St. Louis – Chicago 5:2 (kon.) | Edmonton – Vegas 5:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:4 (po pr.)
St. Louis Blues
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Chicago Blackhawks
cz Štvrtok 11.04.2024, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Hezký zbytek dne a mějte se fajn. (04:46:34)

3. Zack Bolduc (STL) 1+1

Ve třetí části padly už jen dva góly. V 51. minutě se trefil Thomas, který skóroval střelou ze slotu, kam mu nabil Schenn a Söderblom byl bez šance na zákrok. Chicago pak snížilo v 57. minutě zásluhou Slaggerta, který uspěl z mezikruží po přihrávce Donata, který se protáhl podél mantinelu, a pak naservíroval kotouč právě Slaggertovi a prosadil se tak čtvrtý útok Chicaga. St. Louis bylo v celém utkání lepším celkem, i když Chicago ve druhé a třetí části více střílelo, ale k výhře mu to nestačilo.

56:51
    Chicago právě vstřelilo branku! Chicago se dočkalo snížení! V dobrém světle se ukázal čtvrtý útok. Donato se po nahrávce Entwistleho protáhl podél mantinelu, a pak nabil do mezikruží LANDONU SLAGGERTOVI, který rychlou ranou ze slotu prostřelil Hofera. Asistence: Ryan Donato a Mackenzie Entwistle.

56:05
    Ránu Athanasioua z pravého kruhu zblokoval Walker.

55:56
    Walker z hrany pravého kruhu branku Söderbloma minul.

54:37
    Dickinson z vrcholu levého kruhu branku minul.

53:31
    Bedard z pravého kruhu minul branku.

51:30
    Blais střelou od modré čáry Söderbloma nepřekonal a ten jeho ránu vyrazil.

50:44
    Tucker zblokoval ránu Blackwella.

50:35
    Dickinsonovu ránu zblokoval Bučněvič.
    50:01 Robert THOMAS - 5:1

50:01
    St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí zase vedou o čtyři góly. ROBERT THOMAS uspěl střelou ze slotu, kam mu puk nabil Schenn a Thomas svou střelou nedal šanci Söderblomovi na jakýkoliv zákrok. Asistence: Brayden Schenn a Zachary Bolduc.

49:27
    Slaggert kousek za modrou čarou vypálil, ale jeho pokus skončil v rukavici Hofera. Buly před jeho brankou.

48:57
    Johnson zblokoval střelu Toropčenka z pravého kruhu.

48:12
    Deanovu střelu zprava zblokoval obětavý Johnson.

47:57
    Parayko se tvrdě napřáhl na modré čáře a vypálil. Söderblom ale střelu viděl, takže ji lehce lapil do své lapačky. Buly před jeho brankou.

47:34
    Bedard pálil z prvého kruhu a skoro až od mantinelu, ale Hofer střelu srazil do opačného rohu.

47:06

47:00
    Slaggert z pravého kruhu jen těsně netrefil branku Hofera.

46:10
    Kapanenovu ránu z hrany levého kruhu vytěsnil do bezpečí Söderblom.

45:43
    Kyrou tentokrát zakončoval ze slotu, ale i teď branku minul.

45:23
    Kyrou z levého kruhu vypálil, ale těsně minul levou tyč Söderblomovy branky.

45:06
    Taylor Raddysh – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

44:23
    Kousek za modrou se do puku opřel Bedard, ale Hofer dokázal jeho pokus vyrazit.

44:11
    Kurashev z pravého kruhu branku Hofera přestřelil.

43:29
    Kessel se snažil překvapit Söderbloma nahozením od své vlastní modré čáry, ale Söderblom se nachytat nenechal a stáhl si puk do lapačky. Buly před jeho brankou.

42:57
    Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.

42:08
    Dickinson zakončoval rychlou ranou od modré, ale Hofer ji vyrazil.

42:01
    Na druhé straně zase Leddy zablokoval ránu Dickinsona z mezikruží.

41:34
    Tucker zblokoval Korchinskiho ránu ze slotu.

40:35
    Kurashev zablokoval ránu Leddyho z pravého kruhu.

40:31
    Oba týmy v plném počtu.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 17:11

Ve druhé třetině jsme už neviděli takový brankostroj jsko v první části, ale padl jen jeden gól a dalo ho Chicago. Při hře ve čtyřech na obou stranách se ve 29. minutě prosadil Kurashev, který před brankou šikovně tečoval Korchinskiho ránu od modré. Žádná střela domácích tentokrát neprošla do branky. Domácí jako by ve druhé části polevili s vědomím, že vedou o čtyři góly, vlastně teď už o tři. Chicago bude ale muset ještě trochu přidat, pokud chce zdramatizovat průběh utkání. Třetí třetina začne zhruba ve 3:53.

40:00

39:23
    Krug střelou zápěstím minul bránu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Po tvrdém hitu na Bedarda u mantinelu, kterého se dopustil Tucker, se přihnal Vlasic, který se zastal svého spoluhráče. Alex Vlasic i Tyler Tucker dostávají dvě minuty za hrubost a hraje se ve čtyřech na obou stranách.

