4:3 (0:3, 3:0, 0:0 - 1:0)
Nashville Predators
cz Utorok 30.01.2024, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky hokeje! V jediném dnešním zápase NHL se utkají Ottawa Senators a Nashville Predators. Zatímco domácí Sens uzavírají tabulku Východní konference, Predátoři na Západě bojují o účast v play-off.

Nashville Predators:
    Nashville odehrál 49 zápasů se ziskem 53 bodů. V tabulce Západní konference je na celkovém devátém místě s jednobodovou ztrátou na dvojici LA Kings – St. Louis. Z posledních čtyř duelů vyhráli Preds jen jeden. V Minnesotě výsledkem 3:2. Naposledy padli 1:4 v Edmontonu. Výhodou by ale mohla být aktuálně zcela prázdná marodka.

Ottawa Senators:
    Ottawa patří ke zklamáním této sezóny. Kádr má má na papíře velmi zajímavý. Výsledky jsou ale mizerné a tak s bilancí 38 bodů ze 45 zápasů uzavírá tabulku Východní konference a na vyřazovací boje to s největší pravděpodobností nebude. Poslední dvě utkání navíc Senátoři na domácím ledě prohráli. Po porážce 2:3 v prodloužení s Bostonem padli vysoko 2:7 s NY Rangers.

Mads Sögaard – 3 zápasy, průměr 4,55, úspěšnost 84,1 %, 0 nul

Ottawa Senators: Sögaard (Korpisalo) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Norris, M. Joseph – Tarasenko, Pinto, Kubalík – Kelly, Chartier, Greig.
    Trenér: Jacques Martin

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Glass, Novak – Gurjanov, Sissons, Trenin – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Smith, Murray.

Dozněly hymny USA a Kanady. Za malou chvíli už bude vhozeno úvodní buly jediného dnešního duelu NHL.

Slavnostní buly vhodili zástupci válečných veteránů z řad původních obyvatel severoamerického kontinentu.

00:01

00:36
    S první útočnou aktivitou přišli hráči Nashvillu. Domácí nakonec zahráli na icing.

01:03
    Drake Batherson nahodil ze středního pásma puk za branku Predators a šel se svými spoluhráči střídat.

01:57
    Michael McCarron podrazil ve středním pásmu u mantinelu Erika Brännströma. Ottawa si zahraje přesilovku.

02:24
    Hosté na úvod oslabení vyhazují.

03:25
    Jake Sanderson vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl ale zablokován.

03:40
    Hosté se osvobozují.

03:58
    Hostující celek je v tuto chvíli již kompletní.

04:30
    Nashvillu bylo nyní pískáno postavení mimo hru.

04:53
    Filip Forsberg nahrával do slotu Lukeovi Evangelistovi. Ten ale netrefil puk ideálně a nezamířil do prostoru branky, kterou hájí Mads Sögaard.

05:50
    Ofsajd Ottawy. Zápas zatím nemá nějaké větší tempo.

06:08
    Jake Sanderson převzal na levé straně puk od Tarasenka a vystřelil. Před Sarose ještě dojížděl i Dominik Kubalík, ovšem brankář Preds zachytil kotouč do lapačky. Reklamní přestávka.

06:25
    Arťom Zub střílel od modré čáry. Po Sarosově zákroku dorážel Brady Tkachuk, který nepřehodil levý beton roztaženého brankáře Nashvillu! To byla velká šance domácích.

07:10
    Domácí teď měli velmi solidní pasáž a na střely na branku rázem vedou 6:1.

07:52
    Filip Forsberg to udělal chytře, když nahrál spoluhráči odrazem puku o zadní mantinel. Našel tak Alexandrea Carriera, který nepřekvapil brankáře Sögaarda.

08:26
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Roman Josi nastřelil puk po mantinelu do útočného pásma. Hrací předmět se od nějaké nerovnosti odrazil od zadního hrazení před branku. Mezi kruhy si ho našel MICHAEL MCCARRON, který střelou z první k pravé tyčce prostřelil Sögaarda. Asistence: Roman Josi a Philip Tomasino.
    08:26 Michael MCCARRON - 0:1

10:22
    Nyní tu máme zakázané uvolnění domácích.

10:25
    Hned po buly střílel Alexandre Carrier a Sögaard přerušil hru. Reklamní pauza.

