1:6
2:6
7:66
3:6
O tom, s kým se italský mladík o vítězství v turnaji utká, rozhodne druhý semifinálový zápas mezi Daniilem Medveděvem a Alexanderem Zverevem. Utkání začne cca v 9:30 a k jeho sledování jste srdečně zváni.
3:2
5:7
3:6
7:64
7:65
6:3
Daniil Medveděv dokázal otočit podruhé na turnaji zápas ze stavu 0:2 na sety a postupuje pošesté v kariéře do finále grandslamu, polovinu z tohoto počtu zaznamenal právě v Melbourne, kde se po porážkách s Djokovićem a Nadalem utká o titul s debutantem Sinnerem.
V úvodním setu především vinou pěti dvojchyb pustil Medveděv soupeře do náskoku dvou brejků, který dokázal smazat a vyrovnat na 5:5. Koncovka s několika skvostnými výměnami ovšem patřila Alexanderu Zverevovi, který byl jasně lepším hráčem i ve druhém setu, v němž prolomil dvakrát Rusovo podání.
Další dvě sady si soupeři drželi svá podání, Zverev přitom s čím dál většími potížemi, naopak Medveděv mu už do konce zápasu nedovolil jediný brejkbol a ovládl oba tie-breaky. Ve 4. setu přitom šel Zverev podávat za stavu 5:4, jenže ztratil obě výměny a Medveděv poslal zápas esem do pátého dějství.
To už patřilo ruskému tenistovi, Zverev byl psychicky dole, čím dál častěji kazil a po dvou ztracených servisech končí před branami druhého kariérného grandslamového finále.
2:1
6:75
6:4
11:9
Letošními šampiony ve smíšené čtyřhře se na Australian Open stali Tchajwanka Su-wej Sie a Jan Zieliński z Polska. V souboji s Američankou Desirae Krawczykovou a Britem Nealem Skupskim ztratili skrze tiebreak úvodní set a v tom druhém prohrávali už 2:4, šňůrou čtyř získaných gemů v řadě si ale vynutili závěrečný supertiebreak. V tom promarnily nasazené trojky čtyřbodový náskok a čelily dokonce mečbolu, nakonec ale po dalším obratu zvítězily nad druhým nasazeným párem těsně 6:7(5), 6:4 a 11:9.