Kolín – Vsetín 1:5 (kon.) | Sokolov – Jihlava 0:3 (kon.) | Frýdek-M. – Litoměřice 3:2 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 3:0 (kon.) | Zlín – Přerov 1:2 (kon.) | Znojmo – Pardubice B 3:2 (kon.)
Třebíč – Slavia 2:4 (kon.)
SC Marimex Kolín
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
VHK ROBE Vsetín
cz Sobota 13.01.2024, 16:00 • Zimní stadion Kolín • Chance Liga (CZ) • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnes nás čeká duel v rámci 38. kola Change ligy mezi domácím Kolínem (aktuálně 9. místo) a Vsetínem (2.). Bude se jednat o velmi zajímavý zápas, jelikož vsetinští se nachází nyní v krizi, kdy prohráli čtyři poslední utkání, naopak Kolín si připsal tři výhry v řadě. Domácí může výhra přiblížit osmé Dukle Jihlava.

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Hampl, Gaspar, Piegl, Š. Němec, J. Šedivý, Kolmann (A), Naar – Vrhel, Koukal (C), Chalupa – Pajer, Skořepa, Z. Král (A) – Síla, Morong, Ouřada – P. Moravec, Gajda.
    Trenér: Jan Šťastný

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Smetana (A), Š. Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Dědek, R. Půček – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Šuhaj, Kratochvil, Hrňa (C).
    Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Barek, Pilný – Roischel, Hájková.

20:00

Omlouváme se za výpadek přenosu způsobený technickými problémy. V úvodní třetině branka nepadla. Do té druhé, která již poběží standardním způsobem, vstoupí Vsetín s výhodou jednoho hráče v poli. Děkujeme za pochopení.

20:01

20:10
    Druhá třetina začala, Vsetín má stále něco málo přes 50 sekund početní výhody, které bude chtít využít.

20:58
    Hrňa vjel do útočného pásma a ještě v posledních vteřinách se snažil zformovat svůj tým, ale Kolín se bezpečně ubránil a týmy jsou tak nyní v plném počtu.

22:12
    Vsetín, ale pokračuje v tlaku, na ledě třetí formace, které vedla k velké šanci.

22:34
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín jde do vedení. Hořanský se ocitl sám před Soukupem a dorazil kotouč do odkryté branky.
    Autorem branky je ADAM HOŘANSKÝ. Asistence: Štěpán Bláha a Jan Kern.
    22:34 Adam HOŘANSKÝ - 0:1

23:50
    Jan Hampl se snažil udržet puk za bránou, ale dva Kolínští obránci už byli na něj moc, a tak může i Kolín zaútočit.

24:40
    Šimon Němec (Kol.) dostal parádní nahrávku přímo zpoza brány na hokejku, ale minul klec.

25:35
    Boj o kotouč ve středu hřiště nakonec vyšel lépe ve prospěch Vsetína, a ten tak zakládá další útočnou akci.

26:30
    Střela zleva od červené čáry, ale brankář Kolína Soukup měl lapačku na správném místě.

27:02
    Kolín se teď spíše brání a není schopen přejít do útočného pásma soupeře.

27:15
    To ale napravil Moravec (Kol), který si kličkou obehrál dva hráče a byl sám před brankářem, ale ten sklapl betony včas.

28:26
    Král (Kol) přebrusil do útočného pásma a snažil se udržet kotouč, ale nepovedlo se.

28:52
    Morong nahrával Moravcovi, ale znova se domácím nedaří vyvinout delší tlak na Vsetín.

29:41
    Vsetín zvyšuje náskok na 2:0, Klhůfek dostal od svého spoluhráče Luboše Roba nabito ke střele hned po průjezdu modrou čárou a Pavel zamířil přesně do brány.
    Autorem branky je PAVEL KLHŮFEK. Asistence: Luboš Rob.
    29:41 Pavel KLHŮFEK - 0:3

30:15
    Další vsetínská šance, znova byl útočník sám před brankářem, Kolínu se nyní bortí obrana.

31:05
    Hrňa (Vse.) projel až za bránu a poslal puk Šuhajovi, který nahrával přímo před bránu, ale vsetínskému útočníkovi se nepodařilo zvýšit na 3:0.

