Česko – Sev. Írsko 3:0 (kon.) | Izrael – Poľsko 1:2 (kon.) | Španielsko – Slovensko sk 0:2 (kon.)
Česko
3:0 (2:0)
Severné Írsko
cz Štvrtok 21.03.2024, 17:30 • CFIG Arena, Pardubice • Reprezentácia U21

Odsud z CFIG Areny v Pardubicích je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů na počtenou. Hezký zbytek večera a mějte se fajn. (19:23:43)

Češi nakonec dokráčeli k vítězství 3:0, které zajistil dvěma góly v první půli Sejk a v 78. minutě se pak prosadil ještě obránce Halinský, který levou nohou usměrnil centr Ševčíka z přímého kopu do branky. Ve druhé půli měli hosté i štěstí, když trefil Koželuh tvrdou ranou zpoza vápna tyč. Češi se tak vítězně naladili na pokračování kvalifikace o postup na ME, ve kterém přivítají 26. března v Hradci Králové tým Islandu. Kinský a Horníček se podělili o čisté konto, navíc Horníček musel ve druhé půli vytáhnout bravurní zákrok proti teči Taylora.

90+1

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

89
    Křišťan chtěl najít svého spoluhráče ve vápně, ale místo toho našel jenom obránce Severního Irska.

87
    Po faulu na domácí přichází další volný přímý kop domácích. Centr do pokutového území ale nikoho v bílém nenašel.

86
    Alijagič neprošel na branku, míč se mu pak ještě snažil vrátit Halinský, ale neuspěl.

85
    Slončík nabil Alijagičovi, jehož pokus zpoza vápna trefil pouze bránícího hráče soupeře.

83
    Češi kombinují a dostali se až k pokutovému území, odkud chtěl pálit Slončík, ale k míči se nedostal.

81
    O míč se teď bojuje hlavně ve středu pole.

78
    Střídání v týmu Severní Irsko:
    ze hřiště odchází Justin Devenny, přichází Rhys Annett.
    78. Denis HALINSKÝ - 3:0

78
    Česko právě vstřelilo branku! Češi zvyšují vedení! Domácí zahrávali volný přímý kop a centr Ševčíka přiletěl do pokutového území, kde si ho našel DENIS HALINSKÝ, který míč škrtnul levou nohou a poslal ho k tyči. Pardubický obránce se tak trefuje na domácím trávníku.

Dnešní utkání sleduje 2892 diváků.

75
    Česku odmáván ofsajd.

74
    Benjamin Magee poslal centr do vápna, kde se k míči sice dostal Stewart, ale česká obrana jeho pokus zblokovala a odkopla míč do bezpečí.

72
    Hezký centr do vápna si našel na úrovni penalty Slončík, který to zkusil volejem, ale bránu těsně překopl.

71
    Irský protiútok, který táhl střídající Lindsay, zastavila česká obrana a domácí vyráží dopředu.