Písek – Slavia 29:22 (kon.) | Kynžvart – Most 20:25 (kon.) | Šaľa – Dunajská Streda 25:28 (kon.)
DHC Plzeň – Poruba 29:28 (kon.) | Olomouc – Zlín 32:31 (kon.)
Házená Kynžvart
20:25 (9:13)
DHK Baník Most
cz Sobota 11.05.2024, 16:00 • SH Cheb • MOL liga žien • Finále

Házená Kynžvart – DHK Baník Most 20:25 (9:13)
    Nejvíce branek: Vávrová 8/5, Patrnčiáková 3, Dresslerová 3 – Kuxová 6, Zachová 5, Stříšková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/0. Vyloučení: 3:3. (17:32:23)

Je tu konec zápasu prvního finále MOL ligy žen mezi Kynžvartem a Mostem. Domácí hráčky celý zápas prohrávaly, přesto ale ve druhém poločase hrály velmi dobře a několikrát srovnaly krok. Jenže v samotném závěru střílely góly již pouze hostující hráčky Mostu, které půjdou do finálové odvety s pětibrankovým náskokem.

Konec zápasu. (20:25)

60
    Další gól již hostující hráčky nevstřelily. (20:25)

60
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. Deset vteřin před koncem. (20:25)
    60
    Domácí hráčky trefily břevno a po protiútoku se prosadila Adéla Stříšková. (20:25)
    60
    Natálie Kuxová dala ještě jeden gól a je to 20:24. (20:24)

60
    Odstartovala poslední minuta zápasu. (20:23)

59
    Dominika Píšová nyní předvedla důležitý zákrok a balon mají znovu mostecké hráčky. (20:23)
    58
    Adéla Stříšková navíc dává další branku a Most rázem vede o tři góly. (20:23)
    57
    Natálie Kuxová dala gól a hostující hráčky vedou o dvě branky. (20:22)

56
    Po nepřesném zakončení navíc přišly o balon. Teď útočí hráčky Mostu. (20:21)

56
    Domácí hráčky jsou u balonu, ale nedaří se jim dostat do zakončení. (20:21)

55
    Již se pokračuje ve hře. (20:21)

55
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (20:21)
    55
    Dominika Zachová teď velmi šťastně dotlačila míč za brankářku Novotnou a je to 20:21. (20:21)
    54
    Marija Božovićová to dokázala a srovnala na 20:20! (20:20)
    54
    Natálie Kuxová ale po rychlém protiútoku vrací hostujícím hráčkám vedení. (19:20)
    54
    Veronika Vávrová střelou z dálky srovnává na 19:19! (19:19)
    53
    Zachová se ale prosadila z následné dorážky. (18:19)

53
    Dominika Zachová ze sedmičky trefila jen tyč domácí brány. (18:18)
    51
    Tereza Michalcová teď srovnává na 18:18! Domácí hráčky poprvé od úvodu zápasu srovnávají krok. (18:18)

50
    Sabrina Novotná dnes chytila třetí sedmičku! Tentokrát vychytala Aušru Arciševskajaouvou. (17:18)
    49
    Veronika Vávrová proměnila další sedmičku! Je tu rozdíl jediné branky. (17:18)

48
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (16:18)
    47
    Po rychlé rozehrávce vrátila hostujícím hráčkám dvoubrankový náskok Valerie Smetková. (16:18)
    47
    Sofija Bezrukovová se ale trefila z následné dorážky. (16:17)

47
    Sofija Bezrukovová sedmičku neproměnila! (15:17)

47
    Teď tady bude sedmička pro domácí tým. (15:17)
    46
    Natálie Kuxová byla teď přesná a rozdíl mezi oběma celky je znovu dvoubrankový. (15:17)

46
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. (15:16)

45
    Veronika Vávrová faulovala Kuxovou a dostává dvě minuty. (15:16)

45
    A další zákrok brankářky Novotné! (15:16)

44
    Útočná akce domácího celku také ale gól nepřinesla. (15:16)

44
    Sabrina Novotná u pravé tyče znovu zasáhla. Skvělý výkon domácí gólmanky! (15:16)

43
    Veronika Vávrová krásnou ranou trefila jen břevno! (15:16)

43
    Sabrina Novotná teď znovu zasáhla a domácí tým má balon a může srovnat. (15:16)
    42
    Annamaria Patrnčiáková snižuje na rozdíl jediné branky. (15:16)

42
    Teď je označena pasivita i během útoku domácího celku. (14:16)
    41
    Veronika Vávrová odpověděla stejným způsobem. Také ona vystřelila z dálky a mířila přesně! (14:16)
    40
    Valerie Smetková ranou z velké dálky dokázala vstřelit gól. (13:16)

