Fínsko – Rakúsko 2:3 (kon.) | Kazachstan – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Nórsko 4:1 (kon.)
USA – Francúzsko 5:0 (kon.)
Fínsko
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Rakúsko
Štvrtok 16.05.2024, 16:20Majstrovstvá sveta • Skupina A

Rakúsko po senzačnej otočke poráža Fínsko 3:2 a pripisuje si prvé víťazstvo na tomto šampionáte. V tretej tretine rozhodli o osude zápasu gólmi Thimo Nickl a Benjamin Baumgartner, pričom záverečný gól padol len 2 desatiny pred koncom stretnutia. Rakúsko si pripísalo prvú výhru nad Fínskom v histórii majstrovstiev sveta.
    Rakúsko sa tak v tabuľke posúva na piatu priečku, Fíni ostávajú štvrtý. (18:46:37)

59:59
    Rakúsko dalo gól!
    Nahodenie od modrej čiary BENJAMINA BAUMGARTNERA aj vďaka dobrej clone zapadlo za chrbát Harriho Sateriho. Rozhodcovia navyše potvrdili, že to Rakúšania stihli 0,2 sekundy pred koncom.
    Asistencie: L. Haudum, M. Ganahl

59:57
    Tesne pred koncom tretiny ešte Rakúšania vyrazili do protiútoku, ale Sateri puk vyrazil ramenom.

59:18
    Aj s touto Riikolovou strelou si Kickert poradil a jeho spoluhráči mohli vyviesť puk aj von z ich obranného pásma.

58:53
    Tesne po vhadzovaní pálil z prvej Riikola. Kickert však predviedol skvelý zákrok vyrážačkou.

58:45
    Rakúšania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude znova pred Kickertom.

58:20
    Rakúsko prežilo oslabenie a hrá v plnom počte.

58:05
    Po prihrávke spoza brány bol vo veľkej šanci Oksanen. Puk z jeho hokejky však v sieti neskončil.

57:15
    Fíni sa rýchlo nasťahovali späť do útočného pásma a hneď aj vyskúšali pozornosť súperovho brankára. Kickert ale ani teraz nezaváhal a puk aj s problémami zachytil.

56:35
    Rakúšania vyhodili puk cez všetky čiary.

56:20
    Fíni budú môcť po faule Wolfa rozhodnúť o osude zápasu v presilovke.

56:01
    Fíni sú nasťahovaní v útočnom pásme, no od prvej tretiny sa im stále nedarí nájsť recept na rakúsku obranu.

55:19
    Nepresná rakúska rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.

54:35
    Saku Mäenalanen získal puk v strednom pásme a pustil sa do rýchleho prieniku. Proti Kickertovi však úspešný nebol a stále tak platí nerozhodný stav.

53:20
    Oksanenova strela z pravej strany bola zrazená na mantinel.

52:39
    Kapanenovu koncovku bez väčších problémov vyrazil Kickert.

52:15
    Rakúsko naďalej predvádza bojovný výkon a svojho súpera drží ďaleko od svojej brány.

Martin Kožiak

Góly a asistencie: 3. Mäenalanen (Pakarinen, Vittasmäki), 9. Kapanen – 24. P. Huber (Raffl, Nissner), 50. Nickl (Nissner, P. Huber), 60. Baumgartner (Haudum, Ganahl)

Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä, Lehtonen, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola, Vittasmäki, Mattila – Innala, Puustinen, Granlund (C) – Puljujärvi, Kapanen, Oksanen – Jääskä, Puistola, Hyry – Björninen, Mäenalanen, Pakarinen.
    Tréner: Jalonen

Rakúsko: Kickert (Höneckl) – Nickl, Heinrich, Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Zündel, Stapelfeldt – Raffl (C), Nissner, M. Huber – Schneider, Zwerger, Rossi – Ganahl, Haudum, Baumgartner – Rohrer, Thaler, P. Huber.
    Tréner: Bader

Rozhodca: Bjork (SWE), Tscherrig (SUI) – Wyonzek (CAN), Zunde (LAT)