San Jose – Buffalo 2:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Arizona 3:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 3:2 (po pr.)
Tampa Bay – NJ Devils 6:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | Detroit – Vegas 5:2 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.) | Calgary – Chicago 1:0 (kon.)
St. Louis – LA Kings 4:3 (po pr.)
Winnipeg Jets
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Toronto Maple Leafs
cz Nedeľa 28.01.2024, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám vás u dalšího zápasu NHL. Zde budeme společně sledovat zajímavý duel kanaských celků meezi Winnipegem a Torontem.

Preview zápasu

Winnpeg Jets

Stíhačky patří aktuálně k nejlepším týmům v NHL: Winnipeg vyhrál ze 46 zápasů 30 duelů, přičemž zatím posbíral 65 bodů, což stačí na čtvrté místo Západní konference (146:105). Jets mají nejlepší obranu v celé konferenci, dostali zatím nejméně branek. Formu mají ale vyrovnanou. V posledních pěti zápasech dvakrát prohráli a jednou remizovali, na druhé straně získali 4 body za výhru po základní hrací době a výhru v prodloužení.

Maple Leafs jsou na tom bodově o dost hůře, protože mají ze stejného počtu zápasu jenom 56 bodů (162:148). Od Toronta se čekalo více, ale to ještě uvidíme v průběhu sezóny. Maple Leafs, sídlící na 6. pozici Východní konference, v poslední době třikrát vyhráli za 2 body a dvakrát čistě padli.

Vzájemné zápasy

Nejrelevantnějším zápasem těchto týmů bude střetnutí z 25.1. 2024. kdy na domácí půdě Toronto vyhrálo v prodloužení 1:0. Nepadla jediná branka v základní hrací době. Toronto i předchozí tři zápasy vyhrálo, ale v roce 2021 se radoval právě Winnipeg poměrem 6:3 na svém ledě.

Hráči, které sledovat a česká stopa

V TOP bodování soutěže nechybí hvězní W. Nylander (23+38), A Matthews (39+18) a M Marner (20+31). Tito hráči patří mezi nejproduktivnější hráče ligy, a tak by si na ně Jets měli dávat pozor. Nejproduktivnějším hráčem Winnipegu je M. Scheifele se 41 kanadskými body, ale do tohoto zápasu nezasáhne. Naopak se do sestavy vrátí Vilardi a Morrisse. Avšak největší zbraní Winnipegu je brankář Hellebuyck, který stíhačkám pomohl již k 28 výhrám. Těšit se můžeme na českého forwarda Kämpfa na straně Leafs.
    Toronto obralo Winnipeg nedávno o bod! Stane se to i teď na ledě Jets?

Utkání započne zhruba v 01:07.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Naměstnikov, Vilardi – Perfetti, Toninato, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Kupari, Iafallo.
    Trenér: Rick Bowness

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Liljegren, Benoit, Giordano – Knies, Matthews (A), Marner (A) – W. Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – N. Robertson, Domi, Gregor – Reaves, Kämpf, Holmberg.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Lambert, Beach – Cormier, Deschamps.

00:01

00:25
    Maple Leafs poprvé nahodili puk na Hellebuyck. Následuje vhazování před domácím brankářem.

00:45
    Nylander po vyhrané buly zkusil hodit puk do ohně, ale nikdo si ho na brankovišti z jeho spoluhráčů nenašel.

01:50
    Jets míří do útoku, ale jejich souhra zatím velmi vázne.

02:30
    Hellebuyck parádně vypíchl puk Domimu puk na brankovišti.

02:55
    Toronto hraje ve velkém tempu. Stíhačk zatím vůbec nestíhají.

03:30
    Hraje se převážně na půlce domácího celku. Toronto skvěle obrací hru ze svého pásma.

03:55
    První větší zámek Toronta skončil střelou Benoita od modré čáry.

04:05
    Tavares po vyhrané buly zaparkoval své tělo před Hellebuyckem. Ten kotouč se štěstím vyrazil.