40
    Hostujícím hráčkám je znovu signalizovaná pasivita. Už nemají moc času. (13:15)
    38
    Veronika Vávrová dává i čtvrtou dnešní sedmičku! Hana Mučková neměla šanci zasáhnout. (13:15)

38
    Veronika Vávrová bude zahrávat další sedmičku. (12:15)

38
    Eszter Ogonovszkyová musela již střílet, brankový prostor ale netrefila. (12:15)

38
    Hostujícím hráčkám je signalizovaná pasivita. (12:15)

37
    Útočnou akci domácích hráček zastavilo teď břevno. (12:15)
    36
    Dominika Zachová dává patnáctou branku hostujícího celku a je tu tříbrankový náskok Mostu. (12:15)

35
    Po sérii nepřesností se ani jeden z týmů neprosadil. (12:14)
    34
    Natálie Kuxová po rychlém protiútoku vrací hostujícím hráčkám dvoubrankový náskok. (12:14)
    34
    Veronika Vávrová proměnila třetí sedmičku a je to 12:13. (12:13)

33
    Hostující tým udělal technickou chybu a přišel o balon. (11:13)

33
    Sabrina Novotná předvedla další skvělý zákrok. (11:13)
    32
    Sabrina Novotná dlouhým výhozem našela Annamarii Patrnčiákovou, která byla přesná a snižuje. (11:13)

32
    U balonu jsou hostující hráčky, které poněkolikáté volí postupný útok. (10:13)
    31
    Annamaria Patrnčiáková dvacet vteřin po startu druhého poločasu skóruje a snižuje. (10:13)

31
    Začal druhý poločas. (9:13)

Hráčky jsou zpět na palubovce. První finálový zápas MOL ligy žen může pokračovat druhým poločasem.

Skončil nám první poločas zápasu mezi Házenou Kynžvart a Baníkem Most. Hostující hráčky celý poločas vedly a vedou také po skončení prvního poločasu. Jejich náskok je aktuálně čtyřbrankový a domácí hráčky tak budou muset hodně zabrat, pokud budou chtít jít do odvety s dobrým výsledkem.

30
    První poločas skončil. (9:13)
    30
    Natálie Kuxová zvyšuje rozdíl již na čtyři branky! (9:13)

30
    Odstartovala poslední minuta prvního poločasu. (9:12)

29
    Dobrý zákrok nyní předvedla i Dominika Píšová, brankářka Mostu. Skóre se tak nemění. (9:12)
    28
    Dominika Zachová po rychlém protiútoku skóruje a hostující tým má již tříbrankový náskok. (9:12)

28
    Sabrina Novotná předvedla další skvěly zákrok, jenže domácí hráčky rychle zase přišly o míč. (9:11)

27
    Oddechový čas pro tým DHK Baník Most. (9:11)

27
    Veronika Dvořáková to zkoušela z pravé strany, gól ale nevstřelila. (9:11)

26
    Domácí hráčky dobře zapracovaly v defenzivě a nyní budou mít možnost snížit. (9:11)
    25
    Katarína Kostelná byla naprosto přesná v zakončení a po její střele je tu opět dvoubrankový rozdíl mezi oběma týmy. (9:11)
    24
    Sofija Bezrukovová se trefila a je sníženo na 9:10. (9:10)

24
    Aušra Arciševskaja dostala žlutou kartu za nedodržení vzdálenosti při devítimetrovém hodu domácích. (8:10)

24
    Domácím hráčkám se přesilovka nepovedla. Nevstřelily ani jeden gól a naopak jednou inkasovaly. (8:10)
    23
    Dominika Zachová z pravého křídla proměnila a je to 10:8. (8:10)

22
    Anna Jestříbková dostala dvě minuty za faul. (8:10)
    21
    Aušra Arciševskaja dává branku a hostující hráčky znovu vedou. (8:9)
    20
    Natália Némethová z pravé strany skvěle vystřelila a opět vyrovnává! (8:8)
    20
    Adéla Stříšková přehodila domácí gólmanku a Most vede 8:7. (7:8)
    19
    Veronika Vávrová sedmičku proměnila a domácí tým srovnává na 7:7! (7:7)

19
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Eszter Ogonovszkyová). (6:7)

18
    Famózní Sabrina Novotná chytila další sedmičku, když vychytala Eszter Ogonovszkyovou! (6:7)

18
    Šárka Kapusniaková faulovala a je vyloučení a sedmimetrový hod. (6:7)
    17
    Marija Božovićová ale také povedenou ranou z dálky opět snižuje. (6:7)
    17
    Eszter Ogonovszkyová ostrou ranou dává sedmý gól hostujícího celku. (5:7)
    16
    Katka Dresslerová během dvaceti vteřin dvakrát skórovala a domácí hráčky rázem dotahují krok. Rozdíl je teď jednobrankový. (5:6)
    15
    Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Katka Dresslerová). (4:6)
    14
    Eszter Ogonovszkyová hned po svém příchodu na palubovku skóruje a je to 6:3 pro hostující celek. (3:6)

