Trebišov – Modré Krídla 4:2 (kon.)
HK STEEL TEAM Trebišov
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Modré Krídla Slovan
Utorok 19.12.2023, 17:30 • Zimný štadión Trebišov • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 25. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 25. kola TIPOS SHL medzi Trebišovom a Modrými Krídlami Slovan.

Zemplínčania stratili sériu štyroch výhier po sebe. Cez víkend prehrali v Prešove 2:5, ale hrali v obmenenej zostave v porovnaní s minulými kolami. Trebišov sa prepadol na desiate miesto, ale stále sa môže hýbať aj smerom dopredu.

Belasá farma prehrala priamy súboj o štvrtú priečku s Topoľčanmi 1:4. Má však dosah aj na tretiu pozíciu. Pred šiestou Skalicou drží náskok piatich bodov.

HK STEEL TEAM Trebišov: Gajan – Šisterov, Valečko, Bdžoch, Marián Štec, Kokšarov, Groch, Zámborský, Komorovský – I. Novák, Vrábeľ, Matis – Chismatullin, Romanov, S. Nagy – A. Varga, Šimčák, Hamráček – Matej Komloš, Barna, Farkaš.

Tréner: Dušan Kobeľa.

Modré Krídla Slovan: Gadžiev – Bohunický, Krakovský, Ličko, Marcinko, Myšiak, Vidovič – Janča, Včelka, D. Hájnik – Ožvald, R. Petráš, Klučiar – Dudáš, Mamonov, Fetkovič – L. Jendek, Adamčík, Trubač.

Tréner: Ján Lipiansky.

Rozhodca: Kalina, Smrek – Janiga, Riš.

00:01

00:46
    Bratislavské krídla si vypracovali úvodný strelecký pokus. Zemplínska obrana bola prítomná a puk skončil na ochrannej sieti.

01:13
    Lukáš Hamráček vynikajúco napádal jedného z hosťujúcich obrancov, ktorý napokon stratil puk, ale domáci útočník necítil žiadnu podporu od spoluhráčov.

02:14
    Romanov preukázal silu na puku. Nedal sa prekonať súperovými prenasledovateľmi. Okrem toho získal priestor na kvalitnú strelu Valečko, ktorú Gadžiev s prehľadom kontroloval.

03:24
    Nevýrazný bekhend hostí sa podarilo prepasírovať do útočného pásma, no v ňom nemal viac šťastia Dušan Klučiar.

03:49
    Vylúčenie v tíme HK STEEL TEAM Trebišov:
    Vrábeľ – 2 min., podrazenie.

04:17
    Evidentný ofsajd Modrých Krídel. Hoci jeden čiarový rozhodca púšťal hru, druhý fúkol do píšťalky. Buly v strednej tretine.

04:48
    Hájnik si mohol dovoliť veľa pred brankárom Gajanom. Zemplínčania tam nechali dieru, no trebišovský brankár podržal nováčika.

05:13
    Trebišov dal gól! Gól padá, ale do nesprávnej bránky. Hostia výrazne pochybili na útočnej modrej čiare. KIRILL ROMANOV pridal do plynu a po úniku cez celé klzisko prestrelil betóny brankára Gadžieva. Bez asistencie.

05:49
    Trebišov hrá s piatimi hráčmi.

06:13
    Dudášovi sa podarilo nabrať rýchlosť na vlastnej polovici. V útočnom pásme si niesol na chrbte protihráča. S jeho prispením nevypálil lepšie na Gajana.

07:21
    Do ľavého rohu ľadovej plochy prišiel strelec otváracieho gólu Romanov. Výborne si zakrýval puk telom a vybojoval si palebnú pozíciu z bekhendu. Ten mieril príliš vysoko.

08:17
    Zakázané uvoľnenie Trebišova. Matej Gajan sa nachystá na vhadzovanie po pravej ruke. Rozhodcovia vhodia puk medzi čepele Barnu a Včelku.

08:50
    Gadžiev schoval puk do lapačky. Cez Včelku to tečoval Vrábeľ a následne Ivan Novák už nemal šancu na prípadnú dorážku.

09:23
    Matis si sám nahodil puk do tretiny, aj keď čelil bratislavskej presile. Chvíľu ho podržal, ale časovanie smerom na Valečka nevyšlo.

11:12
    Dávid Hájnik s pukom na hokejke dostal ukážkový hit od Martina Bdžocha, ktorý mu vystavil tzv. strom. Veľmi pekná momentka.

11:43
    Žŕdka! Matej Gajan neinkasoval po strele obrancu Myšiaka!

