Královské Vinohrady – Karlovy Vary 2:9 (kon.) | Vítkovice – Sparta 5:10 (kon.) | BUTCHIS – Bohemians 3:14 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
2:9 (0:1, 1:3, 1:5)
FB Hurrican Karlovy Vary
cz Nedeľa 10.12.2023, 17:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga (CZ) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z 15. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a FB Hurrican Karlovy Vary. Utkání začíná v 17:00.

Vinohrady zatím zažívají lehce nadprůměrnou sezónu, jsou na osmé pozici s 18 body po 14 odehraných zápasech. Na záda jim dýchá FBC Ostrava a Česká Lípa. V posledním zápase Vinohrady doma přivítaly Mladou Boleslav, dlouho to vypadalo na zajímavou bitvu až do konce, jenže ve druhé třetině Mladá Boleslav odskočila a pohlídala si bez problému náskok. Vinohrady na domácím hřišti prohrály 6:14. Dnes se pokusí vyhrát nad lehčím soupeřem než byla Mladá Boleslav. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Daniel Gärtner s 20 kanadskými body a Daniel Keller s 16 kanadskými body. Uvidíme, jestli se jeden z nich dnes prosadí.

Karlovy Vary se zatím trápí stejně jako v minulé sezóně, jsou až na předposlední pozici a to jen díky lepšímu skóre před Sokoli Pardubice. V minulém kole Karlovy Vary narazily na Bohemku a doma s ní odehrály kvalitní utkání a hlavně poměrně vyrovnané, jenže na body to nestačilo a doma padly 7:13. Dnes se pokusí možná trochu překvapit favorita utkání. Nejproduktivnějšími hráči jsou Michal Klápa 26 kanadských bodů, za ním jsou Michal Strachota (18 KB), Daniel Péc (14 KB) a Jiří Lebeda (14 KB)

Odehraný zápas v této sezóně

V tomto ročníku se už jednou týmy potkaly. Bylo to ve 3. kole hned na začátku sezóny v Karlových Varech. Utkání bylo velmi vyrovnané a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy a bylo to právě prodloužení ve kterém se radovali hosté z Vinohrad.

Rozhodčími dnešního zápasu budou Petr Števček a Radek Števček. Přeji všem příjemnou a ničím nerušenou zábavu.

Úvodní sestavy

Královské Vinohrady: Křepelka (Futschik) – Ji. Procházka, Čuda, Trojáček, Araks, O. Stuchlík, Krupička, Martan, Ja. Procházka (C) – Plíhal, Keller, Pužman, Pinkas, P. Hájek, M. Horák, Urbánek, T. Gärtner, D. Gärtner, Pergler.
    Trenér: Miroslav Purkrábek

Karlovy Vary: Draslar (Váradi) – Korbel, Lejba, T. Smolka, Šmajda, Pícha – Hozman, Lebeda, Švarc, L. Macháček, Péc, Zahraj, Rosa, Hrbáček, M. Klápa (C), Kún, Strachota, Svatek, Šťovíček.
    Trenér: Miroslav Závora

Zdravím všechny florbalové příznivce! Dnes se podíváme na duel mezi SKV a Hurikány z Karlových Varů! Domácí nastoupí dnes v černých dresech. Hostující Karlovy Vary v tradiční bílé barvě. Přeji všem příjemnou zábavu.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Vinohrad.

0:26
    První nebezpečná šance! Zbyněk Stuchlík se dostal k dorážce u branky Draslara, ale trestuhodně ji minul!

0:45
    Na druhé straně měli šanci hosté, ale nakonec Křepelka nemusel zasahovat.

1:18
    Daniel Gärtner byl sám na středu hřiště, ale míček mu sjel a Karlovy Vary mohou založit útok.

1:49
    Domácí šli do protiútoku, jenže Ivan Pergler nikomu nepřihrál a vystřelil pouze nad branku Draslara.

2:14
    Zatím sledujeme velmi aktivní pojetí od obou týmů, ale gól jsme ještě neviděli.