11:10
    Roman Josi z rohu posílal kotouč před domácí branku. Adresáta nenašel a kotouč se ani příhodně neodrazil třena od bránícího hráče.

12:16
    Po hostující aktivitě zahrozila také Ottawa. Brady Tkachuk našel žabičkou Jakea Sandersona a jeho zakončení vyrážel betonem Saros.

12:50
    Dvě minuty za držení dostal domácí Thomas Chabot. Přesilovka pro Predátory.

13:51
    Domácí první polovinu svého oslabení přestáli. Nyní se Preds dopustili postavení mimo hru.

14:13
    Ryan McDonagh vypálil od modré čáry, branku ale netrefil.

14:50
    Colton Sissons si rychle stáhl puk směrem k brance a zkusil svým manévrem překvapit Sögaarda. Ten byl včas v rozkleku.

14:52

15:15
    Hosté v přečíslení 2 na 1. Michael McCarron nedokázal po přihrávce spoluhráče pořádně zakončit, ovšem volný puk si ještě našel dojíždějící Cole Smith. Ten bekhendem nezvedl kotouč přes pravý beton Sögaarda!

15:54
    Po hostujícím ofsajdu je tu ještě jedna reklamní pauza.

16:13
    Od modré vypálil Thomas Chabot, který však nedonutil Sarose k zákroku.

16:30
    Hosté navyšují náskok! Po zisku kotouče v rohu za vlastní brankou vyrazili Preds rychle dopředu. Thomas Novak ve středním pásmu přistrčil puk doprava pro PHILIPA TOMASINA, který si nabruslil za obranu, natlačil se před branku a zvedl hrací předmět do bližšího horního růžku svatyně Ottawy – 0:2. Asistence: Thomas Novak a Cody Glass.
    16:30 Philip TOMASINO - 0:2

16:45
    Rázem to mohlo být o tři branky! Z osy hřiště pálil Luke Schenn a za Sögaardem zvonila tyčka!

17:13
    Hosté se dostali do laufu! Nyní to vykombinovali do téměř odkryté branky. Zakončení Ryana O'Reillyho však stačil zablokovat Jake Sanderson, který dost možná uchránil Sens od třetího inkasovaného gólu.

18:25
    V závěru první třetiny dominují hosté. Ottawa zřejmě potřebuje přestávku.

19:00
    A přesně 60 sekund před koncem úvodní části hosté zvyšují už na 3:0! Roman Josi posunul u modré čáry puk doprava pro Danteho Fabbra. Ten ho nahodil na branku a letící kotouč sklepl mimo dosah brankáře Sögaarda JAKOV TRENIN. Asistence: Dante Fabbro a Roman Josi.
    19:00 Jakov TRENIN - 0:3

19:48
    Domácí se v samotném závěru periody ještě snažili něco vymyslet, ovšem Predátoři je nenechali vystřelit.

20:00

První třetina vyšla nakonec výrazně lépe Nashvillu, který vede nad Ottawou 3:0. Domácí neměli špatný začátek, jenže v 9. minutě nahodil puk za jejich branku Josi. Tam se hrací předmět odrazil od nějaké nerovnosti na hrazení nečekaně do slotu, odkud zamířil přesně Michael McCarron. Další góly Preds pak přišly před přestávkou. Nejprve se natlačil až před branku Philip Tomasino, který navíc přesně zakončil a přesně minutu před sirénou tečoval Fabbrovu střelu Jakov Trenin. Sens tak mají v šatně o čem přemýšlet.

Statistiky
    Střely na bránu: 6 – 11 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:09.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Ottawa Senators:
    ze hřiště odchází Mads Sögaard, přichází Joonas Korpisalo.

20:44
    Domácí vystřídali brankáře. Joonas Korpisalo už má za sebou první zákrok po střele Josiho.

20:59
    Z pravé strany střílel Brady Tkachuk. Saros kotouč vyrazil a mezi kruhy si ho našel Jake Sanderson. Také jeho projektil zlikvidoval gólman Nashvillu.

22:17
    Hosté získali puk po špatné rozehrávce soupeře. Došli k rychlé kombinaci a střela Thomase Novaka skončila vedle.

22:56
    Zakázané uvolnění Ottawy.

23:31
    Dominik Kubalčík se dostal z levé strany do útočného pásma. Měl podporu Parkera Kellyho, kterému chtěl puk předat. Pomalou přihrávku však zastavil bránící hráč.

