Buffalo – Seattle 2:5 (kon.) | Tampa Bay – LA Kings 3:2 (po pr.) | Toronto – San Jose 7:1 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:5 (kon.) | St. Louis – Florida 1:5 (kon.)
Winnipeg – Columbus 5:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (kon.) | Arizona – Boston 4:3 (po pr.)
Calgary – Ottawa 6:3 (kon.)
St. Louis Blues
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Florida Panthers
cz Streda 10.01.2024, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Utkání je u konce a hosté nakonec vybojovali jasnou výhru a pokračují tak ve skvělých výkonech. Třetí třetina byla jen o jednom muži. Padly tři góly a střelcem byl Matthew Tkachuk, Matthew Tkachuk a Matthew Tkachuk. Poprvé se trefil po kombinaci a Verhaeghem střelou z pravého kruhu, podruhé tečoval Forslingovo nahození od modré čáry a poslední trefa byl přes celé kluziště do prázdné branky při power-play soupeře. Obří měrou se tak podílel na výhře 5:1! St. Louis je po této prohře na pátém místě Centrální divize se 41 body, Florida je na druhém místě Atlantické divize s 54 body.

St Louis se v dalším utkání představí v pátek na svém ledě od 2:00 proti NY Rangers. Florida bude hrát také v pátek a také doma, ale od 1:00 proti Los Angeles.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:11:21)

59:40
    Zápas se už jen dohrává, hosté mohou začít slavit.
    59:03 Matthew TKACHUK - 1:5

59:03
    Florida právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Domácí neudrželi puk na svých holích, Kulikov přiklepl na MATTHEWA TKACHUKA, ten střelou prakticky přes celé kluziště trefil prázdnou branku a zkompletoval tak čistý hattrick – 1:5! Asistence: Dmitrij Kulikov.

58:21
    Stolarz výborně vyhodil puk o mantinel do středního pásma, s domácími to už nevypadá dobře.

57:53
    Puk je mimo útočné pásmo domácích, tohle Floridě bohatě stačí.

57:24
    Schenn nenašel prostor, kudy by vystřelil od modré čáry, raději rozehrál k pravému mantinelu.

56:50
    Domácí už nemají co ztratit a tak hrají bez brankáře. Je tu dlouhá power-play!

55:46
    A Thomas se už také vrátil na led.

55:40
    Puk je zase mimo pásmo domácích, přesilovka Floridy se blíží ke svému konci.

54:59
    Neuspěl ani Verhaeghe, Parayko poté vyhodil přes všechny čáry.

54:21
    Tkachuk touží po hattricku. Nyní stál zády k brance a snažil se o střelu s holí prostrčenou mezi nohami. Mířil těsně vedle.

53:46
    Další vyloučení, nyní na straně domácích. Dvě minuty za vysokou hůl si vyslechl Robert Thomas.

53:21
    Z otočky to zkoušel hostující Reinhart, trefil ale jen houštinu těl před Hoferem.

52:51
    Hofer opět přerušuje hru, nyní to ale nebylo po šanci hostů, ale po nepovedené rozehře vlastních spoluhráčů.

52:25
    Florida si skvěle hlídá svůj náskok, kombinuje v útočném pásmu a soupeře vůbec nepouští ke slovu!

51:53
    Na opačné straně měl prostor pro střelu Bennett, Hofer měl však výborný výhled a střelu zápěstím chytil.

50:43
    Bučněvič se dostal do šance, když ujel protivníkovi, svůj blafák ale nedotáhl do konce. Poté pohledem reklamoval u rozhodčího hákování, pokračuje se ale ve hře bez přerušení.

49:54
    Kapanenův golfák letěl mimo.

49:16
    Stolarz je velkou oporou hostů, pokud na něj něco letí, tak jako nyní v podání Schenna a Kyroua, zvládá vše krotit a dodává spoluhráčům klid.

48:10
    Thomas si sjížděl z modré čáry ke kruhům, nakonec ale prostor pro bekhendové zakončení nenašel.