2:46
    Hra se nám nyní trochu uklidnila a oba týmy mohou v klidu vystřídat. Na míčku jsou stále hráči Karlových Varů.

3:09
    Korbel dlouho čekal co s míčkem a domácí se už snaží co nejrychleji napadat rozehrávku Hurikánů.

3:37
    Korbelova střela ze středu hřiště byla zablokovaná mimo branku.

3:58
    Tomáš Gärtner se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale trestuhodně minula branku Karlových Varů!

4:25
    Domácí kombinují v rohu hřiště za hostující brankou. Nakonec z toho byla nepřesná přihrávka na hráče Hurikánů.

4:59
    Nyní se hraje velmi opatrně, ani jeden z týmů nechce inkasovat jako první. U míčku jsou v tuto chvíli domácí hráči.

5:20
    Pícha s Hájkem svedli tvrdý souboj, nakonec z toho byl faul od hostujícího hráče.

5:44
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary jdou do vedení! Vojtěch Kún skvěle na hranici velkého brankoviště nahrál na druhou stranu, kde stál úplně volný JIŘÍ LEBEDA a ten dokázal míček dopravit do odkryté klece! Asistence: Vojtěch Kún.
    5:44 Jiří LEBEDA - 0:1

6:24
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Jan Pícha – 2 min., Sekání.

6:27
    Keller rychle z rozehrávky dostal míček a vystřelil, jenže jeho střela byla zablokovaná mimo hřiště. Domácí zůstanou na balónku.

6:56
    Vojtěch Kún se dostal do samostatného úniku a zkusil vystřelit mezi nohy, jenže tam to skvěle zavřel Ale Křepelka!

7:21
    Domácím se zatím přesilová hra vůbec nedaří a hosté bez větších problému kombinují.

8:01
    Dobrá střela Kellera z první, ale Adam Draslar se skvěle přesunul a úspěšně zasáhl!

8:24
    Hosté hrají v plném počtu.

8:57
    Domácí se po Píchově návratu dostávají do obrovských šancí, ale nedokáží přesně zakončit.

9:21
    Vojtěch Kún promáchl na velkém brankovišti a Křepelka nemusel zasahovat.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:08
    Faul Jiřího Procházky na útočné polovině. Rozehrávat budou Hurikáni. V posledních minutách jsou aktivnější opět hosté.

10:39
    Domácí získali balónek a rychle přenesli hru na Plíhala, který celou hru opět obrací na své beky.

11:07
    Nedovolený zákrok na Procházku a rozehrávat z útočného rohu budou domácí.

11:31
    Adam Zahraj si šikovně obehrál Procházku a poté byl faulovaný, hosté budou rozehrávat na polovině soupeře.

12:04
    Hra se nám teď trochu uklidnila a oba týmy vyčkávají co vymyslí jejich soupeř. Na míčku jsou nyní Vinohrady.

12:26
    Nepřesná přihrávka Krupičky u branky Draslara, který už dlouho čeká na nějaký zákrok.

12:58
    Domácí napadají opět velmi pomalou rozehrávku Hurikánů, kteří v posledních chvílích dělají zbytečné chyby.

13:25
    Ondřej Pužman po nahrávce Urbánka střílel na Adama Draslara, který dokázal míček vyškrábnout mimo branku Karlových Varů!

13:58
    další šance domácího celku, která má teď velkou převahu, ale zatím na světelné tabuli u nich svítí nula.

14:35
    Nepřesná kombinace hostujícího celku a obránci Hurikánů musí až za svou vlastní branku.

15:04
    Píchá si dobře pokryl míček a dostal výhodu, následně pokračoval Šmajda, který posunul míček na Smolku, nebezpečí pro Křepelku z toho nebylo.

15:39
    Začíná se nám na hřišti přiostřovat, následná střela Lebedy šla do prvního blokujícího hráče!