24:11
    Ze strany Ottawy je to dnes velké trápení. Ve hře schází energie.

24:59
    Chabot poslal puk za hostující branku. Kupodivu nebyl pískán icing a hosté ztratili kotouč při rozehrávce. Drake Batherson však v dobré příležitosti nepřekonal Sarose.

25:21
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Nyní už domácí přeci jen snižují! Přihrávka Bradyho Tkachuka zpoza branky našla DRAKEA BATHERSONA. Ten udělal Sarosovi forhendovou kličku a zasunul kotouč do odkryté klece – 1:3. Asistence: Brady Tkachuk.
    25:21 Drake BATHERSON - 1:3

26:15
    Jacob Bernard-Docker nyní prověřil Sarose střelou od modré čáry. Hostující brankář přerušuje hru.

27:02
    Domácí po gólu ožili! Shane Pinto nahrál mezi kruhy Parkerovi Kellymu, který trefil z dobré pozice levou Sarosovu ruku!

27:46
    Juuse Saros nyní za brankou zastavil pro své spoluhráče puk a pomohl jim s rozehrávkou.

28:11
    Kotouč vypadl do ochranné sítě za brankou Nashvillu. Vhazuje se před Sarosem.

28:22
    Domácím byl odpískán ofsajd.

28:38
    Brady Tkachuk pálil z levé strany hřiště a Saros kotouč vyrazil.

28:48
    Protiútok hostí! Na ose se dostal k puku Jérémy Lauzon, který dobře mířenou střelou protáhl brankáře Korpisala. Ten výborně zakročil lapačkou!

29:10
    Zakázané uvolnění Ottawy. Bylo to dost těsné a fanouškům Sens se toto rozhodnutí sudích nelíbilo.

29:20
    Senátoři se přibližují na rozdíl jediného gólu! Mathieu Joseph nejprve zablokoval střelu soupeře. Poté sám kotouč vyvezl a nahrál do mezikruží TIMOVI STÜTZLEMU, který střelou na lapačku překonal Sarose – 2:3. Asistence: Mathieu Joseph.
    29:20 Tim STÜTZLE - 2:3

30:21
    Od modré čáry střílel Luke Schenn. Korpisalo puk vyrazil a následně si poradil i s dorážkou Jakova Trenina! Reklamní přestávka.

30:40
    Thomas Chabot nechal koleno v souboji s Coltonem Sissonsem a je vyloučen. Přesilovka pro Nashville.

31:12
    Z levé strany se natlačil do zakončení Thomas Novak. Jeho střelu pokryl Korpisalo.

31:20
    Domácí vyhodili až k brankáři soupeře.

31:38
    Preds jsou opět mimo útočné pásmo.

31:51
    Křížná přihrávka prošla až na levý kruh k Lukeovi Evangelistovi. Korpisalo se stačil přemístit a škrtl puk tak, že ho vytěsnil!

32:41
    Predátoři si ve druhé polovině přesilovky připravili několik zajímavých situací. Skórovat ale nedokázali a Ottawa je už v plném počtu.

33:10
    Do šance se dostával Erik Brännström a dobrý zákrok si musel připsat Saros.

34:25
    Puk skončil v hledišti. Čas na další komerční přestávku.

35:02
    Colton Sissons našel zadovkou Denise Gurianova, který střílel z pravého kruhu. Puk byl zastaven bránícím hráčem těsně před Korpisalem, který se chvíli zmateně rozhlížel a navíc musel sbírat z ledu svou hokejku. Pro Ottawu vše dobře dopadlo.

36:20
    Střely na branku – 19:23

36:32
    Tvrdá rána Thomase Chabota od modré čáry minula branku Predátorů.

37:10
    Domácí ve druhé třetině dokázali dorovnat třígólové manko! Vhazovalo se v útočném pásmu Sens, konkrétně na pravém kruhu. Josh Norris vyhrál buly na BRADYHO TKACHUKA, který střílel z mezikruží už v pádu, ale dokázal puk nasměrovat za Sarosova záda. Asistence: Josh Norris.
    37:10 Brady TKACHUK - 3:3

38:22
    A domácí jsou při chuti a snaží se dokonat otočku už ve druhé třetině!

