Fínsko – USA 3:5 (kon.) | Švédsko – Japonsko 6:2 (kon.) | Kanada – Česko 5:0 (kon.)
Fínsko
3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
USA
cz Nedeľa 07.04.2024, 01:00MS žien • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Finsko: Keisalaová (Pajarinenová) – Yrjöläová, Hiirikoskiová, Rantalaová, Savolainenová, Laitinenová, Parkkonenová, Savanderová – Nieminenová, Karvinenová, Tapaniová – Holopainenová, Vainikkaová, Tulusová – Vanhanenová, Vesaová, Liikalaová – Schalinová, Nylundová, Sundelinová – Antti-Roiková.

USA: Frankelová (Hensleyová) – Kellerová, Harmonová, Barnesová, Harveyová, Guildayová, Winnová, Dunneová – Knightová, Carpenterová, Coyne-Schofieldová – Bilkaová, Heiseová, Murphyová – Simmsová, Curlová, Janeckeová – Panneková, Edwardsová, Scamurraová – Edenová.

Rozhodčí: Nearyová (CAN), Svobodová (CZE) – Saarimakiová (FIN), Welshová (CAN).

00:01

00:24
    Do první útočné akce se vydaly americké hokejistky, ale ani jeden z jejich střeleckých pokusů nedoputoval až na branku.

02:08
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Jenni Hiirikoskiová – 2 min., hákování.

03:24
    Američanky zamkly své soupeřky v jejich obranném pásmu a hýřily aktivitou, na brankářkuKeisalaovou však zatím recept nenašly. Ta nyní podržela puk v lapačce a přerušila hru.

04:40
    První oslabení Finky úspěšně přežily, nyní se jim povedlo získat kotouč a vyrážejí směrem do útočného pásma.

05:46
    Vyloučení v týmu USA:
    Jincy Dunneová – 2 min., podrážení.

06:22
    Americkým hokejistkám se daří aktivně napadat soupeřky, což přináší své ovoce a zatím se nedostaly ke střele na bránu.

06:53
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finsko se hned svou druhou střelou v utkání ujímá vedení, a to v početní výhodě! ELISA HOLOPAINENOVÁ to vzala na sebe, zajela s kotouče do útočné třetiny po levé straně a z kruhu pro vhazování zamířila zápěstím přesně do vzdálenějšího rohu branky. Asistence: Jenni Hiirikoskiová.

07:58
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Finsku však vydrželo vedení pouze minutu a je vyrovnáno. Američanky jely do rychlého protiútoku, který proměnily v branku. Po rychlé kombinaci byla s pukem v předbrankovém prostoru ABBEY MURPHYOVÁ, jež ho zasunula přesně k tyčce. Asistence: Hannah Bilkaová a Caroline Harveyová.

09:53
    Jenni Hiirikoskiová – 2 min., hrubost.

Britta Curlová – 2 min., hrubost.

10:58
    Ve velké finské šanci se ocitla Nieminenová, ta dostala přihrávku na pravou stranu, jenže nedokázala zvednout kotouč a proti její střele se dobře přesunula brankářka Frankelová.

12:01
    Američanky byly hned několikrát blízko k dobré možnosti pro zakončení, přihrávce však vždy chyběla o něco větší přesnost.

12:51
    Kellerová dostala nahrávku do druhé vlny, jenže trefila pouze protihráčku stojící před sebou,

13:28
    Kelly Panneková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

14:31
    Američankám se daří rychle dostávat kotouč z vlastní třetiny, nyní musela být hra přerušena kvůli posunuté finské brance.

15:44
    Michelle Karvinenová – 2 min., podrážení.

16:48
    Finkám se povedlo vyhodit kotouč až za americkou branku a mohou tak občerstvit síly.

17:05
    Petra Nieminenová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

17:47
    Dvojnásobná početní výhoda zůstává nevyužita, Američanky mají ale ještě k dispozici více než minutu dlouhou přesilovku pět na čtyři.

18:16
    Americké přesilovce chyběla střelba, což napravila kapitánka a otáčí vývoj utkání ve prospěch Spojených států! KIRSTEN SIMMSOVÁ vypálila příklepem od modré čáry a přes dvojici hráčem poslala kotouč přesně do pravého horního rohu branky, finská gólmanka tak neměla šanci zakročit. Asistence: Laila Edwardsová a Taylor Heiseová.