12:59
    Marcinko chcel toho ukázať viac, že ak je šanca, dokáže aj zaútočiť. Jednou kľučkou uspel, tou finálnou stroskotal na skúsenom Valečkovi.

13:55
    Lukáš Bohunický sa typicky prejavil zvýšenou agresivitou pri bránení obrannej tretiny. Domáceho hráča tvrdšie oprel o mantinel, ale prešlo mu to.

15:31
    Brankár Gadžiev prerušil hru. Vo svojom náručí udržal nastrelenie Bdžocha.

16:23
    Zemplínčania mali zmätok v defenzíve. Gólové vyústenie však nepriniesol Fetkovič v spolupráci s Dudášom.

18:01
    Kokšarov sa poriadne zapotil, keď zachraňoval Trebišovu útočnú tretinu.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

19:40
    Ťažký uhol patril Kristiánovi Včelkovi. Gajan sa natlačil na bližšiu tyčku. Strela mu najskôr vypadla, ale veľmi rýchlo ju upratal hokejkou.

20:00

Modré Krídla hrali presilovku, ale namiesto jej využitia pykali. Hostí potrestal útočník Kirill Romanov.

Druhá tretina sa začne o 18:17.

20:01

20:16
    Bratislavčania neboli ďaleko od výborného vstupu do druhej tretiny. Klučiarova strela nebola razantná, ale spred bránky mohol vyrovnať Richard Petráš. Pokus mu však nesadol.

21:24
    Náročné zakončenie domáceho celku z ťažkého uhla. Gadžiev si s tým však poradil, pretože vyrážačkou upratoval do strany.

22:10
    Ruská kombinácia vo farbách Trebišova. Chismatullin nahodil od mantinelu pred bránku, kde to chcel tečovať do siete Romanov. Gadžiev má puk v lapačke.

22:16
    Kokšarov – 2 min., nedovolené bránenie.

23:38
    Gajan zasahoval ľavým betónom a takmer ponúkol šancu presadiť sa Dudášovi. Hosťujúci krídelník to ale nemal na zakončenie z prvej.

24:16

24:36
    Modré Krídla strávili záver početnej výhody v útočnom pásme a ešte ďalej pokračovali už v rovnovážnom stave. Zo svojich šancí však nevyťažili vyrovnanie. V jednom prípade zaúradoval Gajan.

25:29
    V tejto chvíli Gajan zneškodnil puk z hokejky Včelku.

26:31
    Fetkovič vyslal strieľanú prihrávku! Medzi kruhmi tečoval jeden z jeho spoluhráčov a tento oblúčik skoro zaskočil Gajana!

27:56
    Skvelý Hamráček a ešte lepší Gadžiev! Útočník Trebišova sa natlačil do bekhendového blafáku, ale už to neprehodil na forhend, keďže gólman Krídel použil hokejku!

29:18
    Samuel Nagy bol v priestore medzi kruhmi, no nedal do strely väčšiu presnosť.

30:54
    Farkaš nedokázal uvoľniť Komloša, ktorý by tak smeroval do súboja zoči – voči brankárovi Gadžievovi.

31:44
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
    L. Jendek – 2 min., podrazenie.

32:07
    Brankár Slovana Gadžiev zlikvidoval pokus Grocha. Jeho dvaja spoluhráči ustrážili Romanovova, ktorý poškuľoval na dorážanie.

33:16
    Výborne presúval hru Hamráček na zadnú žŕdku bratislavskej bránky. Bolo tam jedno zakončenie, ktoré vyriešil gólman Krídel.

33:29
    Smolná situácia. Hamráček vyšiel z pásma, aby čo najskôr získal puk. Obetavo z ľadu ho chcel zastaviť Včelka a došlo k nejakému bolestivému kontaktu. Útočník hostí ostáva kľačať na ľade a už sa mu venujú lekári.

33:29
    Včelka dostal krčný golier. V sprievode lekárov a v predklone odišiel do útrob štadióna.

33:44
    Modré Krídla Slovan hrajú s piatimi hráčmi.

33:52
    Dušan Klučiar vycvičil Kokšarovova, ale nie aj Gajana!

34:30
    Lukáš Hamráček odviedol solídnu prácu na úrovni ľavého kruhu. Zrak nasmeroval na opačnú stranu útočného pásma a vystrelil na Gadžieva, ktorý si pripísal úspešný zákrok.

37:06
    Na ľadovú plochu spadol Matej Komloš. Klučiar si nedal pozor na svoju hokejku. Stalo sa to medzi striedačkami. Bratislavský útočník z toho vyviazol bez trestu.

