Carolina – NY Rangers 3:5 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Stav série: 3:2
Edmonton Oilers
cz Piatok 17.05.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL • Semifinále Z. konferencie

3. Quinn Hughes (VAN) 0+0 (06:56:31)

Zápas je u konce, Vancouver si uzmul vítězství a v sérii vede 3:2 a má tak mečbol! Vše nasvědčovalo tomu, že se dočkáme prodloužení. Oba týmy už hrály hodně opatrně v posledních minutách, a moc se netlačily do zakončení. Jenže 32 sekund do konce se ke kotouči odraženému od tyčky dostal J. T. Miller a poslal ho do odkryté branky. Těžký konec dobře rozjetého zápasu pro Oilers, kteří budou muset nyní vyhrát dva zápasy v řadě, pokud chtějí do konferenčního finále.

59:28 J. T. Miller - 3:2

59:28
    Vancouver právě vstřelil branku! 32 sekund do konce posílá J. T. MILLER Kosatky do vedení! Střela Lindholma šla pouze do tyčky, jenže příhodně k ní si sjel právě Miller, před kterým se tak otevřel volný prostor v brance, a Miller tak už měl velice jednoduchou práci. Asistence: Elias Lindholm a Elias Pettersson.

59:02
    Draisaitl se nyní procpal do útočné třetiny. Následně pálil, ale Hronek mu do rány strčil hokejku a kotouč byl tak sražen mimo ledovou plochu.

58:53
    Garland zavážel puk do útočné zóny po pravé straně. To se mu povedlo, jenže neměl komu přihrát. Obkroužil tak pásmo podél mantinelu, aby pak byl vytlačen.

58:27
    Nugent-Hopkkins vyrazil dopředu, jeho pokus ale Myers zablokoval, a hra se opět otočila na druhou stranu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52
    Edmonton se snažil o závar v pásmu, ale o ten se sám připravil nepřesnou přihrávkou, která vypadla z pásma.

57:10
    Janmark se nyní protlačil přes dva hráče dá pásma, pak už ale musel pálit přes obránce. Nakonec tak usměrnil kotouč pouze do středu na Šilovse.

56:43
    Hughes posunul na modrou pro Filipa Hronka, ten technicky nahodil před branku, ale tam už nikdo nedokázal dorážet.

56:26
    J. T. Miller pálil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla sražena až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Pickardem

55:58
    Na druhé straně se snažil o něco dnes v podstatě neviditelný Zach Hyman, ale ani on nakonec nebyl připuštěn ke střele.

55:34
    Pettersson se snažil proháčkovat do zakončení, ale nakonec byl po přechodu přes dva hráče odzbrojen a ani tak nevypálil.

54:35
    Suter byl šikovnější v osobním souboji s Bouchardem, překonal ho a zavezl kotouč do útočné třetiny. Tam už ale nedokázal najít žádného ze spoluhráčů a o puk přišel.

53:53
    Connor McDavid se to nyní snažil změnit a vyslal na Šilovse tvrdou střelu, ten si ale poradil a bez problému ránu vyrazil.

53:37
    Oba týmy se nyní točí na kotouči a vyměňují si ho, ale žádné akce moc nevidíme. Hraje se hodně na jistotu, opatrně.

50:56
    Canucks dobře rozehráli a vyslali Eliase Petterssona dopředu, ten ale znovu nedokázal udělat před brankou žádný závar. Ani nakonec nevypálil.

50:32
    Miller uvolňoval spoluhráče, který ale byl obsazen a nevysmeknul se. Edmonton tak jednoduše přebral kotouč.

49:23
    Di Giuseppi si sjel k brance a snažil se vypálit, ale kotouč usměrnil pouze mimo branku. Žádné ohrožení Šilovse tak nepřišlo.

48:52
    Holloway dokázal zblokovat střelu soupeře, a pak rychle vyvezl kotouč na opačnou stranu kluziště. Tam ale nikdo nevypálil.

48:32
    Canucks tráví v třetí třetině mnohem více času v útočném pásmu, než Edmonton. Na skóre se to ale nijak neprojevilo.

47:51
    Ceci si hodně protáhl střídání, na ledě byl přes minutu a půl. Nakonec jeho akci zastavil Hronek, a poslal ho konečně střídat.

47:37
    Oilers vyhráli buly a Draisaintl kotouč zavezl do útočné třetiny, kde s ním ale vůbec nic nevymyslel, a už musel jet zase zpátky.

46:48
    Di Giuseppe si vybruslil, jenže Pickard proti němu vyjel hodně dopředu z branku, až před brankoviště, a vychytal. ho.

46:32
    Ekholm na poslední chvíli sebral kotouč v příležitosti Conoru Garlandovi. Ten byl v opravdu dobré pozici.

