Buffalo – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 5:3 (kon.) | NJ Devils – Pittsburgh 3:6 (kon.)
NY Islanders – Chicago 2:1 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:3 (kon.)
Calgary – Anaheim 3:5 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Ottawa Senators
cz Streda 03.04.2024, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu základní části kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Minnesotou Wild a Ottawou Senators!

Minnesota disponuje už jen teoretickou nadějí na účast v play-off. Kvůli třem prohrám ze čtyř posledních zápasů je v Západní konferenci desátá s odstupem osmi bodů na osmé Los Angeles. Bodová nouze vyústila v minulém zápase s Vegas ve skutečnost, že Wild hráli v prodloužení bez gólmana. Tento risk svěřencům trenéra Hynese nevyšel, a tak si podle pravidel nepřipsali za prohru 1:2 ani bod. Na konci zápasu si navíc řekl o disciplinární trest Ryan Hartman, kromě něhož si dnes nezahrají ani zranění Spurgeon s Folignem.

Nejproduktivnější hráči:
    • K. Kaprizov – 82 bodů (37+45)
    • J. Eriksson Ek – 61 bodů (30+31)
    • M. Boldy – 59 bodů (25+34).

Ottawa tuto základní část promarnila už v podzimních měsících. Zhruba od půlky ledna začal kanadský tým bodovat pravidelněji, nicméně ani současná série pěti výher v řadě celkový dojem ze sezony moc nevylepšila. V tabulce Východní konference jsou Senators třetí od konce se ztrátou dvanácti bodů na osmé Capitals. V předešlém utkání si Ottawa vyšlápla na Winnipeg a připsala si výhru 3:2. Mimo hru je obránce Chabot s útočníky Norrisem, Highmorem a Chartierem.

Branky a nahrávky:
    44. Brännström (A. Forsberg, Hamonic), rozh. náj. Norris – 27. Rossi (Faber, Zuccarello)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Bernard-Docker, Kleven, Brännström – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle (A), Giroux (A) – Crookshank, Greig, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: O´Rourke, South – Mills, McNamara.

00:01

01:45
    Oba týmy se zatím do žádného střeleckého zakončení nedostaly.

02:00
    Katchouk pálil z předbrankového prostoru, ale jeho střela k levé tyči šla vedle.

04:01
    Ani jeden z týmů si dlouho puku neužije. Oba se v jeho držení pravidelně střídají. Následně se puk dostal na icing. Buly před Fleurym.

04:21
    Kubalíkovu ránu z levého kruhu lapil do své rukavice Fleury. Vhazovat se bude před jeho brankou.

04:59
    Píská se ofsajd Ottawy. Vhazování ve středním pásmu.

05:21
    Kellyho střelu z levého kruhu zablokoval Gaudreau.

06:10
    Z pravého kruhu to nyní zkusil hostující kapitán Tkachuk, ale jeho rána skončila v lapačce Fleuryho a vhazovat se bude před jeho brankou.

07:35
    Joseph zakončoval rychlou střelou z pozice před brankou, kterou zastavil Fleury. Buly před jeho brankou.

07:41
    Chychrunovu střelu z pozice před brankou zablokoval domácí bek Merrill.

09:03
    Pinto pálil rychle z pravého kruhu, ale Fleury střelu vyrazil mimo.

09:41
    Giroux zakončoval z pozice před brankou, kterou ale Fleury vyrazil, ale došlo k faulu a bude se hrát chvilku ve čtyřech.

09:41
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Erik Brännström – 2 min., držení.

09:53

11:40
    Gaudreau z pravého kruhu zakončoval, ale Korpisalo jeho pokus vyrazil.

11:41

11:58
    Icing Minnesoty. Vhazování před Fleurym.