18:36
    Kelly Panneková – 2 min., hákování.

19:35
    Američankám vedení příliš dlouho nevydrželo, také Finsko se dokázalo prosadit v početní výhodě. A to konkrétně zásluhou VIIVI VAINIKKAOVÉ, která si najela s kotoučem do mezikruží a poslala ho přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Michelle Karvinenová a Nelli Laitinenová.

19:35
    Jincy Dunneová – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

20:00

20:01

21:06
    Finsko vstoupilo do druhé třetiny s výhodou přesilové hry, do zakončení se ale ještě nedostalo.

22:14
    Nyní bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách, týmy se tak vystřídaly v držení kotouče.

23:43
    Dvakrát po sobě zakončovala v blízkosti branky z pravé strany Tessa Janeckeová, ani jeden pokus však nemířil přesně mezi tři tyče.

24:03
    Po delší době si připsala úspěšný zákrok také brankářka Frankelová, šlo teprve o pátou střelu na bránu v podání Finska v celém utkání.

25:33
    Taylor Heiseová – 2 min., hákování.

25:37
    Hned po vyhraném vhazování střílela Karvinenová, s jejím pokusem si americká gólmanka poradila a raději podržela puk v lapačce.

27:42
    Finsku se příliš nevydařila přesilovka a hned co TAYLOR HEISEOVÁ naskočila z trestné lavice, tak dostala puk na čepel, při přečíslení dvou na jednu to vzala na sebe a z pravé strany zamířila zápěstím přesně na zadní tyč. Asistence: Abbey Murphyová.

29:44
    Američanky hýří aktivitou z čehož nyní vyplynulo hned několik šancí. Nejprve po střele z levého kruhu zvonila branková konstrukce, následně jely dvě americké hokejistky samy na brankářku, ale v posledním okamžiku přeskočil střílející hráčce puk přes čepel.

31:21
    Finsku se nepovedlo zavést kotouč do útočné třetiny a nakonec ho jen odevzdalo nahozením do rohu hřiště,

31:41
    Spojené státy americké jsou za svou útočnou aktivitu odměněné čtvrtou brankou. Na pravé straně to vzala na sebe KENDALL COYNE-SCHOFIELDOVÁ, které sice střela přes bránící hráčku nesedla a puk letěl po ledě na přední tyč, finské brankářce však prošel až do sítě. Asistence: Haley Winnová.

32:45
    Murphyová byla ve středním pásmu v souboji u mantinelu zasažená do hlavy, hra byla sice přerušena, ale o nedovolený zákrok se nejednalo.

33:53
    Julia Schalinová se hnala dopředu s kotoučem po pravé straně, chtěla se sama dostat až do zakončení, což se jí ale nepovedlo.

34:46
    Susanna Tapaniová – 2 min., vražení na hrazení.

35:45
    Američanky se po vyhraném vhazování usadily v pásmu, dvakrát střílela Haley Winnová , ale ani jednou neprošel puk na bránu.

36:14
    Až po minutě a půl se povedlo finským hokejistkám vyhodit puk z vlastní třetiny, mají tak možnost prostřídat.

36:47
    Útočné snažení USA zastavil odpískaný ofsajd.

37:39
    Nebezpečnou střelu zápěstím přes obránkyni vyslala z vrcholu levého kruhu Taylor Heiseová, Keisalaová předvedla dobrý zákrok rukou.

39:20
    Po úspěšném zákroku Keisalaové rychle otočila hru na druhou stranu Tapaniová, která dlouhým pasem vyslala do samostatného úniku SOFIANNU SUNDELINOVOU, jež si položila brankářku a bekhendem zakončila nad její beton, což znamená snížení Finska na rozdíl jediného gólu. Asistence: Susanna Tapaniová.

40:00

40:01

40:16
    Aktivní nástup do poslední dvacetiminutovky přinesl Američankám gól, berou si tak zpět dvoubrankové vedení. Knightová sice nejprve nedokázala stoprocentně dotáhnout bekhendový blafák, puk skončil na tyčce, Carpenterová ho ihned nahrála do předbrankového prostoru KENDALL COYNE-SCHOFIELDOVÉ, jež už dopravila puk do sítě. Asistence: Alex Carpenterová.

42:16
    Finsko se vzhledem k dvougólové ztrátě snaží zvýšit svou útočnou snahu, k větším šancím to ale zatím nevede.

