Modré Krídla – Skalica 3:4 (kon.) | Vlci Žilina – Prešov 6:3 (kon.) | Žiar nad Hronom – Pikes 2:0 (kon.)
Rimavská Sobota – Topoľčany 5:6 (kon.) | Dubnica – Trebišov 8:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Trnava 5:3 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
5:3 (0:3, 4:0, 1:0)
HK Gladiators Trnava
Piatok 01.03.2024, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 43. kolo

Domáca Považská Bystrica to zvládla aj napriek tomu, že prehrávala 0:3. Panteri dokonali obrat v druhej tretine, v ktorej dali štyri góly a o ten víťazný sa postaral Vorona, ktorý ešte pridal jeden do prázdnej brány a stanovil stav stretnutia na 5:3. Už teraz je jasné, že Považania skončia po základnej časti na štvrtom mieste a Trnavčania na predposlednom. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný večer. (20:33:16)

59:30
    Považská Bystrica dala gól! Už môžeme povedať, že je rozhodnuté. OLEKSII VORONA ulovil puk v strednom pásme, z ktorého triafa prázdnu hosťujúcu bránu.
    Bez asistencie.

59:12
    Domáci panteri si strážia stredné pásmo.

58:55
    Gladiátori odvolali brankára a zobrali si oddychový čas!

55:07
    Maťovčík pozorne sledoval puk po buly a po strele ho podržal.

53:25
    Osamotený Vorona nevyšperkoval svoje umenie, keď vo finálnom zakončení až trestuhodne zlyhal!

51:55
    Prerušená hra. Hráč hostí musel s pomocou dokorčuľovať na striedačku.

50:32
    Vyzeralo to na sľubnú akciu Trnavy, ale Tománek sa v pravej chvíli vrútil medzi hráčov.

48:30
    Nagy prerušil hru a nasleduje reklamná prestávka.

48:07
    Panteri majú zatiaľ všetko vo svojich rukách.

45:45
    Maťovčík vypomáha s rozohrávkou.

44:23
    Rýchla kontra hostí, ale Maťovčík puk skryl pod lapačku.

42:36
    Pre informáciu, v bráne panterov je Maťovčík.

41:03
    Zakázané uvoľnenie na strane Trnavy.

40:01

Tretina snov v podaní panterov z Považskej Bystrice, ktorá vôbec nenasvedčovala tomu, že by domáci dokázali otočiť stav stretnutia štyrmi gólmi v priebehu piatich minút. Po úvodnej dvadsaťminútovke padli v šatni domácich určite ostré slová, pretože toto sa nevidí každý deň. Gólovú rošádu načal Tománek a o vedenie sa postaral Vorona. Čo nám prinesie tretia tretina sa dozvieme približne o 19:59.

40:00

39:34
    Považská Bystrica dala gól! Panteri otáčajú stav stretnutia z 0:3 na 4:3! Neuveriteľné, domáci vstali z popola. Čistý priestrel od modrej čiary si pripisuje JÁN NAHÁLKA. Využitá presilová hra.

37:26
    Považská Bystrica dala gól! Oči moje neveria, že čo sa to deje v Považskej Bystrici. Domáci strieľajú aj tretí gól v priebehu pár minút. JAKUB CÍGER vybojoval puk, vylepšil si pozíciu a strelou švihom vyrovnáva na 3:3!
    Asistencia: Ďurkech L.

35:59
    Považská Bystrica dala gól! Po prvej strele vyrazil Nagy puk vysoko nad, pozorne ho sledoval JAKUB RUFATI, ktorý prepálil všetko pred sebou.
    Asistencia: Cíger, Lušňák.

35:47
    Trnavský icing. Buly po pravici brankára.

34:32
    Považská Bystrica dala gól! Zaťkove nahodenie vypadlo Nagymu a puk bol voľný pred bránou, dostal sa ku ROMANOVI TOMÁNKOVI, ktorý znížil stav na 1:3. Využitá presilová hra.
    Asistencia: Urbánek, Zaťko.

33:51
    Marko – 2 min., držanie.

33:10
    Zakázané uvoľnenie gladiátorov.

31:10
    Panteri sa vôbec nevedia gólovo presadiť.

29:40
    Tomek vyrazil puk na ochrannú sieť.

28:48
    Ani Rufatiho strela švihom sa nekončí gólom.

28:14

27:07
    Nebezpečné pokusy Trnavy! Tomek drží ešte nádej.

26:50
    Ďalší vyhodený puk až ku Nagymu.

26:18
    Domáci sa po vhadzovaní ihneď oslobodili.

26:14
    Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

24:00
    Miklík potrápil obranu panterov, tí to nakoniec ustáli spolu s brankárom.

23:33
    Dobrá strelecká pozícia pre Voronu, ale trafil len nad bránu.

22:14
    Ofsajd na strane domácich.

