Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 2:3 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
HC VERVA Litvínov
cz Piatok 15.02.2013, 18:30 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Liberečtí hokejisté jsou na předposledním místě tabulky. Poslední Chomutov se dotáhl na rozdíl jednoho bodu, a tak dnes bude bodový zisk Tygrů důležitý. Ačkoliv je stále nepatrná naděje na předkolo play-off, v Liberci se hráči snaží spíše upevnit pozici pro pravděpodobnější play-out. Pozitivní zpráva pro tým je, že by se do sestavy mohl vrátit po nepříjemném zranění zkušený Jaroslav Kudrna. Jeho start je však zatím nejistý.

HC Verva Litvínov
    Litvínovu patří šesté místo a je na hraně přímého postupu do play-off. Na obě strany tabulky z této pozice je rozdíl čtyřech bodů, takže si Chemici můžou upevnit pozici v případě výhry, a v případě prohry mají ještě záchytný bod. Větší šanci se v tomto utkání dávají spíše Litvínovu, v minulých třech duelech totiž vždy vyhrál. Poprvé na nájezdy 3:2, a poté 4:3 a 5:2 v základní hrací době.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Jonák, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) - Zeman, Stříteský, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Ručinský, Pšurný, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Martynek, Majdan, Hanzl, Rapáč, Baláž

Rozhodčí: Pešina, Homola - Ondráček, Lhotský.

Litvínovští hokejisté nastupují na led, následováni domácími Tygry.

00:01

00:18
    U puku jsou Liberečtí a zakládají útok od své branky.

00:40
    První vyloučení hry přišlo velmi rychle. Lukáš Derner (LIB) poslal k zemi Juraje Majdana a jde si sednout na dvě minuty za podražení.

01:15
    Na ledě se po dlouhé době objevuje donedávna zraněný Jaroslav Kudrna, který vytlačil Juraje Majdana do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:52
    Velká šance Litvínova! Viktor Hübl se ocitl sám na pravé straně hřiště a střílel do poloprázdné branky. Marek Schwarz však předvedl brilantní přesun a puk vyrazil.

02:40
    Liberec hraje v plném počtu. Až na střelu Hübla si Litvínov žádnou šanci nevytvořil.

02:56
    Hru přerušuje přihrávka rukou hostů.

03:26
    Kamil Piroš operoval s pukem za brankou Liberce. Nic však nevymyslel a puk putuje po zákroku domácího obránce na zakázané uvolnění.

04:02
    Jan Víšek přihrál zpoza branky Tomáši Bulíkovi a ten měl první šanci domácího týmu v utkání. Francouz však zůstává pozorný.

04:20
    Ale teď šance na druhé straně! Viktor Hübl nahrával Františku Lukešovi, ten však netrefil skoro prázdnou branku.

04:57
    Kamil Piroš také zkoušel vystřelit, ale Schwarz chytá dobře.

04:57
    Radek Duda (LIB) jde na dvě minuty ze hry za vysokou hůl.

05:50
    Hosté zatím drží puk v obranném pásmu a chystají se k nějaké větší akci.

06:30
    Liberečtí vyhazují puk a šetří tak poslední půlminutu oslabení.

06:57
    Na konci přesilovky má ještě velkou šanci Rostislav Martynek! Dostal se do úniku, ale zastavila ho lapačka Schwarze.

06:57
    Liberec opět v pěti.

08:07
    Mela před brankou Litvínova. Postupně se k šanci dostali Jaroslav Kudrna, Antonín Dušek i Tomáš Filippi. Ani jeden však nedokázal Francouze prostřelit.

08:40
    Tomáš Bulík nezachytil přihrávku ve středním pásmu a do úniku se tak nedostane.

09:22
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Skóre se otevírá v polovině první třetiny. Před Markem Schwarzem byla velká mela a puk se dlouho pohyboval v brankovišti. Nakonec ho dokázal do branky došťouchnout JURAJ MAJDAN. Asistence: František Lukeš.

