Česká Lípa – Mladá Boleslav 6:14 (kon.) | Královské Vinohrady – Liberec 9:6 (kon.) | Bohemians – Tatran 1:6 (kon.)
Ostrava – Karlovy Vary 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – BUTCHIS 17:0 (kon.) | Pardubice – Black Angels 3:6 (kon.)
Chodov – Sparta 7:6 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
7:6 (1:2, 4:3, 2:1)
ACEMA Sparta Praha
cz Sobota 02.03.2024, 17:00 • SH Jižní Město, Praha • Livesport Superliga (CZ) • 26. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u florbalu zase někdy příště. (18:53:17)

FAT PIPE Florbal Chodov – ACEMA Sparta Praha 7:6
    Branky a nahrávky: 11. Slunečko (Tichý), 22. Ondrušek (Komárek), 26. Votava (Horký), 27. Vávra (Komárek), 36. Kafka (Tichý), 51. Vávra (Matoušek), 58. V. Petráň (Skřivánek) – 12. Mat. Čermák (Pruner), 13. Juha (Curney), 31. Juha (Curney), 38. Pruner (Mat. Čermák), 39. Pražan (Curney), 50. Košir (Zouzal). Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička. Vyloučení: 3:2. Diváci: 220. Zásahy brankářů: 21:18. Po třetinách: 1:2, 4:3, 2:1.

Nejlepší hráči zápasu:

Marek Matoušek (Chodov)
    Josef Juha (Sparta)

Dnešní utkání je u konce. V dlouho vyrovnaném souboji šla sice Sparta do vedení 6:5, domácí ale pohotově srovnali a v závěru nakonec rozhodl Vojtěch Petráň střelou do odkryté branky hostujícího celku. Pro domácí tak klíčová výhra v souboji o čtvrtou příčku soutěže.

59:53
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov:
    Mikuláš Komárek – 2 min., Hrubost.

59:26
    Hosté sice kombinují na polovině soupeře, ale nemohou se dostat k zakončení na branku Hodíka.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Martin Beneš opouští svoji branku a Sparta jde do šesti.

58:13
    Chodov nyní drží míček za vlastní brankou, což mu absolutně vyhovuje.
    57:47 Vojtěch PETRÁŇ - 7:6

57:47
    Chodov právě vstřelil branku! Klíčová branka pro domácí celek! Martin Skřivánek parádní nahrávkou z levé strany našel VOJTĚCHA PETRÁNĚ, který dokázal srovnat míček na čepeli a poslat ho do odkryté branky. Asistence: Martin Skřivánek.

56:45
    Sparta je v plném počtu.

55:58
    Domácí dobře kombinují v přesilovce, zatím však nemají potřebné štěstí k prostřelení Beneše.

55:14
    V oslabení se do zakončení dostal hbitý Robert Košir. Hodík znovu podržel svůj tým.

54:45
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
    Jan Marvánek – 2 min., opakované přestupky.

54:30
    Zdvižená pravice rozhodčích, Sparta bude vyloučena!

54:00
    Šest minut před koncem stále platí nerozhodný stav 6:6. Míří nám zápas do prodloužení?

53:10
    Nebezpečnou střelu Bauera vyrazil pozorný Beneš do rohu hřiště. Důležitý zákrok hostujícího brankáře.

52:55
    Po drobném otření hrací plochy se znovu pokračuje, na míčku jsou hráči Chodova.

51:44
    Peška dostal míček na pravou stranu hřiště a okamžitě zkoušel zakončovat. Jeho rána ale mířila pouze do připraveného bloku soupeře.

51:14
    Pruner nepřehledným bekhendem zkusil překvapit Hodíka, který se ale nenechal a vytěsnil jeho pokus nad svoji branku.

Dnešní utkání sleduje 220 diváků.
    50:17 Marek VÁVRA - 6:6

50:17
    Chodov právě vstřelil branku! Spartě vedení moc dlouho nevydrželo. Marek Matoušek se uvolnil na pravé straně hřiště a nabídl míček na střed pro MARKA VÁVRU, který tečoval míček přesně do sítě Sparty. Asistence: Marek Matoušek.
    49:55 Robert KOŠIR - 5:6

49:55
    Sparta právě vstřelila branku! Rudí se vrací znovu do vedení. Po rychlé rozehrávce volného úderu se k míčku dostal ROBERT KOŠIR, jehož rychlá rána skončila v síti. Asistence: Marek Zouzal.

