Vítkovice – Bohemians 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 10:1 (kon.) | Chodov – Sparta 8:4 (kon.)
Tatran – Česká Lípa 11:4 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
11:4 (2:3, 6:1, 3:0) Stav série: 1:0
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Utorok 12.03.2024, 19:35 • UNYP ARENA • Livesport Superliga (CZ) • Štvrťfinále

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (21:40:16)

Je konec! Česká Lípa předvedla skvělou hru v první třetině, ale to bylo vše, poté se už dostal Tatran do varu a přidával jednu branku za druhou. Stav série je 1:0 a zítra se můžete těšit na druhý duel, který se odehraje v SC Řepy.

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa – 11:4
    Branky a nahrávky: 15. Mare. Beneš (Havlas), 19. Kreysa (Tlapák), 22. J. Boček (Mar. Čermák), 25. Kisugite (Havlas), 27. Meliš (Mare. Beneš), 27. Jirsa (vla.), 30. Tlapák (Kreysa), 33. Havlas (T. Hanák), 52. Meliš (Mare. Beneš), 53. T. Hanák (Šindelář), 57. T. Hanák (Havlas) – 8. Krajcigr (Kouba), 10. Kouba (Pekárek), 18. Trčka (Stárek), 35. Krajcigr (Stárek).Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. Diváci: 212. Zásahy brankářů: 14:23. Po třetinách: (2:3, 6:1, 3:0.').

59:28
    Tatran drží míček na své polovině, vše dohraje první formace Tatranu. Česká Lípa už je pouze na své polovině a čeká na konec utkání.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:23
    Pomalu se nám blíží konec dnešního zápasu, už je pouze otázkou času, jestli se některý tým ještě stihne prosadit.

57:50
    Dobrá střela Radima Křenka z velké dálky, ale bohužel pro Českou Lípu těsně minul levou tyč domácí branky!

57:19
    Krajcigr se stále snaží napadat a poté vybojoval míček, šel sám na Jurca, ale v poslední chvíli mu míček smolně sjel mimo čepel!

56:47
    Tatran právě vstřelil branku!
    Tatran zvyšuje na rozdíl sedmi branek! TOMÁŠ HANÁK si skvěle sběhl na nahrávku od Matěje Havlase, opřel se do střely a vymetl pravý horní roh branky Jana Dvořáka! Asistence: Matěj Havlas.

56:25
    Sice pozdě, ale přeci je tu poslední komerční přestávka dnešního utkání.

56:00
    Dnešní utkání sleduje 212 diváků.

55:32
    Tatran stále drží balónek na své polovině, Nyní se dostal k balónku Adam Bureš, ale nedokázal s ním nic vymyslet.

54:47
    Kotel České Lípy stále podporuje své hráče na hrací ploše i když už je dávno rozhodnuto. Vzápětí se sice dostali hosté do střelecké pozice, ale Tomáš Jurco dokázal bez problému zachytit míček.

54:08
    Domácí se snaží napadat, což se jim povedlo, ale Jan Dvořák dokázal skvěle zasáhnout a nepouští za svá záda další branku!

53:29
    Česká Lípa nyní bude pokračovat na balónku, nyní byl Radek Krajcigr zezadu faulován a je mu ponechána výhoda.

53:02
    Domácí stále drží balónek na své polovině, už nyní je jasné, že si Tatran připíše první bod v sérii a půjde do vedení.

52:33
    Tatran nakonec využívá i druhou přesilovou hru! Martin Šindelář zpoza branky dokázal přesně zamířit na TOMÁŠE HANÁKA, kterého si nikdo nehlídal a bez problému dokázal dostat míček do branky Jana Dvořáka! Asistence: Martin Šindelář.

52:21
    Radim Křenek výborně vykrývá prostor a pomáhá tak svému týmu neinkasovat v oslabení.

51:59
    Domácí celek se opět usadil na polovině soupeře a bude chtít využít i druhou přesilovou hru, vzápětí střela Beneše zasáhl jen Stárka.

