Písek – Slavia 29:22 (kon.) | Kynžvart – Most 20:25 (kon.) | Šaľa – Dunajská Streda 25:28 (kon.)
DHC Plzeň – Poruba 29:28 (kon.) | Olomouc – Zlín 32:31 (kon.)
Házená Kynžvart
20:25 (9:13)
DHK Baník Most
cz Sobota 11.05.2024, 16:00 • SH Cheb • MOL liga žien • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne všem fanouškům házené při sledování finálového zápasu ženské MOL ligy mezi házenkářkami Kynžvartu a Baníku Most. Dnes budeme sledovat první finálový zápas, odveta je pak na programu za týden 18. května.

Házená Kynžvart: Srpová, S. Novotná – K. Königová, Tesařová, Dvořáková, Vávrová, Michalcová, Patrnčiáková, Bezrukovová, Dresslerová, Némethová, Božovićová, Rampová, Kapusniaková, Hejkalová, Buchtová.
    Trenér: Peter Sabadka

DHK Baník Most: Píšová, Mučková – Ogonovszkyová, Stříšková, Jestříbková, Smetková, Maňáková, Arciševskaja, Behenská, Poláková, Kuxová, Kostelná, Zachová, Somionková, Mikulášková.
    Trenér: Vladimír Šuma

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.

Hráčky obou týmů jsou na palubovce. Je jasné, že se bude hrát před bouřlivým publikem. Utkání za pár chvil začne!

Vše je připraveno, finálový zápas ve Sportovní hale Cheb může začít!

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Míč mají pod kontrolou hostující hráčky. (0:0)

1
    První dvě střely hostujících hráček branku nepřinesly. Druhá střela skončila na břevně. (0:0)

2
    Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Sofija Bezrukovová). (0:0)

2
    Natálie Kuxová nechala vyniknout domácí gólmanku Sabrinu Novotnou, která její střelu vyrazila! (0:0)

3
    Domácí hráčky pokračují v oslabení. (0:0)

3
    Domácí tým dokonce získal balon, aniž by inkasoval. Stav zápasu je stále 0:0. (0:0)

3
    Hráčky Kynžvartu drží balon a nikam nepospíchají. (0:0)
    4
    Veronika Vávrová dává první gól zápasu ze sedmimetrového hodu. (1:0)
    4
    Daria Somionková bleskově srovnává skóre zápasu na 1:1! (1:1)

5
    Zápas se hraje v naprosto frenetické atmosféře. Není slyšet vlastního slova. (1:1)

5
    Natálie Kuxová dostala dvě minuty za stržení protihráčky. (1:1)
    5
    Adéla Stříšková se trefila po rychlém protiútoku a hostující hráčky vedou 2:1. (1:2)

6
    Hostující hráčky i v oslabení drží balon a hledají cestu k zakončení. (1:2)

6
    Petra Maňáková byla faulovaná při zakončení a hostující hráčky budou nadále u balonu. (1:2)
    7
    Aušra Arciševskaja se trefila z velké dálky a hostující tým vede již o dvě branky. (1:3)

7
    Veronika Vávrová trefila tyč, skóre se nemění. (1:3)

8
    Aušra Arciševskaja byla zastavena faulem a míč tak mají nadále hostující hráčky. (1:3)

9
    Aušra Arciševskaja v dlouho signalizované pasivitě musela již střílet z dálky, její pokus byl zblokovaný. (1:3)

10
    Annamaria Patrnčiáková z pravé strany trefila jen gólmanku, skóre se nemění. (1:3)

10
    Oba týmy teď dvakrát ztratily balon a ten tedy teď kontrolují hostující hráčky. (1:3)

10
    Marie Poláková byla faulovaná a její střela tak mířila jen nad bránu. (1:3)
    11
    Daria Somionková se trefila z brankoviště a hostující hráčky vedou o tři branky. (1:4)

11
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (1:4)

11
    Pokračuje se ve hře. Domácí hráčky by potřebovaly dát gól ze hry. Za úvodních více než deset minut se trefily jen jednou ze sedmimetrového hodu. (1:4)
    11
    Veronika Vávrová se trefila z dálky a je sníženo na 2:4. (2:4)

12
    Hostující hráčky byly zastavené faulem, budou tak u míče. (2:4)
    12
    Marie Poláková vypálila tak tvrdě, že její ránu nedokázala Sabrina Novotná zastavit. Je z toho gól. (2:5)
    13
    Katka Dresslerová po krásné akci domácích hráček snižuje. (3:5)

