Fínsko – Rakúsko 2:3 (kon.) | Kazachstan – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Nórsko 4:1 (kon.)
USA – Francúzsko 5:0 (kon.)
USA
5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Francúzsko
Štvrtok 16.05.2024, 20:20Majstrovstvá sveta • Skupina B

Američania vyhrávajú dnešný zápas jasne 5:0. Základ víťazstva položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer. (22:33:54)

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.

58:55
    Boldy pálil z osi klziska. Bránu však netrafil.

57:52
    USA dalo gól! Američania predsa len prekonávajú Papillona v bráne Francúzska. Brady Tkachuk poslal ideálnu prihrávku na os klziska, kde bol úplne voľný SHANE PINTO a ten si puk prebral a nechytateľne zakončil. Asistencie Brady Tkachuk.

57:22
    Veľká chyba Američanov! Bozon vzal puk Sandersonovi a rútil sa sám na Nedeljkovica. Americký brankár ho vychytal.

56:22
    Rech zakončoval z tesnej blízkosti. Nedeljkovic vyrazil betónom.

55:00
    Papillon opäť v akcii. Najprv pálil Farabee a následne dorážal Pinto. Obidva pokusy francúzsky brankár pokryl.

54:16
    Aktuálny pomer streleckých pokusov 49:7.

53:44
    Seth Jones dobre pálil od modrej čiary. Opäť zakročil dnes vynikajúci brankár Papillon.

53:03
    Následuje reklamný brejk.

52:45
    Gallet chcel dlhým pasom vysunúť do brejku Bellemara, ale jeho úmysel vystihol Sanderson.

51:34
    Američania jasne dominujú a kontrolujú dianie na ľadovej plohe.

50:12
    Francúzi si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

49:43
    Tkachuk doviezol puk do pásma. Nahral Caufieldovi, ktorý zakončil, ale pokus bol zblokovaný.

48:15
    Caufield sa dostal k odrazenému puku a z prvej vypálil. Jeho strela letela nad bránu.

47:33
    Francúzi sa dostali do šance. Bozon sa tlačil do brány, ale zakončiť napokon nedokázal.

46:32
    Gallet zachytil puk na modrej čiare. Nahodil ho na bránu USA, ale zablokoval ho Pinto.

45:57
    Francúzsko je v plnom počte.

45:04
    Matt Boldy pálil z prvej od modrej čiary. Papillon jeho pokus chytil a prerušil hru.

44:36
    Amerike presilové hry dnes nefungujú. Francúzi sa opäť výborne bránia.

43:57
    Vylúčenie v tíme Francúzsko:
    Justin Addamo – 2 min., držanie.

43:51
    Francúzsko sa ubránilo a je v plnom počte.

43:01
    Brady Tkachuk stál v bránkovisku a hlavný rozhodca vykazuje hru do stredného pásma.

42:10
    Francúzi vyhadzujú puk cez všetky čiary a zbierajú tak cenné sekundy.

41:51
    Enzo Cantagallo – 2 min., sekanie.

41:26
    Obraz hry sa nemení. Američania sú aj naďalej aktívni a Francúzi sa bránia zubami nechtami.

40:32
    Veľká šanca USA! Johnny Gaudreau dostal prihrávku pred Papillona, ale opäť francúzsky brankár vytiahol parádny zákrok.

40:10
    Píska sa icing Francúzska.

40:01

V druhej tretine sme gól nevideli. Mužstvo USA má jasne navrh. Francúzi sa prevažnú časť len bránia.

40:00

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:28
    Bellemare pálll z osi klziska. Puk pred Nedeljkovicom zablokoval Werenski.

37:33
    Američania zvierajú svojho súpera. Sanderson pálil. Následne dorážal Tkachuk, ale Papillon previedol výborný zákrok.

36:01
    Trevor Zegras sa dostal pred Papillona. Francúzsky brankár predviedol parádny zákrok a nedovolil americkému útočníkovi vo veľkej šanci skórovať.

35:41
    Francúzi opäť zvládli oslabenie veľmi dobre a sú v plnom počte.

34:05
    Boldy dorážal strelu Hughesa! Výborne zakročil na bránkovej čiare Papillon.

31:25
    Brady Tkachuk dobre vypálil. Papillon jeho strelu chytil a prerušil hru.

30:53

30:13

29:02
    Francúzi si nerozumeli.v rozohrávke. Píska sa ich icing.

27:52
    Vlasic pekne naviezol puk do pásma. Prihrávkou pred bránou hšadal Caufielda, ale ten si puk nedokázal spracovať.

26:07
    Seth Jones pálil od modrej čiary. Jeho strelu zblokoval na ochrannú sieť Gallet.

25:32
    Francúzi zahrozili. Z pravého kruhu nahadzoval puk na bránu Perret. Nedeljkovic jeho pokus vyrazil.

24:32
    Eyssimont hľadal pred bránou Jonesa, ktorý si tam nakorčuloval. Puk však zablokoval Auvitu.

22:54
    Bozonove zakončenie schoval Nedeljkovic v lapačke a prerušil hru.

22:14
    Američania majú opäť veľký tlak. Francúzi sa dostali k puku a len ho vyhadzujú von z tretiny.

21:25
    Sanderson pálil od modrej čiary. Puk zapadol k zadnému mantinelu. Dostal sa k nemu Hughes, ktorý ho chcel zasunúť do brány. Výborne zasiahol striedajúci brankár Papillon.

20:01
    Striedanie v tíme Francúzsko:
    z ihriska odchádza Julian Junca, prichádza Quentin Papillon.