51:33
    Tatran využívá přesilovou hru 5 na 3! Marek Beneš si zkušeně počkal až se mu udělá místo přes kros, to se mu udělalo, přihrál na volného MILANA MELIŠE, který dokázal z první poslat míček do branky Jana Dvořáka! Asistence: Marek Beneš.

51:22
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Štěpán Slaný – 2 min., Bránění ve hře.

51:05
    Jan Dvořák výborně zasáhl proti střele ze středu hřiště, vzápětí bude následovat rozehrávka České Lípy.

50:37
    Krajcigr mohl skórovat, ale míček mu sjel z čepele a bere si ho Matěj Havlas, který zavezl míček na útočnou polovinu.

50:12
    Marek Dzierža – 2 min., Bránění ve hře.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:36
    Tatran se bez větších problémů dokázal ubránit, v tuto chvíli je otázkou, jestli bude zkouše Česká Lípa hrát v šesti.

48:59
    Domácí hrají v plném počtu.

48:28
    Štěpán Slaný se pokusil vystřelit ze středu hřiště, to se mu povedlo a málem prostřelil Tomáše Jurca.

47:56
    Česká Lípa se usadila na polovině soupeře a nyní Beneš může míček vyvézt až za branku Jana Dvořáka.

47:25
    Štěpán Slaný dohrál další souboj a už od rozhodčích dostal varování, příště si už půjde sednout na dvě minuty!

46:59
    Vyloučení v týmu ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice:
    Tomáš Hanák – 2 min., Sekání.

46:46
    Slaný opět dohrál Havlase, vzápětí se píská faul Tomáše Hanáka a Česká Lípa bude hrát další přesilovou hru!

46:13
    Tomáš Hanák se dostal sám až před brankáře Jana Dvořáka, ale nedokázal dostat míček do branky a stav zůstává stejný 8:4!

45:48
    Havlasův nedovolený zákrok, bylo to seknutí, Česká Lípa už dlouho drží míček na svých holích.

45:12
    Filip Eliáš udělal velkou chybu a namazal Pekárkovi, ovšem ten nakonec nedokázal dostat míček do branky! Velká škoda pro Českou Lípu!

44:34
    Jakub Seibert sedí na střídačce a do zápasu už nezasáhne, bude muset rozhodně jet na vyšetření do nemocnice.

43:59
    Domácí nyní dlouho bojovali o míček na polovině hřiště, nakonec se jim to povedlo.

43:28
    Slaný vyhodil Havlase mimo hřiště, podle rozhodčích to bylo čisté a bude se hrát dál na polovině Tatranu.

42:55
    Fanouškům se nelíbí dlouhá kombinace a raději by viděli nějaké útočné akce dopředu, což je pochopitelné.

42:32
    Domácí drží míček na své polovině, je vidět, že z České Lípy mají do jisté míry respekt a rozhodně jí neberou jako podřadného soupeře.

42:03
    Do zápasu naskočil i Adam Bureš, který nastupuje poprvé v play-off Livesport Superlize.

41:27
    Jakub Seibert už je na střídačce, rozhodčí ještě zkoumali, jestli to nebyl faul, ale nedošlo k žádnému přestupku a bude se pokračovat vhazováním!

41:21
    Jakub Seibert těsně minul branku a poté zůstal ležet na hrací ploše a drží se za rameno! Nevypadá to s ním vůbec dobře.

40:59
    Volný úder pro Střešovice v dobré pozici, ale nakonec střela Sládečka zamířila do dobře postaveného Jana Dvořáka!

40:35
    Tatran opět nechce nic podcenit, drží míček na polovině soupeře a bude chtít navýšit svůj náskok, vzápětí zasahuje Jan Dvořák.

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči.

40:01

Střely ve druhé části: 11:6.

Další třetina začne přibližně ve 21:01.

Je za námi druhá třetina, která přinesla sedm branek! Tatran začal třetinu výborně a pokračoval tak skoro celých 20 minut druhé třetiny, Česká Lípa to bude mít těžké ještě dotáhnout na nerozhodný stav! Stav je po druhé třetině 8:4.

