Dánsko – Švajčiarsko 0:8 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 2:7 (kon.) | Kanada – Fínsko 5:3 (kon.)
Nemecko – Poľsko 4:2 (kon.) | Česko – Veľká Británia 4:1 (kon.) | Francúzsko – Slovensko sk 2:4 (kon.)
Česko
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Veľká Británia
cz Sobota 18.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

52:00
    Už páté vyloučení Čechů v zápase, podruhé putuje na trestnou lavici Matěj Stránský (CZE), tentokrát za nedovolené bránění.

39:28
    Radko Gudas (CZE) při souboji za českou brankou držel jednoho z protihráčů, Britové budou hrát další početní výhodu.

36:01
    Matěj Stránský (CZE) ani příliš neprotestuje, rozhodčí ho vylučují za podrážení.

32:04
    Na trestnou lavici putuje britský kapitán Robert Dowd (GBR), Češi si poprvé od poloviny první třetiny zahrají přesilovou hru.

22:11
    Britové mohou odpovědět na rychlý gól Lukáše Sedláka z úvodu třetiny.
    Jakub Krejčík (CZE) nedovoleně bránil Camerona Critchlowa, proto míří na dvě minuty za katr.

17:14
    Vyloučení v týmu Česko, Britové tak mají možnost snížit. Ondřej Kaše (CZE) se totiž za brankou dopustil vysokou holí proti Samuelu Dugganovi.

09:34
    První početní výhodu utkání si zahraje český výběr. Samuel Duggan (GBR) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Góly a asistencie: 3. Sedlák (Červenka, Krejčík), 5. Krejčík (Gudas, Červenka), 21. Sedlák (Červenka, Kaše), 33. Kaše (Sedlák, Červenka) – 23. Mosey (Kirk, O'Connor)

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Nečas – Kubalík, Voženílek, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
    Tréner: Radim Rulík

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O'Connor, Phillips, Ruopp, Richardson (A), Halbert, Sa. Jones, Batch, Mosey – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Critchlow, Davies, Duggan.
    Tréner: Peter Russell

Rozhodca: Pearce (CAN), Tscherrig (SUI) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN)

Diváci: 17 413