Dánsko – Nórsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 0:2 (kon.) | Kanada – Rakúsko 7:6 (po pr.)
Poľsko – Francúzsko 2:4 (kon.)
Dánsko
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Nórsko
Utorok 14.05.2024, 16:20 • O2 Aréna Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Zápas nebol veľmi lákavý, ale nebolo nutné predlžovať. Nórsko bolo trošku efektívnejšie a berie tri body. Dáni maximálne pokazili posledné minúty, pretože neboli schopní držať hru v súperovej tretine a včas stiahnuť brankára. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.

Koniec zápasu. (18:47:56)

59:49
    Nórsko dalo gól! EIRIK SALSTEN zachytil nepresnú prihrávku súpera. Zo stredného pásma mieril presne a potvrdzuje víťazstvo Nórska. Na šampionáte strelil druhý gól. Bez asistencie.

59:40
    Dánsko hrá power-play!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

56:12
    Rozhodcovia rozlúskli mimoriadne náročnú situáciu! Puk neprešiel celým objemom bránkovou čiarou! Dáni žijú!

56:12
    Vyzdvihli sme dánskeho brankára Dichowa, ktorý sa blysol úžasným zákrokom, ale je tam podozrenie, že puk putoval za bránkovú čiaru, ktorý mal pod betónom! Uvidíme!

56:12
    Thoresen sedí v bránkovisku pri Dichowovi! Ten mal teraz plné ruky práce, išiel sa roztrhať pri zasahovaní, ale malo to význam! Dánsko ostáva v hre o bod!

55:26
    Zaujímavá vzdušná výzva letela okolo pravej žŕdky Haukelanda na Oscara Fiskera Mølgaarda. Cieľom bolo vypáliť nechytateľne, ale puk nesadol ideálne na čepeľ.

54:53
    Hvizd rozhodcu. Zakázané uvoľnenie Nórov. Mikkel Aagaard a Håvard Salsten si to rozdajú na vhadzovaní.

54:05
    Množstvo osobných súbojov. Súčasná hra je o vysokej obojstrannej bojovnosti. Horšie na tom naďalej sú hokejisti Dánska. Ale stále majú čas skórovať.

Dnešný zápas sleduje 10 011 divákov.

50:55
    Andreas Martinsen parádne nabil puk pred bránku na hokejku Bakkeho Olsena! Dichow odolal tejto snahe!

50:00
    Päťdesiat minút je za nami. Dáni doťahujú jednogólové manko. V dnešnom zápase im to škrípe v zakončení.