Chelsea – Fulham 0:0 (kon.) | Everton – Arsenal 1:1 (kon.) | Tottenham – Liverpool 2:1 (kon.)
Wigan – Manchester City 0:2 (kon.) | Manchester United – West Ham 1:0 (kon.)
Wigan Athletic
0:2 (0:0)
Manchester City
Streda 28.11.2012, 21:00 • The DW Stadium • Anglická Premier League

Rozhodca ukončil zápas, ktorý hostia vyhrali 2:0. Po 1 polčase to nevyzeralo na výhru City ale v druhom dejstve hostia potvrdili postavenie v tabuľke. Šťastnými strelcami boli Balotelli a Milner. Domáci si za celý zápas nevytvorili nejakú obrovskú šancu, ktorá by mohla skončiť gólom. City si zaslúžene odváža všetky tri body.

Ďakujem za pozornosť. Dovidenia (22:55:49)

90+3
    Domáci ešte na konci zápasu pohrozili akciou až do 16-ky hostí ale gól z toho nebol.

90+1
    Mužom zápasu sa stal Barry.

90
    Kolarovov center poslali mimo 16-ku domáci obrancovia. Rozhodca nastavuje 3 minúty.

89
    Center Kolarova do pokutového územia nenašiel spoluhráča.

87
    Faul Di Santa na Zabaletu. Hostia rozohrali akciu smerom dozadu. Nemajú sa kam ponáhlať čo je pochopiteľné.

85
    Domáci diváci pomaly ale isto začínajú odchádzať zo štadióna. Pochopili, že dnes už žiadne body ich mužstvo nezíska.

82
    Roh pre domácich po dobrej práci Koného. Domácim sa nepodarilo ani bránu ohroziť a navyše stratili aj loptu.

81
    Pre zranenie opustil ihrisko strelec druhého gólu Milner a nahradil ho K. Touré.

80
    Toure zakončil akciu, ktorú sám začal veľmi nepresnou strelou.

78
    Technická strela Maicona zvnútra 16-ky končí tesne vedľa pravej tyče Habsiho brány.

75
    Domáci vystriedali. Jones prepustil svoje miesto McArthurovi.

75
    Do konca stretnutia ostáva 15 minút. Podarí sa domácim streliť kontaktný gól alebo pridá City ešte jeden a zlomí tak odpor domáceho mužstva?

73
    Manchester city dal gól! Gól strelil MILNER.
    City sa dostáva už do dvojgólového vedenia zásluhou MILNERA, ktorý vyslal spoza 16-ky nechytateľnú bombu. Habsi bol bez šance.

69
    Manchester city dal gól! Gól strelil BALOTELLI.
    BALOTELLIMU sa na dva krát podarilo prekonať brankára Habsiho. Jeho prvý pokus Habsi skvele kryl no ten druhý už trafil do čierneho. Obrana domácich svojmu brankárovi teraz nepomohla.

68
    Maiconov center do 16-ky sa snažil nožničkami trafiť Balotelli ale miesto lopty zostrelil domáceho hráča.

66
    Balotelli sa skoro dostal k odrazenej lopte v 16-ke domácich a mohol byť z toho aj gól. Na poslednú chvíľu odkopával jeden z domácich obrancov.

65
    Nastasić odvracia na roh pre domácich.

64
    Barry dostáva kartu za faul na Goméza.

61
    Opät ohrozenie brány City. Center z ľavej strany preletel celým pokutovým územím kde bol volný Gomez ale loptu poslal iba do bečnej siete.

60
    Striedanie hostí. Milner nahradil Javiho Garciu.

59
    Faul na Di Santa. Pri lopte domáci.

56
    Kompany teraz zaspal na jedenástke a Koné mohol poslať domácich do vedenia. Lopta však z jeho hlavy skončila tesne vedľa.

53
    Z ojedinelého útoku v 2 polčase domáci vybojovali roh. Gól ale streliť nedokázali.

53
    Balotelliho hlavičkový pokus skončil tesne vedľa ľavej tyče.

51
    Tourého strelecký pokus končí vysoko nad Habsiho bránou. City svoj tlak zvyšujú. Že by sme sa čoskoro dočkali gólu v bráne Habsiho?

50
    Barry sa rozčuloval na rozhodcu, ktorý neodpískal podľa neho jasný faul na svoju osobu. Rozhodca bola ale iného názoru.

49
    Balotelliho pokus z priameho kopu bol zblokovaný múrom.

48
    City bude zahrávať priamy kop z dobrých 25 metrov. Pri lopte Balotelli.

47
    David Silva to skúšal spoza 16-ky ale opäť skvelý brankár Habsi.

46
    City začalo druhý polčas a hneď zo stredového kruhu sa pokúsili ojroziť brankára Wiganu ale ten sa nenechal prekvapiť.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas sa skončil. Diváci veľa vzruchu teda nevideli a nedočkali sa ani gólu či v jednej alebo v druhej sieti. Dúfajme, že druhý polčas bude o niečom inom.