49:08
    Do další hostující šance se dostal Pruner, jehož zakončení ze středu hrací plochy skončilo pouze vedle chodovské branky.

48:31
    Z dalšího rychlého brejku se do zakončení dostal Ondrušek, jehož rána letěla pár centimetrů vedle.

48:01
    Ze zajímavé pozice nahazoval míček na branku Sparty Sýkora. Beneš jeho pokus vyrazil nohou do strany mimo nebezpečí.

47:46
    Dopředu mohl jít hostující Pruner, kterému ale sjel míček z hole a vlastně ho tím odevzdal soupeři.

47:02
    Jiří Curney vyslal po pravém mantinelu Pešku, který zkoušel zakončit z pravé strany, napálil však pouze hrudník Hodíka.

46:34
    Dlouhý míček na Klápu úspěšný nebyl a na míčku jsou opět hráči Sparty.

44:58
    Do horní pozice dostal pas Ondrušek a z voleje hned pálil do bloku soupeře.

44:01
    Sparta hrála před Hodíkem, ale neodhodlala se ke střele a následně o míček přišla.

43:32
    Marek Vávra se dostal do brejku a šel sám na Beneše, kterému chtěl procedit míček mezi nohama, to se mu ale nepovedlo a míček zůstal pod Benešem.

42:46
    Peška dostal míček do dobré pozice na levé straně hřiště a z voleje trefil pouze postranní síť.

41:10
    Sparťané v úvodu třetí třetiny drží míček na svých holích, dopředu se zatím moc netlačí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Čtyřicet minut hry je minulostí. Před poslední třetinou je stav vyrovnaný 5:5. Ač domácí Chodov velké procento času vedl o dvě branky, tak Sparta v závěru nejprve snížila a poté i Martinem Pražanem srovnala. Utkání je tak do závěru absolutně otevřené.

40:00

39:40
    Dvacet vteřin před koncem drží míček ve své moci Sparta, která v závěru třetiny dokázala vyrovnat.

39:01
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.
    38:55 Martin PRAŽAN - 5:5

38:55
    Sparta právě vstřelila branku! Lehce přes minut do konce třetiny je srovnáno! Jiří Curney rychle rozehrál z rohu pro MARTINA PRAŽANA, jehož rána z voleje zaplula ideálně do sítě Chodova. Asistence: Jiří Curney.

38:25
    Chodov nyní trochu uklidňuje rozvášněnou hru a drží míček za vlastní brankou Hodíka.
    37:18 Matěj PRUNER - 5:4

37:18
    Sparta právě vstřelila branku! Matěj Čermák se parádní kličkou za brankou zbavil napadajícího soupeře a poté připravil střeleckou pozici pro MATĚJE PRUNERA, který neměl problém dopravit míček do odkryté branky. Asistence: Matěj Čermák.

37:01
    Na středu hřiště se míček odrazil na hůl Ondruška, který z voleje napálil pouze sparťanskou tyčku.
    35:52 Lukáš KAFKA - 5:3

35:52
    Chodov právě vstřelil branku! Osmá branka zápasu! Milan Tichý se skvěle uvolnil na levé straně hřiště a z delší vzdálenosti vypálil. Beneš jeho střelu sice vyrazil, ale pouze před sebe, kde byl připravený LUKÁŠ KAFKA a míček doklepl do prázdné branky. Asistence: Milan Tichý.

35:37
    V posledních minutách se na hrací ploše opravdu přiostřilo. K vidění byla řada tvrdých soubojů.

34:43
    K pravému hrazení dostal míček Pruner, jemuž klička do středu hřiště nevyšla a o míček přišel.

34:06

33:40
    Juha u mantinelu hodně tvrdě poslal k zemi Marka Vávru. Rozhodčím však tento ostrý zákrok unikl.

33:07
    Polovina chodovské přesilovky je minulostí. Domácí znovu staví přesilovkový obrazec.

32:45
    Na druhé straně pálil Matoušek, jehož pokus skončil vysoko nad brankou Beneše.

32:37
    Po dlouhé domácí kombinaci se ke střele z levé strany dostal Ondrušek, jehož pokus z voleje mířil vedle branky.