47:44
    Rozhodčí nakonec oba hráče vyloučil, domácí Oskar Sundqvist obdržel dvě minuty za vražení na hrazení, hostující Jonah Gadjovich zase za hrubost.

47:43
    Sundqvist v souboji o puk srazil Gadjoviche, který tvrdě narazil do mantinelu. Hned poté vyskočil na brusle a chtěl se pomstít. Sudí oba hráče bleskově rozdělili.

46:34
    St. Louis je teď ve velkém útlumu, domácí mají velký problém se vůbec dostat do nějakého souvislejšího tlaku.
    45:57 Matthew TKACHUK - 1:4

45:57
    Hosté přidávají další branku! V útočném pásmu dostali hru na modrou čáru, odkud nahodil Forsling, puk skvěle tečoval MATTHEW TKACHUK a trefil se přesně nad Hoferovu lapačku – 1:4. Asistence: Gustav Forsling, Anton Lundell.

44:39
    Scandella trefil jen bránícího hráče, hráči St. Louis ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.

43:48
    Z mezikruží to přes obránce zkoušel Kyrou, trefil ale jen Stolarzův postoj.

43:42
    Teď už to budou mít domácí docela těžké, zvlášť proti dobře pracující obraně Floridy.
    42:18 Matthew TKACHUK - 1:3

42:18
    Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Po rychlém přechodu do útočného pásma si Verhaeghem vyměnil přihrávku MATTHEW TKACHUK a křížnou ranou z pravého kruhu trefil horní roh Hoferovy branky – 1:3. Asistence: Carter Verhaeghe.

41:54
    Z pravé strany si do útočného pásma najel Hayes, jeho rána zápěstím ale letěla nad branku.

41:48
    Hosté jsou v plném počtu.

41:24
    Kulikov vyhazuje přes všechny čáry, oba celky střídají v nepřerušené hře.

40:35
    Pokračuje přesilovka St. Louis, zatím pouze s budováním tlaku.

Trestné minuty: 6:10

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají k výhře a bodům o něco málo blíže. Už ve 22. minutě se dostali do vedení, když využili přesilovou hru a z prostor před brankovištěm se ranou pod horní tyčku prosadil Sam Reinhart. Florida pak byla i v dalších minutách lehce aktivnější, další střely už ale Hofer zvládl pochytat. A jelikož i Stolarz na druhé straně puk za svá záda nepustil, do kabin se odešlo za stavu 1:2.

40:00

39:48
    Tak tu máme ještě jednou vyloučení před koncem třetiny. Na trestnou lavici odjel hostující Anton Lundell. Provinil se vysokou holí a St. Louis má přesilovku.

38:32
    Teď se domácí nedohodli při kombinaci v útočném pásmu, puk skončil u otevřených dvířek na střídačku.

37:56
    Bučněvič si najížděl na dlouhý pas po pravé straně, u modré čáry byl ovšem zastaven vracejícím se Ekbladem.

36:56
    Scandella nahodil do útočného pásma, sám si puk dojel, tím však jeho odvážný výpad skončil. Florida se ubránila.

36:23
    A zastavil i Toropčenkův prudký pokus. Puk vytlačil za svou branku.

35:37
    Už tu ale byla i šance domácích, ránu předvedl Kessel, Stolarz odolal.

34:45
    Domácí tým se v posledních okamžicích většinou jen brání, Florida se ale marně snaží navýšit svůj hubený náskok.

34:00
    Nepovedená rozehra domácích, Schenn při příjmu přihrávky podklouzl a sám se vystavil do ofsajdu.

33:34
    Florida začíná přidávat na tempu, tentokrát se ke střele z vrcholu levého kruhu dostal Mikkola, trefil ale jen Hoferův postoj.

32:20
    Z levé strany zakončoval Barkov, Hofer si nedělal potíže a svým zákrokem raději přerušil hru.

31:59
    Reinhart dojel nahozený puk. momentálně je ale za brankou a čeká na spoluhráče.

30:25
    Na levém kruhu měl hromadu prostoru opět aktivní Kapanen, zkoušel to technicky na zadní tyčku, Stolarzovu branku ale netrefil.

