Dallas – Nashville 3:6 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Washington – NY Rangers 3:2 (kon.)
Buffalo – Vancouver 0:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 5:4 (kon.)

3. Matt Duchene (DAL) 1+1 (04:44:42)

Tak zatímco v první a druhé třetině padly dohromady jen dva góly, v té třetí to byly doslova brankové hody. Dallas v ní vždy marně dotahoval, třikrát se dostal na dostřel jediného zásahu, avšak vyrovnat se mu nepovedlo ani jednou, naopak v závěru při dvojitém risku bez gólmana dvakrát inkasoval a o vítězi tak bylo rozhodnuto.

59:29 Juuso PÄRSSINEN - 3:6

59:29
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nyní už je definitivně rozhodnuto. JUUSO PÄRSSINEN získal puk ve středním pásmu po špatné rozehrávce soupeře a poslal jej podruhé do prázdné brány.
    Bez asistence.

59:16
    Po nepřesné střele Dallasu končí puk až u jeho brány.

59:02
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Znovu to domácí zkouší v šesti.

58:00
    Ryan O'Reilly udržel puk nějaký čas v útoku, což jeho týmu hraje do karet.
    57:27 Gustav NYQUIST - 3:5

57:27
    Hosté dělají důležitý krok v cestě za výhrou, hra bez gólmana moc dlouho netrvala. Po vyhraném buly našel Josi přihrávkou GUSTAVA NYQUISTA, jenž si kotouč zpracoval a z obranné modré lajny poslal do opuštěné soupeřovy svatyně.
    Asistence: Roman Josi a Ryan O'Reilly.

57:21
    Dallas to zkouší v šesti bez brankáře.

57:21
    Tečovaný puk letí ven z hrací plochy, hra je přerušena.

56:43
    Hanley je zpátky na ledě, drama vrcholí.

56:30
    Thomas Novak střílel pouze do hráče před sebou.

56:06
    Puk končí za hostující bránou, oslabení zvládá domácí tým bez potíží.

55:46
    Znovu tým z Texasu vyhazuje, čas ale spíš hraje pro soupeře.

55:15
    Dallas vyhazuje puk do bezpečí, začala poslední pětiminutovka základní hrací doby.

54:43
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Joel Hanley – 2 min., podrážení.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 42. Hakanpää (Duchene, Seguin), 49. W. Johnston (Lundkvist, Harley), 54. Duchene (J. Robertson, Pavelski) – 30. Lauzon, 34. Novak (Gurianov, Josi), 44. O'Reilly (F. Forsberg), 51. F. Forsberg (Josi, O'Reilly), 58. Nyquist (Josi, O'Reilly), 60. Pärssinen

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Hakanpää, Lindell (A), Lundkvist, R. Suter, Hanley, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Seguin (A), Duchene, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Faksa.
    Tréner: P. Deboer.

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – L. Schenn, Josi (C), A. Carrier, McDonagh (A), Fabbro, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Pärssinen, Sissons, Gurianov – Evangelista, Novak, Co. Smith – McCarron, Trenin, Tomasino.
    Tréner: A. Brunette.

Rozhodca: M. Markovic, D. O´Rourke – B. Gawryletz, C. Apperson

Diváci: 18 532