14
    Adéla Stříšková šla sama na domácí gólmanku Novotnou, která předvedla skvělý zákrok levou rukou! (3:5)
    13
    Katka Dresslerová po krásné akci domácích hráček snižuje. (3:5)
    12
    Marie Poláková vypálila tak tvrdě, že její ránu nedokázala Sabrina Novotná zastavit. Je z toho gól. (2:5)

12
    Hostující hráčky byly zastavené faulem, budou tak u míče. (2:4)
    11
    Veronika Vávrová se trefila z dálky a je sníženo na 2:4. (2:4)

11
    Pokračuje se ve hře. Domácí hráčky by potřebovaly dát gól ze hry. Za úvodních více než deset minut se trefily jen jednou ze sedmimetrového hodu. (1:4)

11
    Oddechový čas pro tým Házená Kynžvart. (1:4)
    11
    Daria Somionková se trefila z brankoviště a hostující hráčky vedou o tři branky. (1:4)

10
    Marie Poláková byla faulovaná a její střela tak mířila jen nad bránu. (1:3)

10
    Oba týmy teď dvakrát ztratily balon a ten tedy teď kontrolují hostující hráčky. (1:3)

10
    Annamaria Patrnčiáková z pravé strany trefila jen gólmanku, skóre se nemění. (1:3)

9
    Aušra Arciševskaja v dlouho signalizované pasivitě musela již střílet z dálky, její pokus byl zblokovaný. (1:3)

8
    Aušra Arciševskaja byla zastavena faulem a míč tak mají nadále hostující hráčky. (1:3)

7
    Veronika Vávrová trefila tyč, skóre se nemění. (1:3)
    7
    Aušra Arciševskaja se trefila z velké dálky a hostující tým vede již o dvě branky. (1:3)

6
    Petra Maňáková byla faulovaná při zakončení a hostující hráčky budou nadále u balonu. (1:2)

6
    Hostující hráčky i v oslabení drží balon a hledají cestu k zakončení. (1:2)
    5
    Adéla Stříšková se trefila po rychlém protiútoku a hostující hráčky vedou 2:1. (1:2)

5
    Natálie Kuxová dostala dvě minuty za stržení protihráčky. (1:1)

5
    Zápas se hraje v naprosto frenetické atmosféře. Není slyšet vlastního slova. (1:1)
    4
    Daria Somionková bleskově srovnává skóre zápasu na 1:1! (1:1)
    4
    Veronika Vávrová dává první gól zápasu ze sedmimetrového hodu. (1:0)

3
    Hráčky Kynžvartu drží balon a nikam nepospíchají. (0:0)

3
    Domácí tým dokonce získal balon, aniž by inkasoval. Stav zápasu je stále 0:0. (0:0)

3
    Domácí hráčky pokračují v oslabení. (0:0)

2
    Natálie Kuxová nechala vyniknout domácí gólmanku Sabrinu Novotnou, která její střelu vyrazila! (0:0)

2
    Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Sofija Bezrukovová). (0:0)

1
    První dvě střely hostujících hráček branku nepřinesly. Druhá střela skončila na břevně. (0:0)

1
    Míč mají pod kontrolou hostující hráčky. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vše je připraveno, finálový zápas ve Sportovní hale Cheb může začít!

Hráčky obou týmů jsou na palubovce. Je jasné, že se bude hrát před bouřlivým publikem. Utkání za pár chvil začne!

Házená Kynžvart: Srpová, S. Novotná – K. Königová, Tesařová, Dvořáková, Vávrová, Michalcová, Patrnčiáková, Bezrukovová, Dresslerová, Némethová, Božovićová, Rampová, Kapusniaková, Hejkalová, Buchtová.
    Trenér: Peter Sabadka

DHK Baník Most: Píšová, Mučková – Ogonovszkyová, Stříšková, Jestříbková, Smetková, Maňáková, Arciševskaja, Behenská, Poláková, Kuxová, Kostelná, Zachová, Somionková, Mikulášková.
    Trenér: Vladimír Šuma

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.

Hezké odpoledne všem fanouškům házené při sledování finálového zápasu ženské MOL ligy mezi házenkářkami Kynžvartu a Baníku Most. Dnes budeme sledovat první finálový zápas, odveta je pak na programu za týden 18. května.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.