San Jose – Buffalo 2:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Arizona 3:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 3:2 (po pr.)
Tampa Bay – NJ Devils 6:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | Detroit – Vegas 5:2 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.) | Calgary – Chicago 1:0 (kon.)

Dnešní utkání sledovalo 18 718 diváků.

Hokejisté Caroliny nakonec byli za svou velkou aktivitu a snahu zápas rozhodnout odměněni. Díky dvěma zásahům v poslední minutě poráží Arizonu 3:1!

Hosté po první třetině vedli po gólu Logana Cooleyho. Od druhé části měli Canes velkou převahu a ve 28. minutě srovnal v přesilovce Martin Nečas. Jinak exceloval brankář Coyotes Connor Ingram, který svůj tým držel nad vodou a už to vypadalo, že utkání dotáhne do prodloužení. To přeci jen odmítl 36 sekund před koncem Dmitrij Orlov, který z úhlu vymetl vikýř. Hned po buly ve středovém kruhu pak domácí opět zamířily dopředu a výhru Hurikánů potvrdil z dorážky Jesper Fast.

59:37 Jesper FAST - 3:1

59:37
    Carolina právě vstřelila branku!
    Gól platí a Canes tak určitě zvítězí! Hned po buly ve středovém kruhu vyrazili domácí s pukem dopředu. Z pravé strany vystřelil Seth Jarvis. Ingram kotouč vyrazil do vzduchu, odkud ho JESPER FAST usměrnil za jeho záda asi rukou. Rozhodčí situaci konzultovali s videocentrálou, gól ale nakonec uznali – 3:1. Asistence: Seth Jarvis a Jordan Staal.

59:37
    Domácí přidali další gól, ale ještě se to bude řešit u videa. Jesper Fast totiž usměrnil kotouč za Ingrama zřejmě rukavicí.
    59:24 Dmitrij ORLOV - 2:1

59:24
    Domácí dost možná rozhodují zápas gólem 35,9 sekundy před koncem! Chirurgicky přesnou střelou se o to postaral DMITRIJ ORLOV. Ten z levé strany střílel už z velmi ostrého úhlu. Dokázal ale pověsit kotouč do vzdálenějšího horního růžku a ještě odrazem o brankovou konstrukci – 2:1. Asistence: Jack Drury a Jalen Chatfield.

59:11
    Zakázané uvolnění hostí.

59:01
    A rozběhla se závěrečná minuta normální hrací doby.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Stále více visí ve vzduchu prodloužení.

57:04
    Je tomu tak. Arizona je v plném počtu.

56:49
    Puk nyní skončil na střídačce Arizony. Vypadá to, že hosté oslabení ustojí.

56:38
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

56:30
    Od modré střílel Brent Burns. Výborný Ingram přerušuje hru zákrokem lapačkou.

56:12
    Seth Jarvis si zleva vytáhl puk před branku. Prostor mezi betony Ingrama nenašel!

55:40
    Rána Sebastiana Aha trefila před brankou clonícího spoluhráče Setha Jarvise. Ten pak stihl ještě zakončit, ale jen do Ingrama.

55:02
    Logan Cooley dostává dvě minuty za podrážení. Po reklamní přestávce si domácí zahrají přesilovku.

54:30
    Connor Ingram má už 31 zákroků. Inkasoval pouze jednou.

53:27
    Martin Nečas se dostal po buly ke střele, po níž zvonila tyčka! Smůla českého útočníka, který je dnes velmi aktivní.

53:22
    Po nepřesné střele Jalena Chatfielda puk vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.

52:45
    Z vrcholu levého kruhu pálil Jaccob Slavin a ani on Ingrama nepřekonal!

52:40
    Teď mají domácí velký tlak a Connor Ingram si připsal asi tři zákroky v krátkém sledu!

51:58
    Sebastian Aho nahrával před branku, ale Ingram vytrčil přes brankoviště hokejku. Poté pálil Seth Jarvis a nalezl připraveného gólmana Yotes.