45:48
    Ani tato početní výhoda neskončí gólem. Oilers jsou kompletní.

45:42
    Conor Garland obtočil branku, napřahoval, ale nakonec nechal kotouč Millerovi, která ovšem branku netrefil.

45:12
    Oilers vyrazili v oslabení dopředu. Bekhendem zakončoval Foegele, jenže jeho rána nebyla tak dobrá, aby Šilovse překonala.

44:51
    Edmonton se nyní dostal z tlaku dlouhým vyhozením až za branku Arthurse Šilovse.

44:19
    J. T. Miller se nyní obtočil kolem obránce na malém prostoru a přímo před gólmanem vypálil. Jeho rána ale přes Pickarda neprošla.

43:48
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Brett Kulak – 2 min., podrážení.

40:01

I druhá třetina je už minulostí. Po nekompletních šesti minutách hry dokázal vyrovnat Di Giuseppe. Následně jsme viděli opět několik přesilovek, ale ani jedna z nich nebyla využita. Po dvou třetinách tak vidíme opět velice vyrovnané utkání, které je zatím remízové, a nikoho by asi nepřekvapilo, kdyby zápas nakonec dopadl opět výhrou jednoho z týmů o jedinou branku.

40:00

39:07
    Pickard nyní betonem vyrazil ne úplně zdařilou střelu jednoho ze soupeřů. Následně se Vancouver dostal znovu do pásma, ale tentokrát byl odzbrojen ještě dříve, než dokázal vypálit.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Oba týmy se nyní v rychlém sledu několikrát vystřídaly na kotouči, ale žádný závar v pásmu nepředvedly. Kotouč pouze většinou odevzdaly.

37:33
    Pickard nyní musel řešit zakončení Lindholma z blízkosti od tyče. To se mu ale povedlo a kotouč vyrazil na druhou stranu.

37:01
    Kane osekával soupeře, který ale i tak dokázal obtočit branku a poslat kotouč před ní. K němu se dostal Pettersson, který ale mířil mimo.

36:23
    Přesilovka Edmontonu skončila a opět zůstala nevyužita. Oilers během ní navíc vystřelili na branku pouze jednou.

36:17
    Hosté ještě jednou zaútočili, jenže McLeod jen zpoza branky odevzdal kotouč, a Vancouver kotouč rychle vyvezl.

35:47
    Leon Draisaitl přihrával z jedné strany brankoviště na druhou stranu, ale jeho přihrávka byla příliš nápadná, a tak ji Vancouver lehce zlikvidoval.

35:11
    Vancouver se nyní dokonce při vlastním oslabení vydal do útočného pásma v akci dva na jednoho, o chvíli později dva na dva. Jenže J. T. Miller nedokázal přijmout pas, a akce nakonec ani nebyla zakončena.

34:33
    McDavid zpoza branky nahazoval kotouče před ní, kde si sjížděl jeho spoluhráče. Po kotouči si ale lapačkou hrábl Šilovs, který tak přerušil hru.

34:23
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Dakota Joshua – 2 min., nedovolené bránění.

33:47
    Střela jednoho z hráčů Oilers z pravé strany sice mířila na branku, neměla ale moc šancí na to, aby gólmana Šilovse ohrozila.

33:23
    Nyní si za brankou zahrál taky Šilovs, který trochu zazmatkoval v rozehrávce, ale nakonec to zvládl.

32:02
    Nyní už jsou kompletní i domácí, a tak i tato přesilovka zůstane nevyužita.

31:34
    McDavid nyní už usměrnil střelu na Šilovse, ten se ale prezentoval skvělým zákrokem. Byla to první střela na branku Edmontonu v této části.

31:15
    McDavid chtěl vrátit do volné pozice kotouč Nugentu-Hoppkinsovi, jenže jeho přihrávka byla zablokována.

30:49
    Edmonton je už v plném počtu, a tak začíná jeho přesilová hra.

30:23
    J. T. Miller opět vyzkoušel Pickardovu pozornost, ten se ale prezentoval jednoznačným zákrokem.

30:02
    Elias Pettersson – 2 min., napadení.

29:36
    Následně se podařilo hostům znovu vyhodit. První minutka přesilovky Vancouveru je téměř ta tam.

29:08
    J. T. Miller se octl v dobrém postavení, ale jeho střela nebyla z nejlepších, a nakonec vůbec neletěla do branky.

28:49
    Evander Kane – 2 min., sekání.

28:46
    Di Giuseppe si sjížděl do zajímavé pozice proti Pickardovi z levé strany. Brankáře Edmontonu ale nyní už nepřekonal.