04:13
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Co se nepovedlo na jedné straně, vyšlo na té druhé. Po velké šanci Toronta dopředu mířili Jets. Souhra nevyšla ideálně, ale nakoenc se puk odrazil na modrou k DYLANU SAMBERGOVI, který využil clony a první střela Winnipegu skončila za zády Samsonova. Bez asistence.
    04:13 Dylan SAMBERG - 1:0

05:00
    Maple Leas gól rozhodil a Jets mají navrch.

06:00
    Barron sám u pravé tyčky, ale puk mu projel mezi bruslemi.

06:30
    Hellebuyck znovu zasahuje z protiútoku.

07:20
    Stále se hodně bruslí, ale hra se teď pozastavila ve středním pásmu.

07:30
    Liljegren tvrdě sestřelil Ehlers v útočném pásmu domácích.

08:30
    Hra plyne ve velkém tempu a hraje se téměř bez přerušení. To je parádní vizitka na kanadský hokej.

09:20
    Kotouč putuje z jedné strany hřiště na druhou, ale brankáři se v posledních minutách činit nemuseli.

09:50
    Lowry dostal kotouč na střed středního pásma. Popojel si téměř až mezi kruhy, ale Samsonov po střele přes obránce jenom máchl lapačkou.

10:20
    Lowry znovu ve velké šanci. Po buly ve středním pásmu téměř z místa ujel sám na Samsonova, ale mezírka mezi betony byla zavřená.

11:30
    Toronto sice bruslí, ale tempo hry teď diktují domácí.

12:00
    Toronto se nastěhovalo před Hellebuycka, ale ten zatím nemusí řešit větší potíže.

13:00
    Po komerční přestávce dostali hosté druhý dech a Winnipeg se nemůže probojovat na kotouč.

14:00
    Maple Leafs nechtějí kotouč pustit ze své moci. Hrají s ním kolem hrazení v pásmu Jets, ale to nikam nevede.

14:50
    Jets jednoduše brání střední pásmo a stojí také v parádní bloku v obranném pásmu. To bude těžké překonat.

15:00
    Velká šance pro Robertsona. Tomu mezi kruhy nahrál Domi. Hellebuyck ale střelu do horního patra chytil ramenem.

15:20
    Samsonov musel z protiútoku zasahovat.

15:30
    Niederreiter vyzkoušel pozornost Samsonova po buly od mantinelu, ale ten byl přitisklý na tyčce velmi pevně.

16:00
    Krásná souhra třetí lajny Jets. Lowry na Appletona, který puk předal přes celou šířku pásma puk Niederreiterovi. Střela šla do branky, ale Samsonov se přesunul.

16:50
    Skrumáž před Hellebuyckem, který puk posouvá do rohu jako první.

17:30
    Obrana Jets funguje jako namazaný stroj.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

19:00
    Jets už Toronto do pásma nepustí. Dobrý forčekink nechce pustit hosty z pásma.

19:05
    Pionk tvrdě vystřelil od modré a hra míří k Hellebuyckovi.

19:11
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tak to byla šichta RYANA REAVESE, který vybojoval puk pro Gregora. Ten udělal otočku, počkal si a vystřelil. Poté přišla parádní teč od legendárního bitkaře. Asistence: Noah Gregor.
    19:11 Ryan REAVES - 1:1

19:37
    Jets nedokázali pohlídat rychlonohé útočníky Toronta, který ještě zabojovali na brankovišti Hellebuycka! Bertuzzi dokonce dorazil puk do branky, ale gól není uznán, protože Nylander stál v brankovišti.

19:37
    Toronto si bere výzvu, protože to vypadá, že Nylander byl do brankoviště natlačen domácím bekem. Musíme si počkat na verdikt rozhodčích, kteří zkoumají video.

19:40
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    2 min. – zdržování hry / nesprávná trenérská výzva, odpyká Ryan Reaves.

Hosté musí na trestnou, protože po trenérské výzvě branka nebyla uznána.

20:00

První perioda se odehrála ve velkém tempu. Winnipeg šel do vedení po nenápadné akci a poté kontroloval hru díky dobře se vracejícím útočníkům. Maple Leas poté z rychlého protiútoku vyrovnali, a dokonce v další akci skórovali, ale branka nebyla uznána. Jets budou mít přesilovou hru na začátku druhé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 02:10.