51:18
    Od pravého mantinelu stříle Brett Pesce. Zřejmě tam byla i teč Martinooka, ovšem Ingram přidává další úspěšný zákrok.

51:02

49:59
    Martinovi Nečasovi se zapletla pod nohy hokejka protihráče Browna. Útočník Canes chtěl vyloučení, pískáno je však domácí postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

49:04
    Hra se teď trošku zklidnila. Nápor Caroliny alespoň pro tuto chvíli opadl.

47:38
    Aktivní střídání hostí a Raanta má první zákrok v této dvacetiminutovce. Hokejkou vyrazil zakončení Nicka Schmaltze.

46:35
    Logan Cooley nyní velmi šikovně obkroužil útočné pásmo a téměř si našel pozici pro zakončení. Do obrany se však výborně vrátil Jack Drury a Raanta tak nemusel zasahovat

45:54
    Střely na branku ve 3. třetině – 6:0

44:42
    Nápor domácích pokračuje! Jesper Fast nyní předložil puk na hokejku Dmitrijovi Orlovovi. Ten se svou střelu snažil schovat za bránící hráče, puk však je v lapačce Ingrama.

43:59
    Po buly vypálil od modré Brent Burns. Jeho ránu tečoval Jordan Staal, ale Ingram by zase připraven

43:51
    Další zákrok Ingrama. Z pravé strany střílel Brady Skjei.

43:16
    Michael Bunting nahrával před branku Martinovi Nečasovi. Puk směřoval za českého útočníka, přesto se Nečas stačil ještě natáhnout a tečovat kotouč do protipohybu Ingrama. Ten ale včas vytrčil pravý beton a pokračuje ve výborném výkonu!

42:30
    Domácí se nadále snaží dobývat obranu soupeře. Ta ale funguje solidně a za sebou má navíc brankáře Ingrama.

42:09
    Jesperi Kotkaniemi získal puk na útočné modré. Následně byl v útočném pásmu odzbrojen, ale ještě vyvíjel aktivitu při napadání a donutil hosty zahrát na icing.

40:46
    Jesper Fast dostal přihrávku do jízdy na pravé křídlo. Střelu na vzdálenější tyčku vytěsnil Ingram.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.

Statistiky
    Střely na bránu: 21 – 11 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 4

Ve druhé třetině měla Carolina výraznou herní převahu. Z ní vytěžila alespoň vyrovnání, když ve 28. minutě přesně vypálil v přesilovce Martin Nečas. Hosty drže ve hře především brankář Ingram, který si připsal řadu dobrých zákroků.

40:00

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:27
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

38:06
    Jordan Staal našel výbornou přihrávkou Jespera Fasta, který před brankou vložil do pasu svého kapitána hokejku. Kotouč nasměroval jen do Ingrama, který Arizonu drží!

36:53
    Sebastian Aho se snažil nahrát před odkrytou branku soupeře, v čemž mu zabránili Ingram a obránce Durzi! Kojoti vzápětí vyhodili na icing.

36:28
    Nahození od modré čáry tečoval Jack Drury. Ingram však dobře zareagoval a nakonec kotouč přikryl dříve, než mohl Drury dorážet.

36:11
    Tenhle útok Caroliny táhli obránci! Jalen Chatfield vypíchl soupeři puk a vyrazil dopředu v pozici prvního útočícího hráče. Navíc ho podpořil další zadák Dmitrij Orlov, jehož rána končí v lapačce Connora Ingrama.

35:21
    Bekhendová střela Setha Jarvise těsně minula vzdálenější tyčku! Nahození Bretta Pesceho od modré čáry pak pokryl Ingram.

34:53
    Martin Nečas našel Teuva Teräväinena. Jeho zakončení ze slotu však skončilo v ochranné síti. Kotouč pravděpodobně ještě přizvedla hůl bránícího hráče.

34:12
    Sebastian Aho už nestihl zahrát puk v útočném pásmu. Je z toho ofsajd Hurikánů. Další reklamní přestávka. Už poslední ve druhé třetině.