16:14
    Domácím se pomalu krátí čas v první třetině vstřelit branku, ale ještě se rozhodně k nějaké šanci dostanou.

16:39
    Fantastický zákrok Aleše Křepelky a drží svůj tým v kontaktu!

17:06
    Oba týmy střídají a do útoku za malou chvíli půjdou hosté z Karlových Varů.

17:34
    Další souboje u mantinelu za brankou Křepelky, nakonec z toho vyšli lépe domácí a získali míček.

18:09
    Adam Draslar výborně vychytal už potřetí dnes Kellera po skvělém a rychlém přesunu!

18:37
    Karlovy Vary se podél mantinelu dostaly až za branku Křepelky, kde Pergler fauloval jednoho z hostujících hráčů.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:16
    Jan Procházka vystřelil pumelici pouze vedle Draslarovy branky! U míčku budou nyní Karlovy Vary.

19:45
    Hosté drží balónek na své polovině a už se nejspíše nic nestane.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla pouze jednu branku! Tu vstřelil v 6. minutě Jiří Lebeda. Domácí měli spoustu šancí, ale skvěle je vychytal Draslar, který drží na svém kontě zatím nulu. Stav je tedy po první třetině 0:1.

Další třetina začne přibližně v 17:36.

Střely v první části: 8:4.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:29
    Domácí se rychle usadili na polovině Karlových Varů, ale nakonec z toho vůbec nic nebylo.

20:40
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Ondřej Stuchlík – 2 min., Nedovolené vrážení.

21:01
    Karlovy Vary odskakují do dvougólového náskoku! Marek Hozman skvěle našel na středu hřiště volného MATĚJE ŠVARCE, který střelou k pravé tyči bez problému prostřelil Křepelku. Asistence: Marek Hozman.
    21:01 Matěj ŠVARC - 0:2

21:42
    Nedovolený faul od Adama Zahraje. Domácí Vinohrady se tak opět velice jednoduše dostanou k míčku.

21:59
    Štěpán Čuda se skvěle vrátil a zablokoval střelu Michala Klápy. Domácí brankář tak nemusel zasahovat.

22:32
    Tvrdý souboj, který vyhrál Korbel a míček za brankou Draslara sbírá Svatek. Oba týmy následně střídají.

22:59
    Další velká šance Vinohrad, ale opět to bylo velmi pomalé a hostující gólman se stihl včas přesunout.

23:32
    Daniel Gärtner se skvěle prosmýkl až do středu hřiště, jenže zbytečně shodil míček k mantinelu a hostům nic nehrozilo.

24:09
    Pužman se snažil něco za brankou vymyslet, ale nakonec z toho byl míček pro Zahraje, který střelou nad branku opět odevzdává balónek na hole Vinohrad.

24:48
    Karlovy Vary zatím ve druhé třetině vyčkávají a zatím se jim to i vyplácí, uvidíme, jestli tomu tak bude až do konce zápasu.

25:18
    Dobrá střela Gärtnera byla zablokovaná a doklouzala se velmi jednoduše až k brankáři Karlových Varů.

25:49
    Domácí velmi rychle otočili hru, ale za brankou Draslara se jim nedaří nic vymyslet.

26:14
    Dlouhá kombinace Vinohrad a nakonec z toho byla střela Daniela Gärtner, kam dokázal skvěle Draslar vytáhnout svou ruku!

26:36
    Už je to o tři branky! Tomáš Rosa se nedostal do středu hřiště, jenže balónek se odrazil na hůl MARKA HOZMANA, který se otočil a zamířil přesně ke vzdálenější tyči domácí branky! Asistence: Tomáš Rosa.
    26:36 Marek HOZMAN - 0:3

27:12
    Domácí tlačili na svého soupeře až z toho dostali branku, musí se vzchopit a střílet tam, kam Draslar dnes nedosáhne.

27:49
    Blokování hole od Procházky. Hosté se budou nyní snažit uklidnit hru, což se jim daří.

