Prešov – Pov. Bystrica 3:4 (po pr.)
HC Prešov
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:1
HK 95 Považská Bystrica
Pondelok 01.04.2024, 18:00 • Ice Aréna Prešov • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Prvé semifinálové stretnutie zvládli lepšie Prešovčania, ktorí si postrážili jednogólové vedenie a následne skórovali do prázdnej brány Považskobystričanov. Zápas sa skončil výsledkom 5:3 a v sérii, ktorá sa hrá na štyri víťazné zápasy, sa ujal vedenia 1:0 Prešov. Považania doplatili na svoju nedisciplinovanosť, ktorá im zobrala mnoho síl. Ak chcú uspieť, musia sa vyvarovať zbytočným vylúčeniam. V poslednej tretine bol na štadióne problém s ľadovou plochou, po ktorom sa nehralo niekoľko minút. Dúfajme, že sa niečo také nevyskytne aj pri druhom meraní síl týchto celkov.
    Prešovčan Ďaloga si spolu s Považskobystričanom Lušňákom pripísali po dva presné zásahy.
    Druhý duel sa odohrá na Veľkonočný pondelok a zároveň prvého apríla. Uvidíme, či sa bude konať nejaký bláznivý priebeh.

Semifinále: 1. zápas:

Prešov 5:3 Považská Bystrica

Góly a asistencie: 20. Ďaloga (Hrabčák, Leshchenko), 26. Hrabčák (Glazkov, Leshchenko), 37. Jerofejevs (Kohút, Vrábeľ), 42. Ďaloga (Vrábeľ, Pulščák), 60. Chalupa – 29. Lušňák (Rufati, Cíger), 47. Cíger (Lušňák), 54. Lušňák (Cíger, Vorona)

Stav série: 1:0.

HC Prešov: Hollý (Ovečka) – Jerofejevs, Semaňák – Glazkov, Mihalik – Nemec, Knižka – Pulščák, Frič; – Leshchenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Ščurko, Oško, Milý
    Tréner: Tibor Tartaľ

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Zaťko, Omelka – Nahálka, Meszároš – Zlocha A., Ďurkech L. – Hlinka, Scheuer; – Vorona, Jakubec, Tománek – Lušňák, Rufati, Cíger – Zemko, Zlocha J., Urbánek – Ščasník, Sádecký, Turan
    Tréner: Jakub Ručkay

Rozhodca: Kalina, Rojík – Staššák, Šoltés.

00:01

00:23
    Panteri mali možnosť prečíslenia, ale v útočnom pásme si už nerozumeli a prekombinovali šancu.

00:57
    Tím Prešov práve strelil gól! To, čo nevyšlo Považskej Bystrici, tak vyšlo Prešovu. Prečíslenie 2 proti 1, Hrabčák na pravej strane naznačoval strelu, ale prihral na ľavý kruh VLADISLAVOVI LESHCHENKOVI, ktorý rozvlnil sieť.
    Asistencie: Hrabčák, Kohút.

02:11
    Odpískaný ofsajd, ale Milý pokračoval v hre a to sa nepáčili hosťujúcim hráčom.

02:34
    Zakázané uvoľnenie domácich.

04:26
    Strela na Hollého prišla od modrej čiary, ale bola zrazená na zadný mantinel.

06:50
    Hrá sa zo strany na stranu, pričom obaja brankári sú bez zákroku.

07:26

08:01
    Semaňákov pokus vyrazil Tomek pravým betónom.

09:43
    Chvíľu sa v útočnom pásme držali panteri, ale nakoniec išli striedať.

11:11
    Z ľavej strany strieľal Lušňák, ale z dobrej pozície netrafil bránu. Reklamná prestávka.

12:47
    Veľmi dobrá hra v podaní oboch celkov. Ako posledný zakončil Urbánek zľava a Hollý podržal puk.

14:55
    Hostia sa teraz len bránia. Vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

15:27
    Hollý pomohol s rozohrávkou od mantinelu, pretože hrozil útok Lušňáka na bránu.