12:32
    Minnesota právě vstřelila branku! Domácí se nakonec jako první dostávají do vedení. Bogosian krásnou křižnou nahrávkou z pravé strany našel na levém kruhu zcela volného MASONA SHAWA, který rychlou ranou dostal puk za záda Korpisala. Asistence: Zach Bogosian a Jacob Lucchini.
    12:32 Mason SHAW - 1:0

12:58
    Crookshank dvakrát po sobě vypálil na bránu Fleuryho, ale domácí brankář v obou případech střelu vyrazil.

13:24
    Rossi vypálil z levé strany. Jeho pokus skončil v lapačce Korpisala a bude se vhazovat před jeho bránou.

13:38
    Girouxova rána zápěstím z vrcholu pravého kruhu proletěla kousek nad břevnem.

14:16
    Další rána Rossiho z levého kruhu šla ke vzdálenější tyči, ale nakonec šla vedle.

14:35
    Kousek za modrou vypálil Tkachuk, ale jeho ránu zápěstím vyrazil Fleury.

14:40
    Pintovu střelu z pravého kruhu zblokoval Brodin.

16:11
    Beckman zakončoval zpoza levého kruhu, ale jeho ránu zápěstím má Korpisalo ve své lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

16:33
    Gaudreau pálil z levého kruhu, ale jeho střelu zblokoval Bernard-Docker.

17:06
    Brannström pálil z hrany levého kruhu, ale jeho střelu zblokoval Shaw.

17:10
    Kleven to zkusil z levého kruhu, ale Lettieri jeho ránu nepustil na branku a připsal si úspěšný blok.

18:03
    Bathersonova rána z pravého kruhu skončila vedle brány.

18:46
    Merrillovu ránu zápěstím z levého kruhu vyrazil Korpisalo.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině padl jeden gól, ale dlouho se na něj čekalo. Ve 13. minutě se prosadil domácí Shaw, který dostal zprava krásnou křižnou nahrávku na levý kruh a jeho rychlá rána zapadla za záda Korpisala. Jinak jsme ale další velké šance neviděli, i přes střeleckou převahu Ottawy, která ale naráží na výborného Fleuryho v domácí brance. Druhá třetina začne zhruba ve 3:00.

Střely na branku po 1. třetině: 5:11

20:01

20:16
    Giroux vypálil z pravého kruhu, ale jeho pokus Fleury vyrazil.

20:49
    Minnesota právě vstřelila branku! Na začátku druhé části odskakují domácí do dvoubrankového náskoku. Kaprizov našel v mezikruží přesnou nahrávkou MATTA BOLDYHO, který se rychlou ranou nemýlil. Asistence: Kirill Kaprizov a Zach Bogosian.
    20:49 Matthew BOLDY - 2:0

21:19
    Beckmanova bekhendová rána z pozice před brankou skončila zákrokem Korpisala, který střelu vyrazil.

21:32
    Brodinova rána od modré čáry bránu minula.

22:52
    Katchoukovu ránu před brankou z pozice před brankou zablokoval Lucchini.

23:24
    Zuccarello zakončoval z pravého kruhu, ale Korpisalo střelu vyrazil.

24:22
    Batherson kousek za modrou čarou vypálil zápěstím, ale branku minul.

24:56
    Bogosianovu střelu z pravého kruhu zablokoval Kelly.

26:01
    Girouxova střela zápěstím z pravého kruhu skončila v lapačce Fleuryho a bude se vhazovat před jeho brankou.

26:03
    Po vyhraném buly se puk dostal na pravý kruh ke Stützlemu, jehož rána proletěla vedle branky.

26:35
    Chychrunovu střelu od modré čáry srazil do rohu Fleury.

26:57
    Marat Chusnutdinov – 2 min., hákování.

27:04
    Chychrun si z pozice beka najel až před branku, odkud rychle vypálil, ale jeho pokus proletěl vedle levé tyče.

27:42
    Z pozice před brankou teď pálil Tkachuk, ale i on minul bránu.

