Dánsko – Švajčiarsko 0:8 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 2:7 (kon.) | Kanada – Fínsko 5:3 (kon.)
Nemecko – Poľsko 4:2 (kon.) | Česko – Veľká Británia 4:1 (kon.) | Francúzsko – Slovensko sk 2:4 (kon.)
Česko
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Veľká Británia
cz Sobota 18.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Loučíme se s informací, že po dnešní výhře už je jasné, že Češi neskončí v základní skupině na čtvrtém místě. Ve čtvrtfinále by se tak měli vyhnout Švédsku, které zatím dominuje ostravské skupině (pokud ho samozřejmě někdo nepřeskočí).

Od nás je to z pražské arény vše, děkujeme za pozornost a těšíme se na počtenou u dalšího utkání. Dobrou noc. (22:39:28)

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Lukáš Sedlák (Česko) a Ben Bowns (Velká Británie).

Střely na branku: 45 – 15.

Čeští hokejisté si připisují pátou výhru na letošním mistrovství světa a se ziskem 15 bodů se znovu o bod vracejí na první místo skupiny A před Švýcarsko a Kanadu. Ve třetí třetině už gól nepadl, svěřenci trenéra Rulíka si šli za vítězstvím už od prvních minut. Čtyřmi asistencemi řídil vítězství 4:1 český kapitán Roman Červenka, dva góly a nahrávku zaznamenal Lukáš Sedlák, jednou se trefil a asistoval jejich spoluhráč z první lajny Ondřej Kaše. Útočník Martin Nečas při svém debutu na šampionátu nebodoval, odehrál ale bez jedné vteřiny 17 minut a byl se sedmi střelami nejpilnějším hráčem obou týmů.

59:35
    Fanoušci českého celku vstávají a skandují. Další české vítězství je téměř na dosah.

59:11
    Pěknou kombinaci Čechů zakončil z levého kruhu Roman Červenka, puk přizvedl do ochranné sítě Liam Kirk.

58:42
    Sedlákův pokus z levého kruhu vytěsnil britský strážce betonem.

58:16
    Útočný výlet Davida Tomáška skončil střelou téměř od modré čáry, britský gólman má puk ve své moci.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Puk mají u sebe Češi.

57:39
    Na opačnou stranu zavezl puk do pásma Matěj Stránský, hraje se zatím jen u mantinelu.

57:27
    Sean Norris u levé tyče dorážel ránu Halberta od modré čáry, Dostál nakonec zasahovat nemusel.

56:57
    Kombinaci čtvrtého útoku zakončoval Tomáš Kundrátek, další zákrok pro Bownse.

56:27
    Národní tým se usadil v pásmu, zatím pouze krouží kolem britské klece.

55:16
    Komerční přestávka.

Střely na branku: 41 – 14.

55:15
    Nečas si nabruslil po pravém křídle, jeho střelu na bližší tyč Bowns chytá do lapačky.

54:03
    Stránský míří z trestné lavice, Češi jsou kompletní.

53:36
    Kirk menší chybičky Paláta při zpracování puku nevyužil, další britskou rozehrávku navíc zachytil Špaček a posílá puk k Bownsovi.

52:43
    Flek s Beránkem vyhazují až za soupeřovu klc, odkud Britové začínají svoji další rozehrávku.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Góly a asistencie: 3. Sedlák (Červenka, Krejčík), 5. Krejčík (Gudas, Červenka), 21. Sedlák (Červenka, Kaše), 33. Kaše (Sedlák, Červenka) – 23. Mosey (Kirk, O'Connor)

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Nečas – Kubalík, Voženílek, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
    Tréner: Radim Rulík

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, Phillips, Ruopp, Richardson (A), Halbert, Sa. Jones, Batch, Mosey – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Critchlow, Davies, Duggan.
    Tréner: Peter Russell

Rozhodca: Pearce (CAN), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN)

Diváci: 17 413