40:00

39:34
    Česká Lípa dohrává třetinu s balónkem na své čepeli, uvidíme, jestli se ještě pokusí zaútočit.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:37
    Jakub Boček přihrával na Šindeláře, který na druhé straně hřiště minul míček! Velká škoda pro Tatran!

38:15
    Skvělý zákrok Tomáše Jurca, který dokázal znemožnit zakončení Radku Krajcigrovi!

37:39
    Marek Beneš se ocitl na správném místě, ale Jan Dvořák svou levou rukou vytasil výborný zákrok!

37:05
    Nedovolené sekání na Dvořáka, který si vyklepává postižené místo, ale vypadá to, že bude v pořádku.

36:44
    Pomalu se blížíme ke konci druhé třetiny, uvidíme, jestli se povede České Lípě ještě zdramatizovat utkání.

36:18

35:45
    Hanák výborně drží míček za brankou Jana Dvořáka, vzápětí ho tam obral o balónek Radek Krajcigr.

35:18
    Česká Lípa se usadila před brankou Tomáše Jurca a opět velmi rychle kombinuje a snaží se vystřelit.

34:49
    Česká Lípa se může vrátit do zápasu využitím přesilové hry, uvidíme, jestli se jim to povede, Tatran v tuto chvíli drží míček.

34:18
    Michal Antonín Malhocký – 2 min., Zdržování hry.

34:18
    Tatran si vzal trenérskou výzvu, ale rozhodčí nakonec vše přezkoumali a Radek Krajcigr v brankovišti nebyl!

34:18
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Česká Lípa dává čtvrtý gól! Antonín Stárek poslal míček na RADKA KRAJCIGRA, který ještě musel reagovat na směr pohybu míčku a poté dokázal dostat do branky! Asistence: Antonín Stárek.

34:00
    V posledních vteřinách se spíše hraje na polovině hostů, kteří se snaží stále se zápasem něco udělat.

33:16
    Mlejnek výborně odebral míček hráči Tatranu, ale poté nedokázal vyvézt míček mimo svou polovinu.

32:55
    Tatran přidává další branku! Tomáš Hanák skvěle narýsoval míček až před branku Jana Dvořáka, kde byl dobře postavený MATĚJ HAVLAS, který zasunul míček do branky! Asistence: Tomáš Hanák.

32:31
    Nyní sledujeme velmi opatrnou hru České Lípy, která se snaží chvíli podržet míček, poté vystřelit a při nejlepším vstřelit branku.

31:59
    Nedovolené bránění od Čelakovského, ten se sice diví, ale faul to byl a pokračovat na míčku bude Česká Lípa.

31:30
    Komerční přestávka, poté se bude pokračovat na polovině České Lípy rozehrávkou z rohu hřiště.

30:54
    Druhá formace Tatranu Střešovice má velký tlak, ale stále není schopna vystřelit na branku Jana Dvořáka, který čeká na zákrok.

30:32
    Kisugite faulovaný, Tatran rozehrával sice z útočné poloviny, ale poté ztratil míček a Česká Lípa bude moct zahrozit.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny dnešního zápasu!

29:25
    Už je to o čtyři branky! Jonáš Kreysa krosovou přihrávkou dokázal přesně najít na druhé straně hřiště volného ADAMA TLAPÁKA, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Jonáš Kreysa.

28:51
    Jonáš Kreysa se dostal do skvěle příležitosti po nahrávce od Čelakovského, ale trefil jen dobře připraveného Jana Dvořáka!

28:24
    Česká Lípa po delší době kombinuje na své polovině, oba týmy střídají a hra se nám na chvíli rozhodně uklidní.

27:51
    Boček zkoušel přihrát na Vavrouška, ale to se nepovedlo, poté vyslal Štěpán Slaný z obrovské dálky, ale gól z toho nakonec nebyl.

27:08
    Druhá třetina je velmi rozkouskovaná, ale kotli České Lípy to rozhodně nevadí, ten bude fandit za jakéhokoliv stavu.

