2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Kanada
cz Nedeľa 23.06.2024, 15:45 • Lonza Arena, Visp • Majstrovstvá sveta žien

Nejlepšími hráčkami svých týmů byly vyhlášeny Corie Jacobsonová s Petrou Herzigovou. České hráčky si následně vychutnaly národní hymnu. Z mé strany je to vše. Na počtenou! (17:28:26)

České hokejbalistky vítězí nad úřadujícími mistryněmi světa k Kanady 2:0! A naprosto zaslouženě. Češky byly lepším týmem, vytvořily si více příležitostí, z nichž dvě dokázaly proměnit. V 5. minutě se prosadila přesnou ranou v přesilovce Kristýna Katlounková. Na potvrzení náskoku se pak čekalo do samotného závěru prostřední části. Situaci dvě na brankářku využila Lucie Kubínová. Ani ve třetí patnáctiminutovce se nekonal žádný závěrečný tlak Kanady. České hráčky naopak mohly několikrát své vedení ještě navýšit. Čisté konto může těšit brankářku Kateřinu Teplou, která k němu potřebovala deset zákroků.

44:57
    Ještě oddechový čas pro českou lavičku.

44:30
    Česká hráčka minula z vlastního obranného pásma opuštěnou klec. Je z toho zakázané uvolnění. Na časomíře svítí 2,2 sekundy do konce.

44:27
    Genevieve Bannonov nebyla daleko od snížení! U vzdálenější tyčky ale nezasáhla míček.

43:50
    Kanadská branka je prázdná!

43:38
    Teplá zkrotila v lapačce míček po střele od modré čáry. Oddechový čas pro Kanadu. Přeci jen asi dojde na power-play.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Kanaďanky zatím neriskují s prázdnou brankou.

42:23
    Kotlíková nahrála před branku volné spoluhráčce, která nic nevymýšlela a zkusila to golfákem. Balónek narvala do brankářky Thomsonové.

40:56
    Nyní Patočková tečovala nahození spoluhráčky od modré. Thomsonová předvedla další skvělý zákrok a balónek ji zůstal pod betony!
    40:36 Patočková byla blízko navýšení náskoku.

40:36
    Barbora Patočková dnes podruhé trefila tyčku! Následně míček dokázala schovat někde ve výstroji ležící brankářka Thomsonová.

40:09
    České hráčky už nechodí za každou cenu do zakončení. Tereza Kotlíková zatáhla míček k zadnímu mantinelu a tam šetřila čas.

39:20
    Nyní přišlo nahození na kanadskou branku, které musela Thomsonová podržet v lapačce.

38:54
    Češky se teď dostaly pod určitý tlak a raději zvolily jistotu v podobě vyhození na icing.

37:18
    Genevieve Bannonová se teď v útočném pásmu šikovně uvolnila a už se dostávala do dobré pozice. Míček ji v rozhodující chvíli vypíchla Karolína Kosinová!

36:08
    Z dálky to zkusila Martina Landová. Ta se pak snažila situaci i dobíhat a brankářka Thomsonová si tak netroufla rozehrát.

35:59
    Zatím dobrý taktický výkon Češek, které soupeřky k ničemu nepouštějí.

35:08
    Patricie Škorpíková prověřila Thomsonovou střelou z pravé strany. Kanadská brankářka škrtla míček lapačkou a vychýlila vedle branky.

34:06
    Kanada je už kompletní.

34:01
    Kanaďanky si dávaly velký pozor na případnou střelu Katlounkové z pravé strany. Takto inkasovaly v první třetině. Češky alespoň odehrály dvě minuty daleko od své branky.

32:52
    Kanaďanky se osvobodily a střídají.

32:04
    Jedna z kanadských hráček naskočila ze střídačky, aniž by některá ze spoluhráče ze hřiště odešla! Tahle chyba posílá javorové listy do oslabení.

31:44
    Také Češky jsou kopmpetní.

31:40
    Carol Upshallová střílela z ostrého úhlu. Teplá byla u bližší tyčky připravena.

30:48
    Kanada v plném počtu. Má tedy zkrácenou přesilovku.

30:02
    Třetí třetina odstartovala. Kanaďanky nemají na co čekat a budou muset zvýšit aktivitu. Česká obrana ale dnes funguje zatím velmi dobře.

30:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:00.

Ve druhé třetině pokračovaly Češky v dobré hře. Dlouho ale neproměňovaly šance. Například Patočková mířila v oslabení do brankové konstrukce. Sekundu před přestávkou však kanadská obrana propadla, nechala za sebou hned dvě protihráčky a Lucie Kubínová snadno zvýšila na 2:0.

Střely na branku – 13:7

30:00
    29:59 Lucie KUBÍNOVÁ - 2:0

29:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Kanaďanky udělaly v samotném závěru periody obrovskou chybu a hned dvě protihráčky utíkaly samotné na brankářku Thomsonovou. Patricie Škorpíková vše vyřešila nahrávkou na LUCII KUBÍNOVOU, která sekundu před vypršením hracího času zakončila nad levý beton přesouvající se gólmanky – 2:0. Asistence: Patricie Škorpíková a Karolína Kašparová.

