Ajaccio – Marseille 0:2 (kon.) | Lyon – Bastia 5:2 (kon.) | Bordeaux – Toulouse 1:0 (kon.)
Olympique Lyon
5:2 (2:2)
SC Bastia
cz Nedeľa 04.11.2012, 17:00 • Stade Municipal de Gerland, Lyon • Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer, vítejte u komentovaného přenosu jedenáctého kola francouzské Ligue 1. SC Bastia zavítá na Stade Municipal de Gerland, kde ji bude hostit Olympique Lyon. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Olympique Lyon je se ziskem osmnácti bodů na šesté příčce. Lyon zaznamenal pět výher, tři remízy a jednu porážku. Jeden zápas má k dobru a odehraje jej v náhradním termínu. Celkové skóre je 14:8.

Bastia je se čtrnáctibodovým ziskem na příčce dvanácté. Na svém kontě má čtyři výhry, dvě remízy a čtyři prohry. Celkové skóre je 15:21.

Sázkové kanceláře vypsaly na výhru domácích kurs 1.55, na remízu pak 3.9 a na výhru hostů kurs 5.85.

Olympique Lyon: Vercoutre - Réveillere, Koné, Lovren, Dabo - Gonalons, Malbranque, Gourcuff - Lisandro, Lacazette, Gomis.

SC Bastia: Novaes - Choplin, Marchal, Harek, Cioni - Khazri, Cahuzac, Thauvin, Maoulida - Rothen, Modeste.

Rozhodčí: Fredy Fautrel.

-19
    Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

-6
    Hráči obou celků jsou připravení v tunelu.

-3
    Sudí Fautrel přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.

-2
    Na Stade Municipal de Gerland panuje dobrá atmosféra.

-2
    Domácí hráči budou hrát v bílých dresech a modrých trenýrkách. Hosté zvolili oranžový komplet.

-1
    První poločas začne za malou chvíli.

1

1
    Výkop provedli hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1
    Malbranque fauloval, a tak se míče zmocní hosté.

1
    Hosté se dostali do zajímavé pozice, ale vynikající zákrok si připsal Vercoutre, který svůj tým ochránil před inkasovaným gólem.

2
    Domácí napadali soupeřovu rozehrávku a vybojovali autové vhazování.

3
    Lyon bude zahrávat rohový kop.

4
    Hosté odvrátili centrovany balon do bezpečí.

3
    K zajímavé střele se probojoval Lisandro, ale jeho pokus trefil pouze bránícího protihráče, jenž zblokoval míč na rohový kop.

5
    Lyon právě vstřelil branku!
    K centrovanému míči se dostal Lovren, jenž zakončil hlavou, ale připravený Novaes jeho pokus vyrazil. K odraženému míči se dostal zapomenutý MAXIME GONALONS, který přesnou trefou posílá svůj tým do vedení!

5
    Lyon bude zahrávat volný přímý kop.

6
    V ofsajdové pasti uvízl Modeste.

9
    Hosté vybojovali v blízkosti půlící čáry autové vhazování.

10
    Hosté se hrnuli do velmi zajímavé šance, ale obrana domácích se stihla včas bránit a odvrátit balon na rohový kop.

11
    Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo. Připravený Vercoutre uklidil centrovaný míč do své náruče.

11
    Gomis vybojoval rohový kop.

12
    Gourcuff adresoval centr na vzdálenější tyč, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal, protože centr byl příliš přetažený.

14
    Pro přihrávku za obranu si nabíhal Lacazette, ale připravený Novaes byl u míče dříve a uklidil jej do své náruče.

15
    Gólovou tutovku spálil Lacazette, jenž nedokázal dopravit míč z bezprostřední blízkosti do brány a trefil pouze hostujícího brankáře, který jeho pokus vyrazil, a připisuje si tak důležitý zákrok.

16
    Pro odražený míč si došel Lisandro a vystřelil, ale ani teď se skóre nemění.

16
    Lisandro uvízl v ofsajdu.

18
    Stoprocentní gólovou šanci přichystal Lacazette pro Gourcuffa, jenž adresoval na Novaesovu svatyni jedovatou střelu, ale připravený Novaes míč vyrazil.