28:20
    Teď se ocitl míček mimo hřiště, oba týmy se hlásily, ale Števčekové rozhodli, že budou rozehrávat domácí ze své vlastní poloviny.

28:56
    Domácí kombinují na své polovině a nedaří se jim dostat do nějaké vyložené příležitosti.

29:15
    Dobrá střela Marka Hozmana minula těsně levou tyč Křepelkovy branky!

29:34
    Už to máme o čtyři branky! Lukáš Macháček naslepo skvěle přihrál na nabíhajícího DANIELA PÉCE a ten už bez problému dokázal do odkryté branky zamířit! Asistence: Lukáš Macháček.
    29:34 Daniel PÉC - 0:4

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu!

30:31
    Střela Krupičky z velké dálky napálila prvního blokujícího hráče před Adamem Draslarem.

31:03
    Klápa dostal přihrávku před odkrytou branku, ale ve finální fázi mu míček sjel z čepele!

31:28
    Hosté se opět snaží co nejrychleji dostat před branku, což se povedlo Korbelovi, který příliš přizvedl balónek a minul branku!

31:52
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady se poprvé v zápase prosazují! Daniel Gärtner předal míček na volného ONDŘEJE PLÍHALA, ten se obtočil kole branky a zamířil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Daniel Gärtner.
    31:52 Ondřej PLÍHAL - 1:4

32:32
    Keller měl soustu času na to, aby zamířil, jenže minul těsně pravou tyč hostující branky!

33:04
    Nedovolená vrážení do zad od Jana Píchy, vylučovat se nebude na míčku budou pokračovat Vinohrady.

33:29
    Hosté šli do rychlého protiútoku, jenže přihrávka Michala Klápy doletěla jen k Aleši Křepelkovi a ten rychle rozehrává na své spoluhráče.

33:59
    Hurikáni s rozehrávkou nikam nespěchají a snaží se otupit silnou pasáž Vinohrad.

34:22
    Vinohrady budou mít skvělou příležitost na skórování, protože mají k dispozici standardku z velkého brankoviště!

34:56
    Vinohrady nic nevymyslely a k míčku se dostal Jan Pícha, který předal Michalu Klápovi, jenže ten našel pouze Křepelkovo rameno!

35:31
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny, domácí sice tlačí, ale nedokáží toho využít.

35:53
    Michal Klápa inkasoval do kolene ránu od protihráče, ale nejspíše bude moci pokračovat ve hře.

36:08
    Lukáš Macháček – 2 min., Sekání.

36:34
    Domácí kombinují kolem branky Draslara, vzápětí vystřelil Jan Procházka pouze do prvního blokujícího hráče před ním.

37:04
    Další dobrá kombinace domácích, ale Kellerovi míček v důležité situaci sjel a nemohl tak zakončit.

37:29
    Jan Procházka to opět zkusil z menšího výběhu, ale nakonec opět trefil pevný blok hostujícího celku.

38:08

38:28
    Adam Draslar opět předvedl skvělý zákrok a drží svůj tým, který už toho má v této třetině dost!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:19
    Gärtner byl držený za brankou Draslara a domácí tak budou nejspíše poslední, kteří mohou zahrozit.

39:48
    Čudova střela byla zablokovaná a je pískán nedovolený zákrok vinohradského útočníka.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla čtyři branky! Karlovy Vary zásluhou Švarce, Hozmana a Péce dokázali utéct ve skóre domácím o čtyři branky. Domácím se podařilo snížit po střele Ondřeje Plíhala po obtočení branky. Draslar dnes zatím chytá skvěle a Karlovy Vary budou doufat, že mu to vydrží i v poslední třetině. Stav je po druhé třetině 1:4.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Střely ve druhé části: 10:5.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

40:29
    Domácí trochu pozměnili sestavy a přeci jen musí co nejdříve začít dávat góly, aby vyhráli.

40:42
    Domácí udělali velkou chybu, ale nakonec se hostům nepodařilo dopředu vyslat samotného Adama Zahraje.