21:26
    Cígerov pokus z otočky, keď korčuľoval spoza brány. Brankár Nagy sa stihol presunúť k žrdi.

20:46
    Domáci nahodili puk od modrej čiary na bránu. Nagy chytá.

20:01

Z technických dôvodov sa začiatok druhej tretiny oneskorí!

Čo povedať k prvej tretine. Trnava prišla do Považskej Bystrice s troma kompletnými útokmi a to ju vôbec neoslabilo. Práve naopak, o čom svedčí stav 0:3 pre hostí, ktorí hrajú s chuťou. To sa nedá povedať o domácich panteroch, tí si poriadnu šancu ani nevytvorili. Ak chcú pomýšľať ešte nad bodmi v tomto zápase, tak musia svoj herný prejav jednoznačne zmeniť. Druhá tretina sa začne približne o 18:49.

20:00

19:22
    Považania strelili gól, ale rozhodcovia ho neuznali pre ofsajd.

18:33
    Trnava dala gól! Tak domáci dnes jednoznačne podcenili súpera. Škultéty nahodil
    puk od modrej čiary, panteri vôbec nereagovali na odrazený puk od mantinelu a ADAM BARCÍK ho spoza brány zasunul za brankára.
    Asistencie: Škultéty, Kupka.

17:26
    Na štadióne je počuť hlasitý piskot domácich fanúšikov.

16:18
    Postavenie mimo hry panterov.

14:10
    Trnava dala gól! Trápenie Považskej Bystrice naďalej pokračuje. Zmätení domáci hráči nebránili medzi kruhmi ALEXA FRANTIŠKA KUPKU, ktorý s ľahkosťou pridáva druhý gól Trnavy.
    Asistencia: Škultéty.

13:30
    Trnava dala gól! Krásna prihrávka Miklíka až z obranného pásma, keď puk v strednom pásme nezachytil jeden z domácich a VLADIMIR ANTONOV sa tým pádom dostal do samostatného nájazdu, ktorý úspešne premenil.
    Asistencie: Miklík, Ejem.

11:46
    Tvrdý projektil vyrazil Tomek na ochrannú sieť.

11:36

11:24
    Panteri nahadzovali puk na Nagyho, zatiaľ je to bez gólu.

09:46
    Domáci sa už snažia viac strieľať na bránu.

09:35
    Pokus o hybridný icing hosťom nevyšiel.

09:24
    Nagy s ďalším zákrokom. Nasleduje reklamná prestávka.

Hostia v plnom počte.

06:31
    Nagy si poradil so strelou od modrej čiary.

02:30
    V útočnom pásme sú hostia a snažia sa o ohrozenie brány.

00:14
    V úvode duelu zakázané uvoľnenie Trnavy.

00:01

V predposlednom kole TIPOS Slovenskej hokejovej ligy a v prvý marcový deň si zmerajú sily panteri HK 95 Považská Bystrica s gladiátormi HK Gladiators Trnava. Mužstvá sa v tejto sezóne stretli trikrát. Dva zápasy vyhrali Považania a raz sa z víťazstva tešili Trnavčania.

Považskej Bystrici poklesla forma a taktiež klesla v tabuľke. Aktuálne sú domáci na 4. mieste, majú 73 bodov a na Skalicu majú štvorbodový náskok. Medzi 4. až 7. priečkou je ešte všetko otvorené. Panteri prehrali päť duelov po sebe, z toho jeden kontumačne. Najproduktívnejším hráčom je Patrik Lušňák, ktorý získal 42 kanadských bodov.

Ani Trnave sa príliš nedarí. Štyri prehry v rade, tá posledná so Skalicou 3:6. Patrí im predposledná 11. priečka so ziskom 47 bodov. Na poslednú Rimavskú Sobotu majú náskok šesť bodov. Roman Jurák si v tejto sezóne pripísal 53 bodov a radí sa na celkové ôsme miesto.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 35. Tománek (Urbánek), 36. Rufati (Cíger, Lušňák), 38. Cíger (Ďurkech L.), 40. Vorona (Lušňák, Cíger), 60. Vorona – 14. Antonov (Miklík, Ejem), 15. Kupka (Škultéty), 19. Barcík (Škultéty, Kupka)

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Zaťko, Omelka – Meszároš, Nahálka – Ďurkech J., Ďurkech L. – Zlocha A., Scheuer; – Lušňák, Zlocha J., Tománek – Vorona, Volko, Jakubec – Cíger, Rufati, Urbánek – Buchman, Sádecký, Zemko
    Tréner: Jakub Ručkay

HK Gladiators Trnava: Nagy (Beťko) – Škultéty, Kocúr – Ejem, Marko – Korím, Dúžek – Danko; – Galimov, Holovič, Jurák – Antonov, Kukumberg, Miklík – Haščič, Kupka, Barcík
    Tréner: Mgr. Martin Baran

Rozhodca: Synek, Valach – Bezák, Haringa