16:25
    Od modrej napriahol Ďurkech, ale trafil len Ščurka pred sebou.

18:16
    Tomek pokryl puk pod svoju lapačku po nahodení od modrej.

18:42
    Gól Lušňáka si idú rozhodcovia prezrieť vo videozázname pre možný zásah puku vysokou hokejkou!

18:42
    Považská Bystrica dala gól! Vyrovnávajúci gól PATRIKA LUŠŇÁKA platí, keď odviedol výborný teč v predbránkovom priestore po nahodení puku Nahálkom od modrej čiary!
    Asistencia: Nahálka.

20:00

Priebeh prvej tretiny bol vyrovnaný, o tom hovorí aj stav 1:1. Hneď v prvej minúte išli do vedenia domáci zásluhou Leshchenka a v závere dvadsaťminútovky vyrovnal Lušňák po teči pred bránou. Čo sa týka vylúčení, tak sme zatiaľ nevideli ani jedno. Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:01

22:00
    Nabudení po góle sú Považania.

22:15
    Puk vyletel mimo hraciu plochu a uchmatol si ho jeden z fanúšikov.

22:21
    Icing Považskobystričanov.

23:15
    Po Ščasníkovej prudkej strele udržal Hollý puk pod svojimi betónmi.

25:05
    Považania začínajú viac tlačiť na hráčov Prešova.

25:49
    Postavenie mimo hry Prešovčanov.

26:49
    Tím Prešov práve strelil gól! FILIP VRÁBEĽ strieľal spomedzi kruhov a puk prešiel popod betóny Tomeka aj so šťastím do brány.
    Asistencie: Mihalik, Glazkov.

28:07
    Považská Bystrica dala gól! A je rýchlo vyrovnané! Od zadného mantinelu prihrával Lušňák medzi kruhy JAKUBOVI CÍGEROVI, ktorý nebol bránený a z prvej napálil puk do brány.
    Asistencie: Lušňák, Rufati.

29:40
    Domáci zastavení na modrej čiare pre ofsajd.

30:30
    Tomek si dal pozor na dorážajúceho Milého pred ním.

31:08
    Veľkú chybu Prešovčanov nepremenil gólovo jeden z panterov, ktorý dostal puk ako na podnose!

32:40
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Zlocha A. – 2 min., vrazenie na mantinel.

33:06
    Tomek kryje puk, ktorý naňho smeroval z pravej strany.

35:29
    A opäť Cíger, tentokrát z medzikružia. Hollý drží puk vo svojom výstroji.

35:44
    Domáci v plnom počte.

36:35
    Zbytočné zakázané uvoľnenie hostí.

37:29
    Panteri sa teraz musia len brániť. Prešovčania sú v útočnom pásme ako keby hrali presilovú hru.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:11
    Jeden z Prešovčanov je na striedačke Považskej Bystrice po súboji! Nasledovalo upratovanie medzi hráčmi.

40:00

Aj po druhej tretine je stav vyrovnaný, padli v nej dva góly a po jednom na každej strane. Do vedenie išli opäť Prešovčania, ale to im netrvalo dlho, keď o necelé dve minúty vyrovnal Cíger. Stále sa hrá veľmi vyrovnané stretnutie a tímy sa dávajú pozor na mnohopočetné vylúčenia. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01

40:56
    Tomek pohotovo zakročil pred Sigarevom, ktorý dorážal spred brány!

42:01
    Domáci chceli využiť striedanie panterov, ale Sigarev bol prikrátky na prihrávku.

42:19
    Panteri sa dostali do prečíslenia, ale prihrávka k Voronovi neprešla, pretože bola dobre zblokovaná.

43:23
    Cíger – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:54
    Strely na Tomeka mieria od modrej čiary.

44:28
    Považania vyhodili puk k Hollému.

45:23

46:31
    Zaváhanie panterov, po ktorom sa ocitli dvaja domáci pred Tomekom, ale po prihrávke nebol puk trafený!

