Veľká Británia – Kanada 2:4 (kon.) | Francúzsko – Kazachstan 1:3 (kon.) | Rakúsko – Dánsko 1:5 (kon.)
Poľsko – Lotyšsko 4:5 (po pr.) | Nórsko – Česko 3:6 (kon.) | USA – Nemecko 6:1 (kon.)
Rakúsko
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Dánsko
cz Sobota 11.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

To je od nás k tomuto utkání všechno, děkujeme za pozornost a těšíme se opět na shledanou! (18:45:43)

Dánové v prvním utkání mistrovství vítězí nad Rakouskem 5:1 a zapisují tři body do tabulky. Skóre otevřeli dvěma brankami ve 14. a 17. minutě, Rakušané pak sice v závěru úvodní periody snížili, ale Joachim Blichfeld nejprve ve 39. minutě a pak v 59. minutě pomohl zvýšit náskok svého týmu. Mezitím se ještě v 54. minutě trefil Felix Scheel.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Manuel Ganahl (Rakousko) a Oliver Lauridsen (Dánsko).

Střely na branku: 17 – 34.

59:18
    Ze secvičeného odskoku po buly pálil Frederik Storm, trefil blokujícího Rakušana.

58:57
    Dánsko právě vstřelilo branku! Tak ještě jedna branka 63 vteřin před závěrečnou sirénou. Seveřané navyšují svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Nejprve z prostoru mezi kruhy vypálil Patrick Russell, jeho pokus před brankou lízl clonícího Mikkela Aagaarda. K odraženému puku se nejrychleji dostal na levé straně JOACHIM BLICHFELD, který dopravil kotouč do odkryté části klece. Asistence: Mikkel Aagaard a Patrick Russell.

58:22
    Peter Schneider (AUT) zastavil sekáním rozvíjející se útok Dánů. Čeká ho pobyt na trestné lavici.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Uvidí fanoušci ještě nějakou branku?

57:57
    Paul Huber se pokusil projít do útočného pásma, narazil ale na připravené dánské beky. Rakušané tak musí znovu založit novou akci.

57:34
    Patrick Russell si najel na střed útočného pásma, přesně ale nemířil. Rakousko obrací hru.

56:08
    Komerční přestávka.

Střely na branku: 17 – 33.

56:08
    Morten Poulsen zahrál vysokou holí, hra je přerušena.

55:53
    Rakušané ale nic nevzdávají, Nico Brunner teď zajímavě pálil z vrcholu kruhů. Netrefil.

55:16
    Joachim Blichfeld nahazoval na bránu, kde clonil Markus Lauridsen. Pátá branka z toho nakonec nebyla.

54:16
    Dánové zakládají další akci, zatím se ke střele nedostali.

53:44
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec Dánové skutečně čtvrtý gól střílejí a šest minut před koncem třetí třetiny si upevňují vedení. Obránce Bruggisser křižnou nahrávkou našel na levém kruhu FELIXA SCHEELA, který si vylepšil střeleckou pozici a zamířil přesně k bližší tyčce. Asistence: Phillip Bruggisser a Nicholas Jensen.

53:03
    Dánsko bylo velmi blízko třetímu gólu! Frederik Storm dostal nahrávku před branku, jeho bekhendovou střelu do odkryté části ale skvěle zastavuje Madlener!

Dnešní utkání sleduje 15 719 diváků.

52:42

Střely na branku: 17 – 31.

52:00
    Zakázané uvolnění Dánska. Vhazování po levé straně Dichowy brány.

Šimon Rogner

Adéla Kvapilová

Góly a asistencie: 20. Ganahl (Haudum, Rohrer) – 14. M. Lauridsen (Blichfeld, Russell), 17. Storm, 39. Blichfeld (Wejse, O. Lauridsen), 54. Scheel (Bruggisser, Jensen), 59. Blichfeld (Aagaard, Russell)

Rakúsko: Madlener (Kickert) – Zündel, Heinrich (A), Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, Raffl (C), Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Rohrer, Haudum – Wukovits, Thaler, P. Huber.
    Tréner: Roger Bader

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell (A), Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.
    Tréner: Mikael Gath

Rozhodca: Holm (SWE), Schrader (GER) – Briganti (USA), Hynek (CZE)

Diváci: 15 719