Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Lipsko – Union Berlín 2:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:2 (0:1)
TSG 1899 Hoffenheim
cz Nedeľa 04.02.2024, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Zajímavé střetnutí mezi Wolfsburgem a Hoffenheimem skončilo remízou 2:2. Oba týmy tak znovu protáhly své čekání na první ligovou výhru v roce 2024. Hoffenheim šel už v 6. minutě do vedení. Hezkou individuální akci po levé straně korunoval trefou mezi nohy Casteelse Maximilian Beier. Další branky padaly až po změně stran. Po necelých třech minutách na hřišti vyrovnal střídající Lovro Majer. Z pravé strany dostal od Behrense míč proti noze a z pokutového území vystřelil po zemi přesně k levé tyči. Také střídání na straně Hoffenheimu znamenalo záhy rychlou změnu skóre. Hosté aktivním presinkem získali balon. Po spolupráci Skova a Beboua se k míči dostal Grischa Prömel a s drobnou tečí Majera dostal míč do branky. Po pouhých čtyřech minutách potrestal Lovro Majer proměněnou penaltou Nsokiho faul na svou osobu, a dal tak výsledku dvacet minut před vypršením řádné hrací doby konečnou podobu. (17:39:47)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:10. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:16.

90+7

90+6
    Žluté napomenutí si v samém závěru zápasu vykoledoval Lovro Majer. Za svůj faul na Conteho se druhému jmenovanému sportovně omluvil.

90+6
    A znovu Pavel Kadeřábek. Z pravého okraje vápna centroval přesně na hlavu Ihlase Beboua, ten ale hlavičkoval slabě pouze do rukavic brankáře Koena Casteelse.

90+5
    Pavel Kadeřábek adresoval do pokutového území autové vhazování z pravé strany. Obrana Wolfsburgu míč rychle dostala do bezpečných vod.

90+3
    Koen Casteels je po ošetření schopen v utkání pokračovat. Odkopem od své branky uvedl míč opět do hry. Dá se očekávat, že nastavení nakonec půjde někam k sedmi minutám.

90+3
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Marius Bülter.

90+2
    Hlavní arbitr Badstübner musel vzápětí krotit ještě vášně. Moritz Jenz a John Brooks si shodně vykoledovali žlutou kartu. Stále se nehraje.

90+1
    Sebastiaan Bornauw hlavičkoval do rukavic Olivera Baumanna. Hra se rychle přesunula na protější konec hrací plochy. Po střetu Bambaseho Conteho a Sebastiaana Bornauwa skončil na zemi i Koen Casteels, jenž potřebuje ošetřit.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven minimálně o pět minut.

90
    Zpoza vápna vyslal nebezpečnou jedovku Mattias Svanberg. Tečovanou ránu vyrazil u své pravé tyče Oliver Baumann na roh.

89
    Duel se rychle blíží ke svému konci. Aktuálně to vypadá, že se čekání obou týmů na první letošní vítězství znovu o něco protáhne.

88
    Rogério centroval z levé strany někam na penaltu. Bote Baku hlavičkoval vysoko nad branku. Takhle to určitě neplánoval.

87
    Maximilian Beier se v souboji jeden na jednoho snažil prodrat přes obránce. Pomohl si útočným faulem. Rozehrávat bude Koen Casteels.

86
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Bambase Conte.

85
    Pavel Kadeřábek teď schytal z bezprostřední blízkosti nepříjemný centr Rogéria do choulostivých míst.

84
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Kevin Behrens, přichází Dženan Pejčinović.

Filip Lefenda

Góly: 58. Majer (K. Behrens), 70. Majer (pen.) – 6. Beier (Tohumcu), 66. Prömel (Bebou)

Karty:   90+2. Jenz (WOF), 90+6. Majer (WOF) – 57. Kabak (HOF), 69. Nsoki (HOF), 90+2. Brooks (HOF)

VfL Wolfsburg: Casteels – Maehle (55. Baku), Bornauw, Jenz, Rogério – Arnold (C), Vranckx (55. Majer) – Černý (46. Svanberg), Paredes – K. Behrens (84. Pejčinović), Wind.
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Gerhardt, Kamiński, Zesiger.

Tréner: Niko Kovač

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Kabak, Brooks, Nsoki – Stach, Tohumcu (65. Skov), Prömel – Kramarić (86. Conte) – Weghorst (65. Bebou), Beier (90+3. Bülter).
    Náhradníci: L. Philipp – Adams, Akpoguma, Bischof, Jurásek.

Tréner: Pellegrino Matarazzo

Rozhodca: Badstübner – Schüller, Hüwe