14
    Adéla Stříšková šla sama na domácí gólmanku Novotnou, která předvedla skvělý zákrok levou rukou! (3:5)
    14
    Eszter Ogonovszkyová hned po svém příchodu na palubovku skóruje a je to 6:3 pro hostující celek. (3:6)
    15
    Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Katka Dresslerová). (4:6)
    16
    Katka Dresslerová během dvaceti vteřin dvakrát skórovala a domácí hráčky rázem dotahují krok. Rozdíl je teď jednobrankový. (5:6)
    17
    Eszter Ogonovszkyová ostrou ranou dává sedmý gól hostujícího celku. (5:7)
    17
    Marija Božovićová ale také povedenou ranou z dálky opět snižuje. (6:7)

18
    Šárka Kapusniaková faulovala a je vyloučení a sedmimetrový hod. (6:7)

18
    Famózní Sabrina Novotná chytila další sedmičku, když vychytala Eszter Ogonovszkyovou! (6:7)

19
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Eszter Ogonovszkyová). (6:7)
    19
    Veronika Vávrová sedmičku proměnila a domácí tým srovnává na 7:7! (7:7)
    20
    Adéla Stříšková přehodila domácí gólmanku a Most vede 8:7. (7:8)
    20
    Natália Némethová z pravé strany skvěle vystřelila a opět vyrovnává! (8:8)
    21
    Aušra Arciševskaja dává branku a hostující hráčky znovu vedou. (8:9)

22
    Anna Jestříbková dostala dvě minuty za faul. (8:10)
    23
    Dominika Zachová z pravého křídla proměnila a je to 10:8. (8:10)

24
    Domácím hráčkám se přesilovka nepovedla. Nevstřelily ani jeden gól a naopak jednou inkasovaly. (8:10)

24
    Aušra Arciševskaja dostala žlutou kartu za nedodržení vzdálenosti při devítimetrovém hodu domácích. (8:10)
    24
    Sofija Bezrukovová se trefila a je sníženo na 9:10. (9:10)
    25
    Katarína Kostelná byla naprosto přesná v zakončení a po její střele je tu opět dvoubrankový rozdíl mezi oběma týmy. (9:11)

26
    Domácí hráčky dobře zapracovaly v defenzivě a nyní budou mít možnost snížit. (9:11)

27
    Veronika Dvořáková to zkoušela z pravé strany, gól ale nevstřelila. (9:11)

27
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. (9:11)

28
    Sabrina Novotná předvedla další skvěly zákrok, jenže domácí hráčky rychle zase přišly o míč. (9:11)
    28
    Dominika Zachová po rychlém protiútoku skóruje a hostující tým má již tříbrankový náskok. (9:12)

29
    Dobrý zákrok nyní předvedla i Dominika Píšová, brankářka Mostu. Skóre se tak nemění. (9:12)

30
    Odstartovala poslední minuta prvního poločasu. (9:12)
    30
    Natálie Kuxová zvyšuje rozdíl již na čtyři branky! (9:13)

30
    První poločas skončil. (9:13)

Skončil nám první poločas zápasu mezi Házenou Kynžvart a Baníkem Most. Hostující hráčky celý poločas vedly a vedou také po skončení prvního poločasu. Jejich náskok je aktuálně čtyřbrankový a domácí hráčky tak budou muset hodně zabrat, pokud budou chtít jít do odvety s dobrým výsledkem.

Hráčky jsou zpět na palubovce. První finálový zápas MOL ligy žen může pokračovat druhým poločasem.

31
    Začal druhý poločas. (9:13)
    31
    Annamaria Patrnčiáková dvacet vteřin po startu druhého poločasu skóruje a snižuje. (10:13)

32
    U balonu jsou hostující hráčky, které poněkolikáté volí postupný útok. (10:13)
    32
    Sabrina Novotná dlouhým výhozem našela Annamarii Patrnčiákovou, která byla přesná a snižuje. (11:13)

33
    Sabrina Novotná předvedla další skvělý zákrok. (11:13)

33
    Hostující tým udělal technickou chybu a přišel o balon. (11:13)
    34
    Veronika Vávrová proměnila třetí sedmičku a je to 12:13. (12:13)
    34
    Natálie Kuxová po rychlém protiútoku vrací hostujícím hráčkám dvoubrankový náskok. (12:14)

35
    Po sérii nepřesností se ani jeden z týmů neprosadil. (12:14)
    36
    Dominika Zachová dává patnáctou branku hostujícího celku a je tu tříbrankový náskok Mostu. (12:15)

37
    Útočnou akci domácích hráček zastavilo teď břevno. (12:15)