33:03
    Střely na branku – 16:10

32:15
    Přihrávka od zadního mantinelu našla hůl Jasona Zuckera. Proti jeho střele se však vymrštila lapačka Raanty! Následuje reklamní přestávka.

30:30
    Na druhé straně se před brankou objevil Martin Nečas a po něm Stefan Noesen. Ingram odolal!

30:16
    Poměrně těžký zákrok Anttiho Raanty, který zasáhl vyrážečkou proti ráně Nicka Bjugstada z pravé strany.

29:58
    Nyní jsme viděli zakázané uvolnění domácího týmu.

29:12
    Uvidíme, jak moc domácí vstřelený gól nabudí. Momentum by mohlo být na jejich straně.
    27:57 Martin NEČAS - 1:1

27:57
    Domácí stačili využít ještě výhodnější variantu přesilovky 4 na 3! Skvěle to sehráli nejprve Brent Burns se Sethem Jarvisem, kteří si kotouč vyměnili. Jarvis pak z pravého kruhu přenesl hru doleva na MARTINA NEČASE, který z první vyslal na branku raketu, proti které se Connor Ingram už nedokázal přemístit včas – 1:1. Asistence: Seth Jarvis a Brent Burns.

27:32
    Nick Bjugstad si přidržel Martina Nečase. První přesilovku si zahraje Carolina. Domácí to rozehrají ve čtyřech proti třem.

27:17
    Brady Skjei zavezl puk do útočného pásma. Tam po přenechal za ním jedoucímu Teuvovi Teräväinenovi, pro jehož střelu si sáhl Ingram lapačkou.

26:05
    Vyloučení na obou stranách. Jason Zucker sice fauloval Michaela Buntinga, který ale svému pádu přidal. Hrát se bude 4 na 4.

26:01
    Teuvo Teravainen dostal přihrávku na střelu z první, proti které se brankář Ingram dokázal přemístit!

24:15
    Brady Skjei při střele přelomil hokejku a podle toho to také dopadlo.

23:36
    Staal se snažil nahrát do slotu Sethovi Jarvisovi. Před ním však tečoval kotouč obránce Arizony.

22:46
    Nyní se hra přelévá bez dalších šancí na obou stranách

21:18
    Teuvo Teräväinen zakončoval z pravé strany do betonů Ingrama, který situaci zkušeně ustál.

21:00
    Domácí jsou v plné počtu. Jordan Staal se navíc dostal za záda obránců, ale neměl dost klidu na pořádné zakončení, které by vyzrálo na Ingrama!

20:02
    Hostující tým ještě dohrává přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

Statistika
    Střely na bránu: 9 – 8 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 0

Po první třetině prohrává Carolina s Arizonou 0:1. Hosté se v dosud vyrovnaném utkání prosadili v 15. minutě, kdy se odrazil puk za záda brankáře Raanty od brusle Logana Cooleyho. Srovnat mohl Martin Nečas, který zakončoval samostatný únik bekhendovou kličkou, ovšem ztroskotal na brankáři Ingramovi.

20:00

19:57
    Ještě jedno vyhození Canes. První třetina je u konce.

19:16
    Domácí vyhazují.

19:03
    Hned po buly přišla rána Seana Durziho, kterou pokryl Raanta!

18:57
    Právě Martin Nečas zasáhl po buly vysokou holí do tváře Kellera. Odchází tak na trestnou lavici.

18:54
    Brady Skjei našel krásnou přihrávkou Martina Nečase. Ten najížděl sám na Ingrama, udělal bekhendovou kličku, ovšem Ingram natáhl pravý beton a gymnastickým zákrokem zabránil vyrovnání!

17:57
    Dlouhý pas Skjeie alespoň tečoval Jesper Fast. Nebude to tedy zakázané uvolnění.

17:03
    Hráči Coyotes se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před jejich branku.

