Luke Littler – Luke Humphries 4:7 (kon.)
koniec udalosti
Luke Littler – Luke Humphries

4:7

(1:3, 3:2, 2:3, 3:1, 3:1, 3:0, 2:3, 1:3, 2:3, 1:3, 2:3)

cz Streda 03.01.2024, 21:15 • Alexandra Palace, Londýn (GBR) • Šipky - PDC Majstrovstvá sveta • Finále

2:3
    Luke Humphries je mistrem světa! Trefeným D8 rozhodl o tom, že právě tento Angličan zvedne v Alexandra Palace pohár nad hlavu.

2:2
    Humphries ovšem trefuje D20, a tak si bere tento leg.

2:1
    Littler získává tento leg, když nakonec trefil D16.

1:1
    Humphries trefuje D10, a tak srovnává krok.

1:0
    Double 10 trefuje Luke Littler. V jedenáctém setu tak vede 1:0.

Jeden set dělí Humphriese od vysněného titulu.

1:3
    Třetí šipka už mířila do doublu 18, a tak Humphries uzavírá tento set, ve kterém zvítězil 3:1.

1:2
    Luke Humphries zavírá D8 a opět v tomto setu vede.

1:1
    Littler trefuje 170 a srovnává na 1:1!

0:1
    S touto situací si také poradil a vede v desátém setu 1:0.

2:3
    Tentokráte už neminul, a tak si bere třetí set v řadě.

2:2
    A tak Littler trestá, když zavírá 71!

1:2
    Littler první dvě šipky poslal mimo D3. Třetí už však tento double trefuje.

0:2
    Realita je však jiná. Humphries opět zavírá 108 a je blíže zisku tohoto setu.

0:1
    Littlerova chyba posílá soupeře do vedení. Humphries totiž dokázal zavřít 108.

1:3
    Krásné zavření z ruky Humphriese. Ten trefuje 121 a srovnává tak na 4:4.

1:2
    Littler nakonec zvládá tento leg a na brejky je tak vyrovnáno.

0:2
    Luke Humphries opět zavírá, a tak vede už 2:0. Littler nyní působí rozhozeně.

0:1
    Humphries vede 1:0 v osmém setu poté, co trefuje D16.

2:3
    Humphries se na D12 nemýlil, a tak přerušuje sérii tří vyhraných setů soupeře. Snižuje na 3:4 z jeho pohledu.

2:2
    Skvěle Littler! Zavírá velmi vysoké číslo, a tak opět přes brejk srovnává.

1:2
    Luke Humphries si znovu bere vedení v setu.

1:1
    To se také povedlo. Littler uzavírá set šipkou do doublu 20.

0:1
    WOW! Nejvyšší zavření teď viděli fanoušci v Alexandra Palace. Postaral se o něj Humphries.

3:0
    Luke Littler se postaral o nejrychlejší set utkání! První dvě šipky sice do D8 nemířily, následně však třetí udělala mladíkovi radost.

2:0
    Luke Littler nadále ukazuje svoji sílu a i přes dobré náhozy soupeře nyní zavírá D8.

1:0
    Zavření z ruky mladého talentu ovšem nakonec stejně přichází.

3:1
    Luke Littler se ujímá poprvé ve finále vedení! Poté co zavřel 51 vede 3:2 na sety.

2:1
    Luke Littler nakonec přeci jen zavírá tento leg. Vede tak 2:1.

1:1
    Humphries srovnává krok. Stav pátého legu je 1:1

1:0
    Nejdříve The Nuke D8 minul, poté však už nechyboval, a tak vede 1:0.

3:1
    Skvělá práce od Littlera! Ten sice první šipku trefil do singlu, následně však chybu napravil a uzavírá čtvrtý set.

2:1
    Humphries trefuje D20, a tak zavřením 73 snižuje na 1:2 z jeho pohledu.

2:0
    Ten trefuje a vede tak 2:0 ve čtvrtém setu!

1:0
    Přes D20 to nakonec nešlo, když šipka skončila v singlu. Nakonec však Littler trefuje D10.

2:3
    To co se povedlo Littlerovi, se nyní povedlo i jeho soupeři. Humphries taktéž otáčí nepříznivě se vyvíjející set.

2:2
    Luke Humphries přes D18 vyrovnává na 2:2. Littler tak přichází o slibný náskok.

2:1
    Humphries uspěl na double 8. Prodlužuje tak třetí set.

2:0
    Ten také následně trefuje a vede už o dva legy.

1:0
    Skvělá práce od Littlera. Ten zavřel 80, a tak si bere vedení v setu.

3:2
    Skvělý obrat od Luka Littlera. Dalším vysokým zavřením nyní srovnává na 1:1 na sety, ikdyž v setu prohrával už 0:2.

2:2
    Krásné zavření z ruky Littlera! Ten nyní trefil 142 a srovnává tak na 2:2.

1:2
    Luke Littler zavírá první leg v druhém setu. Snižuje tak na 1:2.

0:2
    Velká škoda pro Littlera. Ten si nachystal na zavření střed, ale následně jej netrefil. Humphries tak vzápětí jeho chybu trestá. Vede už 2:0 v druhém setu.

0:1
    S velkým náskokem Luke Humphries uzavírá první leg druhého setu.

1:3
    Luke Humphries sice minul double 16. Po singlové šipce však zamířil na dvojnásobek osmičky, kde už slaví úspěch. První set je tak jeho.

1:2
    Luke Humphries po zavření na double 10 vede 2:1. Obírá tak soupeře o podání.

1:1
    Luke Humphries také drží své podání a nyní je stav prvního setu 1:1.

1:0
    Humphries nedokázal zavřít 120, a tak jeho soupeř přispěchal s odpovědí. Luke Littler vede po zavření na double 20.