10:07
    Liberec právě vstřelil branku!
    Ale Liberec bleskově odpovídá! Radek Duda nahrál PETRU NEDVĚDOVI na levé křídlo. Na první pokus se netrefil, ale zpoza branky nastřelil puk na Francouze a ten si ho srazil do své klece. Asistence: Radek Duda.

11:37
    Rostislav Martynek se ve středním pásmu poroučel k zemi, puk ale nezachytil.

12:43
    Petr Kica a Tomáš Pospíšil se vydali na útočnou akci. První jmenovaný však puk špatně zpracoval a střela mu nesedla.

13:28
    Martin Ručinský (LIT) jde na trestnou lavici za hákování a dává Liberci první přesilovku.

14:25
    Liberečtí mají problém udržet útočné pásmo, hostům se daří vyhazovat.

14:52
    Jan Víšek spálil šanci, když byl sám proti Francouzovi. Ani Petr Nedvěd, který zkusil také vystřelit, se netrefil.

15:28
    Litvínov hraje v plném počtu.

16:11
    Více šancí Libereckých. První nahodil na branku Tomáš Bulík, poté ještě dorážel Antonín Dušek. Ještě to zkoušel Tomáš Filippi, ale ani jeden ze jmenovaných neměl úspěch.

17:14
    Marek Posmyk zkoušel nahodit od modré do útočného pásma, ale puk se odrazil zpět do středního.

18:03
    Liberečtí jdou na konci třetiny do oslabení. Provinil se Tomáš Bulík (LIB) a jde ze hry na dvě minuty za hákování.

18:30
    Tygři zatím drží své obranné pásmo bez hráčů v žlutých dresech.

19:10
    Navzdory oslabení se do úniku dostal Tomáš Filippi, ale nakonec ho dohnali dva Litvínovští.

19:55
    Robin Hanzl chtěl ještě nahodit před branku, ale do jeho střely se hrdinně postavil Martin Čakajík.

20:00

Utkání bylo zatím v první části vyrovnané. Jako první udeřil Litvínov, když Juraj Majdan dokázal po mele v brankovišti vsítit puk. Na to však přišla rychlá odezva od domácích a prosadil se kapitán Tygrů Petr Nedvěd. Stav je tedy pro první části nerozhodný.

20:01

20:03
    Liberec v plném počtu.

20:57
    Liberec se zkoušel dostat do útočného pásma, ale obránci hostů na modré jim to nedovolili. Navíc Litvínovští poslali puk na zakázané uvolnění.

21:01
    František Lukeš (LIT) - desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Pokračuje se normálně pět na pět.

21:14
    Petr Kica zkoušel zavěsit zpoza branky, ale narazil pouze na beton Francouze.

21:54
    Adam Jánošík v úniku, objel si branku, ale ani on zpoza ní nezavěsil.

22:12
    Antonín Dušek zkoušel nahrát před branku Jaroslavu Kudrnovi před branku, ale jeden z litvínovských obránců byl rychlejší.

23:08
    Liberec je zatím v druhé třetině aktivnější. Vytváří si více šancí a i dobře brání.

24:16
    Michal Trávníček nahodil ze středního pásma na Schwarze, který puk pouze posílá zpět do hry.

25:37
    Jan Výtisk nahazuje do útočného pásma, ale u puku jsou dříve hosté.

26:27
    Jan Víšek se k dorážce nedostal. Mezitím však Marek Posmyk (LIT) fauloval Jaroslava Kudrnu a jde si sednout za nedovolené bránění.

26:50
    Martin Čakajík od modré zvolil střelu na branku, ale mířil moc vysoko.

27:48
    Přesilovka Liberce je zatím bez výraznějších šancí.

28:22
    Střelu od modré zkusil Jan Víšek, ale Francouz je pozorný.

28:27
    Litvínov v plném počtu.

28:56
    Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Litvínov má další šanci zvýšit.

29:48
    Viktor Hübl zvolil tvrdou střelu, která však minula branku a u puku jsou Tygři.

