Michalovce – Nitra 4:2 (kon.) | Zvolen – Humenné 4:0 (kon.) | HC Slovan – Spišská N. Ves 2:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 0:4 (kon.) | Poprad – B. Bystrica 6:1 (kon.)
koniec
HKM Zvolen
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC 19 Humenné
Streda 14.02.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  59:15
  Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
  Lapšanský – 2 min., podrazenie.
   
  55:20
  Zvolen dal gól! Myslím, že je rozhodnuté. Zvolen využíva druhú presilovku v zápase. ALEC RAUHAUSER v rýchlosti pred bránkou Kozela dorazil strelu Fortina – 4:0.
  Asistovali Alexandre Fortin, Peter Zuzin.
   
  53:28
  Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
  Ťavoda – 2 min., hrubosť.
   
  52:50
  Zvolen dal gól! Zvolen strieľa tretí gól a využíva presilovú hru. Cole Hults vystrelil na bránu a medzi kruhmi ukážkovo puk do pravého rohu tečoval MAREK HECL – 3:0.
  Asistencie Cole Hults, Mitch Hults.
   
  51:30
  Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
  Novota – 2 min., držanie.
   
  49:27
  Marek Hecl opäť predviedol rýchle ruky a veru veľa nechýbalo, aby pridal tretí domáci gól. Výborný zákrok Kozela.
   
  47:57
  Veľká šanca šanca Humenného. Prečíslenie hostí troch na dvoch nakoniec v páde zakončoval Denis Parshin a Kupsky puk kryje lapačkou.
   
  34:38
  Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
  Lukosevicius – 2 min., nešportové správanie.
   
  34:38
  Zvolen dal gól! Zvolen z prečíslenia pridáva druhý gól. JARID LUKOSEVICIUS dostal puk ako sa hovorí do druhej línie a švihom prestrelil Galimova, ktorý však musí byť nahnevaný, pretože si na puk siahol – 2:0. Ihneď po góle však vznikla šarvátka, po ktorej sa ide vylučovať.
  Asistovali: Marek Hecl a Cole Hults.
   
  26:28
  Zvolen dal gól! Tak som ten gól Zvolena možno privolal. RADOVAN BONDRA predviedol rýchle ruky po vyhranom buly a priťuknutí Marcineka, ktorým zmiatol oboch obrancov. Nasledoval Bondrov ukážkový blafák a Zvolen vedie – 1:0.
  Asistoval Patrik Marcinek.
   
  21:28
  Veľmi prudká prihrávka Mudráka úplne voľnému Koleničovipred bránu, Kolenič puk iba tečoval, ale skoro bol z toho paradoxne gól.
   
  11:06
  Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
  Parshin – 2 min., hákovanie.
   
  09:58
  Zvolen bije súpera. Jarid Lukosevicius ďalšou výbornou strelou takmer otvára skóre, najprv to vyzeralo ako tyčky, lebo rozhodca stojaci vedľa rozpažil, ale nakoniec to bol výborný zákrok Galimova.
   
  09:00
  Ďalšia šanca, Zuzin od ľavého mantinelu poslal naslepo puk pred bránu hostí a Bondra ho zachytil, no ani na dva krát Galimova neprekonal. Štvrtá domáca šanca.
   
  08:08
  Veľká šanca Zvolena, Fortin dostal puk do jazdy na modrej čiare, v rýchlosti obišiel obrancu, položil si Galimova na ľad, ale zakončil už nestihol.
   
  06:59
  Ďalšia dobrá strela Lukoseviciusa, prekonal Galimova aj sa za jeho chrbtom zatrepotala sieť, žiaľ pre domácich iba tá bočná.
   
  04:15
  Obrovská šanca Zvolena, Mitch Hults sa dostal do zakončenia úplne voľný medzi kruhmi, ale jeho pokus mieril iba do Galimova, konkrétne do vyrážačky.

  Števo Lasab

  Góly a asistencie: 27. R. Bondra (Marcinek), 35. Lukosevicius (Hecl, C. Hults), 53. Hecl (C. Hults, M. Hults), 56. Rauhauser (Fortin, Zuzin)


  HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser (A), Gachulinec, Andersson, Hain – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Kašlík, Fortin, Kolenič – Zuzin (C), Marcinek, R. Bondra – Gábor, V. Fekiač, Mišiak
  Tréner: Jamie Russell

  HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Meliško, Sredl, Novota, Segienko, Ťavoda, Novický (A) – Parshin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Krajňák, Šoltés – Handlovský (C), Linet, Vaško (A) – Thomka, Ragan, Borov
  Tréner: Martin Štrba

  Rozhodca: Hronský, Výleta – M. Orolin, D. Konc ml. (video – Mihálik)

  Diváci: 1457