29:43
    Karolína Kosinová si počínala nedovoleně při clonění před brankou. Síly na hřišti se vyrovnávají.

29:38
    Tečovaná střela ze středního pásma přeskočila kanadskou branku! Thomsonová navíc ztratila hokejku.

29:17
    Kanaďanky vyhazují.

28:47
    Angie Cerilliová naběhla v souboji bez míčku do protihráčky a dostala trest za nedovolené bránění.

28:19
    Patricie Škorpíková se nacházela na slotu, kam obdržela přihrávku. Její střela ale nebyla dostatečně přesná.

28:06
    Oba týmy jsou v plném počtu.

27:32
    Kosinová bojovala o míček za brankou. Sice se nacházela na kolenou, přesto přes sebe protihráčku nepustila. Spoluhráčky si tak mezitím mohly přebrat nabíhající kanadské hráčky.

26:05
    Genevieve Bannonová stáhla zápasnickým chvatem na zem Kristýnu Katlounkovou. Ta pak zřejmě oplácela, jelikož se bude hrát na obou stranách ve čtyřech.

25:39
    Thomsonová drží Kanadu! Barbora Patočková našla přihrávkou od zadního mantinelu Martinu Landovou, po jejíž střele udržela kanadská brankářka míček v lapačce před brankovou čarou!

24:55
    Amanda Kean si našla pozici na pravém kruhu a nepříjemně střílela. Teplá dokázala míče vyrazit.

23:33
    České hráčky jsou rozhodně aktivnější a vytvořily si více šancí. Chtělo by to uklidňující gól.

23:00
    Katlounková se dostala na obranné modré k míčku a založila rychlý protiútok. Na jeho konci byla přihrávka před odkrytou branku na Barboru Patočkovou, které ukradla gól obránkyně Blombergová, jenž vložila do zakončení české hráčky hůl!

22:05
    Míček nyní vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve střední části hřiště.

21:48
    Corie Jacobsonová to dvakrát zkoušela z větších vzdáleností. Druhá střela prošla na Teplou, která zasáhla pravým betonem.

20:12
    Příliš dlouhá přihrávka o mantinel na Kantorovou. Je z toho zakázané uvolnění.

19:01
    Češky v plném počtu.

18:44
    Češky vyhazují a jejich oslabení se chýlí ke konci.

17:45
    Obrovská šance oslabení hrajících Češek! Tereza Radová na sebe v situaci 2 na 1 natáhla obránkyni a poté míček dokázala posunout na před brankou úplně osamocenou Barboru Patočkovou, která orazítkovala tyčku!

17:20
    Jedna z Češek vyhodila vysokým obloučkem až ke kanadské brance.

17:00
    Přesilovka pro Kanadu. Dvě minuty za podražení dostala Natálie Pangerlová.

16:50
    Kanadě bylo odpískáno zakázané uvolnění.

15:26
    Míček se odrazil od hrazení před branku, kde byla jedna z českých hráček. Balónek stačila zalehnout Julianna Thomsonová v kanadské svatyni.

15:08
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrály české hokejbalistky. Ty nahodily míček za branku, kde ho získaly soupeřky.

15:01

Další třetina začne přibližně v 16:22.

České hokejbalistky vedou po první třetině nad Kanadou 1:0. V 5. minutě se prosadila v přesilovce Kristýna Katlounková. Po její trefě přišly velké zmatky, kdy to nejprve vypadalo, že gól nebude uznán a navíc nikdo netušil, v jakém počtu hráček se bude pokračovat. Problémem byla vysoká hůl Patočkové v předbrankovém prostoru. K zákroku však zřejmě došlo až v momentě, kdy byl míček v brance. Rozhodčí tak po dlouhých dohadech gól nakonec potvrdily a zároveň poslaly Patočkovou na trestnou lavici. Češky oslabení přestály a následně byly aktivnější. Další příležitosti však nedokázaly proměnit.

Střely na branku – 8:5

15:00

14:53
    Carol Upshallová to zkoušela z levé strany přes obránkyni. Mířila na bližší tyčku, Teplá ale zasáhla vyrážečkou.

14:23
    Karolína Kosinová se dostala k míčku před brankovištěm a zkoušela to z otočky. Do střely ji stačila vložit hůl jedna z obránkyň!

13:55
    Teď zase český tlak. Lucie Manhartová u tyčky nedosáhla na chytrou přihrávku spoluhráčky.

13:07
    Patricie Škorpíková dobře zapracovala v rohu a od zadního mantinelu pak nacentrovala míček před branku. Tam byla Andrea Kantorová, k zakončení se ale nedostala.

12:08
    Kanadské hráčky přestály český tlak a sami se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

11:06
    Carol Ann Upshallová si vyběhla na levý kruh, odkud vystřelila. Teplá nemusela zasahovat.

10:42
    Zakázané uvolnění českých hráček. Vhazovat se bude před Kateřinou Teplou.