18
    Lyon zahrával rohový kop, ale žádné nebezpečí svému soupeři nepřichystal.

19
    První žlutou kartu dnes vyfasoval Choplin.

20
    Khazri se dostal do velmi zajímavé šance, ale střelu na bližší tyč likviduje pozorný Vercoutre.

21
    Bastia zahrávala rohový kop, ale připravený Vercoutre balon vyboxoval do bezpečí.

24
    Ošetřit potřebuje Gonalons, a tak sudí hru přerušil.

25
    Hra po krátkém přerušení pokračuje.

26
    ALEXANDRE LACAZETTE si připisuje nádherný gól, který zaznamenal téměř z nulového úhlu! Na gól mu přihrával Gomis.

28
    Bastia právě vstřelila branku!
    Cahuzac se ocitl v obrovské šanci, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana. K odraženému míči se rozběhl zapomenutý WAHBI KHAZRI, jenž přesnou trefou na vzdálenější tyč snižuje skóre na 2:1.

31
    Bastia bude zahrávat pokutový kop!

31
    Lovren byl za faul potrestán červenou kartou.

32
    JEROME ROTHEN bezpečně proměňuje pokutový kop, a srovnává tak skóre na 2:2. Brankář Vercoutre nevystihl směr, a neměl tak nárok inkasované brance zabránit.

35
    Domácí hráči musí dohrát zbytek prvního poločasu a celý druhý poločas pouze v deseti hráčích.

34
    V ofsajdové pasti uvízl Lisandro.

34
    Ošetřit potřebuje Khazri.

35
    Khazri se po ošetření vrátil zpět na hrací plochu.

36

39
    Lacazette se prodral až do pokutového území, kde ho ubránil Marchal.

39
    Přihrávku obdržel Gomis a následně vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

40
    Bastia bude zahrávat volný přímý kop.

41
    Bastia rozehrála nakrátko a nyní kombinuje na své polovině.

42
    Malbranque fauloval ve středu hřiště, a míč do hry tak uvedou hosté.

42
    Domácí brankář si připisuje velmi důležitý zákrok! Jedovatou střelu vyslal ze své kopačky Rothen, ale Vercoutre jeho pokus zlikvidoval.

43

44
    Standardní situaci si vzal na starost Gourcuff, jenž ohrozil přímo Novaesovu branku, ale pozorný Novaes jeho pokus na vzdálenější tyč vyrazil na rohový kop.

45
    Lyon dostal výhodu rohového kopu, ale žádné nebezpečí z něj nepřichystal.

45
    Sudí Fautrel přidal dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45+2
    Jedovatou střelu adresoval na soupeřovu branku Gourcuff, ale jeho pokus rozechvěl pouze břevno!

45+2
    K odraženému míči se dostal Lisandro a hlavou zaznamenal branku, ta však sudí kvůli ofsajdovému postavení nemohl uznat.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl pohledný fotbal a čtyři vstřelené branky. O tu první se postaral již v páté minutě Gonalons a ve dvacáté šesté minutě navyšoval skóre na 2:0 Lacazette. Nicméně o dvě minuty později snížil na 2:1 Khazri a ve třicáté druhé minutě proměnil pokutový kop Rothen. Lyon musel hrát od třicáté druhé minuty pouze v deseti hráčích a zatím to zvládal s přehledem. První poločas je určitě dobrou pozvánkou na poločas druhý.

Hráči jsou zpět na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

46

46
    Hosté vybojovali v úvodu druhého poločasu autové vhazování.

47
    Útočnou akci domácích teď zastavila nepřesná rozehrávka v blízkosti středového kruhu, ale Lyon je stále u míče.

49
    Vercoutre si připisuje další z velmi důležitých zákroků! Před brankou se ocitl osamocený Modeste, jenž vystřelil, ale Vercoutre jeho pokus odvrátil na rohový kop.

50
    Bastia z rohového kopu nepřipravila pro svého soupeře žádné nebezpečí.

51
    Žlutou kartu obdržel Harek.

52
    Lacazette fauloval, a míč do hry tak uvedou hosté.

52
    Gomis obdržel přihrávku, ale míč si nedokázal zpracovat.

53
    Sudí přerušil hru, na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů.

54
    Tím zraněným mužem je Harek.

54
    Harek totiž v pokutovém území fauloval Lacazetteho a srazil se s Novaesem.

55
    Harek za svůj zákrok vyfasoval svoji dnešní druhou žlutou kartu, a tak dostává kartu červenou.

55
    Harek opouští hrací plochu na nosítkách.

56
    A Lyon bude zahrávat pokutový kop.

56
    LOPEZ LISANDRO bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá Lyon znovu do vedení.

57
    Oba celky hrají pouze v deseti hráčích.

58
    Lyon dostal výhodu volného přímého kopu, ale soupeřovu branku neohrozil.

57
    Hrací plochu opouští Maoulida, nahrazuje ho Palmieri.

60
    Žlutou kartu vyfasoval Koné.