32:06
    Matěj Pruner – 2 min., Nedovolené vrážení.
    30:20 Josef JUHA - 4:3

30:20
    Sparta právě vstřelila branku! Okamžitě využitá přesilovka a Sparta snižuje! Jiří Curney vybojoval míček na levé straně, přistrčil ho na střed JOSEFU JUHOVI, který z voleje poslal míček pod víko domácí klece. Asistence: Jiří Curney.

29:59
    Video bylo neúspěšné, takže Chodov jde do čtyř.

29:59
    Adam Sláma – 2 min., Zdržování hry.

29:59
    V polovině utkání jde do akce video. Ondrušek byl pravděpodobně faulován při zakončení v předbrankovém prostoru.

29:39
    Ondrušek se uvolnil na levé straně a chtěl pálit. Trefil však pouze soupeře před sebou.

28:29
    Chodov hraje na polovině hřiště, dopředu se mu příliš nechce, vždyť má dvougólový náskok.
    26:22 Marek VÁVRA - 4:2

26:22
    Chodov právě vstřelil branku! Poprvé v utkání vedou domácí o dvě branky. Mikuláš Komárek si vybojoval prostor na pravém mantinelu a před brankou našel volného MARKA VÁVRU, který v klidu zasunul do sítě z voleje. Asistence: Mikuláš Komárek.
    25:16 Antonín VOTAVA - 3:2

25:16
    Chodov právě vstřelil branku! Chodov se vrací do vedení! David Horký se skvěle uvolnil na pravé straně hřiště a krosem našel ANTONÍNA VOTAVU, jež z voleje zasunul míček do odkryté sítě Sparty. Asistence: David Horký.

24:55
    Z hodně velkého úhlu zkusil vypálit Jan Marvánek. Jeho pokus ale zamířil vysoko nad branku.

24:20
    Ondrušek zkusil štěstí bekhendem, ale s tím brankář Beneš počítal a jeho pokus vyrazil.

23:23
    Klápa potáhl míček po mantinelu a vynutil si faul. Chodov bude hrát z levého rohu hřiště.

22:34
    Sparta kombinuje za vlastní brankou a oba celky střídají.
    21:08 Tom ONDRUŠEK - 2:2

21:08
    Chodov právě vstřelil branku! Tohle byla parádní bomba na 2:2! TOM ONDRUŠEK dostal přesnou nahrávku na levou stranu hřiště a tvrdou ranou z voleje poslal míček nekompromisně do šibenice sparťanské branky! Asistence: Mikuláš Komárek.

20:26
    Peška si dobře podržel míček v rohu hřiště a vybojoval faul na svoji osobu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Úvodní dvacetiminutovka dnešního zápasu mezi Chodovem a Spartou je minulostí. Domácí se sice dostali do vedení v čase 10:32 díky Slunečkově střele z poloviny hřiště. Za dvě minuty už však vedli hosté, protože se nejprve trefil Matěj Čermák a po něm v přesilové hře i Josef Juha, který tečoval střelu Curneyho.

20:00

19:47
    Sparťané drží míček za vlastní brankou, kde budou chtít úvodní třetinu zápasu dohrát.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:38
    Trochu prostoru na druhé straně dostal Votava, jehož rána skončila jen na rudém bloku soupeře.

18:38
    Do blízkosti branky se dostal Zouzal, jehož střela z pravé strany skončila pouze vysoko nad chodovskou brankou.

18:07
    Chodov v klidu kombinuje na vlastní polovině hřiště, rozhodně se domácí hráči nikam neženou.

17:33
    Sparťané se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Josef Juha nedokázal prostrčit míček na svého spoluhráče.

16:08
    Marek Zouzal se sice uvolnil v rohu hřiště, ale podle rozhodčího to bylo s faulem, takže akce Sparty končí.

15:31
    Utkání se nám přiostřilo, oba týmy hrají poměrně tvrdě.

13:54
    Sparťané jsou po dvou vstřelených gólech aktivnějším týmem na hrací ploše a rozhodně se nebojí hrát dopředu.
    12:41 Josef JUHA - 1:2

12:41
    Sparta právě vstřelila branku! Rychle využitá přesilovka pražské Sparty a je tu obrat! Jiří Curney dostal míček na vrchol přesilovkové kombinace a nebál se vystřelit. Svojí střelou trefil před brankou JOSEFA JUHU, který nepatrnou tečí dostal míček přesně k levé tyčce chodovské klece. Asistence: Jiří Curney.

