Zabrze – Karviná 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Amstetten 6:3 (kon.) | Podbrezová – Prešov 2:1 (kon.)
Pohronie – Petržalka 0:1 (kon.) | Olomouc B – Zlín B 2:0 (kon.) | Slavia – Štokholm 2:0 (kon.)
Górnik Zabrze
2:3 (0:2)
MFK Karviná
cz Piatok 19.01.2024, 11:10 • Boisko Koksownika, Zabrze (umělá tráva) • Prípravný zápas

Fotbalisté Karviné vítězí v přípravném zápase nad domácím Górnikem Zabrze 3:2. Účastníkovi FORTUNA:LIGY vyšel skvěle zejména první poločas, v němž diktoval tempo hry a po gólech Adelekeho Akinyemiho a Amara Memiće vedl 2:0. Po změně stran a prostřídání sestav se domácí zlepšili a dvěma slepenými zásahy dokázali vyrovnat, ovšem v 89. minutě utkání rozhodl Martin Doležal. (13:02:07)

90

90
    Už běží devadesátá minuta a dá se očekávat, že v přípravném zápase nebude sudí nastavovat nějakou dardu.
    89. Martin DOLEŽAL - 2:3

89
    Karviná právě vstřelila branku!
    Hosté by nakonec přeci jen mohli zvítězit! Na centr z pravé strany si naběhl MARTIN DOLEŽAL, kterého nikdo z obránců nestihl pokrýt a zkušený útočník zamířil hlavou mimo dosah brankáře Szromnika – 2:3.

88
    Martin Doležal skončil na trávníku po čistém zákroku protihráče. V první chvíli to s ním nevypadalo úplně dobře a sudí tak raději přerušil hru. Útočník Karviné ale bude v pořádku. Obejde se to i bez lékařské asistence.

86
    Před domácími se otevřela šance na rychlý brejk. Damian Rasak však zahnal na levém křídle nabíhajícího Ennaliho až k postranní čáře příliš prudkým pasem.

84
    Exekuci si vzal na starost Lukáš Budínský. Míč se po jeho centru odrazil k Andrijovi Ražnatovićovi, který byl ale při střele v záklonu a zamířil vysoko nad.

84
    Domácím byl odpískán nedovolený zákrok a to vyvolalo určitou dávku emocí. Nyní se již situace uklidnila a Karviná tak může rozehrát standardku.

83
    Papelele táhl akci Karviné na levém křídle. Nyní už to hosté zpomalili a hráči Górniku se stačili vrátit za balón.

81
    Hosté se nyní propracovali k rohovému kopu. Ten byl odvrácen obranou soupeře.

79
    Doležal si nyní na půlce zády k bráně pokryl míč a nechal se protihráčem faulovat.

77
    Tohle byla šance hostí! Centr Ražnatoviće nalezl před bránou číhajícího Martina Doležala, který balón hlavou usměrnil vedle vzdálenější tyče!

76
    Domácí teď dobře kombinují a karvinští fotbalisté spíše běhají bez míče.

72
    Domácí mohli dokonat obrat! Lawrence Ennali se řítil z levé strany na Holce, kterého ale neprostřelil!

70
    Ražnatović si chtěl napravit reputaci po vlastním gólu. Míč převzal na levém křídle od Papeleleho a elegantním manévrem, kdy si obhodil protihráče, se dostal do pokutového území. Jeho střela však byla zablokována.

68
    Pacheco zkoušel vysunout Piotra Krawczyka. Toho si ale pohlídal Jiří Bederka, který si pomohl malou domů na Dominika Holce.

67
    Zatímco úvodní jedenáctku Karviné jsme mohli chválit, po změnách v sestavách naopak začal vládnout na hřišti Górnik.

Martin Augustin

Góly: 63. Rasak, 65. Ražnatović (vla.) – 14. Akinyemi, 17. Memić, 89. Doležal

Górnik Zabrze: Bielica – Sipľak, Janicki, Szala, Capiga – Kulig, Nascimento, Czyż – Kaprálik, Podolski, Musiolik.
    MFK Karviná: Holec – Krčík, Traore, Kauan Carneiro, Ražnatović – Boháč, Moses – Memić, Ayaosi, Regáli – Akinyemi.

2. poločas: Holec – Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatović – Žák, Budínský – Iván, Ezeh, Papalele – Doležal.