28:19
    Draisaitl vyhodil kotouč do útočného pásma, tam si ale dokázal najet Evander Kane a kotouč sebral. Jenže mu ostatní hráči odjeli střídar.

27:48
    Filip Hronek nahazoval kotouč na branku, ale trefil pouze nejbližšího hráče Edmontonu před ním.
    25:14 Phillip Di Giuseppe - 2:2

25:14
    Vancouver právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Veliká chyba Edmontonu, kde před svou brankou při napadání Amana zaváhal Bouchard, který se nechal obrat PHILLIPEM DI GIUSEPPEM, který se jen obtočil a vypálil mezi betony brankáře Pickarda. Bez asistence.

25:03
    Pozitivem pro domácí, kteří neproměnili přesilovku, je alespoň to, že Garland už je zpátky na ledě, a tak jeho zranění asi nebylo nijak vážné.

24:34

24:23
    Nyní sehrávka na levý kruh a následná brutální dělovka, která ale šla pouze do brankáře Šilovse.

23:50
    Pettersson nyní naservíroval kotouč na hranici brankoviště na J. T. Millera, který to ale neudělal nejlépe a nedokázal kotouč doklepnout za brankáře.

23:27
    Edmonton několikrát vyhodil a nyní drží soupeře daleko mimo své obranné pásmo.

22:45
    Domácí sehráli dvě rychlé akce na pravé křídlo. Tam následně pálil Pettersson, ale ani jednou nedokázal Pickarda překonat.

22:34
    Warren Foegele – 2 min., nedovolené bránění.

22:34
    Conor Garland se za brankou hostů velice nepříjemně potkal s Mantinelem po souboji se soupeřem. Vypadalo to na náraz do zápěstí. Pomalu odjel na střídačku.

22:00
    Oba týmy jsou již v plném počtu a hra dále bude pokračovat v pěti proti pěti.

21:50
    Hraje se ve čtyřech proti čtyřem. Nyní pálil Hughes, ale jeho ránu si jednoduše podal brankář Calvin Pickard.

20:01

První třetina je u konce. Viděli jsme v ní tři branky. Edmonton poslal do vedení Kane, stav 0:1 vydržel docela dlouho. V 18. minutě pak srovnal Soucy, jenže Vancouver se nemohl radovat dlouho, už o 23 sekund později znovu poslal Olejáře do vedení Janmark. Edmonton měl k dispozici ještě dvě a čtvrt přesilovky, které ale nevyužil. A tak zatím panuje stav 2:1.

20:00

20:00
    Tyler Myers – 2 min., hrubost.

Zach Hyman – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    17:50 Mattias JANMARK - 1:2

17:50
    Edmonton právě vstřelil branku! Po 23 sekundách jdou hosté znovu do vedení! Brown sebral kotouč ještě ve vlastní obranné zóně, a podél mantinelu ho dovezl až do útočného pásma. Před brankou ho ale přenesl na druhou stranu pro MATTIASE JANMARKA, který ho už pouze doklepl do branky. Asistence: Connor Brown a Brett Kulak.
    17:27 Carson SOUCY - 1:1

17:27
    Vancouver právě vstřelil branku! Srovnáno! Puk po skrumáži vypadl k CARSONU SOUCYMU nad vrcholem levého kruhu, který ho následně parádní střelou poslal do pravého vinglu. Bez asistence.

17:10
    Dylan Holloway nyní byl srovnán do latě u mantinelu za brankou. Dostal takový hit o mantinel, až mu spadla helma.

16:18
    Ryan McLeod si sjel k brance a prověřil ŠIlovse, který ale tentokrát nekapituloval. Na druhé straně soupeř nedokázal usměrnit kotouč na branku.

16:07

15:31
    Na druhé straně zasahoval proti střele Filipa Hronka brankář Calvin Pickart, který po zákroku následně přerušil hru.

15:14
    Draisaitl si z levé strany sjel před branku, naznačil střelu, ale nakonec poslal kotouč na Boucharda. Ten ovšem minul.

14:15
    Pokračuje se tedy ve čtyřech proti čtyřem. Pickard nyní musel vyrážet tvrdou ránu od modré čáry.

14:07
    Zach Hyman – 2 min., držení hole.

13:40
    Ian Cole – 2 min., držení.

13:34
    Draisaitl si sjížděl k brance, kde byl ale faulován. Edmonton dohrál akci až k zákroku Šilovse, který ale nyní neměl moc práce.

13:16
    Hyman vymyslel dobrou pozici pro Connora McDavida, jenže jeho přihrávka byla sražena a odrazila se do brusle Soucyho jen k Šilovsovi.

11:53
    Warren Foegele dostal přihrávku na levý kruh. Odtamtud pálil, ale kotouč usměrnil pouze do přesunujícího se Šilovse.