30:56
    Liberečtí jsou v plném počtu a přesilovku přečkali bez problémů.

31:46
    Rozhodčí má zvednutou pravici a bude se vylučovat. Liberečtí mají výhodu, ve které třikrát zkoušel střílet Lukáš Vantuch, ale ani jednou branku netrefil.

31:46
    Richard Jareš (LIT) vyloučen za podražení.

32:09
    Velká příležitost domácích! Radek Duda po pravé straně ujížděl a nahrál před branku Nedvědovi. Ten však minul poloodkrytou klec.

33:01
    Liberec se ujímá vedení! Po kombinaci před brankou poslal Petr Nedvěd přihrávku na modrou RADKU DUDOVI, který přesně míří a puk posílá za záda Francouze. Tygři tak využívají přesilovku. Asistence: Petr Nedvěd, Jaroslav Kudrna.

34:12
    V úniku Jaroslav Kudrna, kterému však puk sklouzl po čepeli hole!

34:39
    Ján Brejčák (LIT) vyloučen za krosček. Před svou brankou nedovoleně srazil Jaroslava Kudrnu.

35:44
    A další využitá přesilovka! Rychlou přihrávku před branku vyslal Jiří Moravec a tam našel TOMÁŠ BULÍKA. Ten švihem poslal puk do branky hostů. Asistence: Jiří Moravec, Tomáš Pospíšil.

36:35
    Potyčka před brankou hostů. Ján Brejčák se pustil do Lukáše Vantucha. Rozhodčí se radí o rozdělení trestů.

36:35
    Vyloučení jsou následovná: z Litvínova Jiří Gula dvě minuty a Ján Brejčák dvě plus dvě minuty za hrubost. Z Liberce Jakub Čutta a Lukáš Vantuch oba dvě minuty hrubost. Hraje se v pěti.

38:04
    Karel Kubát vypálil od modré, ale Schwarz vyráží. Druhou ránu od druhého obránce hostů již raději skryl v lapačce.

38:42
    Liberečtí se téměř dostali do přečíslení, ale únik byl pomalý. Drží se však na polovině hostů.

39:20
    Jakub Černý (LIT) vyloučen na konci třetiny za držení protihráče.

39:48
    Vypadá to, že Liberečtí si přesilovku nechají až do další třetiny. Nesnaží se dostat do šance.

40:00

Ve druhé třetině byli úspěšnější Bílí Tygři. Ti dokázali využít nabídnuté přesilovky a zvýšili svůj náskok na 3:1. Trefili se Duda a Bulík. Do další třetiny budou Liberečtí vstupovat další přesilovkou.

40:01

40:52
    Zatím se nedaří v přesilovce vytvořit dobrou šanci.

41:20

42:20
    Viktor Hübl se dostal přes dva obránce do úniku, ale nedokázal puk dostat za Schwarzova záda.

43:58
    Richard Rapáč to zkoušel zprava, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

44:08
    Dnešní utkání sleduje 4 149 diváků.

44:59
    Bílí Tygři se nyní soustředí více na obranu, chtějí si ubránit dvoubrankový náskok.

46:10
    Hra je nyní klidná, ani jeden z týmů se nedostává do šancí.

46:50
    Ján Brejčák (LIT) opět vyloučen, tentokrát za podražení.

47:17
    Liberečtí si drželi pásmo, ale pak se puk nešťastnou náhodou odrazil od rozhodčího a hra se posouvá na střed hřiště.

48:00
    Opět využitá přesilovka posílá Tygry již do tříbrankového náskoku! Tomáš Bulík ujížděl po pravé straně hřiště a přihrál na druhou stranu RADKOVI DUDOVI. Ten nemá problém se trefit do poloprázdné branky. Asistence: Tomáš Bulík, Petr Nedvěd.

48:35
    Lukáš Vantuch (LIB) vyloučen za podražení, Litvínov má šanci na dotažení.