29:31
    Tentokrát se Kapanen změnil v hráče, který očekával příhru, dostal ji ovšem na dlouhou hůl.

29:02
    Kapanenův příklep od pravého mantinelu postrádal přesnost, puk skončil v opačném rohu kluziště.

28:04
    Vysoký Forslingův oblouček do středního pásma, akci Floridy tím ale nezaložil. Obrana domácích vše uhasila hned v počátku.

27:32
    Od levého mantinelu poslal puk před brankoviště, Scandella, nenašel se ale nikdo, kdo byl puk sklepl za Stolazova záda.

26:47
    Menší pokles tempa na obou stranách, puk létá hlavně po středním pásmu.

25:57
    Už je po přesilovce, Bennett se může opět zapojit do hry.

25:27
    Stolarz byl blízko překonání zakončením z levého kruhu, dokázal se ale vytočit a puk dostat ze svého brankoviště.

24:45
    St. Louis se usadilo v útočném pásmu a konečně předvádí tradiční přesilovkový tlak.

23:50
    Přihrávku na pravou stranu dostal Kapanen, ihned zakončoval, ale pouze lízl Stolarzovu tyčku.

22:55
    Hosté po mantinelu vyhazují až k Hoferovi, bránící čtveřice střídá.

22:38
    Prudká Toropčenkova střela z dálky, Stolarz měl trochu problémy, ale nakonec se mu povedlo puk přikrýt.

21:57
    Domácí budou moci srovnat ve čtyřminutové přesilovce, na trestnou lavici totiž za hru vysokou holí proti Saadovi odjel Sam Bennett.
    21:11 Sam REINHART - 1:2

21:11
    Už se hrála klasická přesilovka pět na čtyři, když hosté předvedli v útočném pásmu rychlou kombinaci, před brankoviště poslal puk Tkachuk, na ten si počkal SAM REINHART a trefil se přesně do horního růžku – 1:2. Asistence: Matthew Tkachuk, Aleksander Barkov.

20:38
    Pokračuje přesilovka Floridy čtyři na tři, hráči jsou natlačeni před Hofera.

Trestné minuty: 6:4

Je za námi první třetina, která se odehrála ve velkém tempu a my se krom několika šancí dočkali i dvou branek, po jedné na každé straně. Jako první se prosadili domácí, když ve čtvrté minutě dorážkou pod horní Stolarzovu tyčku otevřel skóre Brayden Schenn, hosté pak ale přidali na tempu a po šancích Lockwooda a Verhaegheho srovnal v 16. minutě pohotovým zakončením brejku Kevin Stenlund. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

20:00

19:34
    Další přerušení hry a další trest. Nyní jen na domácí straně, Jordan Kyrou to má za dvě minuty za podrážení.

18:49
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Pavel Bučněvič si vyslechl dvě minuty za hrubost, hostující Oliver Ekman-Larsson zase za nesportovní chování.

18:49
    Ve středním pásmu se nám strhla strkanice. Ta byla nejprve mírná, nicméně situace eskalovala a čároví mají docela dost práce kohouty od sebe odtrhnout.

18:13
    Verhaeghe z nulového úhlu hledal spoluhráče na brankovišti, tohle ale domáći zhlídali a dostali puk do středního pásma.

17:48
    Právě gólman St. Louis teď pomohl obraně s rozehrou, zpoza vlastní branky posunul na Leddyho.

16:45
    Srovnání skóre hosty nabudilo a opět se tak hraje před Hoferem.
    15:56 Kevin STENLUND - 1:1

15:56
    Je srovnáno! Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu, vznikl rychlý brejk, první zakončení ještě Hofer pokryl, ale k puku se pak dostal Gadjovich, bekhendem vybídl k zakončení KEVINA STENLUNDA a ten sklepnutím pod pravou Hoferovu ruku upravil na 1:1. Asistence: Jonah Gadjovich, Will Lockwood.

15:34
    Bučněvič měl problém zpracovat poskakující puk, přes obránce nakonec nevystřelil.

14:34
    Náznak brejku domácích byl zastaven kousek za modrou čárou, ke střele nedošlo, už se zase hraje u středového kruhu.

