Dallas Cowboys – Green Bay Packers 32:48 (kon.) | Detroit Lions – Los Angeles Rams 24:23 (kon.)
Buffalo Bills – Pittsburgh Steelers 31:17 (kon.)
koniec udalosti
Buffalo Bills – Pittsburgh Steelers

31:17

(14:0, 7:7, 3:3, 7:7)

cz Pondelok 15.01.2024, 22:30 • Highmark Stadium, Orchard Park, New York • Americký futbal

Super Wild Card Weekend končí posledním soubojem, Tampa Bay Buccaneers – Philadelphia Eagles, který začíná za malý okamžik. Takže nechoďte spát a zůstaňte s námi u dalšího přenosu. (02:15:11)

Chris Boswell (PIT) field goaly 1/1, extra pointy 2/2

V zasněžených ochozech to sledovalo 70 040 diváků spokojených diváků.

Bills si ale cestu k postupu po návratu ze šaten výrazně zkomplikovali. Jejich útok totiž zdaleka nepřipomínal mašinu ze začátku zápasu a nedokázal pohybovat s míčem. Hostům to sice šlo lépe, ale dlouho se nedokázali prosadit až do cíle, takže ve třetí čtvrtině snižovali pouze 3 body za 40yardový field goal Chrise Boswella ze začátku 37. minuty. Domácí pak přežili kritický moment, když se štěstím uhráli 4&1 na vlastní polovině a drive následně dotáhli aspoň k 45yardovému field goalu Tylera Basse, kterým opět odskočili na rozdíl 14 bodů. Jenže Pittsburgh nehodil flintu do žita a ačkoliv ztratil receivera Robinsona s otřesem mozku, přešel celé hřiště a drive zakončil 7yardovou přihrávkou na receivera Calvina Austina. Do konce čtvrté čtvrtiny zbývalo přes 10 minut a při rozdílu 7 bodů bylo najednou všechno zase hratelné. Steelers potřebovali zastavit následující útok Buffala, ale nezvládli to. Domácí přešli hřiště za 4 minuty a při 17yardovém pasovém touchdownu předvedl dokonalou práci po zachycení míče receiver Khalil Shakir. To byla rána, ze které se už hosté nevzpamatovali a Bills dovedli zápas relativně v poklidu do vítězného konce. Ani jim tak nemusel vadit další neproměněný field goal Tylera Basse v závěru, ale úplně minout branku při 26yardovém kopu, Bass asi bude mít při rozboru zápasu hodně co vysvětlovat.

Buffalo Bills potvrdilo roli velkého favorita a postupuje do divizního kola, v němž už bude mít protivníka úplně jiného kalibru. Na Highmark Stadium totiž přijede Kansas City Chiefs!

Konec utkání.

0:14
    3&10, Rudolphovi dovolili obránci doběhnout a sklouznout se pro první down, ale věděli, že rozehrát už nestihne, je konec!

0:20
    Rudolph házel míč k pravému okraji end zóny a Johnsonovi zase tolik k touchdownu nechybělo.

0:27
    Rudolph si nechal míč pro sebe a doběhl pro 3 yardy mimo hřiště, takže zastavil čas, ale spoluhráči špatně střídali, takže se bude hrát znova a ne 2&5, ale 2&10.

0:45
    Rudolph nachází Harrise v levém slotu, 5 yardů.

0:52
    Rudolph sice netrefil dlouhý míč na Austina, ale Oliver nezvládl napadání, dohrál quarterbacka po odhození míče a je trestán 15 yardy, roughing the passer.

0:53
    Spike, čas je zastaven.

1:09
    Na 3&10 Rudolph dokázal najít Freiermutha, ten se dostal s míčem až na půlící čáru, 15 yardů.

1:13
    Ani teď se přihrávka nepovedla, Rudolph byl pod tlakem Olivera.

1:16
    Nekompletní přihrávka na Austina.

1:39
    Další úspěšná přihrávka, Harris získává 10 yardů a Poyer mu nedovolil opustit hřiště.

1:57
    Steelers tak startují z vlastních 20 yardů a musí hodně rychle skórovat. Přihrávka do slotu, Heyward chytá 5 yardů.

2:00
    FIELD GOAL MISSED

Tyler Bass podruhé v zápase selhal! A při 26yardovém kopu to je skutečně na pováženou, protože kicker úrovně NFL z takové vzdálenosti prostě nemůže branku úplně minout. Buffalu to v tuto chvíli sice nemusí vadit, ale příště by ho to mohlo přijít hodně draho.