Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
6:72
4:6
První finalistkou letošního Australian Open se stala dle očekávání Aryna Sabalenková (2.). Obhájkyně titulu neztratila set ani při svém šestém turnajovém vystoupení. Tentokrát porazila za hodinu a 42 minut Coco Gauffovou (4.) ze Spojených států, které oplatila porážku z finále loňského US Open. Běloruská ranařka triumfovala i díky 33 vítězným úderům 7:6(2) a 6:4. V prvním setu promarnila rodačka z Minsku dvakrát výhodu brejku a za stavu 5:6 naopak sama čelila soupeřčině podání, dějství nicméně dotáhla do zkrácené hry, v níž dominovala. O výsledku druhé sady rozhodl jediný brejk z devátého gemu. Druhá finalistka vzejde ze souboje mezi Ukrajinkou Jastremskou a Číňankou Čeng, který v aréně Roda Lavera odstartuje již za pár minut. Rovněž k jeho sledování jste srdečně zváni.
4:6
Vít Kopřiva (132.) na halovém challengeru ve francouzském Quimperu na výkon z prvního kola nenavázal. V osmifinále podlehl sedmý nasazený Čech za hodinu a 42 minut 5:7 a 4:6 domácímu držiteli divoké karty Matteu Martineauovi (261.). Do utkání přitom vstoupil rodák z Bílovce parádně, když se rychle dostal do vedení 5:2, pak ale prohrál pět gemů v řadě. O výsledku druhého setu poté rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu.
Australian Open - štvorhra (Tvrdý povrch)
1:2
3:6
6:3
6:77
Je za námi mimořádné drama v semifinále mužské čtyřhry. První dva sety rozhodly brejky vždy ve čtvrté hře příslušného setu, Tomáš Macháč pak ztratil podání i ve čtvrtém gamu toho rozhodujícího, za stavu 5:3 ale Rohan Bopanna nedokázal dopodávat zápase.

V následné hře při podání Čanga musela česko-čínská dvojice odvracet za stavu 0:40 tři mečboly, ovšem zvládli to a set se pak dostal do supertiebreaku, v němž měli mírnou převahu Bopanna s Ebdenem a nesmírně zkušený pár si zahraje druhé grandslamové finále v řadě.
1:2
5:7
6:1
3:6
Úchvatné střetnutí je po více než dvou a půl hodině u konce. Kateřina Siniaková a Storm Hunterová nakonec do grandslamového finále nepostoupily, se Su-wej Sie a Elise Mertensovou prohrály po obrovském boji 5:7, 6:1 a 3:6. V úvodním setu vedlo australsko-české duo už 4:0 a 40:15, přesto ho ztratilo. Z promarněné koncovky se nasazené trojky rychle oklepaly, ve druhém setu povolily soupeřkám jediný gem. V dramatickém rozhodujícím dějství, v němž se hrálo hned sedm gemů přes shody, postupně Siniaková s Hunterovou promarnily pět brejkbolů, aby jejich protivnice za stavu 3:4 jediný svůj proměnily. Belgičanka s Tchajwankou vzápětí odvrátily další brejkovou hrozbu a skrze shodu duel ukončily.