Prvý polčas skončil.

45+2
    Potrestaný domáci hráč Jordi Goméz.

45+1
    Faul na Goméza v pokutovom území City. Rozhodca penaltu nepískal.

45+1
    Rozhodca nastavuje ešte 2 minúty.

45
    Faul na Koného ale iba v strede ihriska. Na priame ohrozenie brány to teda nebude.

44
    Do konca polčasu už iba minútka. Gól sme stále nevideli.

40
    Balotelli zastavený na poslednú chvíľu. Obranca domácich mu odkopol loptu priamo spred nosa.

38
    K priamemu kopu sa postavil Jordi Gomez, no jeho lopta letela tesne nad bránu.

37
    Faul hostí. Priamy kop pre domácich z cca 25 metrov.

33
    Domáci majú k dispozícii štandartku. Beausejour poslal loptu do 16-ky ale lopta bola odvrátená obrancom.

31
    Domáci vytlačený až na vlastnú polovicu. Obrancovia City dobre pokryli stredovú čiaru.

29
    Zblokovaný center obrancom Wiganu. V krátkom slede ďalší roh pre hostí. Domáci sa opäť ubránili.

28
    Prvý roh pre Wigan. No tak ako City ani domáci ho nevyužili. Na druhej strane roh pre hostí.

26
    Wigan sa ubránil ďalšiemu rohu City.

25
    Domáci hráči sa ubránili štandartke City. Hostia to celé prekombinovali a nakoniec z toho nebolo žiadne ohrozenie domácej brány.

21
    Prvý roh v zápase pre City.

19
    Prvý ofsajd v zápase pre hostí. Nachytaný v ňom bol Zabaleta.

17
    Beausejour strieľal spoza 16-ky ale obrana City jeho pokus zblokovala.

16
    Manchester City tlačí čoraz viac, no obrana Wiganu je zatiaľ pozorná.

10
    Center domáceho Di Santa do 16-ky hostí skončil na kopačke obrancu, ktorý loptu poslal mimo územie.

8
    Hostia sa opäť dostali až do domácej 16-ky ale obrana domácich zapracovala na výbornú a loptu zo svojho územia poslala preč odkopom.

7
    Sergio Aguero sa rozbehol s loptou až do domácej 16-ky ale jeho strelecký pokus skončil iba na bočnej sieti.

5
    Nebezpečný center do 16-ky hostí poslal Beausejour, no nikoho zo svojich spoluhráčov v pokutovom území nenašiel.

3
    Domáci dobre držia loptu a nepožičali ju súperovi. To sa už zmenilo a hostia môžu ísť do útoku.

1
    Stretnutie práve začalo.

Domáci Wigan dnes nastupuje vo svojej tradičnej kombinácii modro bielej a hostia z Manchestru budú hrať celý vo fialovom.

Wigan Athletic: Ali Al Habsi - Stam, Boyce, Figueroa, Piscu, Jones, Jordi Gómez, Beausejour, McCarthy, Koné, Di Santo

Manchester City: Hart - Kompany, Zabaleta, Maicon, Nastasić, Barry, Javi García, David Silva, Touré, Aguero, Balotelli

Rozhodca: Halsey - Betts, McDonough.

Dobrý večer. Vítam Vás pri onlajn komentároch zo zápasu Wigan Athletic a Manchester City.

Na programe je ďalšie kolo anglickej Premiere League tentokrát ale cez týždeň. V dnešnom zápase privíta na svojom trávniku Wigan Athletic mužstvo Manchester City.

The Latics ako prezývajú domáci klub je po 13 odohraných kolách na 15. mieste so ziskom 14 bodov. V posledných piatich kolách The Latics získali 9 bodov za tri výhry. Dokázali poraziť mužstvá ako West Ham United, Tottenham a Reading. Vo zvyšných dvoch zápasoch sa to skončilo prehrou a to s mužstvami Liverpool a West Bromwich Albion. Momentálne je Wigan iba 4 body od zostupovej zóny.

The Citizens alebo The Sky Blues ako prezývajú klub z Manchestru je v tabuľke na 2 mieste so ziskom 29 bodov. Na prvý Manchester United strácajú jediný bod. Rovnako ako Wigan aj City si z piatich predchádzajúcich zápasov pripísalo 9 bodov za tri víťazstvá s Swansea City, Tottenhamom a Aston Villou. No v dvoch zvyšných stretnutiach získali hráči City 2 body za remízy s West Hamom a Chelseou.

Fanúškovia City to do Wiganu nemajú vôbec ďaleko. Musia prekonať iba nejakých 25 km. Môžme teda určite očakávať početnú skupinu fanúšikov hostí, ktorí do Wiganu pricestujú.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 21:00.