48:51
    Puk je v liberecké brance, ale rozhodčí ještě rozhodnou o platnosti gólu. Jeden hráč byl pravděpodobně v brankovišti.

48:51
    Nakonec gól platí. Před brankou byla velká mela, ale dle rozhodnutí rozhodčích to byl regulérní gól. Na konto si ho připsal VIKTOR HÜBL. Bez asistence.

49:17
    Michal Trávníček (LIT) míří na trestnou za vysokou hůl. Teď má zase šanci Liberec, kterému se dnes přesilovky daří.

50:20
    Zatím žádná velká šance domácích, hostům se daří vyhazovat.

51:17
    Litvínov v plném počtu, během oslabení se nic zajímavého nepřihodilo.

52:23
    Juraj Majdan v šanci, když z pravé strany vystřelil. Marek Schwarz však gólu zabránil.

52:42
    Tomáš Filippi na druhé straně minul branku o pár centimetrů!

52:47
    Jakub Čutta nahodil puk od modré přímo do náruče Francouze.

53:31
    Tygři drží dlouhou dobu útočné pásmo a tlačí se na branku.

53:41
    Matrin Ručinský (LIT) je vyloučen za hákování a komplikuje svém týmu závěr hry.

54:17
    U puku jsou spíše hosté i navzdory oslabení.

55:15
    Tygři vyvýjejí neskutečný tlak v útočném pásmu.

55:41
    Litvínov je v plném počtu, navíc je vychýlena branková konstrukce a hra je přerušena.

55:57
    Michal Bárta (LIB) taky zkusí trestnou lavici. Provinil se sekáním. Hosté mají příležitost snížit.

56:22
    Oddechový čas pro hosty.

56:22
    Liberec půjde do třech! Petr Kica (LIB) jde na trestnou lavici za vysokou hůl. To je velmi zajímavá nabídka pro Litvínov ke konci utkání.

56:48
    Viktor Hübl si dal na čas se zpracováním puku a to se mu vymstilo. Liberečtí obránci stačili zakročit.

57:37
    Dvojitá přesilovka je využita. Litvínov se dotáhl na rozdíl jedné branky a konec utkání bude ještě zajímavý. František Lukeš pálil na Schwarze, ten však vyrazil puk přímo na JURAJE MAJDANA, který tvrdou střelou zavěsil pod víko. Asistence: František Lukeš, Karel Kubát.

58:10
    Vyloučení na obou stranách. Z Litvínova Richard Jareš (LIT) za hrubost. Z Liberce Jaroslav Kudrna (LIB) za sekání.

58:22
    Liberec hraje v plném počtu, předešlé tresty se vzájemně vyruší.

58:33
    Liberec si bere oddechový čas.

58:33
    Litvínov hraje bez brankáře.

58:39
    Hra v šesti moc dlouho netrvala. Za hákování jde na trestnou Robin Hanzl (LIT).

58:57
    RADEK DUDA má hattrick! Petr Nedvěd se dostal k puku ve středním pásmu během přesilovky a vyslal do úniku Dudu. Ten bez obtíží obešel Francouze v brance a pečetí skóre. Asistence: Petr Nedvěd.

59:35
    Nakonec ještě vyloučení. Za hákování jde na trestnou Juraj Majdan (LIT).

60:00

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Viktor Hübl za Litvínov a Radek Duda za Liberec. (21:01:59)

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 11. Nedvěd (Duda), 34. Duda (Nedvěd, Kudrna), 36. Bulík (Moravec, Pospíšil), 48. Duda (Bulík, Nedvěd), 59. Duda (Nedvěd) - 10. Majdan (Lukeš), 49. Hübl, 58. Majdan (Lukeš, Kubát)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta, Kolmann - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Franěk) - Zeman, Stříteský, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Ručinský, Pšurný, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Martynek, Majdan, Hanzl, Rapáč, Baláž

Rozhodca: Pešina, Homola - Ondráček, Lhotský

Diváci: 4 149