37:55
    Blais pálil z pravého kruhu, ale jeho rychlou ránu zápěstím vytěsnil mimo tři tyče Söderblom.

36:31
    Söderblom vyrazil mimo střelu z hole Bolduca, který pálil z pravé strany a z mírného úhlu.

35:04
    Zajcev zapsal úspěšný blok Alexandrovovy rány.

34:51
    Donato vypálil z pozice před bránou, ale Kessel jeho ránu zblokoval.

34:03
    A Megna má další úspěšný blok, když zablokoval ránu z hole Deana.

33:38
    Megna nyní dobře zblokoval ránu kapitána Blues Schenna, který střílel z předbrankového prostoru.

32:11
    Z levého kruhu zakončoval Dickinson, ale Hofer jeho ránu příklepem vyrazil.

31:41
    Chicago ve druhé části více střílí, což teď potvrdil Raddysh, jehož ránu zápěstím vyrazil Hofer.

31:21
    Po icingu Chicaga se vhazuje před Söderblomem.

29:53
    Korchinskiho ránu z vrcholu levého kruhu vyrazil Hofer do rohu.

29:49

29:38

29:10
    Bučněvič svou ranou branku Söderbloma minul.
    28:40 Philipp KURASHEV - 4:1

28:40
    Chicago právě vstřelilo branku! Chicago se poprvé prosazuje. Schenn trefil tyčku hostující brány a hosté se vydali vpřed a pěknou akcí se dostali do útočného pásma. Korchinski vypálil z mezikruží a jeho vyraženou střelu si dojel PHILIPP KURASHEV a rychlou dorážkou překazil Hoferovi čisté konto. Asistence: Kevin Korchinski.

28:31
    Söderblom měl nyní i trochu štěstí, protože tvrdá rána Schenna trefila tyčku jeho branky.

Pouze 11 sekund hráli domácí přesilovku, ale po faulu Thomase se hraje ve čtyřech na obou stranách, pak budou hrát početní převahu hosté.

24:31
    Bučněvičův pokus vytáhl dobrým zákrokem Söderblom.

23:58
    Reichelova rychlá rána příklepem skončila vedle branky.

22:12
    Střelu Donata lapil do své lapačky Hofer a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

22:04
    Deanovu střelu zablokoval Korchinski.

21:30

21:13
    A další tyč! Tentokrát ji trefil Kurashev.

21:03
    Johnsonovu ránu dobrým zákrokem vyrazil Hofer.

20:56
    Bedard trefil pravou tyčku domácí brány!

20:34
    Jones svou střelou minul bránu Hofera.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 9:1

Je za námi první třetina, ve které padly čtyři branky v úvodní desetiminutovce. Domácí Chicago rozhodně nešetřili a během necelých 5 minut dali čtyři branky. První dvě obstaral ve 3. minutě v rozmezí 42 sekund Kyrou, který nejprve propálil Mrázka ze samostatného úniku po nahrávce Leddyho nad beton, a pak mu v přečíslení 2 na 1 přihrál na levý kruh kapitán Saad a Kyrou trefil opět místo nad betonem Mrázka. V 5. minutě se od modré čáry prosadil Krug a vyhnal Mrázka z branky. Ani jeho nástupce Söderblom dlouho s čistým kontem nevydržel, protože hned za 140 sekund po jeho nástupu ho překonal do odkryté branky u pravé tyčky stojící Bolduc. Chicago se k žádné velké šanci nedostalo a působí velmi opařeně. Domácí naopak více střílejí a jsou zatím jasně lepším týmem v utkání. Druhá třetina začne zhruba ve 3:04.

20:00

19:30
    Scott Perunovich – 2 min., nedovolené bránění.
    Perunovich totiž za brankou poslal k ledu Dickinsona, který u mantinelu za brankou napadal rozehrávku Hofera a Dickinson skoro domácího brankáře přišpendlil na hrazení.

19:12
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:26
    Dean zkusil překonat Söderbloma rychlou ranou z levé strany, ale Söderblom zasáhl svou lapačkou. Buly před jeho brankou.

18:05
    Kessel čistým hitem poslal k ledu Reichela. Současně se píská ofsajd Chicaga. Buly ve středním pásmu.

17:57
    Po zásahu Söderbloma se vhazuje před jeho brankou.

17:46
    Krug dostal zpoza branky nabito od Bolduca, ale svou střelou branku minul.

16:55
    Kyrou je po dvou gólech hladový po hattricku, ale jeho další rána šla těsně vedle branky Söderbloma.

16:36
    Puk vyletěl mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:36
    Chicago vyhodilo puk přes všechny čáry, ale icing to není a hrát mohou domácí.

15:11

14:45
    Jones vyhodil puk, který dojel až k Hoferovi, který ho okamžitě poslal holí dopředu na své spoluhráče.

14:08
    Puk znovu hosté vyhodili a kotouč dojel až za Hoferovu bránu, který vypomohl s rozehrávkou.