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Hosté zahráli na icing. Hra se tedy vrací před Juuseho Sarose.

39:39
    Jérémy Lauzon zahákoval Ridlyho Greiga. Zákrok to byl o to okatější, že na Greigově těle zůstala Lauzonova hokejka. Nakonec je to posouzeno jako sekání.

39:39
    Ridly Greig dostává k obrovské nevoli domácích fanoušků i lavičky trest za nafilmovaný pád! Tohle je podle mě velký omyl rozhodčích. Lauzonova hůl totiž zasáhla Greiga někam do slabin, kde to vážně mohlo bolet, a pak zůstala na těle padajícího ottawského útočníka. Hlediště bučí, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

40:00

Ve druhé třetině to byla pro změnu Ottawa, jejíž hráči dokázali třikrát skórovat. Stav zápasu je tedy vyrovnaný 3:3. Domácí nasadili do druhé třetiny brankáře Joonase Korpisala, který pochytal hostům několik šancí a zatím neinkasoval. Ve 26. minutě vrátil Ottawu do zápasu Drake Batherson a ještě v první polovině duelu zaznamenal kontaktní trefu Tim Stützle. Vyrovnání pak zařídil ve 38. minutě Brady Tkachuk, ke kterému posunul puk po buly spoluhráč Norris. Psychická výhoda by tak mohla být na straně Senátorů.

Statistiky
    Střely na bránu: 20 – 22 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 4

Třetí třetina začne přibližně ve 3:10.

40:01

40:03
    Ve třetí třetině se začíná ve čtyřech na obou stranách.

41:40
    Hra ve čtyřech nepřinesla nějaké větší šance. Oba týmy v plném počtu.

42:35
    Erik Brännström dostal dvě minuty za viditelné sekání. Přesilovka pro Nashville.

42:50
    Claude Giroux se dokázal v oslabení natlačit za záda obránce! Sarose však nepřekonal ani nadvakrát.

43:58
    Hostům se zatím nedaří na delší čas usadit v útočném pásmu.

44:28
    Sissons na útočné modré nezpracoval puk. Přesilovka Preds je už skoro u konce.

44:36
    A domácí jsou kompletní.

45:13
    A nyní si zahrají přesilovku domácí! Michael McCarron je potrestán za držení Chychruna.

45:44
    Josh Norris vyhnal nepřesnou přihrávkou z pásma Tkachuka.

46:01
    Nyní Shane Pinto položil k ledu obránce Lauzona a vrátil puk před branku Bradymu Tkachukovi, který těsně minul! Poté přišla střela Jakea Sandersona, kterou schoval Saros do lapačky.

47:15
    Už těsně po skončení přesilovky střílel od modré čáry Jakob Chychrun a Saros utlumil kotouč ve výstroji. Reklamní pauza.

47:38
    Nahození Bradyho Tkachuka z levé strany. Saros puk vyrazil do rohu.

48:02
    Hosté v postavení mimo hru. Filip Forsberg přejel modrou čáru dříve, než se k němu dostala přihrávka Tomasina.

49:22
    Drake Batherson našel krásnou přihrávkou před brankou volného Tima Stützleho. Ten chtěl vymíchat Sarose, jenž mu ale vypíchl kotouč při bekhendové kličce levým betonem. Následně německý útočník spadl přes nohu gólmana Nashvillu a Saros dostává trest za podrážení. Hodně se diví a zřejmě se ptá sudího, co s tím měl konkrétně dělat. Betonem šel opravdu pro kotouč, který také jako první zasáhl. Přísné vyloučení.

49:22
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Juuse Saros – 2 min., podrážení, odpyká Denis Gurjanov.

50:45
    Brady Tkachuk se snažil dostat puk za Sarose poté, co si ho stáhl do brankoviště od brankové čáry. Pak střílel z pravé strany Jakob Chychrun a Saros zasáhl lapačkou.

51:24
    Ani Drake Batherson neskóroval! Saros dokázal zareagovat na kotouč, který domácí útočník těsně před ním tečoval směrem na branku. Reklamní pauza.

51:54
    Od modré čáry střílel Roman Josi. Zaduněl beton Joonase Korpisala.

52:24
    Nahozený puk z hole Bradyho Tkachuka byl sražen do ochranné sítě za brankou hostí.

52:34
    Nyní postavení mimo hru hostí. Filip Forsberg byl hráčem, který se provinil.