20:01

20:30
    Winnipeg začal svou přesilovou hru, ale zatím ne neusadil v útočném pásmu.

20:50
    Naměstnikov na pravé straně promáchl dobrou příležitost.

21:10
    Jets si zatím nenašli žádnou dobrou střeleckou pozici.

21:40
    Hosté v plném počtu. Reaves je zpátky na ledě a míří rovnou na střídačku.

23:00
    Toronto hraje v pěti a ihned míří dopředu, ale Pionk vystihl záměr nahrávky a vyslal svůj celek do přečíslení 2 na 1. Naměstnikova žabka, ale přeskočila Connorovi hůl.

23:10
    Nylander si počkal na modré čáře a kotouč dostal. Podařilo se mu ujet, ale byl až moc ve velkém úhlu, a tak jenom puk poslal po zemi do brankvošitě. Tam se pokusil ještě dorážek Tavares.

24:00
    Hra přerušena ve středním pásmu. Teď sledujeme sled nepřesností.

25:00
    Hraje se svižně a bez přerušení. Ani jeden z celků se nechce puku zbavovat. Málokdy vidíme nahozený kotouč.

25:30
    Matthews teď pozlobil domácí obranu. Winnipeg si dal ve dvou soubojích přednost, tak puk vzal forward Maple Leafs a zkusil překvapit bekhendovou střelou.

26:00
    Krásně rozjetá akce 2 na 1 ve středním pásmu. Bertuzzi od levého mantinelu zkusil vystřelit, i když měl zcela volného Nylandera napravo. Ten sebral odražený kotouč a zkusil obkroužit branku. Hellebuyck ležel, ale nakonec mu pomohli domácí beci.

27:00
    Winnipeg se po delší době podíval do útočného pásma, ale Samsonov nemusel zasahovat. Toronto obrací hru.

27:30
    Tak teď měli hosté velkou smůlu a domácí štěstí. Marner nejdříve střílel na teč pro Knies. Hellebuyck měl betony na správném místě, poté byl opět v akci Marner. Ten si jako první našel odražený kotouč od zadního mantinelu na druhé tyči. Jednoduchá dorážka prošla domácí fantomovi mezi nohami těsně vedle branky.

28:00
    Icing domácích.

28:20
    Velký tlak hostů pokračuje. Jets stojí pouze v bloku.

28:50
    Jets se po dojetém signalizovaném icingu dostalo do útoku. Connor z mezikruží, kam se protáhl jako štírek, vypálil tvrdě. Samsonov ale dosáhl i na dorážku.

29:15
    Postavení mimo hru Winnipegu.

30:00
    Hra se teď velmi kouskuje. Teď puk pokryl hostující brankář po střele od mantinelu od Vilardiho.

31:00
    Toronto znovu nastěhováno v pásmu Jets, které jenom vyhazují puk ze své třetiny.

31:15
    Z ničeho nic šance na obou stranách. Špatná rozehrávka Liljegrena znamenala únik Connora, který byl ale nakonec vytlačen. Na druhé straně z protiútoku povedeně střílel Kämpf na dorážku pro Holmberga.

32:30
    Hellebuyck se teď nenudí. Hra vypadá jednostraně. Toronto v náporu střílí jeden puk za druhým a Jets neví, jak se vymanit z tohoto tlaku.

33:00
    Z jednoho takového lehkého vyhození domácí těží. Rychlejší čtvrtá lajna zabojovala a puk z rohového souboje vyklouzl před Samosonova, kde už číhal Kupari.

33:02
    Nicholas Robertson – 2 min., hákování.

Robertson ale nakonec Kupariho zastavil, a to nedovoleně.

34:00
    I když jsou Jets postavení ve své formaci, tak se jim nedaří vypálit.

34:20
    Sice je na hřišti pouze čtveřice hráčů z Toronta, ale vypadá to, jako by se hrálo ve vyrovnaném počtu. Nylander teď totiž ujel sám na domácí branku, Hellebuyck zasáhl svou holí.

35:02
    Hosté v plném počtu. Oslabení přečkali s velkou pohodou.

35:25
    Timothy Liljegren – 2 min., vysoká hůl.