32:12
    Vsetín drží kotouč a Kolínu se nedaří vyhodit.

32:34
    Obrovská šance! Hráči Kolína již těžce bruslili a tyč od modré čáry teď podržela domácí.

33:40
    Soukup (Kol.) ukončil trápení svých hráčů, když podržel kotouč a Kolín může konečně vystřídat.

34:06
    Nahození hostů do útočného pásma ale nevedlo k dalšímu zastavení se na soupeřově polovině. Naopak Kolín může zaútočit.

34:50
    Moravec (Kol.) probruslil opět přes několik hráčů a vystřelil, gólman Vsetína byl ale připraven.

35:26
    Vsetín hodně vysunutý při napadání a to dělá domácím značné problémy.

36:02
    Kern (Vse.) prověřil Soukupa od modré čáry, ale střela neměla razanci, tudíž se ani nepřerušovalo.

36:27
    Michael Gaspar – 2 min., nedovolené bránění.

37:51
    Další přesilovka pro hosty, ale Kolínu se daří vyhazovat.

38:22
    Dokonce mohli domácí zaútočit a tuhle přesilovku nejspíš ubrání.

38:49
    Kolín v plném počtu, a dokonce druhé třetiny už zbývá jen pár vteřin.

39:21
    To co nevyšlo v přesilové hře, vyšlo po jejím vypršení. Přečíslení Vsetína vede k dalšímu gólu, Bláha dostal skvělou nahrávku z pravé strany a propálil mezi betony Soukupa.
    Autorem branky je ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Adam Hořanský.
    39:21 Štěpán BLÁHA - 0:3

40:00

Rozhodčí ukončil druhou třetinu následuje 18 minutová přestávka. V poslední dvacetiminutovce se pak domácí pokusí ještě něco vymyslet.

40:01

40:01
    Střídání v týmu SC Marimex Kolín:
    ze hřiště odchází Jakub Soukup, přichází Jakub Tichý.

40:05
    Třetí dějství právě začalo, ale hru automaticky ihned přerušil ofsajd.

40:38
    Protiakce Vsetína a nenápadná střela zpoza brány, ale gólman připraven a bude následovat buly v útočném pásmu Kolína.

41:25
    Kolín se dostal za modrou čáru soupeře, avšak nic z toho nevedlo a přišli o kotouč a Vsetín tak může zaútočit.

42:34
    Tlak o puk za bránou, dnešní zápas se odehrává především za branou a u mantinelů, což však Vsetínu vyhovuje, který drží pohodlný náskok.

43:03
    Piegl (Kol.) střela hned po buly od modré, ale hostující brankář měl včas připravenou svou lapačku.

43:12
    Další rána na lapačku Žukova a další zákrok vsetínského golmana.

43:40
    Ale Kolín teď je více na puku, nabuzení domácí se zoufale snaží ještě nějak zvrátit dnešní zápas, ale spíše jde o nijak zvlášť nebezpečné střely.

44:30
    Kolín je úspěšný na buly ve třetí třetině a tlačí teď vsetínské hráče.

45:10
    Vysoká hůl na Roba (Vse.), ale vylučovat se zřejmě nebude, hra je však přerušena a sudí se půjdou ještě poradit.

45:10
    René Piegl – 2 min., vysoká hůl.

45:22
    Tak nakonec René Piegl odeslán na trestnou lavici a Vsetín má k dispozici další početní výhodu.

46:04
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Gól v oslabení! Domácí se dostali do šance a šťastný odraz dává domácím šanci ještě ke zdramatizování dnešního klání.
    Autorem branky je MATĚJ CHALUPA.
    46:04 Matěj CHALUPA - 1:3
    Hampl

46:22
    Vsetín toto selhání viditelně ovlivnilo a přesilovka pomalu končí, Kolínu se zatím daří bránit.

47:19
    Kolín přežil přesilovku, která vedla ke snížení a domácí mohou zase začít útočit.

47:48
    Kolín vysunutý až ke vsetínskému brankáři a hostům se nedaří rozehrát útočnou akci, jenž by vedla k přejetí do útočného pásma.