13:41
    Domácím odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:24
    Hosté ihned vyhodili puk k bráně Hofera.

13:11
    Nikita Zajcev – 2 min., hákování.

13:03
    Krugova rána od modré sice doletěla k Söderblomovi, ale ten ji vyrazil.

12:01
    Další buly před Hoferem.

11:50
    Ránu Dickinsona přizvedl do ochranné sítě Parayko a hra je přerušena. Buly před Hoferem. Předtím se na druhé straně dostal k rychlé střele Kyrou, kterou Söderblom vyrazil.

11:34
    Kyrou útočil na hattrick a dostal se k rychlé střele švihem z levého kruhu, ale jeho rána skončila v připravené lapačce Söderbloma. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

10:52
    Vlasic vyhodil kotouč do středního pásma, kde se k němu dostali domácí hráči v modrém.

10:23
    Domácí musí začít od své brány.

09:36
    Hoferovi se za brankou povedlo rozehrát, ale k puku se pak na chvilku dostalo Chicago.

09:22
    Střela Blaise byla zblokována Tinordim a puk skončil v ochranné síti. Vhazuje se před Söderblomem.

08:27
    Bedard se dobrým forčekingem málem dostal k puku, ale domácí hráč si dokázal poradit i za brankou a Bedarda k puku nepustil.

07:39
    Po komerční pauze se vhazuje před brankou Söderbloma.
    06:57 Zachary BOLDUC - 4:0

06:57
    St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí hrají v první části zatím fantasticky a pro Chicago to zavání debaklem. Tentokrát se dostali domácí do útočného pásma a Thomas krásnou křižnou nahrávkou u pravé tyčky stojícího ZACKA BOLDUCA, který už pouze doklepl puk do odkryté části branky. Asistence: Robert Thomas a Brayden Schenn.

04:37
    Střídání v týmu Chicago Blackhawks:
    ze hřiště odchází Petr Mrázek, přichází Arvid Söderblom.
    04:37 Torey KRUG - 3:0

04:37
    St. Louis právě vstřelilo branku! St. Louis má střelecký apetit opravdu vysoký, protože už vede o tři góly! Celá akce začala za brankou, odkud Alexandrov nahrál Kesselovi na modrou čáru. Kessel našel na stejné čáře volného TOREYHO KRUGA, jehož tvrdá rána skončila za zády Mrázka. Ten se z branky pakuje a do brány místo něj míří Söderblom. Asistence: Matthew Kessel a Nikita Alexandrov.

04:22
    Další střela domácích byla před brankou Mrázka zblokována.
    02:46 Jordan KYROU - 2:0

02:46
    St. Louis právě vstřelilo branku! Druhý gól domácích v rychlém sledu. Bučněvič našel Saada, který v přečíslení 2 na 1 vyrazil dopředu. Celou akci ještě vyšperkoval nahrávkou na levý kruh, kde JORDAN KYROU, jehož rychlá rána prošla Mrázkovi nad betonem. Asistence: Brandon Saad a Pavel Bučněvič.
    02:04 Jordan KYROU - 1:0

02:04
    St. Louis právě vstřelilo branku! První gól utkání! Hofer rozehrál od branky na levý mantinel, kde byl Leddy. Ten následně našel přesnou nahrávkou za obranou JORDANA KYROUA, který se z úniku nemýlil a poslal puk nad beton Mrázka. Asistence: Nick Leddy a Joel Hofer.

01:40
    Zakázané uvolnění St. Louis. Buly před Hoferem.

01:02
    Ofsajd odpískán Chicagu. Buly ve středním pásmu.

00:45
    Kyrouova střela byla zblokována.

00:01

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Perunovich, Kessel, Krug, Tucker, Leddy – B. Schenn (C), R. Thomas (A), Z. Bolduc – Kyrou, Bučněvič, Saad – Kapanen, Dean, Toropčenko – Blais, Alexandrov, N. Walker.
    Trenér: Drew Bannister

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, Zajcev – Reichel, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Athanasiou, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Donato, Entwistle, Slaggert.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Kovachik, Cormier.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Mateo

Góly a asistencie: 3. Kyrou (Leddy, Hofer), 3. Kyrou (Saad, Bučnevič), 5. Krug (Kessel, Alexandrov), 7. Z. Bolduc (R. Thomas, B. Schenn), 51. R. Thomas (B. Schenn, Z. Bolduc) – 29. Kurashev (Korchinski), 57. Slaggert (Donato, Entwistle)

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Perunovich, Kessel, Krug, Tucker, Leddy – B. Schenn (C), R. Thomas (A), Z. Bolduc – Kyrou, Bučnevič, Saad – Kapanen, Dean, Toropčenko – Blais, Alexandrov, N. Walker.
    Tréner: Drew Bannister

Chicago Blackhawks: Mrázek (5. Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, Zajcev – Reichel, Bedard, Kurashev – T. Johnson, Athanasiou, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Donato, Entwistle, Slaggert.
    Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: O´Rourke, Syvret – Kovachik, Cormier

Diváci: 18 096