41:19
    Aleš Křepelka předvedl proti Marku Hozmanovi neskutečný zákrok a drží svůj tým ve hře o body!

41:40
    Ovšem teď už to bude gól! Lukáš Macháček skvěle našel místo mezi rukou a tělem a míček jen tak tak se dostal až za brankovou čáru! Asistence: Marek Hozman.
    41:40 Lukáš MACHÁČEK - 1:5

42:09
    Domácí se opět velmi rychle snížit, jenže se jim to moc nedaří, vzápětí přišla tvrdá střela do Adama Draslara.

42:48
    Hosté střílejí další gól! Matěj Korbel skvěle střílenou přihrávkou našel hůl MICHALA KLÁPY, který dokázal zamířit přesně do levé části branky. Na tohle Křepelka nemohl zareagovat! Asistence: Matěj Korbel.
    42:48 Michal KLÁPA - 1:6

43:17
    Hosté se snaží stále držet balónek, protože dnes už by se jim hodilo vyhrát a získat tři cenné body.

43:48
    Střela Daniela Péce mířila mimo branku Křepelky, ale míček zůstal na hřišti, sbírá ho domácí Keller.

44:16
    Klavs Araks vystřelil z dobré pozice pouze nad branku Adama Draslara! Velká škoda pro Vinohrady.

44:43
    Karlovy Vary jsou velmi zatažené a čekají co vymyslí jejich soupeř, ten už začíná být pomalu nervózní.

45:20
    Klápa se dostal po krosové přihrávce k balónku, ale nakonec z toho nic nebylo a Karlovy Vary uklidňují hru.

45:48
    Karlovy Vary přidávají další branku! DANIEL PÉC skvěle využil zaváhání na polovině hřiště, šel sám na branku a zamířil přesně k pravé tyči, kde Křepelka v žádném případě neměl šanci na zákrok! Bez asistence.
    45:48 Daniel PÉC - 1:7

46:05
    Osmý gól Karlových Varů! Adam zahraj výborně naslepo nahrál na střed hřiště, kde byl připravený TOMÁŠ SMOLKA a zakončil přesně k bližší tyči! Asistence: Adam Zahraj.
    46:05 Tomáš SMOLKA - 1:8

46:05
    Střídání v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    ze hřiště odchází Aleš Křepelka, přichází Mikuláš Futschik.

46:27
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady.

47:00
    Vinohrady hrají 13 minut před koncem třetiny v šesti!

47:29
    Zablokovaná nahrávka, domácí zůstanou u balónku i nadále. Vzápětí Daniel Péc nedokázal trefit odkrytou branku!

47:57
    Domácí opět dlouho kombinují na polovině soupeře, ale k ničemu to nevede.

48:22
    Daniel Keller hledal někoho na zadní tyči, ale nikdo tam nebyl. Míček sbírají domácí a stále kombinují na polovině hostů.

48:52
    Procházka se dostal u mantinelu k souboji se Zahrajem, který odletěl k zemi. Rozhodčí pískají faul domácího obránce.

49:17
    Stále pokračuje velký tlak domácích, kteří by už rádi vstřelili branku, ale obrana hostí je proti.

49:50
    Svatek dohrál Plíhala, ale hraje se dál a domácí mohou pokračovat ve hře v šesti.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:04
    Zbyněk Stuchlík – 2 min., Držení.

50:31
    Hosté si v klidu přihrávají na polovině soupeře a čas domácím velmi rychle utíká.

51:01
    Začíná se nám na hřišti přiostřovat, ale rozhodčí tvrdší hru pouštějí a hosté mohou pokračovat v přesilové hře.

51:32
    Krupička přečetl úmysl od Klápy a dokázal zasáhnout. domácí se dostanou k rozehrávce u poloviny hřiště.

51:45
    Hra se nám přerušila z důvodu problému s časomírou, doufejme, že se to co nejdříve vyřeší.

52:04
    Domácí hrají v plném počtu.