16:40
    Střely na branku – 8:7

15:23
    Brady Skjei vystřelil od modré čáry a puk končí ve výstroji Ingrama. Reklamní přestávka.
    14:21 Logan COOLEY - 0:1

14:21
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hosté se ujímají vedení! Hráči Caroliny střídali ve chvíli, kdy se Yotes dostali k puku ve středním pásmu. Obrana domácích tak byla v momentě, kdy Dylan Guentzer zavezl kotouč z pravé strany do útočného pásma, byla rozhozená. Hostující hráč nastřelil hrací předmět na Raantu, který ho pravým betonem vyrazil jen do brusle LOGANA COOLEYHO a od ní zamířil za brankovou čáru. Asistence: Dylan Guenther a Janis Moser.

14:02
    Od modré čáry vypálil Brent Burns. Puk neprošel až na Ingramovu branku.

13:11
    Na druhé straně měl dobrou možnost Clayton Keller. Také Raanta si připisuje dobrý zákrok.

12:50
    Ze slotu nyní zakončoval Jordan Staal, jenž nepřekonal Ingrama!

12:34
    Puk se odrazil do prostoru střídaček a hra je tedy přerušena.

11:50
    Střela Victora Söderströma, který se v sestavě Yotes letos objevil poprvé, byla zablokována. Domácí pak mohli vyrazit do brejku, dobře však zapracoval Michael Kesselring.

11:01
    Na pravém kruhu si našel puk Sebastian Aho. Ten se dostal i ke střele, která skončila na hrudi brankáře Ingrama.

10:11
    Od modré čáry vypálil Josh Brown. Raanta puk viděl a schoval ho ve výstroji. Reklamní přestávka.

09:17
    Domácí teď zatlačili soupeře do obranného pásma. Nahození Jalena Chatfielda vyrazil Ingram do rohu.

08:14
    Martin Nečas nahrával z levé strany před branku, ale trefil brusle obránce. Následné nahození od modré čáry také neskončilo mezi tyčemi.

07:30
    Hosté se snaží hrát rychle a aktivně. Zatím to je z jejich strany sympatický výkon.

06:12
    Puk byl nyní tečován na domácí střídačku. Následuje reklamní přestávka.

05:27
    Nyní to zkoušel Alexander Kerfoot a Raanta má další zákrok.

04:55
    Michael Carcone převzal přihrávku od Kerfoota a ohrozil Raantu, který jeho ránu vykopl. Domácí pak zahráli na icing.

04:16
    Od modré čáry střílel Brent Burns, který netrefil branku. Podobně dopadl i pokus Jaccoba Slavina od levého mantinelu.

03:37
    Kojoti teď rozpoutali před brankou soupeře solidní zmatky! Kotouč směřoval do slotu, kde se nakonec dostal k zakončení Matias Maccelli. Puk ale zastavil a následně i zalehl Antti Raanta.

01:52
    Od modré čáry vypálil Dmitrij Orlov. Jeho střelu tečoval Brendan Lemieux a puk skončil na pravé tyčce branky Arizony!

00:39
    První zákrok hostujícího brankáře Connor Ingrama, který vyrazil střelu Jordana Martinooka z vrcholu levého kruhu.

00:01

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Bunting – Nečas, Drury, Noesen – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Kotkaniemi, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, J. Brown, Välimäki, Kesselring, Söderström – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Schmaltz (A), McBain, Keller (A) – Kerfoot, Zucker, Carcone – Guenther, L. Cooley, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sandlak – Fournier, Kelly.

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny odehráli 47 utkání, z nichž uhráli 59 bodů. V tabulce Východní konference se nacházejí na čtvrtém místě. Canes navíc vyhráli poslední dva zápasy. Výsledky 32 uspěli v Bostonu i doma s New Jersey. Hurikáni si vedou solidně i přesto, že jim dlouhodobě schází brankářská jednička Frederik Andersen a zkušený Antti Raanta zase nepodává přesvědčivé výkony, když se během ročníku ocitl i na waiveru. Momentálně je kvůli otřesu mozku na marodce i další gólman Pjotr Kočetkov, na což vedení klubu zareagovalo získáním Spencera Martina z Columbusu.