Fiorentina – Turín 1:0 (kon.) | Neapol – Monza 0:0 (kon.) | CFC Janov – Inter 1:1 (kon.)
Lazio – Frosinone 3:1 (kon.)
Lazio Rím
3:1 (0:0)
Frosinone Calcio
cz Piatok 29.12.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Talianska Seria A • 18. kolo

Je konec. S. S. Lazio v posledním utkání kalendářního roku poráží Frosinone Calcio poměrem 3:1. Po bezbrankovém prvním dějství otevřel skóre z penalty posvěcené VARrem hostující Matías Soulé. Domácí byli v dece a nehráli vůbec dobře. Oživení přišlo až po hlavičce Valentína Castellanosa, která zapadla do rohu branky Frosinone. Vyrovnaný stav neplatil ani dvě minuty, Gustav Isaksen totiž potrestal špatnou přihrávku hostů. Ti totálně odešli a třetí gól přidal v 84. minutě domácí Patric po rohovém kopu. Všechny body tak nakonec zůstávají ve věčném městě. (22:46:34)

90+6

90+6
    Danilo Cataldi zakopl balon a viděl za své počínaní žlutou kartu.

90+6
    Lazio pak zahrávalo rohový kop, po něm se ale rozhodlo pro postupné dobývání branky Frosinone.

90+5
    Valentín Castellanos dostal nadýchaný centr na hranici malého vápna, ale svou levačkou trefil jenom brankáře hostů do nohy.

90+4
    Domácí málem přidali čtvrtou branku. Pedro poslal z levé strany balon na zadní tyčku, tam si naběhl Gustav Isaksen, ale ten pravačkou nenašel odkrytou branku hostů.

90+3
    Gustav Isaksen byl držen a skončil na zemi. Lazio je na balonu a vůbec nikam nespěchá.

90+2
    Stefano Turati poslal dlouhý balon na polovinu hostů. Tam jeh ale uzmula záloha Lazia a posílá míč na brankáře Ivana Provedela.

90+1
    Frosinone mělo k dispozici z dálky centr do vápna po faulu. Ten směřoval na hranici vápna, kde ale balon poslal mimo ohrožený prostor Mario Gila.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu Frosinone Calcio:
    ze hřiště odchází Matías Soulé, přichází Marvin Çuni,
    ze hřiště odchází Marco Brescianini, přichází Mehdi Bourabia.

89
    Adam Marušić se na levé straně dopustil útočného faulu na gruzínského protihráče. Frosinone jde zlobit.

89
    Frosinone po třetí inkasované brance najednou neví, co chce hrát.

88
    Držení míče 54:46

87
    Frosinone vyrobilo špatnou přihrávku na vlastního gólmana, který v záklonu poslal balon jenom vysoko před sebe.

86
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Danilo Cataldi,
    ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Pedro.
    84. PATRIC - 3:1

84
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Valentín Castellanos si na levé straně zabíhal na malé vápno, ale obrana Frosinone poslala míč na rohový kop. Ten směřoval po prodloužení na zadní tyčku, kde byl nepokrytý PATRIC, který poslal balon do odkryté části branky, 3:1.

83
    Nicolo Rovella skončil na zemi na levé straně. Hra je přerušena a Lazio může jít tahat čas.

Vít Káňa

Góly: 70. Castellanos (Isaksen), 72. Isaksen (Castellanos), 84. Patric – 58. Soulé (pen.)

Karty:   56. Patric (LAZ), 79. Isaksen (LAZ), 90+6. Cataldi (LAZ) – 74. Okoli (FRS), 78. Barrenechea (FRS)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 13:11. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:15.
    Lazio Rím: Provedel – Marušić (C), Patric, Gila, Lu. Pellegrini (54. Hysaj) – Guendouzi, Rovella (86. Pedro), Kamada (66. Vecino) – F. Anderson (46. Isaksen), Castellanos, Zaccagni (86. Cataldi).
    Náhradníci: Sepe, Mandas – Casale, Bašić, F. Ruggeri, Fernandes.

Tréner: Maurizio Sarri

Frosinone Calcio: Turati – Monterisi, Okoli, S. Romagnoli (C) – Gelli, Brescianini (90. Bourabia), Barrenechea, Garritano (79. Kvernadze) – Soulé (90. Çuni), Harroui (75. Caso) – Jorge (75. Cheddira).
    Náhradníci: Frattali, Cerofolini – Lulić, Renier, Mazzitelli, Lusuardi.

Tréner: Eusebio Di Francesco

Rozhodca: Feliciani – Lo Cicero, Trinchier