Ale je tu další nepříjemnost. Liljegren trefil Niederreitera vysokou holí.

36:00
    Domácí hokejisté těžko prochází do útočného snažení, ale kostrbatě se probili před Samsonova.

36:50
    Toronto vyhodilo puk a Jets čekají. Čas z přesilovka rychle utíká.

37:15
    Toronto děkuje svému brankáři a brance. Samsonov musel čelit dobré střele z mezikruží, kde byl Connor. Hostující gólman už ležel na zemi a na další dorážku Morrisseyho už nemohl dosáhnout. Ten naštěstí pro hosty trefil jenom horní tyč, i když branka byla zcela odkrytá.

37:25
    Hosté přečkali i třetí přesilovku domácích.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

39:00
    Na druhé straně vyražený puk dojel Robertson, který měl možnost dorážky.

39:30
    Samsonov teď likvidoval sérii tvrdých střel od modré. Toronto to ale nakonec zvládlo bez inkasované branky.

40:00

Druhá třetina byla zajímavá. Maple Leafs mají naprostou převahu. Mohli dát minimálně dvě branky, ale oslabení jejich snažení zpomalily. Jets těchto možností ale nevyužili, měli pouze jednu dobrou pasáž, v níž mohli skórovat. Rozhodovat bude třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 03:00.

40:01

40:30
    Zakázané uvolnění domácího týmu po střele Riellyho.

41:00
    Bertuzzi se snažil po signálu najít Tavarese. Nepovedenou střelu si vzal Nylander a vyjel až na osu. Naznačil střelu, ale přesně nahrál Bertuzzimu, který sám před Hellebuyckem spadl.

41:19
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Dylan DeMelo – 2 min., podrážení.

DeMelo chtěl přerušit tlak hostů, a tak v rohu přímo zahodil Bertuzziho. Ale píská se podražení.

41:54
    Takto se hraje přesilovka v podání Toronta. Pětice hostů uspala domácí čtyřku. Rielly poté zkusil vystřelit ze středu modré čáry. JOHN TAVARES stál meezi kruhy a jeho teč pomohla puku do branky. Asistence: Morgan Rielly a Mitchell Marner.
    41:54 John TAVARES - 1:2

43:00
    Sledujeme naprostou dominanci Maple Leafs v této fázi hry. Jets se těžko dostávají ze své třetiny.

43:30
    Matthews dostal nabito, ale nakonec promáchl. To by byla jinak nebezpečná situace.

44:40
    Winnipeg se nemůže vymanit z velkého nátlaku. Navíc se píská icing Jets.

45:20
    Maple Leafs skvěle kombinují a rotují v pásmu domácích.

46:20
    Toronto chce zápas rozhodnout a domácí obrana má co dělat. Jets se těžko prokousávají ze sevření.

46:30
    Perfetti teď z čista jasna projel sám na branku Toronta. Svou kličku protáhl do forhendu, ale nezvedl puk dostatečně nad Samsonovův beton.

48:00
    Jako by to byla pouze lest. Jets najednou přešli z pasivity do aktivity a před Samsonovem byla velká mela. Samberg dobře nahodil puk do předbrankového prostoru, ale hostující obrana vše pokryla.

48:05
    Současné vyloučení:
    Nino Niederreiter – 2 min., sekání.

48:05
    TJ Brodie – 2 min., krosček.

48:05
    Uvidíme hru 4 na 4, to by mohlo svědčit hostům. Protože Brodie a Niederreiter se do sebe lehce pustili.

49:00
    Zatím se ani jeden celek nedostal do útočné třetiny, aby tak ohrozil branku soupeře.

49:30
    Toronto se dvakrát dralo do úniku, ale útočníci hostů se perfektně vrátili.´a hru vyrovnali.

50:25
    Odpískán ofsajd Torontu.

50:40
    Tavares ohrozil Hellebuycka po buly.

51:10
    Connor znovu střílel z mezikruží, ale Samsonov si horní patro branky hlídá svědomitě.

52:00
    Winnipegu čas utíká a hosté se snaží hrát co nejvíce v pásmu Jets.

52:25
    Matthew Knies – 2 min., hákování.

