Michalovce – B. Bystrica 6:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Nitra 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Humenné 2:1 (3:2 po s.n.)
Lipt. Mikuláš – Poprad 1:4 (kon.) | HC Slovan – Košice 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 12.01.2024, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Michalovce predviedli proti Banskej Bystrice parádny obrat, keď v zápase hneď trikrát prehrávali, ale nezlomilo ich ani dvojgólové manko a nakoniec sa môžu tešiť z víťazstva 6:4. Domácim pomohlo aj šťastné rýchle vyrovnanie v úvode poslednej tretiny, o ktoré sa postaral Buc a od toho momentu boli lepším tímom. Hostia však predsa len dostali šancu v podobe presilovej hry, ale nevyužili ju a krátko po nej pykali, keď víťazný gól strelil Bodák a následne Jasečko zásahom do prázdnej bránky už len potvrdil víťazstvo domácich. Michalovce si tak udržali tretie miesto v tabuľke, naopak Banskú Bystricu preskočila Nitra a prepadla sa na šiestu priečku. To je odo mnňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri hokejových prenosoch znova nabudúce! (20:05:43)

58:59
    Dukla Michalovce dala gól! Hostia to už vyskúšali v hre bez brankára a dožadovali sa aj vylúčenia Daugavinša po súboji s Turnbullom, ale nepískalo sa, a tak defenitívne víťazstvo domácich spečatil SEBASTIÁN JASEČKO presným zásahom do prázdnej bránky! Bez asistencie

56:04
    Dukla Michalovce dala gól! Domáci dokonali skvelý obrat, keď prežili oslabenie a po vybojovanom puku v strednom pásme sa vydali do prečíslenia, ktoré napokon gólovo zakončil navrátilec z trestnej lavice MARTIN BODÁK, keď dopravil za chrbát Belányiho nevydarené Bucove zakončenie! Asistencie: Buc, Puliš

54:30
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia pri oslabení, keď sa im puk podarilo vyhodiť aj s hosťujúcim tečom na striedačku.

53:54
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Bodák – 2 min., podrazenie.

52:14
    V tejto chvíli už obrovská príležitosť pre Daugavinša, ktorý bol vysunutý do samostatného nájazdu, ale môže si vyčítať zakončenie, pretože mieril len do lapačky Belányiho.

51:04
    Ani rozohrávka hosťom vôbec nevychádza, keďže prichádza zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred Belányim.

50:26
    Domáci sú naďalej jednoznačne aktívnejším tímom v poslednej tretine, ale hostia zatiaľ stále odolávajú a Belányimu sa podarilo prerušiť hru.

47:02
    Konečne pohrozili aj hostia, ale Škorvánek mal otvorený výhľad proti tvrdej strele od modrej čiary a predviedol istý zákrok.

46:10
    Menší závar pred Belányim, ktorý na chvíľu nevedel, kde má puk, ale Puliš sa napokon nedostal k prípadnej dorážke.

44:19
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Matoušek – 2 min., podrazenie.

43:30
    Hostia aspoň úspešne prečkali oslabenie a podarilo sa im hru dostať pred Škorvánka, ktorý však nemusel zasahovať, keďže strelecký pokus bol zblokovaný.

40:56
    Matoušek – 2 min., hákovanie.

40:30
    Dukla Michalovce dala gól! Skvelý vstup do tretej tretiny v podaní domácich, keď im prialo aj šťastie a Daugavinšove zblokované zakončenie sa aj s tečom Belányiho dostalo k DÁVIDOVI BUCOVI, ktorému zostávalo len trafiť prázdnu bránku hostí a je vyrovnané! Asistencie: Daugavinš, Cibák

40:01

Za nami je divoká druhá tretina zápasu medzi Michalovcami a Basnkou Bystricou, v ktorej sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia najprv išli do vedenia po využitej presilovke o dvoch hráčov zásluhou Turnbulla, ale o domácu odpoveď sa postaral Paločko tiež v početnej výhode. Následne už hostia odskočili do dvojgólového náskoku po zlepených góloch Bíreša a Výhonského, lenže potom sa aj oni zbytočne dostali do oslabenia o dvoch hráčov a to postrestal kontaktným gólom Acolatse. Tretia tretina sa začne približne o 19:21.

40:00

39:28
    Daugavinš v dobrej pozícii na ľavom kruhu po tom, čo mu puk posunul Paločko, ale trafil len dobre postavného Belányiho.

Filip Kosnáč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš, Cibák), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko – 4. Gašpar (Šenkeřík, Vela), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek(Gajan) – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč
    Tréner: P. Kúdelka

HC MONACObet Banská Bystrica: Belányi(Kliment) – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár
    Tréner: R. Helminen

Rozhodca: Orolin, Jobbágy – Pribula, Šoltés