26:34
    Domácí celek stále kombinuje kolem branky České Lípy, je jasné, že v tuto chvíli už to bude mít složité, aby dnes vyhrál, ale může se stát cokoliv.

26:09
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

26:09
    A je tu další branku Tatranu Střešovice! JAKUB JIRSA se velmi nešťastně trefil svou obuví do míčku, který měl velkou rychlost a zaplaval až do branky České Lípy! Bez asistence.

26:04
    Tatran jde do dvoubrankového vedení! Marek Beneš dokázal skvěle krosovu přihrávkou dostat míček na levou stranu, odkud dokázal přesně MILAN MELIŠ vystřelit do branky Jana Dvořáka! Asistence: Marek Beneš.

25:47
    Slaný fauloval svého soupeře, což se mu moc nelíbilo, ale bude se hrát dál.

25:25
    Tomáš Hanák se dokázal dostat až ke střele ze středu hřiště v přesilové hře, ale nakonec přestřelil Dvořákovu branku!

25:03
    Jakub Seibert – 2 min., Sekání.

24:34
    Tatran jde poprvé v zápase do vedení! Matěj Havlas dokázal přesně najít volného MARTINA KISUGITEHO, ten se opřel do střely a s velkým štěstím jeho střela prošla teploměrem Jana Dvořáka! Asistence: Matěj Havlas.

24:15
    Filip Šedivý si to namířil až k brance Tomáše Jurca a vystřelil ke vzdálenější tyči, ale nakonec těsně minul branku Tomáše Jurca!

23:36
    Nepřesná přihrávka Štěpána Slaného, ale nakonec z toho žádný brejk nebyl, na míčku zůstává Česká Lípa, která chce uklidnit hru.

23:00
    Marek Beneš dokázal skvěle najít Martina Kusugiteho, který trestuhodně minul branku Jana Dvořáka!

22:15
    Tomáš Jurco rychle vyhodil až na polovinu České Lípy, ta se zatím brání velice dobře. Je jasné, že nyní bude Tatran více na balónku.

21:38
    Druhá třetina začala velmi dobře pro Tatran, ten by rád šel poprvé v zápase do vedení co nejrychleji.

21:03
    Tatran využívá chyby soupeře! Martin Čermák se dostal k odraženému balónku, vzápětí dokázal dostat míček na volného JAKUBA BOČKA a ten bez větších problémů posunul míček do odkryté klece! Asistence: Martin Čermák.

20:59
    Pšenička dokázal vybojovat rozehrávku z útočného rohu hřiště, poté vystřelil Štěpán Slaný, ale nakonec nedokázal vstřelit branku.

20:32
    Česká Lípa se opět snaží hrát aktivně, vzápětí vystřelil Kisugite, ale Jan Dvořák dokázal bez větších problémů zasáhnout.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hostující hráči.

20:01

Střely v první části: 13:7.

Další třetina začne přibližně ve 20:15.

Je za námi první třetina, která přinesla pět branek, což by nebylo moc překvapivé, ale po první třetině vede Česká Lípa! Domácím se vůbec nedaří to co se jim dařilo v základní části a naopak Česká Lípa využívá všech chyb svého soupeře a vede po první třetině na hřišti soupeře 2:3.

20:00

19:26
    Matěj Havlas atakuje Křenka, který má velké problémy, ale nakonec to českolipský obránce zvládl v rámci možností.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:36
    Tatran opět dotahuje na rozdíl jedné branky! Adam Tlapák přihrál na JONÁŠE KREYSU, který se skvěle uvolnil od hráče České Lípy a dokázal dostat míček jen tak tak za záda Jana Dvořáka! Asistence: Adam Tlapák.

18:15
    Skvělý zákrok Jurca proti Trčkově dorážce! V tuto chvíli zachránil svůj tým od dalšího inkasování!

17:45
    Šindelář byl zatlačen na svou polovinu, vzápětí už se ale domácí opět dostali před branku Jana Dvořáka.

17:12
    A je z toho další branka České Lípy! Antonín Stárek skvěle vyslal VLADIMÍRA TRČKU, který skvěle zamířil z levé strany na vzdálenější tyč a dává svému týmu opět dvoubrankové vedení! Asistence: Antonín Stárek.