61

61
    Ke střele se dostal Khazri, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana.

61
    V ofsajdové pozici uvízl Modeste.

64
    Domácí se postupně dostávali do velmi zajímavé akce, ale Bastia se ubránila a odvrátila balon do bezpečí.

65
    Hrací plochu opouští Gomis, nahrazuje ho Fofana.

67
    Zajímavou akci hostujících hráčů zastavil praporek sudího. V ofsajdu totiž uvízl Modeste.

67
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Cioni, kterého nahradí Yatabare.

70
    Útočnou akci zakládali hosté, ale centrovaný míč odvrátil do bezpečí Koné.

70
    Žlutou kartu obdržel Palmieri.

72
    Držení míče: Olympique Lyon 63% - 37% SC Bastia.

72
    Lyon dostane výhodu rohového kopu.

73
    Lyon nedokázal výhody v podobě rohového kopu využít a soupeřovu branku ani neohrozil.

74
    Teď si rohový kop vyzkouší Bastia.

74
    Ani Bastia nedokázala z této standardní situace ohrozit soupeřovu branku.

75
    Bastia dostala výhodu volného přímého kopu, ale hosté se ubránili.

75
    V obrovské příležitosti se ocitl Gourcuff, ale Novaes mu skvěle snížil úhel a pak jeho pokus vychytal.

75
    Lyon dostal výhodu rohového kopu, ale nedokázal této výhody využít.

77
    V ofsajdu uvízl Palmieri.

80
    Lyon dostal výhodu rohového kopu, ale Bastia se ubránila a centrovaný míč, který mířil na bližší tyč odvrátila do bezpečí.

82
    Útočnou akci domácích zastavil praporek sudího, v ofsajdu uvízl Gourcuff.

84
    Dnešní utkání je pro diváky velmi zajímavé a plné vypjatých situací.

85
    Hosté využívají posledního střídání. Ze hřiště odchází Thauvin, nahrazuje ho Sablé.

87
    Lisandro fauloval, a Bastia tak bude zahrávat volný přímý kop.

87
    Na hrací plochu se podívá Briand, který nahradí Lacazetteho.

90
    Faulovaný byl Lisandro, provinil se Yatabare, který vyfasoval žlutou kartu.

90
    Sudí Fautrel přidává čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Bastia dostala výhodu volného přímého kopu, ale domácí se ubránili a odvrátili balon do bezpečí.

90+3
    JIMMY BRIAND je na hrací ploše pouhých šest minut a už si připisuje vstřelený gól, na který mu přihrával Malbranque. BRIAND si pak připravil míč na levačku, vystřelil a přesnou trefou na vzdálenější tyč navyšuje skóre na 4:2.

90+4
    Lyon bude zahrávat pokutový kop!

90+5
    STEED MALBRANQUE bezpečně proměňuje pokutový kop, a navyšuje tak skóre už na 5:2.

Sudí Fautrel dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém SC Bastia podlehla domácímu Lyonu vysoko 5:2. Sledovali jsme velmi vypjaté utkání, které nám přineslo spoustu zajímavých situací. Zaznamenali jsme dokonce tři pokutové kopy a celkem sedm gólů. Na hřišti se to kartami hemžilo a padly i dvě červené. Oba týmy hrály v deseti hráčích, ale bodově těžil akorát Lyon, který si na své konto připisuje důležité tři body. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (18:58:47)

Lucie Rapantová

Góly: 5. Gonalons, 26. Lacazette, 56. Lisandro (pen.), 90+3. Briand, 90+5. Malbranque (pen.) - 28. Khazri, 32. Rothen (pen.)

Karty:   60. Koné (LYO) - 19. Choplin (BSA), 51. Harek (BSA), 70. Palmieri (BSA), 90. Yatabare (BSA)   31. Lovren (LYO) - 55. Harek (BSA)

Olympique Lyon: Vercoutre - Réveillere, Koné, Lovren, Dabo - Gonalons, Malbranque, Gourcuff - Lisandro, Lacazette (87. Briand), Gomis (65. Fofana).
    SC Bastia: Novaes - Choplin, Marchal, Harek, Cioni (67. Yatabare) - Khazri, Cahuzac, Thauvin (85. Sablé), Maoulida (57. Palmieri) - Rothen, Modeste.

Rozhodca: Fredy Fautrel