Zenit – AC Miláno 2:3 (kon.) | Amsterdam – Real Madrid 1:4 (kon.) | Arsenal – Olympiakos 3:1 (kon.)
Manchester City – Dortmund 1:1 (kon.)
Manchester City
1:1 (0:0)
Borussia Dortmund
Streda 03.10.2012, 20:46 • Etihad Stadium • Liga majstrov

Druhé dejstvo nezačalo v takom tempe, ako končilo prvé, ale napriek tomu k videniu boli niektoré šance, najprv sa opäť cez Harta nepresadil Gotze. Po hodine hry otvoril skóre Reus, keď využil chybu v rozohrávke domácich a otvoril skóre. Následne ten istý hráč Harta neprekonal v čistej šanci zoči-voči a podobne bol na tom aj Gundogan. V 71. minúte mhol do prázdnej brány zakončiť na druhej strane Džeko, lenže v poslednej chvíli odkopol Hummels. Úplne sám bol potom pred bránou Harta Lewandowski, ale zakončil tesne mimo. Tri minúty pred koncom vyrazil Weidenfeller hlavičku Kolarova na roh, ale Citizens sa aj tak dočkali. Vo vápne zahral rukou Subotič a penaltu premenil Balotelli - 1:1. V závere ešte Hart vychytal Lewandowského a tak sa body napokon delia. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť, dobrú noc. (22:40:07)

90+4
    Už-už sa do šance dostával Lewandowski, ale Kompany ho dobre odzbrojil.

90+4
    Dopredu ide Borussia.

90+4
    ...loptu ale obrana odvrátila a aj následný center Aguera.

90+3
    Kolarov zahrá túto štandardku...

90+3
    Reus vidí kartu za protesty.

90+3
    City majú priamy kop po ďalšej ruke, teraz sa previnil Santana.

90+3
    City ešte môžu vyhrať, tlak sa stupňuje.

90+2
    Pas Tourého chytá Weidenfeller v pohode.

90+2
    Schmelzerov roh ale Subotič nezakončil a tak rozohráva Hart.

90+2
    Je to teda roh pre BVB.

90+1
    Hart zázračne vychytal Lewandowského, lopta smerovala k žrdi, ale anglický gólman drží svoje mužstvo nad hladinou aj teraz!

90
    Reus napálil z voleja prudko nad.

90
    Manchester city dal gól! BALOTELLI poslal Weidenfellera na druhú stranu a vyrovnáva skóre!

89
    Vyrovnať z penalty môže Balotelli.

88
    Královec píska ruku Subotiča, nastrelil mu ju Aguero.

88
    Bude to pokutový kop pre domácich!

88
    Posledné striedanie Borussie, na ihrisko príde namiesto Gotzeho Kehl.

87
    Weidenfeller vyráža dobrú hlavičku Kolarova na roh! Bola to dobrá šanca na vyrovnanie.

Góly: 90. Balotelli (pen.) - 62. Reus

Karty:   28. Kompany (MC), 85. Yaya Touré (MC) - 58. Blaszczykowski (DOR), 90+3. Reus (DOR)

Manchester City: Hart - Kompany (K), Zabaleta, Clichy (81. Balotelli), Nastasič - Nasri (56. Kolarov), Javi Garcia (34. Rodwell), Silva, Yaya Touré, Džeko, Aguero.
    Borussia Dortmund: Weidenfeller (K) - Subotič, Hummels (74. Santana), Pszczek, Schmelzer, Bender, Gundogan (82. Grosskreutz), Gotze (88. Kehl), Reus, Blaszczykowski, Lewandowski.

Rozhodca: Pavel Královec