20:01

Po prvej tretine vedú jednoznačne hráči USA 4:0. Sledujeme v podstate jednostrannú záležitosť. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:00

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:07
    USA dalo gól! Američania pokračujú vo výbornom výkone. Zach Werenski dobre naviezol puk do pásma. Krásnou prihrávkou našiel JOHNNYHO GAUDREAUA, ktorý si puk spracoval a presnou strelou pridáva štvrtý gól USA. Asistencie Zach Werenski, Brock Nelson.

17:20
    Opäť sledujeme veľký tlak USA. Gaudreau zakončoval z ľavého kruhu. Následne dorážal Nelson, ale ani jeden pokus neboj úspešný.

16:10
    Od modrej chce zakončiť Guebey. Okamžite k nemu pristúpil Farabee a zablokoval ho telom.

15:30
    Trevor Zegras posielal prihrávku pred bránu, kde číhal Pinto. Ten sa však k puku napokon nedostal.

14:05
    Perret sa dostával do úniku z ľavej strany. Výborne sa vrátil Jones a francúzskeho útočníka zastavil.

13:46
    Američania hrajú v úplnej pohode. Teraz zakončoval z pravého kruhu Caufield. Netrafil však bránu.

12:30
    USA dalo gól! Američania pridávajú tretí gól v zápase. MATTHEW BOLDY dostal parádnu prihrávku medzi kruhy od Johnnyho Gaudreaua a strelou z prvej prekonal Juncu. Asistencie Johnny Gaudreau, Brock Nelson.

12:24
    Sanderson si výborne nakorčuloval pred bránu. Jeho pokus však zablokoval výborne hokejkou Gallet.

11:23
    Francúzi sa dostali do prečíslenia 3 na 2. Bellemare pokazil prihrávku. Napokon však zakončil Bozon. Nedeljkovic vyrazil puk vyrážačkou.

10:10
    Američania diktujú tempo zápasu. Auvitu vyhodil puk na striedačku. Francúzi si môžu na chvíľu vydýchnuť.

09:17
    Jones nahodil puk na bránu. Junca jeho strelu videl a bez problémov ju pokryl.

08:38
    Hráči USA hrajú zatiaľ výborne. Francúzi sa musia brániť.

07:24
    Dve veľké šance Američanova! Najprv pálil z pravého kruhu Pinto. Junca vyrazil ramenom. Následne z ľavej strany zakončoval Caufield. Jeho pokus opečiatkoval brvno!

06:02
    Eyssimont sa natlačil pred Juncu a švihom zakončil. Francúzsky brankár jeho pokus vyrazil betónom.

05:37
    Bruche si to chystal na strelu, ale zablokoval ho telom Hughes.

04:26
    Zegras zakončoval z tesnej blízkosti. Puk do brány však nedokázal dostať.

03:24
    USA dalo gól! Američania pridávajú druhý gól v zápase. Francúzi chybovali v obrannej tretine. MATTHEW BOLDY dostal puk na ľavom kruhu a strelou z prvej doslova prepálil Juncu v bráne Francúzska. Asistencie: Jake Sanderson, Luke Hughes.

03:08
    Francúzi si nerozumeli na modrej čiare. Píska sa ofsajd.

02:11
    Bozon zakončoval z ľavého kruhu. Jeho strelu Nedeljkovic chytil a prerušil hru.

01:47
    Bellemare vybojoval puk za bránou a prihrávkou hľadal Bertranda. Ten si však puk nedokázal spracovať.

00:45
    USA dalo gól! Američania začali hneď od začiatku tlačiť svojho súpera. BROCK NELSON dostal prihrávku pred Juncu a strelou pomedzi nohy otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie Matthew Boldy.

00:01
    Úvodné buly získali hráči USA.

00:01

USA: Nedeljkovic (Augustine) – Se. Jones, Werenski (A), Hughes, Sanderson, Kesselring, Vlasic, Kessel – Boldy, Gaudreau, Nelson (A) – Tkachuk (C), Caufield, Pinto – Zegras, Hayes, Farabee – Kunin, Eyssimont, Smith – Brindley.
    Tréner: John Hynes

Francúzsko: Junca (Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Guebey, Thiry – Bellemare (A), Dair, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Boudon, Rech, Bruche – Addamo, Treille (C), K. Bozon.
    Tréner: Philippe Bozon

Rozhodca: Holm (SWE), Holm (SWE) – Durmis (SVK), Fuchs (SUI).

USA

Hráči USA majú po troch odohratých zápasoch na svojom konte len 4 body. Určite ich chceli mať viac. Hneď v prvom zápase sa stretli so Švédskom a prehrali ho 2:5. V druhom zápase bodovali na plno, keď s prehľadom zdolali Nemecko 6:1. V treťom zápas sa stretli so Slovenskom, ktorý nezvládli a prehrali ho 4:5 po predĺžení. USA sú dnes favoritom a očakáva sa ich pohodlné víťazstvo.

Francúzsko

Francúzi začali svoju púť šampionátom proti Kazachstanu. Nezačali dobre a prehrali 1:3. V druhom zápase sa stretli s Lotyšskom a opäť ťahali za kratší koniec. Podľahli im 2:3 po predĺžení. V poslednom zápase proti Poľsku už boli úspešní a vyhrali ho 4:2. Dnes majú proti sebe mimoriadne náročného protivnika protim ktorému môžu len prekvapiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Lissko

Góly a asistencie: 1. Nelson (Boldy), 4. Boldy (Sanderson, Hughes), 13. Boldy (Gaudreau, Nelson), 19. Gaudreau (Werenski, Nelson), 58. Pinto (Tkachuk)

Francúzsko: Junca (21. Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Guebey, Thiry – Bellemare (A), Dair, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Boudon, Rech, Bruche – Addamo, Treille (C), K. Bozon.

Rozhodca: Holm (SWE), Holm (SWE) – Durmis (SVK), Fuchs (SUI)