13:36
    Tkachuk je na ledě, ani St. Louis se nepovedlo přesilovku využít.

12:58
    Floridě se povedlo vytlačit puk do středního pásma a bránící čtveřice může prostřídat.

12:14
    St. Louis v přesilovce zatím slušně tlačí a střílí, Stolarz se má rozhodně co ohánět.

11:36
    Na ledě se ocitl domácí Torey Krug a ne vlastní vinou. Dvě minuty za podrážení obdržel Matthew Tkachuk.

10:28
    Od modré čáry střílel domácí Leddy, jeho pokus byl tečován a skončil nad brankou Floridy.

09:35
    Hraje se zatím v obrovském tempu, nahoru a dolů, nevidíme mnoho přerušení hry.

08:59
    Srovnat mohl i Verhaeghe, střílel z levého kruhu, trefil ale pouze tyčku a Hofer si pak puk u své brankové čáry pohlídal.
    07:01 Lockwoodovi ujel ve velké šanci puk od hole

07:01
    Hosté byli blizoučko srovnání! Lockwood vybojoval puk, dostal se do sóla, kličkami si rozpohyboval gólmana, měl odkrytou branku, ale z forhendu nedal! Puk mu ujel od hole.

06:20
    Je po přesilovce, domácí tým je k radosti publika v plném počtu.

05:59
    Nyní navíc puk letí přes všechny čáry až ke Stolarzovi.

05:30
    Florida je sice v útočném pásmu, ale zatím nedokáže vymyslet něco opravdu vážného.

04:20
    Je tu první vyloučení duelu, přesilovku si dá hostující Florida. Na trestnou lavici s dvěma minutami za podrážení zamířil Scott Perunovich.
    03:24 Brayden SCHENN - 1:0

03:24
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Saad sice v první šanci neuspěl, nicméně akce pokračovala, Středem se k pokusu bekhendem dostal Neighbours, Stolarz puk pouze vyrazil před sebe a BRAYDEN SCHENN mohl svou dorážku pověsit pod horní tyčku – 1:0. Asistence: Jake Neighbours, Brandon Saad.

02:57
    Je tu první přerušení hry, které vyplynulo z problémů, které má gólman Hofer s maskou.

01:15
    Opět se hosté nahrnuli před Hofera, Leddy ale nakonec dokázal dostat hru do středního pásma.

00:45
    První okamžiky zápasu patřily Floridě, hosté ale v útočném pásmu nakonec střelu nevymysleli.

00:01

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Kessel, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Vrána – N. Walker, Sundqvist, Toropčenko.
    Trenér: Drew Bannister

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Lomberg, Lundell, Luostarinen – Lockwood, Stenlund, Gadjovich.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Kozari, Kea – Pancich, Suchánek.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (STL) 6 (2+4)

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě Centrální divize se 41 body, což znamená čtyřbodovou ztrátu na čtvrtý Nashville, ale už desetibodovou na třetí Dallas. Do dnešního zápasu půjde tým s dvěma výhrami v řadě, když nejprve zdolal 2:1 na svém ledě Vancouver a poté stejným výsledkem po prodloužení si odvezl body z Caroliny.

Hosté jsou na tom o něco lépe, na druhém místě Atlantické divize mají 52 bodů a na vedoucí Boston ztrácí jen tři body. Formu má Florida ale výbornou, vždyť vyhrála posledních sedm utkání a v tom úplně posledním rozstřílela Colorado na jeho ledě 8:4. Posledním, kdo Floridu porazil, bylo právě St. Louis, to bylo ale ještě před Vánocemi.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Florida Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 4. B. Schenn (Neighbours, Saad) – 16. Stenlund (Gadjovich, Lockwood), 22. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 43. M. Tkachuk (Verhaeghe), 46. M. Tkachuk (Forsling, Lundell), 60. M. Tkachuk (Kulikov)

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Kessel, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučnevič – Neighbours, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Vrána – N. Walker, Sundqvist, Toropčenko.
    Tréner: Drew Bannister

Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: Kozari, Kea – Pancich, Suchánek

Diváci: 18 096