16:52
    Česká Lípa drží míček na své polovině a rozhodně pokud tuto třetinu vyhrají budou rozhodně spokojení.

16:06
    Pomalu se blížíme ke konci první třetiny, České Lípě by se opět hodilo odskočit do dvoubrankového vedení, naopak Tatran by rád srovnal skóre a šel do kabin za nerozhodnutého stavu.

15:31
    Tatran nyní kombinuje na polovině soupeře, je vidět, že se domácí zlepšili v pohybu, vzápětí opět velmi dobrý výjezd hostů na útočnou polovinu, ale brankou neskončil.

14:59
    Tatran snižuje na rozdíl jedné branky! Matěj Havlas dokázal ve stoje dostat míček na MARKA BENEŠE, který sice dostal míček na tělo, ale dokázal ho dostat do branky Jana Dvořáka! Asistence: Matěj Havlas.

14:25
    Česká Lípa se opět dostala na polovinu soupeře, Tatran je zatím v obraně velmi špatný, Pekárek jim dělá velké problémy.

13:58
    Česká Lípa stále neobdržela branku, vzápětí měl Dzierža velmi dobrý pokus ze středu hřiště, ale trestuhodně minul branku!

13:22
    Další dobrá střela, tentokrát od Martina Šindeláře, který otřel míček od Dvořáka a ten předvedl další skvělý zákrok!

12:41
    Z opakovaného záběru bylo vidět, že domácí měli hrát oslabení po jasném zákroku, ale rozhodčí v nepřehledné situaci nic neviděli a bude se hrát dál.

12:16
    Marek Beneš z rozehrávky opět trefil prvního blokujícího hráče, Česká Lípa svému brankáři výrazně pomáhá bloky.

11:52
    Lukáš Mlejnek dostal míček až před svou branku, Havlas se snažil poté zakončit z velkého úhlu, ale nakonec nedokázal dostat míček za záda Dvořáka.

11:19
    Tatran stále může být poměrně v klidu, dva góly nejsou ve florbale nic, ale pokud by inkasovali potřetí, to už by bylo trochu na pováženou.

10:54
    Vavruškova střela zablokovaná Vavrouškem, tihle dva se mi možná budou první třetinu plést.

10:29
    Další rychlý protiútok hostů končí za mantinelem na polovině hřiště, u míčku zůstane Česká Lípa.

10:08
    Nyní bude následovat komerční přestávka, po ní bude rozehrávat domácí celek.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:59
    Česká Lípa jde do vedení 2:0!! Ladislav Pekárek z protiútoku dokázal přesně přihrát milimetrovou přihrávku na ALBERTA KOUBU, který dokázal míček zavěsit přesně pod horní tyč! Asistence: Ladislav Pekárek.

9:32
    Dobrá akce hostí, kteří se opět dokázali dostat před branku Jurca, ale ten dokázal zasáhnout.

9:03
    Opět musím vyzdvihnout českolipský kotel, který si dělá v hale co chce a přijde mi, že fanoušci Tatranu zapomněli hlasivky doma.

8:26
    Česká Lípa velmi dobře kombinuje na své polovině, vzápětí Štěpán Slaný dorážel u branky Jurca, ale ten si vše zkušeně pohlídal.

7:51
    Tatran Střešovice chce co nejrychleji srovnat, ale Vavroušek napálil míček pouze do prvního blokujícího hráče.

7:28
    Česká Lípa jde do vedení možná trochu překvapivě! Albert Kouba skvěle vysunul RADKA KRAJCIGRA, který nádherně dokázal jednou rukou zasunout míček za Tomáše Jurca! Asistence: Albert Kouba.

7:02
    Meliš poslal míček za branku, poté se dostal k nebezpečné střele Tomáš Hanák, ale ten trestuhodně minul branku soupeře!

6:29
    Tomáš Hanák dostal výhodu, ale rozhodčí poté nakonec odpískali faul, každopádně hostující celek se zatím prezentuje velmi dobře.