Kniew chtěl obrat Vilardiho o kotouč, ale při tom fauloval. Jets mají šanci vyrovnat.

52:50
    Samsonov teď likviduje několik dorážek po odražených pucích. Těžká pozice.

53:00
    Nylander ujel ve vlastním oslabení po pravém mantinelu, ale jeho bekhendový blafák skončil na boční síťce.

54:00
    Jets se po kratší době trpělivě usadili v útočném pásmu. Perfetti nezazmatkoval, ale jeho střelu Samsonov lehce našel.

54:25

54:30
    Pionk měl před sebou dálnici. Jeho nápřah byl ale tak čitelný, že si hostující brankář skvěle vyjel.

54:39
    Nino Niederreiter – 2 min., nedovolené bránění.

Niederreiter je zřejmě něčím frustrovaný, protože teď bránil Brodiemu ve hře.

55:00
    Hosté rotují v pásmu Jets. Ti dokonce půjdou do tří!

55:09
    Dylan Samberg – 2 min., sekání.

Samberg nesmyslně vysekl Tavaresovi hůl před brankou. Přímo ji mu přesekl.

55:09
    Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs. Hosté chtějí v této přesilovce 5 na 3 rozhodnout zápas.

55:28
    Absolutní zkušenost Toronta. Rielly nejdříve hledal Tavaresovu hůl v brankovišti, ale přihrávka přesla na Marnera, který nabil AUSTONOVI MATTHEWSOVI. Jeho raketa proletěla přímo do branky. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.
    55:28 Auston MATTHEWS - 1:3

56:10
    Jets teď riskují. Morrissey teď zkusil projet celé hřiště sám a málem mu to vyšlo.

57:00
    Toronto nikam nespěchá. Stále je na puku před Hellebuyckem.

57:09

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hraje se v pásmu Jets. Hru ještě zpomalila lehká šarvátka Reavese s Ehlersem, ale nepíská se.

58:05
    Jets odvolali brankáře!

58:22
    SIMON BENOIT namířil puk přes celé kluziště do branky, je rozhodnuto.
    58:22 Simon BENOIT - 1:4

59:00
    Zápas už se jenom dohrává. Maple Leafs ani domácí nepouští do svého pásma.

59:45
    Jets ale mají proti Torontu velkou rivalitu, a tak si zkouší možnou situaci do play off. Velká skrumáž před Samsonovem.

59:48
    Obléhání branky nakonec dopadlo úspěšně. Morrisey zkusil hodit puk do ohně, ten se vykutálel k Iafallovi, který střílel a MASON APPLETON dorážel. Po brance se do šarvátky pustil Appleton a Reaves. Asistence: Alex Iafallo a Josh Morrissey.
    59:48 Mason APPLETON - 2:4

59:48
    Nino Niederreiter – 2 min., hrubost,
    Mason Appleton – 2 min., hrubost.

Ryan Reaves – 2 min., hrubost,
    Jake McCabe – 2 min., hrubost.

Rozhodčí už nic neřešili. Poslali hráče na trestnou a Reavese do kabiny. Hráči už ani nedohrávali.

Toronto ve třetí třetině ukázalo svou sílu a trpělivost. Dvěma góly v přesilové hře vyhráli Maple Leafs zápas. Winnipeg ve třetí části tahal opravdu za kratší konec. Ale zápas to byl velmi vyhrocený.

3. Connor Hellebuyck (WPG) – 26 zákroků, úspěšnost zákroků 89,7 %
    Matthews rozhodl zápas a připsal si tak 600. kanadský bod v NHL!

U dalšího NHL zápasu se budu těšit. Krásnou neděli. (03:50:38)

Karel Geba

Góly a asistencie: 5. Samberg, 60. Appleton (Iafallo, Morrissey) – 20. Reaves (Gregor), 42. Tavares (Rielly, Marner), 56. Matthews (Marner, Rielly), 59. Benoit

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Namestnikov, Vilardi – Perfetti, Toninato, Ehlers – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Kupari, Iafallo.
    Tréner: Rick Bowness

Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: Lambert, Beach – Cormier, Deschamps

Diváci: 15 225