3:2 (0:1)
VfB Stuttgart
cz Utorok 06.02.2024, 20:45 • BayArena, Leverkusen • DFB-Pokal • Štvrťfinále

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 7:5. (22:42:31)

Je konec! Leverkusen poráží Stuttgart po fantastickém utkání výsledkem 3:2 a postupuje do semifinále německého poháru. Hosté udeřili ve 12. minutě, kdy se prosadil Waldemar Anton po rohovém kopu. Domácí se rozehřáli až před přestávkou. Pět minut před odchodem do kabin se trefil Schick, jenže gól nemohl platit pro ofsajd. Následnou Grimaldovu ránu z přímého kopu hostující brankář vyrazil. Pět minut po přestávce krásnou ránou vyrovnal Robert Andrich. Stuttgart si vzal ztracené vedení zpět střelou Fuhricha. Za domácí ale z brejku vyrovnal střídající Adli. Hosté mohli znovu odskočit do vedení, ale Undava skvěle vychytal Kovář. V závěru utkání pak hlavou rozhodl Jonathan Tah.

90+5

90+5
    Hosté dostali šanci i po vypršení nastaveného času, ale jejich přechod na polovinu Leverkusenu zhatil odmávaný ofsajd.

90+4
    Hosté se ještě dostali do zakončení. Z hranice velkého vápna vyslal přízemní ránu Undav, ale Matěj Kovář předvedl jistý zákrok.

90+3
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Frimpong, přichází Stanišič,
    ze hřiště odchází Wirtz, přichází Hložek.

90+2
    Borja Iglesias uspěl v důležitém hlavičkovém souboji a dokázal míč prodloužit do prostoru za sebe. Stuttgart musí rozjet útok ze zadních řad.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    90. Jonathan TAH - 3:2

90
    Leverkusen právě vstřelil branku! Domácí celek v samotném závěru utkání strhává vedenou na svou stranu. Defenziva Stuttgartu sice dokázala ubránit centr od rohového praporku. Domácí hráči však zůstali u míče. Centr do vápna poslal Wirtz a JONATHAN TAH u zadní tyče přesnou hlavičkou rozjásal zaplněný stadion!

90
    Domácí málem zaskočili obranu soupeře prudkým centrem. Míč musel odvracet Ito, od jehož hlavy skončil jen kousek nad břevnem.

89
    Adli si na pravé straně ukousl příliš velké sousto, když se chtěl individuálně probít mezi dva zadáky v bílém.

88
    Iglesias se hnal k odraženému míči, jenže mu k němu scházel snad jediný krok.

87
    Hincapie si skvěle posunul míč kolem dotírajícího Dahouda, který jej zatažením za dres poslal k zemi. Domácí celek zůstane u balónu.

86
    Hostující brankář dalším nákopem jen odevzdal míč domácím obráncům. Příznivci Leverkusenu ženou své oblíbence za rozhodnutím.

84
    Rouault nakopl míč na polovinu Leverkusenu, kde si balón pohlídali domácí stopeři. Ani fotbalisté v černých dresech v posledních minutách zrovna nehýří pohybem.

83
    Karazor přenesl hru na levou stranu, kde byl Ito, jenže místo průniku vpřed zvolil rozehrávku na stopery. Stuttgart chce duel dotáhnout do prodloužení.

82
    Za krásným nákopem za obranu se hnal autor vyrovnávací branky Adli, jenže míč se po mokrém trávníku svezl ke gólmanovi.

81
    Exekuce rohového kopu se ujal Grimaldo, ale jeho prudký centr dokázala defenziva Stuttgartu odehrát ven z pokutového území.