NJ Devils – Seattle 3:1 (kon.) | NY Rangers – Calgary 2:0 (kon.) | Philadelphia – Arizona 5:3 (kon.)

3. Kiril Kaprizov (MIN) 0+2 (06:56:24)

Oslava jubilejního tisícího zápasu v NHL Alexovi Pietrangelovi pořádně zhořkla. Ani jeho dvě asistence nestačily k tomu, aby Vegas dokázalo doma porazit Minnesotu. Hosté ve třetí třetině nasázeli tři branky a zvítězili 5:3.

59:38 Joel Eriksson Ek - 3:5

59:38
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Duhaime ve středním pásmu "sejmul" Pietrangela, který měl puk na holi. Využil toho JOEL ERIKSSON EK, jenž se dostal ke kotouči a dovezl ho až do branky. Bez asistence.

59:12
    Hosté po buly dostali puk pryč ze svého pásma.

59:03
    Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.

59:03
    Opět střílel Marchessault z pravého kruhu, tentokrát Gustavsson zastavuje hru svou lapačkou! Hosté mohou prostřídat.

58:42
    Vegas drží útočné pásmo a dál pálí na branku Minnesoty z nejrůznějších pozic.

58:30
    Marchessaultova střela z pravého kruhu prošla na Gustavssona, druhá jeho střela byla nakonec zblokována.

57:58
    Hosté dostali puk do středního pásma.

57:48
    Pietrangelovu ránu srazil Gustavsson vyrážečkou do rohu.

57:32
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

57:25
    Hill odjel na střídačku, Vegas jsou v šesti.

57:25
    Eriksson Ek nezachytil ve středním pásmu nahrávku od Middletona. Icing Minnesoty, vhazovat se bude před Gustavssonem.

56:28
    Při průniku domácích zpět do útoku skončil puk v hledišti.

56:23
    Stephenson se dopustil přihrávky rukou. Vegas musí vyklidit útočné pásmo.

55:55
    Brisson vybojoval vhazování před Gustavssonem. K němu dojde po komerční pauze.

55:30
    Vegas se čas rychle krátí. Domácím se stále nepovedlo usadit v útočném pásmu.

Michaela Koláriková

Góly a asistencie: 1. Marchessault (N. Roy, Pietrangelo), 18. Amadio (Pietrangelo, Brisson), 50. Stone (Stephenson, Whitecloud) – 11. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 13. Eriksson Ek (Boldy, Kaprizov), 47. Rossi (Boldy, Faber), 48. Boldy (Hartman, Faber), 60. Eriksson Ek

Vegas Golden Knights: Hill (Patera) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Hague, Whitecloud – Marchessault, N. Roy, Barbašev – Stone (C), Stephenson, Rempal – Amadio, W. Karlsson (A), Brisson – Kolesar, Howden, Röndbjerg.
    Tréner: Bruce Cassidy

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Faber, Brodin (A), Bogosian, Mermis, Merrill – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – M. Johansson, Rossi, Zuccarello – Duhaime, Hartman, F. Gaudreau – Lucchini, Dewar, Lettieri.
    Tréner: John Hynes

Rozhodca: Luxmore, Pollock – Suchánek, Knorr

Diváci: 18207