5:58
    Dlouhý balónek až na Krajcigra, ale ten na míček nedosáhl a snaží se alespoň trochu napadat soupeře.

5:22
    Tomáš Jurco si sáhl na balónek, ani z toho nakonec nebyla střela na jeho osobu, vzápětí na druhé straně Sádlova střela zamířila do připraveného Jana Dvořáka.

4:49
    Česká Lípa byla dlouho pod tlakem, poté střela Šindeláře mířila pouze do prvního blokujícího hráče.

4:18
    Oba brankáři zatím bez zákroku, uvidíme jakému z gólmanů to bude dělat větší problémy.

3:52
    Jan Dvořák byl povalen k zemi Čermákem a ihned k němu přispěchal Slaný, který se s takovým mladým hráček rozhodně mazat nebude.

3:27
    Skvěle zapracoval Radek Krajcigr, který sebral míček Havlasovi, první pětka Tatranu se do hry zatím vůbec nedostává.

2:58
    Nedovolený zákrok na Matěje Havlase, rozehrávat bude Tatran z pravé strany, ale z rozehrávky vzápětí nic nebezpečného nebylo.

2:16
    Tatran stále bez míčku, je to nezvyklé na to, že Tatran válcuje většinu soupeřů, ovšem stále jsme na začátku utkání.

1:45
    Dokonce přijel i maskot České Lípy, který je samozřejmě velmi blízko hostujícímu kotli u branky Jana Dvořáka.

1:16
    Skvělý kotel hostů, který přijel z České Lípy a vytváří zatím fantastickou atmosféru v hale UNYP.

0:48
    Tatran Střešovice se stále snaží napadat soupeře, který dává rychle míček do florbalek, čekáme na první střelu na branku.

0:29
    Česká Lípa začala aktivně, prakticky v této sérii nemá co ztratit a snaží se prezentovat skvělým výkonem.

0:01

00:01

Zdravím všechny florbalové příznivce! Dnes se podíváme na první čtvrtfinálové utkání mezi Tatranem Střešovice, kteří si dnes oblékli červené dresy a Českou Lípou, která je poprvé ve čtvrtfinále a zvolila si pro tento duel bílé dresy. Přeji všem příjemnou a ničím nerušenou zábavu.

Úvodní sestavy

Tatran: Jurco (Körber) – F. Eliáš, Tlapák, M. Mühlfait, Sládeček, Kisugite, Meliš – Malhocký, J. Boček, Kreysa, Mar. Čermák, Sádlo, Mare. Beneš (C), Havlas, Vavroušek, T. Hanák, Bureš, Čelakovský, Šindelář.
    Trenér: Martin Pánek

Trenér: Vladimír Trčka

Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka

Rozhodčími dnešního zápasu jsou Josef Monzer a Lukáš Procházka.

Nejproduktivnější hráči v základní části

V Tatranu vyhráli bodování hned dva hráči, kteří nasbírali shodně 54 kanadských bodů, jsou to kapitán Marek Beneš a Tomáš Hanák (oba hráči první formace). Na třetím místě se tak umístil Matěj Havlas, který je s pány o dva body více ve stejné lajně a je pěkně vidět, jak si to pánové pěkně rozdělují a mají téměř totožný bodový zisk.

V kádru České Lípy se umístil na prvním místě kapitán Radek Krajcigr se ziskem 40 kanadských bodů, za ním skončil Ladislav Pekárek s 37 kanadskými body a na třetím místě se umístil Radim Křenek, který přišel před sezónou ze Sparty s 33 kanadskými body.

Kdo je favorit ?

Možná trochu zbytečná otázka, favorit je bez debat pražský celek Tatran, který ukázal svou sílu všude kde mohl a jde si pro třetí trofej, ovšem v tomto ročníku to mají týmy 1:1 na zápasy, Tatran doma vyhrál přesvědčivě 14:1, Česká Lípa také vyhrála doma sice pouze o jednu branku, ale na to se nikdo neptá (8:7). Já osobně bych Českou Lípu neodepisoval a přál si klidně sérii na více než čtyři zápasy.