52:29
    Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny a už je nejspíše jasné, že hosté vyhrají.

52:45
    Vinohrady střílejí gól na 2:8! Daniel Gärtner střílenou přihrávkou našel před brankou TOMÁŠE GÄRTNERA, který dokázal šikovně nasměrovat míček za záda Adama Draslara. Asistence: Daniel Gärtner.
    52:45 Tomáš GÄRTNER - 2:8

53:56
    Hozman vyvezl balónek, ale ani tentokrát z toho nebude gól do odkryté branky!

54:25
    Domácí opět kontrolují míček před Draslarem, ale nedokáží se dostat do větší příležitosti.

55:01
    Dnešní utkání sleduje 115 diváků!

55:32
    Švarc se výborně vrátil a odzbrojil Ivana Perglera. Rozehrávat budou domácí z útočné poloviny.

55:45
    Skvělé zákroky od hostujícího gólmana, ten má i v dnešním zápase výborné statistiky.

56:17
    Tvrdá střela Jana Procházky, ten napálil pouze prvního blokujícího hráče Hurikánů. Rozehrávat budou domácí na útočné polovině.

56:41
    Lebeda se dostal až za svou polovinu, ale tam mu stopku vystavil Trojáček. Hosté zůstanou u balónku.

57:03
    Domácí jdou opět do hry v šesti!

57:30
    Michal Klápa těsně minul opuštěnou branku domácího celku!

58:06
    Hosté kombinují na své polovině a už nebudou chtít inkasovat.

58:13
    Karlovy Vary ještě přidávají jeden gól! DANIEL PÉC si skvěle počkal na levé straně a poté dokázal zakončit balónek ke vzdálenější tyči! Asistence: Tomáš Rosa.
    58:13 Daniel PÉC - 2:9

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Domácí ještě symbolicky zkoušejí hru v šesti, ale už z toho bude maximálně jeden gól.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary 2:9
    Branky a nahrávky: 32. Plíhal (D. Gärtner), 53. T. Gärtner (D. Gärtner) – 6. Lebeda (Kún), 22. Švarc (Hozman), 27. Hozman (Rosa), 30. Péc (L. Macháček), 42. L. Macháček (Hozman), 43. M. Klápa (Korbel), 46. Péc, 47. T. Smolka (Zahraj), 59. Péc (Rosa). Rozhodčí: Petr Števček a Radek Števček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 115. Zásahy brankářů: 7:26. Po třetinách: 0:1, 1:3, 1:5.

Je konec! Karlovy Vary dokázaly vstřelit poprvé v Superlize devět branek a vyhrát! Připisují si tak cenné tři body do tabulky a přiblíží se tak pražskému BUTCHIS. Vinohrady zatím zůstávají na osmé pozici.

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (18:53:56)

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 32. Plíhal (D. Gärtner), 53. T. Gärtner (D. Gärtner) – 6. Lebeda (Kún), 22. Švarc (Hozman), 27. Hozman (Rosa), 30. Péc (L. Macháček), 42. L. Macháček (Hozman), 43. M. Klápa (Korbel), 46. Péc, 47. T. Smolka (Zahraj), 59. Péc (Rosa)

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 7:26.
    TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik (Křepelka) – Ji. Procházka, Čuda, Trojáček, Araks, Krupička, Martan, Ja. Procházka (C) – Plíhal, Keller, Pužman, Pinkas, P. Hájek, M. Horák, Urbánek, T. Gärtner, D. Gärtner, Pergler, Z. Stuchlík.
    Tréner: Miroslav Purkrábek

FB Hurrican Karlovy Vary: Váradi (Draslar) – Korbel, Lejba, T. Smolka, Šmajda, Pícha – Hozman, Lebeda, Švarc, L. Macháček, Péc, Zahraj, Rosa, Hrbáček, M. Klápa (C), Kún, Strachota, Svatek, Šťovíček.
    Tréner: Miroslav Závora

Rozhodca: Petr Števček a Radek Števček