 minúty.

90+2
    Roh pre domácich. Asi posledná šanca.

Domácim sa už z rohu nepodarilo streliť ten vytúžený tretí gól. Obe mužstvá sa rozchádzajú zmierlivou remízou 2:2. druhý polčas nám toho ponúkol o mnoho viac ako ten prvý. Hneď na začiatku polčasu rozhodca nariadil penaltu za faul na Hunta, ktorý ju aj sám premenil. V 55 minúte preletela lopta cez celú jedenástku domácich až sa dostala ku Furstnerovi, ktorý nemal problém ju dostať za chrbát Mielitza. Skóre sa menilo o 7 minút a to v prospech hostí keď sa trafil Petsos. Druhú jedenástku pre domácich nariadil rozhodca v 70 minúte a to po faule Pekovića na Pavlovića vo vzdušnom súboji. Bolo vyrovnané 2:2. Ako aj domáci tak aj hostia mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu ale nepodarilo sa. Za zmienku stoja šance Arnautovića, ktorý už musel byť zo zákrokov Gruna bezradný.

Ďakujem Vám za pozornosť a dovidenia pri ďalšom prenose. Pekný večer. (17:26:08)