38:13
    Groch založil spoluprácu s klubovým kolegom zo Spišskej Hamráčkom. Jeho strelecký pokus nepokoril obranný blok Krídel.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Druhá tretina bola o zopár zaujímavých situáciách, lenže potenciálni strelci neslávili úspech v žiadnom prípade. Po dvoch tretinách ostáva skóre 1:0.

Tretia tretina sa začne o 19:05.

40:01

40:40
    Gadžiev zachytil domácu strelu do lapačky. Mal dosť času na to, aby aj hneď rozohral.

41:19
    V útočnej tretine zapracoval Dominik Šimčák. Na modrej čiare operoval Štec, avšak svojim streleckým pokusom veľa nezariadil.

42:15
    Trebišov dal gól! SAMUEL NAGY dokorčuľoval pred bránku Krídel a v gólovom zakončení mu nezabránil ani Klučiar. Asistencie: Kirill Romanov a Gadel Chismatullin.

43:43
    Matúš Matis chcel vojsť do tretiny, ale súper ho dobre blokoval.

44:00
    Do veľkého náprahu išiel domáci obranca Valečko. Možno keby zvolil rýchly príklep, bolo by to viac prospešné pre Trebišov.

44:49
    Dobrú robotu odvádza útočník Lukáš Hamráček. Len škoda, že z jeho snahy nemal šancu nikto profitovať pred Gadžievom.

45:23
    Modré Krídla Slovan dávajú gól! Túto chvíľu potrebovali hokejisti bratislavského projektu. Ponúkla sa chyba v trebišovskej obrane, ktorú zapríčinil Štec a je po čistom konte Gajana. ANTONIO OŽVALD nepohrdol šancou z medzikružia a rozvlnil sieť. Bez asistencie.

46:58
    Kvalitný bekčeking v podaní obrancu Lukáša Bohunického. Situáciu zvládol, keďže Adam Varga sa nestihol rozbehnúť zo stredného pásma.

47:27
    Ličko – 2 min., sekanie.

47:44
    Bratislavská obrana ide tvrdo po hráčoch Trebišova, ktorí robia nepríjemnosti v bránkovisku. Presvedčil sa o tom Romanov i Varga.

48:18
    Šimčák nezachytil nepresné zakončenie Matisa. Šimon Groch tak musí stiahnuť hru za bránku Gajana a počká na opätovné zoradenie spoluhráčov.

49:06
    Vypýtaná prihrávka na kruh. Dostal ju Dominik Šimčák. Gadžiev sa presunul s jeho streleckým pokusom.

49:27

49:53
    Antonio Ožvald si ešte bude musieť počkať na prípadné vylepšenie svojich štatistík. Šancu na strelu mu vzali čiaroví arbitri, pretože bol v postavení mimo hry.

52:03
    Kokšarov sa dostal do streleckej príležitosti. Gadžiev si zachoval chladnú hlavu a koncovku zblízka vyrazil hornou časťou tela.

52:43
    Zakázané uvoľnenie. Hostia z Bratislavy majú šancu získať pobyt v útočnej tretine.

53:44
    A. Varga – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

54:01
    Modré Krídla Slovan dávajú gól! Varga sa dlho nezdržal na trestnej lavici. Delovku Vidoviča usmernil za chrbát Gajana RICHARD PETRÁŠ. Asistencie: Dušan Klučiar a Filip Vidovič.

57:26
    Trebišov dal gól! Prihrávka ako lusk. IVAN NOVÁK obsadil zadnú konštrukciu bránky. Nastavil hokejku a nedal šancu brankárovi Slovana. Asistencie: Matúš Matis a Filip Vrábeľ.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

59:12
    Modré Krídla Slovan oddychový čas!

59:12
    Modré Krídla Slovan hrajú power-play!

59:56
    Trebišov dal gól! MATÚŠ MATIS neprihrával vľavo, ale poslal to na bránku od modrej čiary. Košický rodák potvrdil víťazstvo Trebišova. Asistencia: Lukáš Hamráček.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v tretej tretine. Modré Krídla Slovan vymazali dvojgólové manko, no do predĺženia duel neposlali. Víťazný gól zaznamenal Ivan Novák a súpera dokatoval Matúš Matis. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (19:40:52)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Ivan Harčár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK STEEL TEAM Trebišov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 6. Romanov, 43. S. Nagy (Romanov, Chismatullin), 58. I. Novák (Matis, Vrábeľ), 60. Matis (Hamráček) – 46. Ožvald, 55. R. Petráš (Klučiar, Vidovič)