48:51
    Obrovská šance Vsetína v přečíslení 3 na 2 ale nevedlo k brance, hráči Kolína za přispění Tichého se ubránili.

49:37
    Jakub Naar – 2 min., podrážení.

50:12
    Další faul zbrzdí domácí, Naar podrazil u brány hráče a Kolínu půjde o krátké odmlce opět do čtyř.

50:37
    Vsetínu ale přesilovku nezačal dobře, neudržel se v útočném pásmu a nyní ofsajd zastavuje hosty.

50:49
    Kern (Vse.) nezpracoval a Matěj Chalupa mohl znova jet osamoceně v oslabení, ale nakonec byl zastaven.

51:06
    Kolín se dostal ke střele Žukov si však pohlídal své betony na ledě, přesilovky Vsetínu ale ve třetí třetině nejdou, jakoby hosté působili už spokojeně se skórem.

51:59
    Zdá se, že je rozhodnuto! Hořanský v mezikruží vystřelil a poprvé v zápase překonává Tichého – 1:4!
    51:59 Adam HOŘANSKÝ - 1:4
    Hampl

53:05
    Šance z brejku Vsetína, Půček vystřelil a při střele upadl a vyhodil branku ze svého postavení.

53:24
    Boj u mantinelu v kolínském obranném pásmu vyšel ve prospěch Vsetína, který tak drží pásmo.

54:35
    Špatné zpracování Moronga (Kol.), domácím se nevede ke kombinacím, lze vidět, že Vsetín již nehraje na plný plyn a spíše udržuje svůj náskok.

55:17
    Jakub Šedivý – 2 min., krosček.

55:48
    Kolinští hráči už těžko nesou dnešní zápas, další vyloučení znamená opět, že se musí bránit.

56:38
    Janáček (Vse.) vystřelil z osy hřiště, ale brankář Tichý připraven, po buly naskočila další útočná řada Vsetína, který drží útočné pásmo.

57:24
    Petr Kolmann – 2 min., napadení.

57:25
    Vsetín projel modrou čáru a Tichý musel natřikrát zasahovat a ještě došlo k hrání proti pravidlům a bude následovat přesilovka pro Vsetín.

58:41
    René Piegl – 2 min., podrážení.

59:02
    Kolín již definitivně rezignoval, poslední třetina je ve znamení přesilovek a poslední minutu se domácí budou muset bránit přesilovce 5 na 3.

59:04
    Hosté využili přesilovku 5 na 3. Staněk si počkal až bude mít perfektní palebnou pozici a z prostoru na vhazování zamířil přesnou ránou za Tichého záda, pojišťuje tak dnešní vítězství v Kolíně.
    Autorem branky je ROBIN STANĚK. Asistence: Luboš Rob, Pavel Klhůfek.
    59:04 Robin STANĚK - 1:5
    Hampl

59:21
    Vsetín po brance už jenom dohraje poslední sekundy početní výhody.

Rozhodčí ukončil dnešní zápas! Vsetín tak po čtyřech porážkách v řadě porazil Kolín naprosto přesvědčivě 5:1 a vrací se na vítěznou vlnu. Domácí kladli odpor pouze v první třetině, pak ale už propadli a definitivně dnes rozhodla druhá třetina utkání. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek večera. (18:18:52)

Kryštof Morong

Góly a asistencie: 47. Chalupa – 23. Hořanský (Š. Bláha, Kern), 30. Klhůfek (Rob), 40. Š. Bláha (Hořanský), 52. Hořanský (Š. Bláha, Kern), 60. Staněk (Rob, Klhůfek)

SC Marimex Kolín: Soukup (41. Tichý) – Gaspar, Hampl, Š. Němec, Piegl, Kolmann, J. Šedivý, Naar – Chalupa, Koukal, Vrhel – Z. Král, Skořepa, Pajer – Ouřada, Morong, Síla – Gajda, P. Moravec.
    Tréner: Jan Šťastný

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Smetana, Š. Jenáček, Hryciow, Staněk, Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Klhůfek, Rob – Holec, Dědek, R. Půček – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Šuhaj, Kratochvil, Hrňa.
    Tréner: Jiří Weintritt

Rozhodca: Barek, Pilný – Roischel, Hájková