11:23
    Hughesovi se podařilo přijmout puk hned po návratu z trestné lavice, rychle ho tak zavezl do útočného pásma, kde začal tvořit, ale kombinace domácích ohrožením branky neskončila.

11:02

10:34
    Vancouveru se podařilo znovu dvakrát vyhodit, Pettersson pak dokonce nabil Di Giuseppemu, který pálil ve vlastním oslabení, ale netrefil ideálně.

10:13
    Bouchard vyslal pořádnou dělovku, ale ta se zastavila pouze na bloku jednoho z obětavých domácích hokejistů.

09:44
    Draisaitl si nyní projel okolo tří hráčů na cestě ze středního pásma k brance, ale poslední obránce Vancouveru mu kotouč vyrazil na roh kluziště.

09:11
    Vancouver získal kotouč a velice rychle ho vyhodil. Následně ho vybojoval znovu, a tentokrát ho pomalu vyvezl do útočného pásma.

09:02
    Quinn Hughes – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

08:44
    Holloway dovezl kotouč do útočného pásma po levé straně, ale Hronek mu nedal ani centimetr ledu navíc, a tak se hráč hostů k ničemu nedostal.

08:08
    Na na druhou stranu si vyrazil po levé straně Nugent-Hopkkins, který dostal kotouč na kruh, ale jeho rána mířila opět pouze do Šilovse.

07:39
    Connor Brown se octl v přímém souboji s gólmanem Šilovsem, toho ale nakonec překonat nedokázal, a brankář Vancouveru přerušil hru.

07:08
    Dylan Holloway si najel dobře do prostoru, ze kterého tečoval jednu soupeřovu ránu, ale teč neusměrnil dobře, a kotouč poslal až do ochranné sítě.
    04:35 Evander KANE - 0:1

04:35
    Edmonton právě vstřelil branku! Draisaitl se dostal s kotoučem za branku, kde ho následně bekhendem posunul na kruh, Tam operoval EVANDER KANE, který neváhal, rychle vypálil, a poslal tak do branky hostů první kotouč. Asistence: Leon Draisaitl a Vincent Desharnais.

04:27
    Evander Kane obtočil branku, ale měl to na bekhend, a tak se mu nepodařilo kotouč usměrnit dovnitř.

03:48
    Vancouver si znovu najel do pásma, ale ke střele na branku se stejně, jako doposud v celém zápase, nedostal.

02:45

02:43
    Po odpískání icingu hostů se strhla v rohu kluziště docela velká potyčka. Sudím se jí ale nakonec podařilo velmi rychle uklidnit.

02:25
    Zadorov se s hráči opravdu nemazlí, což nyní poznal Draisaitl, který od něj inkasoval velice tvrdý hit.

02:02
    Draisaitl dostal nabito, pálil z první, z úhlu ale netrefil kotouč ideálně a soupeřovu branku tak nakonec neohrozil.

01:28
    První přesilovková formace Edmontonu si téměř ani neškrtla. Soupeř dvakrát vyhodil, skvěl bránil.

00:45
    Pius Suter – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

00:01

Vancouver Canucks: Šilovs (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – E. Pettersson (A), E. Lindholm, Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Garland, Blueger, Joshua – Podkolzin, Aman, Di Giuseppe.

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – E. Kane, Draisaitl (A), Holloway – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Janmark.

Vítám vás u dnešního přenosu, kde se zaměříme na pátý zápas série mezi Vancouverem Canucks a Edmontonem Oilers. Série začala 9. května, kdy se odehrál první zápas na půdě Vancouveru. Ten zvítězil o gól, 5:4. Následně jsme viděli další těsný zápas, který muselo rozhodnout prodloužení, a Edmonton tak vyhrál 3:4pp. O dva dny později úplně stejným výsledkem, ovšem po základní hrací době, vyhrál znovu Vancouver. Ale předevčírem se znovu radovali Oilers, a to po výsledku 3:2. Všechny zápasy tedy byly dost vyrovnané a dopadly rozdílem pouhé jedné branky. Co se týče sestav, Vancouveru bude kvůli zranění kolena chybět Demko a kvůli poranění hlavy zase Poolman. Na druhé straně nebude hrát akorát Henrique kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 18. Soucy (Blueger, Podkolzin), 26. Di Giuseppe, 60. J. Miller (E. Lindholm, E. Pettersson) – 5. E. Kane (Draisaitl, Desharnais), 18. Janmark (C. Brown, Kulak)

Tréner: Rick Tocchet

Tréner: Kris Knoblauch

Rozhodca: D. O' Rourke, F. St. Laurent – J. Tobias, M. MacPherson