27:43
    Ottawa právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovku a snižují. Po krásné kombinaci v přesilovce se puk dostal do levého kruhu na hůl DRAKEA BATHERSONA, jehož rána se zastavila až v síti. Asistence: Brady Tkachuk a Jakob Chychrun.
    27:43 Drake BATHERSON - 2:1

30:04
    Tkachukovu ránu z levého kruhu lapil Fleury do své lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.

30:12
    Z vrcholu pravého kruhu pálil Bernard-Docker, ale jeho pokus zblokoval Beckman.

31:00
    Stützle zakončoval z pravého kruhu, ale jeho rána skončila v nachystané Fleuryho lapačce a bude se vhazovat před jeho brankou.

31:46
    Kousek za modrou čarou vypálil Kubalík, ovšem jeho rána proletěla vedle pravé tyče.

32:53
    Kastelic pálil nebezpečně ze slotu, ale Fleury jeho střelu dokázal vyrazit.

34:19
    Girouxova rychlá rána příklepem skončila v lapačce Fleuryho, který přerušil hru. Bude se vhazovat před jeho brankou.

34:38
    Kleven zpoza levého kruhu vystřelil. Jeho pokus skončil v lapačce Fleuryho a vhazuje se před jeho brankou.

34:44
    Zubovu střelu ze slotu zblokoval Middleton.

35:01
    Greig pálil zápěstím z levého kruhu, ale jeho rána skončila v lapačce Fleuryho. Buly před jeho brankou.

35:14
    Kaprizovovu ránu z levého kruhu sebral do lapačky Korpisalo a bude se vhazovat před jeho brankou.

35:55
    Icing Minnesoty. Buly před Fleurym.

37:11
    Shawovu střelu z levého kruhu zblokoval Kleven.

37:27
    Stützleho ránu ze slotu zablokoval Faber.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:05
    Brodinovu střelu od modré čáry vyrazil Korpisalo.

39:31
    Shane Pinto – 2 min., sekání.

40:00

Ve druhé třetině padly dvě branky. Minnesota se prosadila hned po 49 sekundách druhé části, kdy našel Kaprizov v mezikruží přesnou nahrávkou Boldyho, jenž se rychlou ranou nemýlil. Ottawa snížila ve 28. minutě v přesilovce, kdy po krásné kombinaci poslal Tkachuk kotouč do levého kruhu na Bathersona, který zkazil čisté konto Fleurymu. Střelecky je sice více aktivnější Ottawa, ale Fleury kromě jediné inkasované branky žádnou další střelu nepustil. Třetí třetina začne zhruba ve 3:55.

40:01

40:31
    Domácí mají za sebou minutu přesilovky, ale Ottawa zatím dobře brání.

41:31

41:52
    Batherson zakončoval z pravého kruhu, ale branku přestřelil.

41:57
    Jonas Brodin – 2 min., sekání.

42:18
    Tkachukovu ránu z levého kruhu zblokoval Faber.

42:41
    Ottawa právě vstřelila branku! Na začátku třetí části je srovnáno! Ottawa předvedla další hezkou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl JAKOB CHYCHRUN, jenž střelou z pravého kruhu prostřelil Fleuryho. Asistence: Drake Batherson a Tim Stützle.
    42:41 Jakob CHYCHRUN - 2:2

44:03
    Brodinovu ránu vyrazil Korpisalo z hrany levého kruhu.

44:20
    Icing Ottawy. Buly před brankou Korpisala.

44:49
    Zubova rána kousek za modrou čarou skončila v lapačce Fleuryho. Buly před jeho brankou.

45:43
    Klevenovu ránu od levého mantinelu zblokoval Rossi.

47:52
    Hraje se delší dobu bez přerušení.

48:29
    Tkachuk dvakrát po sobě zakončoval. V prvním případě branku minul, podruhé pak jeho střelu vyrazil Fleury.

48:42
    Kaprizovova rána z levého kruhu skončila v lapačce Korpisala. Bude se vhazovat před jeho bránou.