12:28
    Lukáš Kafka – 2 min., Sekání.
    11:36 Matěj ČERMÁK - 1:1

11:36
    Sparta právě vstřelila branku! Vedení domácím příliš dlouho nevydrželo a je srovnáno! Matěj Pruner vybojoval u mantinelu míček pro MATĚJE ČERMÁKA, který následně pohotovou střelou poslal míček až za záda brankáře Karla Hodíka. Asistence: Matěj Pruner.
    10:32 Radim SLUNEČKO - 1:0

10:32
    Chodov právě vstřelil branku! Máme tu úvodní branku zápasu! RADIM SLUNEČKO si vyměnil míček na polovině hřiště s Milanem Tichým a zkusil vypálit na branku. Jeho pokus propadl Benešovi, který toho moc neviděl, pod rukou a skončil v síti. Asistence. Milan Tichý.

09:57
    Petráň ze středu hřiště zkoušel napálit míček na branku. Beneš měl plné ruce i nohy práce, ale míček udržel před brankovou čárou.

08:55
    Do dobré pozice před branku dostal míček Komárek, který si podle rozhodčího pomohl faulem.

07:50
    Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem na hrací ploše, přesto Beneš nemá ve sparťanské brance příliš práce.

07:20
    Tvrdou ránu Bauera z poloviny hřiště zblokoval jeden z bránících hráčů mimo hřiště. U míčku tak i nadále budou hráči Chodova.

06:35
    Do dobré pozice na pravou stranu hřiště dostal míček Matoušek, jehož střela z voleje skončila kousek vedle pravé tyče Beneše.

06:12
    Vávrova nahrávka z pravé strany přes střed hřiště větší šanci domácích nepřinesla, neboť zasáhla hostující obrana.

06:01
    Aktuálně se hraje na středu hřiště, kde míček často mění svého majitele.

04:31
    Matěj Čermák se dobře uvolnil od mantinelu a v pádu dokonce dokázal vystřelit vedle branky Hodíka.

04:09
    Ondrušek z rohu hřiště hledal spoluhráče před brankou. Dobrou nahrávku však očekával Martin Pražan a hrací předmět odklidil.

03:24
    Chodovští hráči v klidu kombinují za vlastní brankou a čekají na okénko v hostující obraně.

02:32
    Hodně volného prostoru dostal na levé straně hřiště Adam Kos, jehož střela z tahu skončila za brankou Chodova.

01:57
    Až takřka po dvou minutách hry se domácí poprvé v utkání dostávají na míček.

01:12
    Z vlastní poloviny hřiště vypálil překvapivě Jan Marvánek. Jeho ránu vyrazil Hodík do rohu hřiště.

00:43
    Curney hledal z levé strany Pešku, jehož volej skončil pouze vedle chodovské klece.

00:22
    Sparťané hned na úvod vyhráli vhazování a mohou tvořit hru směrem dopředu.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (J. Šedivý) – Matoušek, Sýkora, Horký, J. Bauer, Slunečko, Tichý, M. Šmíd, Sláma – Vávra, Ondrušek (C), Komárek, V. Petráň, Votava, Skřivánek, V. Klápa, Kafka, Eremiáš, Kovářík.
    Trenér: David Podhráský

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Hejna) – Pražan (C), Pruner, Marvánek, Kareš, Wertheim, J. Sedláček – Zouzal, Peška, Košir, Curney, Mat. Čermák, Fišer, Kos, Juha, Ujhelyi, Šváb, Krbec.
    Trenér: Marek Vojta

Rozhodčí: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Černý

Góly a asistencie: 11. Slunečko (Tichý), 22. Ondrušek (Komárek), 26. Votava (Horký), 27. Vávra (Komárek), 36. Kafka (Tichý), 51. Vávra (Matoušek), 58. V. Petráň (Skřivánek) – 12. Mat. Čermák (Pruner), 13. Juha (Curney), 31. Juha (Curney), 38. Pruner (Mat. Čermák), 39. Pražan (Curney), 50. Košir (Zouzal)

Zásahy brankárov: 21:18.
    Tréner: David Podhráský

Tréner: Marek Vojta

Rozhodca: Lukáš Čížek, Lukáš Laštovička