43:17
    Alex Carpenterová nic nevymýšlela a vypálila na bránu zápěstím z pravého kruhu. Keisalaová puk dobře viděla, ale musela přerušit hru.

44:06
    Finská brankářka musela předvést další úspěšný zákrok, USA se snaží svou aktivitou příliš nepouštět Finsko do ofenzívy.

45:21
    Plné ruce i nohy práce nyní měla brankářka Keisalaová. V leže udržela puk před brankovou čárou při skrumáži u levé tyčky, následně přišla ještě střela s kterou si také poradila.

Dnešní utkání sleduje 3902 diváků.

48:24
    Frankelová předvedla úspěšný zákrok po kterém hra pokračovala a Finsko bylo nadále v útočném pásmu, ke střele od modré se poté odhodlala Susanna Tapaniová, její pokus ale nenadělal brankářce větší potíže. Navíc se bude vylučovat na finské straně.

48:24
    Michelle Karvinenová – 2 min., hrubost.

50:04
    Finsko se zatím úspěšně brání, Američanky se chystají k rozjetí poslední útočné akce v aktuální početní výhodě.

51:08
    Nelli Laitinenové střela z pravého kruhu příliš nesedla, tento puk byl lahůdkou pro brankářku Frankelovou, jež ho schovala v lapačce. Následuje komerční přestávka.

51:25
    Po nepřesné přihrávce v podání Američanek skončil puk až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravici Frankelové.

52:14
    Po protečování kotouče po mantinelu do útočného pásma se k puku dostala Lacey Edenová, která zakončovala po objetí brány k levé tyči, tu si finská brankářka pohlídala.

53:43
    Stále je k vidění aktivní hokej z obou stran, Američanky jsou aktivní i v napadání a nedovolují Finsku se dostat do větších střeleckých příležitostí.

54:26
    Ve velké šanci se ocitla Kendall Coyne-Schofieldová, která střílela osamocená před brankářkou, jenže pálila přímo doprostřed brány, a tak zatím hattrick nezkompletovala.

55:13
    Michelle Karvinenová nahodila od modré puk na bránu, gólmanka ho jen vyrazila, ale odražený kotouč dokázaly Američanky rychle dostat z pásma a navíc zakládají protiakci.

56:24
    Finsku se nedaří na delší dobu usadit v útočné třetině, a tak ani zatím nemají možnost k případnému sáhnutí ke hře bez brankářky.

57:14
    Finsko při dvougólové ztrátě muselo více otevřít hru, a tak jsou k vidění rychlé útočné akce na obou stranách.

57:41
    Oddechový čas pro tým Finsko.

58:11
    Američanky se drží na kotouči, snaží se tak nedovolit soupeřkám závěrečný tlak.

58:39
    Finsko to zkouší bez brankářky s šesti hráčkami v poli!

59:29
    Obránkyně Tulusová trefila pouze bránící hráčku a výhru Spojených státu amerických mohla pečetit Kendall Coyne-Schofieldová, ze středního pásma však těsně minula odkrytou branku, hattrick jí tak dnes zřejmě není přán.

59:57
    Američanky vyhrály vhazování ve svém pásmu, puk mají za bránou a mohou se radovat ze svého třetího vítězství na šampionátu.

Nejlepší hráčky utkání:
    Finsko – Elisa Holopainenová
    USA – Kendall Coyne-Schofieldová (03:35:45)
    Góly a asistencie: 7. Holopainenová (Hiirikoskiová), 20. Vainikkaová (Karvinenová, Laitinenová), 40. Sundelinová (Tapaniová) – 8. Murphyová (Bilkaová, Harveyová), 19. Simmsová (Edwardsová, Heiseová), 28. Heiseová (Murphyová), 32. Coyne-Schofieldová (Winnová), 41. Coyne-Schofieldová (Carpenterová)

Fínsko: Keisalaová (Pajarinenová) – Yrjöläová, Hiirikoskiová, Rantalaová, Savolainenová, Laitinenová, Parkkonenová, Savanderová – Nieminenová, Karvinenová, Tapaniová – Holopainenová, Vainikkaová, Tulusová – Vanhanenová, Vesaová, Liikalaová – Schalinová, Nylundová, Sundelinová – Antti-Roiková.

Rozhodca: Nearyová (CAN), Svobodová (CZE) – Saarimakiová (FIN), Welshová (CAN)