Týmy a jejich postup do čtvrtfinále

Tatran se umístil po základní části na prvním místě se ziskem 63 bodů a přes to, že hrál Pohár mistrů a dokázal ho vyhrát jako první český klub, tak v základní části předváděl opět skvělé výkony na úrovni nejlepšího celku světa, jak se jim v těchto dnech říká. Navíc svěřenci trenéra Martina Pánka získali Pohár České pojišťovny a můžou tak útočit na treble, na který ještě žádný český klub nedosáhl. Uvidíme, jestli jim nebude dělat potíže hned první soupeř v cestě za další trofejí. Je nutno říci, že Tatran obhajuje prvenství z minulého roku.

Pro Českou Lípu byl už úspěch, že se dostala do osmifinále, po tom, co skončila v základní části na deváté pozici a šla tedy do předkola s FBC Ostrava, první zápas díky lepšímu postavení v tabulce se odehrál v Ostravě, kde jsme mohli vidět velmi vyrovnaný souboj, ale nakonec domácí celek dokázal ubránit hubený náskok jednoho gólu 3:2 a mohl tak rozhodnout v druhém zápase, jenže tam se týmy přetahovaly o každý gól a muselo rozhodnout prodloužení, v zaplněné hale v České Lípě se to podařilo v přesilové hře Antonínu Stárkovi, který poslal celou sérii zpět do Ostravy, tak jsme viděli opět opatrný florbal, Ostrava v 58. minutě srovnala na 2:2 a už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale o 30 vteřin později Lípa vstřelila branku a poté vítězství pojistila do prázdné branky a postoupila do čtvrtfinále.

Formát play-off

Play-off hrají týmy od 1. do 10. mista v tabulce, hned prvních 6 týmů hraje rovnou čtvrtfinále a ostatní zbylé čtyři týmy se poperou v předkole na dva vítězné duely o další dvě místa v TOP osmičce. Poté se dále postupuje čtvrtfinále i semifinále – na 4 vítězné zápasy a finále se hraje pouze jeden zápas v O2 Aréně 14. dubna.

Play-down horší týmy v tabulce, tedy 11. až 14. tým tabulky podle umístění svedou souboje o udržení, dva vyhrané týmy se zachraňují a končí pro ně sezóna ostatní dva týmy spolu opět bojují už o záchranu alespoň o baráž, proherní tým sestupuje do 1. ligy vítěz hraje baráž s vítězem v play-off 1. ligy mužů

Vítáme vás u on-line přenosu z prvního čtvrtfinále Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice a FBC 4CLEAN Česká Lípa. Utkání začíná v 19:30.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 15. Mare. Beneš (Havlas), 19. Kreysa (Tlapák), 22. J. Boček (Mar. Čermák), 25. Kisugite (Havlas), 27. Meliš (Mare. Beneš), 27. Jirsa (vla.), 30. Tlapák (Kreysa), 33. Havlas (T. Hanák), 52. Meliš (Mare. Beneš), 53. T. Hanák (Šindelář), 57. T. Hanák (Havlas) – 8. Krajcigr (Kouba), 10. Kouba (Pekárek), 18. Trčka (Stárek), 35. Krajcigr (Stárek)

Využitie: 3:0. Zásahy brankárov: 14:23.
    ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Körber (Jurco) – F. Eliáš, Tlapák, M. Mühlfait, Sládeček, Kisugite, Meliš – Malhocký, J. Boček, Kreysa, Mar. Čermák, Sádlo, Mare. Beneš (C), Havlas, Vavroušek, T. Hanák, Bureš, Čelakovský, Šindelář.
    Tréner: Martin Pánek

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Seibert, Mlejnek, Stárek, Slaný, F. Šedivý, Křenek – Dzierža, Pekárek, Vavruška, Trčka, Kouba, Pšenička, Jirsa, Loubek, Krajcigr (C).
    Tréner: Vladimír Trčka

Rozhodca: Josef Monzer a Lukáš Procházka