Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Sparta Praha – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Hradec Králové – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 3:2 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 2:4 (kon.)
Plzeň – Třinec 5:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 10.12.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 27. kolo

Dramatický zápas je u konce a cenné tři body bere Litvínov. Hosté si ve druhé třetině vybudovali dvoubrankový náskok, který ještě v poslední dvacetiminutovce o gól navýšili. I přes snížení v poslední periodě Pardubice na Vervu nestačily a končí tak jejich vítězná šňůra. Naopak Litvínov prolomil šňůru pěti proher a raduje se tak nyní z výhry proti těžkému soupeři. (19:44:59)

59:53
    Pardubice sbírají kotouč za vlastní bránou, v tomto utkání už se nic zásadního nestane.

59:24
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A utkání je pravděpodobně rozhodnuto! Kotouč do prázdné brány poslal PETR KOBLASA.
    Asistence: Josef Jícha

59:10
    Dynamo nastupuje k vhazování ve šesti hráči v poli.

59:10
    Pardubice si berou oddechový čas.

58:38
    Domácí tým hraje bez brankáře, drží se nyní v útočné třetině.

58:09
    Pohled domácího brankáře již směřuje ke střídačce a čeká na pokyn.

57:43
    Pardubice se napodruhé dostaly do útočné třetiny, kde hru přerušuje přihrávka rukou.

57:14
    V posledních třech minutách se hra vyostřuje, vhazuje se nyní po pravici Willa.

57:04
    Mezi hráči právě proběhla menší výměna názorů.

55:58
    Vhazování po pravici Tomka dopadlo lépe pro domácí, kteří udrželi kotouč ve třetině a několikrát gólmana v bráně ohrozili dorážkami.

55:08
    Poulíček si najel před bránu Tomka, kdy kotouč poslal za klec na Musila, jenž mu puk opět vrátil, ale Poulíček na brankáře nevyzrál.

54:57
    Dynamo se dostalo do přečíslení tři na dva, ale ani z toho brankáře Tomka nepřekonali.

54:32
    Litvínov oslabení zvládl a nyní tlačí na domácí.

53:45
    Sedlák netrefil bránu o pouhých pár centimetrů.

53:00
    Čerešňák nahodil od modré, u litvínovské klece mohl dorážet Sedlák, ale kotouč obloučkem bránu přeskočil.

52:29
    Pardubice mají k dispozici přesilovou hru v naprosto důležitý čas, mohly by díky ní stáhnout jednobrankové manko, které jim stále zbývá.

Tereza Víšková

Góly a asistencie: 47. Říčka (Cienciala), 47. A. Musil (Čerešňák, T. Dvořák) – 28. Urban, 32. Šalda (Hlava, Urban), 41. Maštalířský (Koblasa), 60. Koblasa (Jícha)

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – T. Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Bučko, Hrádek, Švec – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.
    Tréner: Václav Varaďa

HC VERVA Litvínov: Zajíček (37. M. Tomek) – Baránek, Demel (A), Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Kudrna (C), Jícha, Koblasa – Maštalířský, Kirk, Abdul – Urban, Slavík, Hlava (A) – Válek, Zygmunt, Havelka.
    Tréner: Karel Mlejnek