48:15
    Tím Prešov práve strelil gól! Šťastie stálo na strane domácich, keď VLADIMÍR MIHALIK dotlačil puk za bránkovú čiaru, ktorý skackal v bránkovisku.

49:04
    Považská Bystrica dala gól! Od modrej nahadzoval puk Zaťko, RICHARD JAKUBEC dobre nastavil hokejku medzi kruhmi a úplne zmenil smer letiaceho puku a na to nedokázal zareagovať ani brankár Hollý. Ani nie po minúte je opäť vyrovnané.
    Asistencia: Zaťko.

50:34
    Navnadený je Mihalik, ktorý sa dostal k strele na pravom krídle.

52:39
    Považskobystričania sú v laufe po góle, chcú dnes jednoznačne vyhrať.

53:30
    Horelo pred Tomekom, ale brankár hostí uhasil oheň hokejkou, keď zastavil puk na bránkovej čiare!

54:09
    Hlinka si pri strele zlomil hokejku.

56:15
    Pri puku sú hostia vo svojom obrannom pásme.

56:50
    Do lapačky Tomeka strieľal Leshchenko.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:08
    Tomeka zachránila žŕdka! Lačný mohol rozhodnúť.

58:29
    Nepríjemný pád Ďalogu. Vylučovať sa nebude.

58:35
    Panteri sa musia zoradiť do obrannej pozície, pretože sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

59:26
    Hostia už neútočia a chcú ísť do predĺženia. Opäť vyhodili puk cez všetky čiary.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Bude nasledovať 10-minútové predĺženie vo formáte 3 na 3. Po šesťdesiatich minútach je stav 3:3, v tretej tretine sa presadil Mihalik a na jeho presný zásah rýchlo odpovedal Jakubec.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:25
    Ďaloga a ani Vrábeľ neukončili tento zápas.

61:30
    Hrá sa veľmi aktívne na oboch stranách.

62:51
    Po Jakubcovom bekhende končí puk v moci Hollého.

63:46
    Kohút v rýchlosti prešiel cez dvoch hráčov hostí, ale po jeho strele skončil puk v lapačke Tomeka!

64:10
    Prešovčania sú nebezpeční a sú blízko ku gólu.

65:15
    Po akcii Mihalika sa bude vylučovať na strane Považskej Bystrice.

65:15
    Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

65:24
    Dobrý blok vyhnal Prešovčanov z útočného pásma.

66:04
    Niekoľko dorážok pred Tomekom, ale sú neúspešné!

66:35
    Strela Glazkova od modrej zblokovaná.

67:15

67:52
    Obrovský tlak prešovských hráčov!

68:15
    Považská Bystrica dala gól! JAKUB CÍGER rozhodol tento zápas strelou z prvej, keď mu nabil Lušňák od zadného mantinelu!
    Asistencia: Lušňák.

Svoju kvalitu mal dnes druhý semifinálový zápas konajúci sa v Prešove, o ktorom muselo rozhodnúť až predĺženie a v ňom boli úspešnejší hostia z Považia, ktorí vyrovnali sériu na 1:1 a do domácich duelov odchádzajú z lepšej pozície. Panteri sa celý zápas museli doťahovať na svojho súpera, v predĺžení boli lepší práve domáci, ale Považania ustáli oslabenie a udreli v závere. Rozhodujúci gól strelil Cíger, ktorému presne prihrával Lušňák. Táto dvojica bola dnes bodovo produktívna. S konštatovaním, že Považská Bystrica zvíťazila v Prešove 4:3 po predĺžení, sa s vami lúčim a teším sa na vás opäť zajtra pri zápase Dubnice so Žilinou. (20:32:08)

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Leschenko (Hrabčák, Kohút), 27. Sigarev (Mihalik, Glazkov), 49. Mihalik (Hrabčák, Kohút) – 19. Lušňák (Nahálka), 29. Cíger (Lušňák, Rufati), 50. Jakubec (Zaťko), 69. Cíger (Lušňák)

Rozhodca: Kalina, Rojík – Staššák, Šoltés