38
    Hostujícím hráčkám je signalizovaná pasivita. (12:15)

38
    Eszter Ogonovszkyová musela již střílet, brankový prostor ale netrefila. (12:15)

38
    Veronika Vávrová bude zahrávat další sedmičku. (12:15)
    38
    Veronika Vávrová dává i čtvrtou dnešní sedmičku! Hana Mučková neměla šanci zasáhnout. (13:15)

40
    Hostujícím hráčkám je znovu signalizovaná pasivita. Už nemají moc času. (13:15)
    40
    Valerie Smetková ranou z velké dálky dokázala vstřelit gól. (13:16)
    41
    Veronika Vávrová odpověděla stejným způsobem. Také ona vystřelila z dálky a mířila přesně! (14:16)

42
    Teď je označena pasivita i během útoku domácího celku. (14:16)
    42
    Annamaria Patrnčiáková snižuje na rozdíl jediné branky. (15:16)

43
    Sabrina Novotná teď znovu zasáhla a domácí tým má balon a může srovnat. (15:16)

43
    Veronika Vávrová krásnou ranou trefila jen břevno! (15:16)

44
    Sabrina Novotná u pravé tyče znovu zasáhla. Skvělý výkon domácí gólmanky! (15:16)

44
    Útočná akce domácího celku také ale gól nepřinesla. (15:16)

45
    A další zákrok brankářky Novotné! (15:16)

45
    Veronika Vávrová faulovala Kuxovou a dostává dvě minuty. (15:16)

46
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. (15:16)
    46
    Natálie Kuxová byla teď přesná a rozdíl mezi oběma celky je znovu dvoubrankový. (15:17)

47
    Teď tady bude sedmička pro domácí tým. (15:17)

47
    Sofija Bezrukovová sedmičku neproměnila! (15:17)
    47
    Sofija Bezrukovová se ale trefila z následné dorážky. (16:17)
    47
    Po rychlé rozehrávce vrátila hostujícím hráčkám dvoubrankový náskok Valerie Smetková. (16:18)

48
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (16:18)
    49
    Veronika Vávrová proměnila další sedmičku! Je tu rozdíl jediné branky. (17:18)

50
    Sabrina Novotná dnes chytila třetí sedmičku! Tentokrát vychytala Aušru Arciševskajaouvou. (17:18)
    51
    Tereza Michalcová teď srovnává na 18:18! Domácí hráčky poprvé od úvodu zápasu srovnávají krok. (18:18)

53
    Dominika Zachová ze sedmičky trefila jen tyč domácí brány. (18:18)
    53
    Zachová se ale prosadila z následné dorážky. (18:19)
    54
    Veronika Vávrová střelou z dálky srovnává na 19:19! (19:19)
    54
    Natálie Kuxová ale po rychlém protiútoku vrací hostujícím hráčkám vedení. (19:20)
    54
    Marija Božovićová to dokázala a srovnala na 20:20! (20:20)
    55
    Dominika Zachová teď velmi šťastně dotlačila míč za brankářku Novotnou a je to 20:21. (20:21)

55
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (20:21)

55
    Již se pokračuje ve hře. (20:21)

56
    Domácí hráčky jsou u balonu, ale nedaří se jim dostat do zakončení. (20:21)

56
    Po nepřesném zakončení navíc přišly o balon. Teď útočí hráčky Mostu. (20:21)
    57
    Natálie Kuxová dala gól a hostující hráčky vedou o dvě branky. (20:22)
    58
    Adéla Stříšková navíc dává další branku a Most rázem vede o tři góly. (20:23)

59
    Dominika Píšová nyní předvedla důležitý zákrok a balon mají znovu mostecké hráčky. (20:23)

60
    Odstartovala poslední minuta zápasu. (20:23)
    60
    Natálie Kuxová dala ještě jeden gól a je to 20:24. (20:24)
    60
    Domácí hráčky trefily břevno a po protiútoku se prosadila Adéla Stříšková. (20:25)

60
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. Deset vteřin před koncem. (20:25)

60
    Další gól již hostující hráčky nevstřelily. (20:25)

Konec zápasu. (20:25)

Je tu konec zápasu prvního finále MOL ligy žen mezi Kynžvartem a Mostem. Domácí hráčky celý zápas prohrávaly, přesto ale ve druhém poločase hrály velmi dobře a několikrát srovnaly krok. Jenže v samotném závěru střílely góly již pouze hostující hráčky Mostu, které půjdou do finálové odvety s pětibrankovým náskokem.

Házená Kynžvart – DHK Baník Most 20:25 (9:13)
    Nejvíce branek: Vávrová 8/5, Patrnčiáková 3, Dresslerová 3 – Kuxová 6, Zachová 5, Stříšková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/0. Vyloučení: 3:3. (17:32:23)