48:53
    Joseph se střelou zápěstím od levého mantinelu pokusil zaskočit Fleuryho, ale ten se nachytat nenechal a jeho pokus vyrazil.

49:26
    Joseph zablokoval Brodinovu střelu zpoza levého kruhu.

49:44
    Katchouk pálil ze slotu, ale jeho ránu zblokoval Zuccarello.

49:57
    Parker Kelly – 2 min., podrážení.

50:26
    Greig zakončoval z pozice před brankou, ale Fleury jeho střelu vyrazil.

50:54
    Brannströmovu střelu z předbrankového prostoru zblokoval Kaprizov.

51:25
    Dvě střely Erikssona Eka v rychlém sledu. Obě rány byly bekhendem a obě z pozice před brankou a Korpisalo obě vyrazil.

51:57

52:12
    Rossi pálil rychlou střelou příklepem z předbrankového prostoru, ale branku těsně minul.

52:44
    Bogosianovu střelu z pravého kruhu zblokoval Chychrun.

53:03
    Minnesota právě vstřelila branku! Domácí znovu vedou. VINNI LETTIERI předvedl krásnou individuální akci, kterou zakončil přesnou střelou z předbrankového prostoru a prostřelil Korpisala. Bez asistence.
    53:03 Vinni LETTIERI - 3:2

53:19
    Girouxovu střelu zápěstím z pravého kruhu vyrazil Fleury.

54:10
    Ofsajd Ottawy. Buly ve středním pásmu.

54:29
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Vhazuje se před Fleurym.

55:09
    Hra je nyní poměrně rozkouskovaná. Aktuálně se píská ofsajd Minnesoty. Vhazování ve středním pásmu.

55:45
    A další přerušení hry. Tentokrát kvůli přihrávce rukou od hráčů Ottawy. Buly ve středním pásmu.

56:53
    Kubalíkovu ránu příklepem z pravého kruhu vyrazil se štěstím Fleury mimo.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:46
    Korpisalo míří na střídačku a Ottawa to zkusí v šesti!

59:01
    Bathersonovu střelu vyrazil Fleury.

59:26
    Fleury má další zásah, když vyrazil Stützleho ránu.

59:48
    Frédérick Gaudreau – 2 min., hrubost.

Brady Tkachuk – 2+2, hrubost.

I ve třetí části padly dvě branky. Nejprve se prosadil ve 43. minutě v přesilovce po další pěkné kombinaci hostující Chychrun, který prostřelil Fleuryho z pravého kruhu. Zápas byl srovnán až do 54. minuty, kdy o výhře Minnesoty rozhodl pěknou individuální akcí Lettieri. Ottawa to v závěru ještě zkusila bez brankáře, ale srovnat už se jí nepovedlo. Ottawa i přes větší počet střel musí zkousnout prohru, naopak domácí můžou slavit.

Statistika
    Střely na bránu: 20 – 32 | Přesilová hra: 0/4 – 2/3 | Trestné minuty: 8 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
    Marc-Andre Fleury (MNS) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,7 %, odchytal 59:47
    Joonas Korpisalo (OTT) – 17 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85 %, odchytal 58:05

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:34

Tři hvězdy utkání
    1. Zach Bogosian (MNS) 0+2
    2. Marc-Andre Fleury (MNS) 30 zákroků
    3. Jakob Chychrun (OTT) 1+1

Utkání sledovalo 18 056 diváků.

Z tohoto zápasu je to všechno. Na počtenou zase někdy příště u dalších přenosů. Hezký den a mějte se fajn. (04:53:16)

Mateo

Góly a asistencie: 13. M. Shaw (Bogosian, Lucchini), 21. Boldy (Kaprizov, Bogosian), 54. Lettieri – 28. Batherson (B. Tkachuk, Chychrun), 43. Chychrun (Batherson, Stützle)

Tréner: John Hynes

Tréner: Jacques Martin

Rozhodca: O´Rourke, South – Mills, McNamara

Diváci: 18 056