10:03
    Další střelu si připsala Karolína Kašparová. Ta byla sražena mimo hřiště.

09:45
    České hráčky i nadále drží pásmo a přehrávají Kanadu.

08:52
    České hráčky jsou lepší. Ránu Terezy Radové tečovala nohou Patricie Škorpíková a Thomsonová musela ukázat hodně rychlý reflex!

08:22
    Dobrá střela Zuzany Martinů. Její rána těsně minula tyčku.

07:00
    Češky v plném počtu. Na konci oslabení dokonce zahrozily střelou od modré čáry, která prolétla těsně vedle levé tyčky z pohledu Thomsonové.

06:44
    Kanaďanky v přesilovce zatím nic nevymyslely. Teď dokonce zahrály na icing.

04:59
    Gól tedy nakonec uznán, ale Patočková dostala dvě minuty za vysokou hůl. Opravdu zajímavé rozhodnutí.
    04:59 Kristýna KALTOUNKOVÁ - 1:0

04:59
    To jsou obrovské zmatky! Český gól platí! Vstřelila ho KRISTÝNA KATLOUNKOVÁ, která se tedy trefila z pravého kruhu do horního růžku. Asistence: Karolína Kosinová.

04:59
    Teď zase svítí na světelné tabuli, že Češky vedou 1:0, vhazuje se ve středovém kruhu a oba týmy jsou ve čtyřech...

04:59
    Gól není uznán pro vysokou hůl před brankou clonící Patočkové. Nikdo ale nechápe, proč má Kanada na hřišti pět hráček a má hrát přesilovku, byť Češky svou početní výhodu nevyužily? Z trestu Jacobsonová mělo zbývat ještě 29 sekund.

04:59
    Češky se radovaly z gólu, který nakonec není uznán! Kristýna Kaltounková dostala přihrávku na pravý kruh a z první vymetla bližší horní růžek. Rozhodčí ale viděly zřejmě faul na brankářku...

03:54
    Příležitost Češek! Barbora Patočková s Karolínou Kosinovou se snažily u tyčky protlačit míček za kanadskou brankářku. Thomsonová ale byla připravena.

03:30
    Vyloučení na straně Kanady. Ba trestnou lavici jde Corie Jacobsonová.

02:18
    Nyní se kanadská hráčka z pravé strany natlačila do zakončení. Mířila na bližší tyčku, ale trefila jen lapačku Teplé.

01:41
    Kanada měla své první příležitosti! Češky podržela brankářka Kateřina Teplá.

00:01

Česko: Jiráčková (Teplá) – Herzigová, Martinů, Kosinová, Ondrová, Kašparová, Kotyrová, Radová, Rejlová, Červíková – Kantorová, Patočková, Procházková, Škorpíková, Kubínová, Pangerlová, Manhartová, Kotlíková, Landová, Pavlačková, Ištoková, Kaltounková.

Kanada: Prockiw – Jacobsonová, Judeová, Masonová, Jueová, Brummová, Blombergová, Coozeová – Proulxová, Davisová, Bannonová, Ryanová, Hendrikxová, Cerilliová, Simpsonová, Upshallová, Desmierová-Pelletierová, Karpenková, Berzinsová, Sargeantová, Guindonová, Keanová.

Také Kanaďanky začaly mistrovství jasnou výhrou. Výběr Spojených národů přehrály 5:0. Na branku soupeřek přitom vyslaly 60 střel. To jejich brankářka Keeley Prockiwová musely krýt jen dva pokusy.

České hokejbalistky vstoupily do šampionátu sobotní výhrou 6:0 nad domácími Švýcarkami. Ty odolávaly do 5. minuty druhé třetiny, kdy poprvé inkasovaly z hole Karolíny Kosinové. Ta se později trefila ještě jednou a přidala i asistenci. S bilancí 2+1 utkání zakončila i Kristýna Kaltounková a dvakrát se prosadila také Patricie Škorpíková.

Vítám tu všechny milovníky hokejbalu! Světový šampionát ve švýcarském Vispu v neděli pokračuje svým druhým hracím dnem. České ženy čeká těžký zápas proti Kanadě. Oba celky své první duely na turnaji jasně vyhrály.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Kaltounková (Kosinová), 30. Kubínová (Škorpíková, Kašparová)

Česko: Teplá (Jiráčková) – Herzigová, Martinů, Kosinová, Ondrová, Kašparová, Kotyrová, Radová, Rejlová, Červíková – Kantorová, Patočková, Procházková, Škorpíková, Kubínová, Pangerlová, Manhartová, Kotlíková, Landová, Pavlačková, Ištoková, Kaltounková.
    Kanada: Thomsonová (Prockiwová) – Jacobsonová, Judeová, Masonová, Jueová, Brummová, Blombergová, Coozeová – Proulxová, Davisová, Bannonová, Ryanová, Hendrikxová, Cerilliová, Simpsonová, Upshallová, Desmierová-Pelletierová, Karpenková, Berzinsová, Sargeantová, Guindonová, Keanová.