52:48
    Nyní se Filip Forsberg ocitl v gólové příležitosti, kdy se zblízka snažil protlačit puk za Korpisala! Úspěšný nebyl on a po něm ani spoluhráč Gustav Nyquist.

53:34
    Domácí hráči se dopustili zakázaného uvolnění. Stále platí nerozhodný stav.

53:43
    Vladimir Tarasenko to zkusil nahozením ze středního pásma, které si Saros pohlídal.

54:05
    Evangelista našel zpětnou přihrávkou Michael McCarrona. Ten z dobré pozice minul domácí klec!

55:25
    Jake Sanderson zkusil překvapit Sarose z ostrého úhlu. Ten byl pozorný.

56:14
    McDonagh posunul puk na zakázané uvolnění a hosté nemohou střídat. To už by mohl být problém.

56:29
    Pro Nashville to ale dopadlo dobře. Po vyhraném buly Pinta sice pálil Ridly Greig, který však branku netrefil a hosté se následně osvobodili a vystřídali.

56:57
    Poslední reklamní přestávka poté, co byl hostům odpískán ofsajd.

57:20
    Tkachuk se snažil nahrát před branku najíždějícímu Bathersonovi. Tomu puk směřoval na paty.

57:58
    Dvě dobré střely Jacoba Chychruna z vrcholu pravého kruhu! První Saros vyrazil a druhou zastavil lapačkou i přes clonu Tima Stützleho.

59:00
    Shane Pinto střílel z pravé strany a Saros si připsal další dobrý zákrok. Poslední minuta třetí třetiny.

59:27
    Hra přerušena po domácí přihrávce rukou.

59:41
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se v útočném pásmu Ottawy. Prodloužení je velmi blízko.

59:59
    Ještě zahrozili hosté! Cole Smith posouval v pádu puk před branku. Tam ho zasáhl Ryan McDonagh, ale nasměroval ho jen do brankáře Korpisala!

60:00

Ve třetí třetině se skóre neměnilo. Ottawa byla aktivnějším týmem, ale obrat její hráči nedokonali. Jde se tedy do prodloužení.

60:01

60:06
    Buly vyhráli hosté, kteří tak mají výhodu první útočné akce.

60:59
    Rychlost ve středním pásmu nabral Denis Gurjanov. Ten se dostal až do střelecké pozice, jeho zakončení však bylo sraženo do ochranné sítě.

61:57
    Hostující Cody Glass vyjel s pukem do středního pásma a spoluhráči mu střídají.

62:27
    Drake Batherson měl na pravém křídle rychlost. Jeho rána však byla přizvednuta nad Lauzonem.

63:36
    Domácí vítězí v prodloužení! Rozhodnout přitom mohli Predátoři. Proti brankáři Korpisalovi se řítili Gurjanov s Josim, ale prvně jmenovaný nedokázal svému kapitánovi přesně přihrát. Hra se tak otočila na druhou stranu. CLAUDE GIROUX si v útočném pásmu vyměnil puk s Timem Stützlem a i z poměrně ostrého úhlu dokázal zamířit přesně. Saros se už ke své pravé tyčce nedokázal přesunout včas – 4:3. Asistence: Tim Stützle.
    63:36 Claude GIROUX - 4:3

Hokejisté Ottawy vítězí nad Nashvillem 4:3 v prodloužení, byť po první třetině prohrávali 0:3! Ve druhé části však dokázali Senátoři třemi zásahy pro změnu vyrovnat. Třetí dvacetiminutovka už žádný gól nepřinesla a tak se muselo jít až do prodloužení, v němž dokonal domácí obrat Claude Giroux.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 26. Batherson (B. Tkachuk), 30. Stützle (M. Joseph), 38. B. Tkachuk (Norris), 64. Giroux (Stützle) – 9. McCarron (Josi, Tomasino), 17. Tomasino (Novak, Glass), 19. Trenin (Fabbro, Josi)

Ottawa Senators: Sögaard (21. Korpisalo) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Norris, M. Joseph – Tarasenko, Pinto, Kubalík – Kelly, Chartier, Greig.
    Tréner: Jacques Martin

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Glass, Novak – Gurianov, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Tréner: Andrew Brunette

Rozhodca: Hebert, Lambert – Smith, Murray

Diváci: 16 284