Boston – Vegas 5:4 (kon.) | Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Tampa Bay – Buffalo 2:3 (po pr.) | Toronto – Arizona 4:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:1 (kon.) | Chicago – Colorado 0:5 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Vancouver – LA Kings 1:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:6 (kon.)
San Jose Sharks
4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Anaheim Ducks
Piatok 01.03.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (07:43:05)

3. Mikael Granlund (SJS) 0+3

San Jose vyšlo i v pátém domácím zápase v řadě bodově naprázdno a na předposledním místě Západní konference ztrácí na čtrnáctý Anaheim už deset bodů.

Ducks po Fowlerově zranění ze zahajovacího střídání inkasovali v SAP Center jako první, ale o necelé dvě minuty později už vedli Leasonovým gólem v oslabení. Speciální týmy hrály důležitou roli i ve druhé třetině. Po gólu Killorna na 3:1 oba týmy využily po dvou přesilovkách. San Jose v půlce třetí třetiny snížilo na 4:5, ale ve zbytku zápasu už se spíše bránilo. Hostující výhru stvrdil gólem do prázdné brány Lundeström.

59:36 Isac LUNDESTRÖM - 4:6

59:36
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hostující výhra je zpečetěna. ISAC LUNDESTRÖM u krajního mantinelu sebral puk Mikaelu Granlundovi a po rychlém přejetí středního pásma ho pohodlně nasměroval do prázdné brány. Bez asistence.

59:22
    Radko Gudas odklonil Hoffmanovu střelu od modré a stejně obětavě pak spadl do Duclairovy dorážky z levé strany.

58:50
    Kaapo Kähkönen zmizel z ledu, aby mohla začít power-play San Jose!

58:38
    Leason pelášil po pravém křídle. Snažil se přihrát Vatranovi, ale puk se od nohy Ferrara odrazil ke Kähkönenovi.

57:45
    Dlouhý zámek u branky Sharks utnul Kähkönenův další zákrok proti Gudasovi. Český zadák je kvůli zranění Fowlera nejvytíženějším hráčem Ducks.

57:10
    I bez hokejky si finský brankář Sharks poradil se střelou Mintjukova. Vzápětí neměl přesně seřízená mířidla Gudas.

56:50
    Rutta propadl na útočné modré a na poslední chvíli rozhodil unikajícího Jonese, který před Kähkönenem zdárně nedokončil bekhendový blafák.

55:55
    Nikita Ochoťuk vymýšlel zbytečně komplikovanou rozehrávku na Hoffmana, ale pak ztrátu puku rychle odčinil pádem do Silfberbergovy střely.

55:16
    Vatrano se v přečíslení tři na dva rozhodl dát puk pod sebe. Leason si pečlivě narovnal puk na forhendu a střelou z osy nechal vyniknout Kähkönenův jistý zásah lapačkou.

54:40
    Rutta nahazoval na teč. O tu se postaral Kunin, ale Henrique kotouč odrazil dostatečně daleko od Gibsonovy klece.

54:09
    Filip Zadina dostal od Eklunda přihrávku na bekhend a ve složité situaci nepropašoval puk za Gibsona, který si hlídal prostor u své levé tyče.

53:35
    McTavishův nástřel z levého křídla do sítě nezapadl. Totéž platilo v případě propagačního nahození Leasona.

53:05

Dávid Švec

Góly a asistencie: 3. Duclair (Zetterlund, Ochoťuk), 31. Hoffman (Zetterlund, Granlund), 36. Eklund (Duclair, Granlund), 50. Duclair (Granlund, Hoffman) – 4. Carlsson (Killorn, Henrique), 5. Leason (Mintjukov, Gudas), 26. Killorn (Henrique, Lindström), 38. Vatrano (LaCombe, R. Strome), 39. Henrique (LaCombe, R. Strome), 60. Lundeström

San Jose Sharks: Kähkönen (Chrona) – Ferraro (A), Emberson, Thrun, Rutta, Burroughs, Ochoťuk – Duclair, Granlund, Zetterlund – Kunin (A), Eklund (A), Zadina – Barabanov, Sturm, Labanc – Bailey, Carpenter, Hoffman.
    Tréner: David Quinn

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Gudas, Mintjukov, Lindström, Vaakanainen – Henrique (A), Carlsson, Killorn – Vatrano, McTavish, Leason – Lundeström, R. Strome, Silfverberg (A) – R. Johnston, Carrick, Max Jones.
    Tréner: Greg Cronin

Rozhodca: L’Ecuyer, Kozari – Murchison, Gibbons

Diváci: 10 537