Buffalo – Vancouver 0:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 5:4 (kon.) | Florida – NJ Devils 1:4 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Columbus – Seattle 4:7 (kon.) | Montreal – Edmonton 1:2 (po pr.)
Tampa Bay – Anaheim 5:1 (kon.) | Toronto – Colorado 3:5 (kon.) | Detroit – LA Kings 5:3 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 0:2 (kon.) | Chicago – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 0:6 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:1 (kon.) | St. Louis – Boston 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 1:3 (kon.)
NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
Nashville Predators
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
New York Islanders
Nedeľa 14.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

V utkání mezi Nashvillem Predators a New Yorkem Islanders se na první gól čekalo dlouhých 52 minut. Skóre otevřel přesnou tečí Pageau a zdálo se, že hosté odjedou s plným počtem bodů. Jenže domácí tým po strhujícím závěru překlopil výsledek na svou stranu. V přesilové hře vyrovnal Evangelista a osm vteřin před koncem dějství překonal Sorokina díky nešťastné teči Mayfielda Carrier. Necelou vteřinu před koncem pak ještě upravil na konečných 3:1 trefou do opuštěné branky Pärssinen. (04:41:27)

Statistika
    Střely na bránu: 28 – 25 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Juuse Saros (NSH) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0 %, odchytal 60:00
    Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 59:53

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté zkusili po inkasované brance ještě hru v šesti bez brankáře. Toho po vyhraném buly využil JUUSO PÄRSSINEN v trefu do odkryté klece. Stihl to prakticky souběžně se sirénou.
    Asistence: Roman Josi.
    59:52 Alexandre CARRIER - 2:1

59:52
    Tak to je neskutečné! Domácí osm vteřin před koncem základní hrací doby dokonávají obrat ve skóre! Jérémy Lauzon posunul kotouč napravo, odkud střílel nápřahem ALEXANDRE CARRIER. Jeho ránu z okraje pravého kruhu si nešťastně tečoval do vlastní branky Scott Mayfield. Vysoký puk změnil směr a Sorokin na něj vyrážečkou nedosáhl.
    Asistence: Jérémy Lauzon a Filip Forsberg.

59:40
    Predátoři vyhráli souboj za brankou Islanders. Od modré čáry vypálil z pravé strany Alexandre Carrier. Jeho ránu zablokoval Adam Pelech.

59:00
    Rozbíhá se poslední minuta třetí třetiny. Nashville vystřídá a rozehraje akci zpoza vlastní branky.

58:25
    Hra přerušena, Nashvillu je pískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:32
    Po další reklamní přestávce operovali hosté v pásmu Nashvillu, na ohrožení branky ale nedošlo. Kotouč vyvezl z třetiny Luke Schenn.

56:48
    Těžké chvilky pro Nashville, ale Juuse Saros drží nerozhodné skóre! V krátkém sledu vychytal ve velkých šancích Bo Horvata i Mathewa Barzala.
    55:08 Luke EVANGELISTA - 1:1

55:08
    Predátoři rychle vyrovnávají! LUKE EVANGELISTA nejprve o kotouč uvnitř pravého kruhu pro vhazování přišel, po přihrávce McDonagha ale dostal druhou možnost a zápěstím zamířil nad rameno Sorokina! Využitá přesilová hra.
    Asistence: Ryan McDonagh a Philip Tomasino.

54:31
    V krátkém sledu další dvojí vyhození puku v podání Islanders. Nashvillu se v těchto chvílích nedaří usadit v útočném pásmu.

53:40
    Hosté poprvé vyhazují. Juuse Saros povyjel z branky a okamžitě zakládá novou útočnou akci Nashvillu.

53:20
    Kyle Palmieri podrazil hokejkou uvnitř levého kruhu pro vhazování aktivního Lukea Evangelistu. Nashville má jedinečnou možnost vyrovnat. Aktuálně má však puk v lapačce Sorokin. Filip Forsberg střílel mezi nohama Scotta Mayfielda právě do Rusovy rukavice.

53:13
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Kyle Palmieri – 2 min., podrážení.

52:53
    Ilja Sorokin si pokryl prostor u své pravé tyče, kde raději uschoval pod lapačku pomalejší tečovaný kotouč.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 56. Evangelista (McDonagh, Tomasino), 60. A. Carrier (Lauzon, F. Forsberg), 60. Pärssinen (Josi) – 52. Pageau (Dobson, Clutterbuck)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Trenin, Sissons, Gurianov – Evangelista, Novak, Co. Smith – Pärssinen, McCarron, Tomasino.
    Tréner: Andrew Brunette

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Wahlstrom, Horvat, Lee (C) – Fasching, Nelson (A), Engvall – Palmieri, Barzal, Holmström – Clutterbuck (A), Pageau, M. Martin.
    Tréner: Lane Lambert

Rozhodca: Chmielewski, Hanson – Mills, Gawryletz